Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Właśnie też jestem ciekaw, bo na początku sezonu było zatwierdzone, ale nie jestem pewien czy nie przeczytałem gdzieś, że wycofali się z tego pomysłu. Dla Roberta Kubicy chyba lepiej by było gdyby się wycofali, jednak w tym wypadku mam nadzieję, że jestem w błędzie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 13:57, UnionPacific napisał:

Od przyszłego sezonu.

To dobrze, ale mam nadzieję, że z tego zrezygnują ostatecznie, bo ten normalny system jest raczej lepszy.:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... a wracając do bolidów to te nowe po już w zasadzie długim okresie oglądania stają się ładniejsze. Pewno dlatego, że nie pokazują starych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A według mnie, to Robert dzisiaj miał wielkie szczęście:). Ten akurat silnik musiał mieć jakąś ukrytą wadę fabryczną skoro padł po paru kilometrach jazdy. A że jest to pierwsza awaria silnika BMW od początku zeszłego sezonu, to statystycznie już żaden silnik do końca tego sezonu paść nie powinien:). A skoro i tak miał się zepsuć, to chyba nie ma lepszego wyścigu na awarię silnika, niż taki, za który maksymalnie można zdobyć 5 punktów;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Hamilton rozważa odejście z McLarena. Wszystko za sprawą ostatniej afery z kłamstwem z GP Australii. Hamiltonowi nie podoba się, że zespól naraził jego dobre imię na złą reputację. Rewelacje opublikował "Sunday Times"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 16:10, Bishoop napisał:

Ponoć Hamilton rozważa odejście z McLarena. Wszystko za sprawą ostatniej afery z kłamstwem
z GP Australii. Hamiltonowi nie podoba się, że zespól naraził jego dobre imię na złą
reputację. Rewelacje opublikował "Sunday Times"


Gdyby Hamilton odszedł z McLarena to może jego miejsce zająłby Robert Kubica. Kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 17:04, SongoX napisał:

Gdyby Hamilton odszedł z McLarena to może jego miejsce zająłby Robert Kubica. Kto wie...


Tak źle życzysz Robertowi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 17:23, AdamSloma napisał:

> Gdyby Hamilton odszedł z McLarena to może jego miejsce zająłby Robert Kubica. Kto
wie...

Tak źle życzysz Robertowi??


Według mnie mógłby więcej osiągnąć w McLarenie niż BMW Sauber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 13:17, Dzikq napisał:

BMW Sauber odwalil dzis dobra robota po za wpadka z silnikiem, no ale wczesniej nie bylo
z nim problemu. Zreszta oni maja bardzo mala czestotliwosc problemow z bolidami (mniej
problemow niz Ferrari czy McL). Taktytka z cysterna dla Heidfelda byla bardzo dobra,
i wiedzialem od wczoraj, ze wyjdzie im na duzy plus.

Zalosne jest stwierdzenie, ze BMW Sauber lamii. Radza sobie w miare dobrze w stawce.
No ale to kazdy kubico-lol-maniak wmawia sobie, ze team jest stronniczy dla niemca.


Zarzucasz mi, że jestem zaślepiony Kubicą? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 17:25, SongoX napisał:

Według mnie mógłby więcej osiągnąć w McLarenie niż BMW Sauber.


Na pewno nie w tym roku. A nie patrząc na obecną formę McLarena która jest o wiele gorsza od BMW, to nie wyobrażam sobie Roberta w teamie oszustów... bo przecież wykradli papiery Ferrari a teraz jeszcze kazali kłamać Lewisowi... A Fernando, który po roku zwiał od nich, w wywiadzie powiedział, że to pierwsze ich kłamstwo które się nie udało... a ile było takich które przeszły?? Zrobili dobry bolid z papierów Ferrari, a jak trzeba było od podstaw coś zrobić, to na razie dali ciała... może potem coś z tym jeszcze zrobią, ale na razie cienko stoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak BMW Sauber jest zle i nie dobre dla Roberta. Przez nich zaistnial w F1 i zajal 4 miejsce w klasyfikacji głownej w poprzednim sezonie. Oja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 13:17, Galadin napisał:

Galadin,
Najlepszy moment dnia - Raikkonen wcinający loda i chrzaniący wszystkich dookoła - lubię
jak ludzie pokazują co czują i myślą o tym całym cyrku jakim staje się powoli F1 z decyzjami
FIA na czele. :)


Raikkonen był w tym momencie wkurzony bo Ferrari swoimi błędami zepsuło mu wyścig więc się mu nie dziwie.

Dnia 05.04.2009 o 13:17, Galadin napisał:

Bishoop
Ponoć Hamilton rozważa odejście z McLarena.


No i dobrze. Kovalainen i Hamilton są kierowcami których nie darzę szacunkiem tak samo jak cały team McLaren (McLayer?). Są w teamie kłamców, a kiedy ich nowy bolid nie jest taki szybki jak w zeszłym sezonie to się cieszą że zakwalifikowali się do Q2.

Dnia 05.04.2009 o 13:17, Galadin napisał:

SongoX
Gdyby Hamilton odszedł z McLarena to może jego miejsce zająłby Robert Kubica. Kto wie...


Weź, proszę cie... to by było najgorsze co by mógł zrobić Kubica.

Miejmy nadzieję że w wyścigu o GP Hiszpanii, kiedy bolidy przejdą większą modyfikacje, BMW zainstaluje podwójne dyfozory, a nie tak jak zapowiadają KERS. Z dyfuzorami się szybciej jeździ, lepsza przyczepność, szczególnie na mokrym torze. A KERS? Dodatkowe 30kg które dodaje 80KM na 6 sec? Przydaje sie. Ale jak sie okazuje kierowcy z KERSem z kwalifikacjach nie zdobywają wysokich pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 14:34, BoloMaster napisał:

http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=11442
żenujące zachowanie BMW, brak im klasy by przyznać się do posiadania gorszego bolidu...

To nie do końca tak. BMW od początku deklarował, że złoży protest wspólnie z Ferrari, McLarenem i Renault. Z jakichś względów proceduralnych (brak jakichś dokumentów) ich protestu nie przyjęto, ale obiecywali, że dokumenty uzupełnią i dołączą do ww. zespołów ze swoim protestem.
Teraz to po prostu zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 18:56, Dzikq napisał:

Tak, tak BMW Sauber jest zle i nie dobre dla Roberta. Przez nich zaistnial w F1 i zajal
4 miejsce w klasyfikacji głownej w poprzednim sezonie. Oja.


Nikt nie mówi, że BMW jest złe. Ale faktem jest, że np. rok temu, gdyby Kubica jeździł w Ferrari to osiągnąłby więcej, gdyby w tym sezonie jeździł dla Brawn-GP też osiągnął by więcej niż teraz...

A prawdą jest, że BMW Sauber mogło szybciej podejmować decyzje, kiedy Kubica pytał się co ma zrobić. Mógł zjechać do pit stopu, ale nie zrobił tego, bo zespół ciągle się zastanawiał co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

składanie protestów to wg mnie kompromitacja podpisujących ten dokument. Gdy Brawn rok temu gadał o luce w przepisach,to większość go olała i obudziła się dopiero teraz.... Mam nadzieję że trybunał uzna te dyfuzory za legalne bo jakaś sprawiedliwość na tym świecie musi być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 21:20, BoloMaster napisał:

składanie protestów to wg mnie kompromitacja podpisujących ten dokument. Gdy Brawn rok
temu gadał o luce w przepisach,to większość go olała i obudziła się dopiero teraz....
Mam nadzieję że trybunał uzna te dyfuzory za legalne bo jakaś sprawiedliwość na tym świecie
musi być:)


No i co, jak trybunał uzna dyfuzory to sobie wszystkie teamy za "chwilę" założą te dyfuzory(?) i Brown GP już nie będzie dobre ponieważ np. Ferrari będzie lepsze bo aktualnie sobie nie radzą chociaż mają kersa a jak już będą mieć dyfuzor to spokojnie sobie poradzą z Brown GP bo teraz też będą szybcy i wtedy dawny układ pewnie wruci do normy.

P.S.: Nie wszyscy mogą zrozumieć o co mi chodzi xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2009 o 21:57, matek24 napisał:

No i co, jak trybunał uzna dyfuzory to sobie wszystkie teamy za "chwilę" założą te dyfuzory(?)
i Brown GP już nie będzie dobre ponieważ np. Ferrari będzie lepsze bo aktualnie sobie
nie radzą chociaż mają kersa a jak już będą mieć dyfuzor to spokojnie sobie poradzą z
Brown GP bo teraz też będą szybcy i wtedy dawny układ pewnie wruci do normy.


Z drugiej strony, bolidy Brawna, Toyoty i Williamsa były projektowane pod podwójne dyfuzory. Zespoły które zdecydują się takowe zamontować będą musiały znacznie przebudować swoje samochody, bo inaczej nie będą się one tak dobrze sprawować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować