Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Nikt nie ogląda treningów? A przecież Renault przygotowało taki pakiet... :-DD
Po pierwszym treningu Robert był 4. O dziwo ponad 1,2 sek tracił do niego Pietrow. Pytanie czy on nie dostał tego nowego pakietu, czy załamał się informacjami o Chińczyku i o Raikkonenie.

Przy okazji: nieznajomością tematu popisał się Borowczyk, który spekulował w jaki sposób kierowcy mają się orientować czy są już bliżej niż 1 sek. od poprzedzającego bolidu, i czy mogą "uruchomić" ruchome tylne skrzydło.
A przecież o tym będzie decydowała elektronika w bolidzie. Tą informację podawały portale.
Trzeba czytać newsy panie redaktorze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Treningi treningami, a życie toczy się wokół pieniążków. McLaren reklamuje Vodafone...w radosny sposób. "Leave Gary to do it" ^^''

http://www.youtube.com/watch?v=4zf40OzfwOo&playnext_from=TL&videos=wQ4Ostw-NOU

Gdyby nasze zwariowane pomysły vide "niech kierowcy sami przeprowadzają swój pitstop" wprowadzić w życie, Srebne Strzały byłyby już przygotowane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znowu obiecujące wyniki Roberta i trudno się doczekać chociażby jutrzejszych kwalifikacji nie mówiąc o samym wyścigu, który może być całkiem ciekawy. Schumi jak na razie tak sobie. Rosberg znowu szybszy, ale to tylko testy więc zobaczymy, no i Pietrow coś słabo. Podoba mi się postawa Sutila mimo że rano nie jeździł na 2 treningu udało mu się wykręcić 8 czas (Zientarski pewnie zadowolony ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończyła się 3-cia sesja treningowa. Robert uzyskał 2-gi czas 0,102 sek za Vettelem. Bardzo interesująco zapowiadają się kwalifikacje, ponieważ dosyć wysoko na treningu wypadli obaj kierowcy Force India a także Barrichello.
Gdyby takie same wyniki jak w treningu powtórzyły się w kwalifikacjach, to do Q3 nie weszli by obaj kierowcy Mercedesa a problemy mieli by również kierowcy McLarena :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyklasnąć, że nowy pakiet zmian wprowadzony przez Pszczółki bardzo dobrze się spisuje. Obojętnie jak to się przełoży na wyniki, widać wysiłek i pracę zespołu. Generalnie to...głupio mi teraz, iż na początku sezonu wątpiłem w determinację Renault.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 12:11, Dexter_McAaron napisał:

Generalnie
to...głupio mi teraz, iż na początku sezonu wątpiłem w determinację Renault.


Niepotrzebnie bo wielu miało ogromne obawy o ich formę, czy w ogóle wolę walki o cokolwiek. Ale jak się okazało spore zmiany w renault wyszły temu zespołowi tylko na lepsze. Ten zespół jak żaden inny teraz jest głodny sukcesu i pędzi z poprawkami, udoskonaleniami jak szalony. Podziwiam ich już w tym sezonie za determinacje, wolę i ducha walki. Widać jaka dobra atmosfera panuje w zespole, a Robert tylko daje im dodatkowy zastrzyk motywacji. Renault i Kubica znaleźli siebie w najlepszym dla nich momencie.

Szkoda tylko że Pietrow nadal zawodzi. Bo gadanie że on się uczy to jakaś bajka, bo przejechał kilka tysięcy kilometrów tym bolidem. Co by było gdyby takich dwóch ""Piertowów"" jeździło w renault? Straszne nie?

A tak poza tym monologiem to zapowiadają się kolejne smakowite kwalifikacje;-) Kocham te emocje!
Dobrej zabawy życzę sobie i wam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I proszę, pisałem. Robert pierwszy w Q1 i to na twardych oponach, a Schumacher rzutem na taśmę ledwie wyrwał się i przeszedł do Q2. IMHO do Q3 nie ma szans wejść.
Pisałem, że będzie dziś ciekawie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 14:24, A-cis napisał:

I proszę, pisałem. Robert pierwszy w Q1 i to na twardych oponach, a Schumacher rzutem
na taśmę ledwie wyrwał się i przeszedł do Q2. IMHO do Q3 nie ma szans wejść.
Pisałem, że będzie dziś ciekawie :-)


Ciekawie? Zawsze można strzelać w ciemno, że Robert będzie za większością bolidów. W treningach itd najlepsi jeszcze nie pokazują pełni możliwości, ale jak przychodzi do q3 to walną zawsze czas który jest niestety ciągle poza zasięgiem bolidu Kubicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 15:19, Nightdew napisał:

jak przychodzi do q3 to walną zawsze czas który jest niestety ciągle poza zasięgiem bolidu Kubicy.

Poza zasięgiem?! Zwróć uwagę, że gdyby Kubica uzyskał tylko taki czas jak w Q2, to byłby na 4-m miejscu! A przecież przyczepność toru wzrastała, i takim samym bolidem można było uzyskać lepsze czasy!
On pojechał wolniej niż w Q2, a prawie wszyscy pojechali szybciej.
Ja w każdym bądź razie jestem lekko rozczarowany. Wydaje mi się, że trochę poszkapiono z taktyką. Robert w Q3 przejechał właściwie tylko 1 okrążenie pomiarowe :-/
Poza tym, gdybym to ja kierował stajnią Renault, to kazałbym Pietrowowi jechać na twardych oponach. :-)
Szanse awansu o jedną czy 2 pozycje miał znikome, a taktyka wyjechania na twardych oponach i późnego zjazdu na wymianę mogłaby przynieść większe zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby, gdyby gdyby.... Jakoś w poprzednim GP też miało być kolorowo, a w q3 również pojechał wolniej. Na tym polegają kwalifikacje, żeby w q3 walnąć najlepszy czas. Kubica jeszcze nie jest w tym specjalistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 18:07, Nightdew napisał:

Jakoś w poprzednim GP też miało być kolorowo, a w q3 również pojechał
wolniej. Na tym polegają kwalifikacje, żeby w q3 walnąć najlepszy czas. Kubica jeszcze
nie jest w tym specjalistą.


To teraz co za herezje? Że Kubica nagle lub jeszcze nie nauczył się jechać na maksa w Q3? Matko chrońcie przed takimi kibicami;-) To jak było gadanie że Kubica zajeżdża silniki gdy miał problemu w BMW. Jak przeszedł do renault który jest praktycznie bezawaryjny jakoś temat ucichł;-)
Już zespół Renault i kierowcy się wypowiedzieli że mieli trochę problemów z miękką mieszanką i dlatego pojechali wolniej, jednak wolą z niej właśnie startować i potem przejść na twarde które tym razem lepiej się spisują w bolidzie Renault;-) W kanadzie się przeliczyli z taktyką i ryzyko jazdy na twardszej mieszance w kwalifikacjach się nie opłacił. Dodam że nikt w renault przed kwalifikacjami nie zapowiadał walki o podium, to panowie w polsacie tak podsycają atmosferę.
Do tej pory Renault z Kubicą wyciągali maks z wyścigów i kwalifikacji, więc w końcu muszą też gdzieś popełnić jakiś błąd;-)

Nie mniej bardzo cieszy nadrobienie straty do czołówki;-) Zobaczcie że ten tor jest sporo dłuższy od niektórych i różnice w czasach są większe. W kanadzie jeździli poniżej 1:20 sek, a tutaj około 1:40 w wyścigu będzie;-) Straty do tych wyżej są minimalne, a jeszcze niedawno nie było mowy o czyś powyżej 8-go pola startowego, gdy teraz nawiązują walkę miejsca 4-6. Renault nadal dobrze się rozwija bez kanału F;-) Co jak co ale poprawiają bolid świetnie. Mercedes za to ma zadyszkę i jak Brawn GP w poprzednim sezonie z poprawki na poprawkę są coraz dalej.

Swoją drogą jutrzejszy start będę oglądał jak na szpilkach;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony, to nasi komentatorzy niepotrzebnie podgrzewają atmosferę. Co niby Renówka od początku sezonu bije się o top 3? Bez przesady. Robert jest świetny, Renówka się bardzo dobrze rozwija, zawsze mają dobrą albo bardzo dobrą strategię na kwali i wyścig. Jednak trochę jeszcze do najlepszych brakuje, ale popatrzcie na FI czy Merca - zostają w tyle. Na razie też Williams poszedł ostro do przodu, także nie możemy narzekać jak za czasów gdy BMW się wręcz cofało w rozwoju. Red Bull, Mac i Ferrari też mają mocne tempo rozwoju, więc mamy się z czego cieszyć że Renia nadal nie odstaje i się stopniowo zbliża. Liczę że wreszcie Petrov zapunktuje i pszczółki zaczną urywać tych punktów Mercowi, ale ciężko będzie, być może tylko tor im nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 18:07, Nightdew napisał:

Na tym polegają kwalifikacje, żeby w q3 walnąć najlepszy czas. Kubica jeszcze nie jest w tym specjalistą.

Czy w innych wyścigach, w których (w zdecydowanej większości) Kubica pojechał najszybciej właśnie w Q3 też twierdziłeś, że nie jest w tym specjalistą? Pewnie uznawałeś to za czysty przypadek? :-)
A może większym specjalistą jest już Pietrow, bo on akurat w Q3 pojechał najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to dość kręty tor , RB6 jest stworzone do torów wymagających docisku , jakim jest Valencia.Zatem pierwsza linia startowa nie dziwi(chociażwypowedzi przed weekendem wskazywały na co innego)i.Myślałem , że F.Alonso będzie może z 3 , a tu niespodzianka-Hamilton.Wszyscy wiemy , że Maki dobrze czują się na torach z długimi prostymi - takimi jak Circuit Gilles Villenueve.Nie zapominajmy jednak , że jest to tor procesyjny+uliczny , gdzie przyczepność się zmienia.Tor chyba nie będzie wymagający pod względem oopn , stawiam na 2 pit-stopy.Wyprzedzań będzie jak na lekarstwo.Kubica dobrze czuje się na torach ulicznych , ale Renia drugi raz skaszaniła strategię opon w Q3.Przy łudzie szczęścia Kubica bęzie może 5-ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 18:52, A-cis napisał:

> Na tym polegają kwalifikacje, żeby w q3 walnąć najlepszy czas. Kubica jeszcze nie
jest w tym specjalistą.
Czy w innych wyścigach, w których (w zdecydowanej większości) Kubica pojechał najszybciej
właśnie w Q3 też twierdziłeś, że nie jest w tym specjalistą? Pewnie uznawałeś to za czysty
przypadek? :-)
A może większym specjalistą jest już Pietrow, bo on akurat w Q3 pojechał najszybciej.


Poprostu denerwuje mnie już to całe liczenie na niewiadomo co. Kiedy słyszę dzisiaj jak komentator teksty w stylu: no miejmy nadzieję na świetny rezultat, pierwsza linia itd. Jakby gościu pierwszy raz w życiu f1 oglądał. Niestety renault jeszcze trochę odstaje, ale jest coraz lepiej. Ważne, że robią swoje i idą pomału do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 19:08, Nightdew napisał:

> > Na tym polegają kwalifikacje, żeby w q3 walnąć najlepszy czas. Kubica jeszcze
nie
> jest w tym specjalistą.
> Czy w innych wyścigach, w których (w zdecydowanej większości) Kubica pojechał najszybciej

> właśnie w Q3 też twierdziłeś, że nie jest w tym specjalistą? Pewnie uznawałeś to
za czysty
> przypadek? :-)
> A może większym specjalistą jest już Pietrow, bo on akurat w Q3 pojechał najszybciej.


Poprostu denerwuje mnie już to całe liczenie na niewiadomo co. Kiedy słyszę dzisiaj jak
komentator teksty w stylu: no miejmy nadzieję na świetny rezultat, pierwsza linia itd.
Jakby gościu pierwszy raz w życiu f1 oglądał. Niestety renault jeszcze trochę odstaje,
ale jest coraz lepiej. Ważne, że robią swoje i idą pomału do przodu.

Qualu nie musisz oglądać w TV.Masz live timing.Ja tak zrobiłem po raz pierwszy - miałem tzw
"śnieg" więc widziałem tylko obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 19:08, Nightdew napisał:

Kiedy słyszę dzisiaj jak komentator teksty w stylu: no miejmy nadzieję na świetny rezultat, pierwsza linia itd.

Fakt, że podbijali bębenek zupełnie niepotrzebnie. Dziwi to zwłaszcza u Borowczyka, bo on raczej tonuje nastroje (w przeciwieństwie do Zientarskiego), ale faktem jest, że nawet kierownictwo zespołu Renault jest lekko rozczarowane wynikiem. A oni chyba są większymi realistami niż nasi komentatorzy.
Zresztą wygląda na to, że to nie bolid był powodem słabszego (niż oczekiwano) miejsca w Q3 a coś z oponami.
Może dobrano złe ciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 23:12, A-cis napisał:

Zresztą wygląda na to, że to nie bolid był powodem słabszego (niż oczekiwano) miejsca
w Q3 a coś z oponami. Może dobrano złe ciśnienie?


Te miękkie widocznie nie pasują im na tym torze. Jednak należy też wziąć pod uwagę to jak malutkie różnice były w czołówce, jednak 3 miejsce było w zasięgu na twardych gumach. Szkoda że zaczynają robić jak BMW - jedno szybkie kółko to za duże ryzyko. Za pierwszym razem ktoś go przyblokował jak był na twardych a miał dużo lepszy czas w I sektorze, potem na miękkich nie jechało się już tak dobrze.

Oby wyścig był ciekawy, jak to mówią - rok temu jak startowali tak dojechali.
Fajnie jakby Renia zdobyła 30 pkt (awykonalne) Merce 0 (oceniam taki ich wynik na 80%) - przeskoczyliby ich w konstruktorach a Robert wyprzedziłby Rosberga (duże szanse).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować