Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Ogladałem własnie ta sytuację :)) i najlepsze jest to że na kamerze znad głowy widać jak Buemi kręci kierownica a koł juz nie ma :P:) doszliśmy do wniosku z narzeczona ze to taki odruch jak oddychanie :P xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że zespół Renault nie pracuje na swoją wersją Kanału F (do dziś nie było żadnych informacji na ten temat) dlatego że generalnie ich bolidowi i tak brak docisku (Kubica bez przerwy się na to skarży), więc po co jeszcze ten docisk na prostych zmniejszać. ;-)
A jednak doszli do wniosku, że nawet im się to może przydać i też zgłosili, że mają zamiar wprowadzić takie rozwiązanie. I to podobno już w Hiszpanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 20:22, A-cis napisał:

(...) więc po co jeszcze ten docisk na prostych zmniejszać. ;-)

ekhm... zeby jeszcze szybciej jechac? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 21:49, Luk4s napisał:

ekhm... zeby jeszcze szybciej jechac? ;-)

Na zakrętach brakuje im docisku, z tego wynika że na prostych jest (mniej więcej) w sam raz. Nie obawiasz się, że jak jeszcze zmniejszą docisk na prostej, to zaczną po prostu ... lecieć? ;-P

====> BoloMaster
Portale różnie trochę piszą na ten temat, ale czytałem, że ten kanał F zainstalowali podobno tylko Schumacherowi. Rosberg jeździ podobno bez zmian, a mimo to ciągle uzyskuje lepsze czasy od Szumiego.
Dziś w kwalifikacjach - też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i po kwalifikacjach. Red Bull zdobędzie dublet. Tak uważam. Alonso ma zbyt awaryjny bolid czy sam silnik, jak pociśnie to pod koniec wyścigu go dojdą.

Wynik Roberta mnie bardzo cieszy - to już około 0.8s straty do Red Bullów i około 0.4s do pozostałych z czołówki. Dobrze idzie, widać to w porównaniu z Williamsem, który odpadł z pościgu, Sutil też ledwie się trzyma. A Renault ciągnie dalej. Dopiero jak przyjdzie Hiszpania za trzy tygodnie to mogą pojawić się kolejne niespodzianki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 09:45, Galadin napisał:

Alonso ma zbyt awaryjny bolid czy sam silnik (...)

dwa tygodnie temu na poczatku wyscigu padlo sprzeglo, przez to padl silnik. wadliwa skrzynie wymieniono na nowa a motor zalozono z Bahrajnu. powinno byc dobrze ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sauber ma F-ducta (aero na pewno jest slabsze niz w RF1, czyli docisk tez maja mniejszy) a jeszcze nie odlecieli. Merc tez ma F-ducta a ich prewaga nad RF1 nie jest duza. spokojnie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi za 2 tygodnie albo dłużej jak Renault zastosuje "kanał F" który jest bardzo pomysłowy i może pomóc bolidom Roberta i Pietrowa , Renault może być jeszcze grożniejszy i mam nadzieje że bedzie wtedy równa rywalizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 20:11, Mike_Wraith napisał:

Co takiego jest w tym McLarenie, ze wszyscy tam zaglądają ?

ponoc wajcha do f-ducta, czyli systemu kanalow powietrznych wygaszajacych tylne skrzydlo. widac wszyscy chca wiedziec w jaki sposob kierowcy McL tym steruja i ewentualnie skopiować to do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować