Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

W sumie to tak jak na początku przypuszczałem - wyścig był naprawdę ciekawy i powiem szczerze, że podobał mi się. Ogólnie Mercedes potwierdził, że w tym sezonie walczyć będą o wysokie miejsce, a nawet czy nie pierwsze dwa miejsca jeśli chodzi o klasyfikację kierowców nie wspominając o konstruktorów. Potem Vettel i czwarty Alonso. Ale chyba najbardziej wszyscy zapamiętają tekst od ekipu Williamsa do Massy: "Valtteri is faster than you!". Tak, po raz kolejny Brazylijczyk dostał rozkaz przepuszczenia swojego kolegi z drużyny, ale tym razem nie posłuchał się i dojechał siódmy, a za nim Bottas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2014 o 12:45, Muradin_07 napisał:

Ale chyba najbardziej wszyscy zapamiętają tekst od ekipu Williamsa do Massy: "Valtteri is faster than you!".

Mnie bardziej chyba utkwi w pamięci pechowa seria Daniela Ricciardo.
Ten to może uwierzyć, że mechanicy współpracują z Vettelem i złośliwie utrudniają mu życie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak jak ogarnąłem wtedy podczas wyścigu to był problem z przepływomierzami czy czymś takim i jakiś człowiek od tego był na Sepang w Malezji, mieli to obgadywać czy czasem ich w ogóle nie wywalić z bolidów. I chyba z tym był problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 10:32, Muradin_07 napisał:

To znaczy tak jak ogarnąłem wtedy podczas wyścigu to był problem z przepływomierzami
czy czymś takim i jakiś człowiek od tego był na Sepang w Malezji, mieli to obgadywać
czy czasem ich w ogóle nie wywalić z bolidów. I chyba z tym był problem.

Ja miałem na myśli to źle przykręcone przednie koło, kiedy to cofali bolid ponownie do boksu i za co Ricciardo w efekcie zostanie ukarany cofnięciem o 10 miejsc w następnym wyścigu.
A przecież nie ze swojej winy tylko z winy zespołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, to... to to mi wypadło z głowy, ale teraz sobie przypomniałem :/

No ale raczej bym w teorie spiskowe na ten temat się nie zapędzał. Bardziej mnie interesuje sytuacja w Williamsie po wczorajszym wyścigu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I mamy pierwszą niespodziankę. Vettel w Q2 zajmuje 11 miejsce i nie wchodzi do Q3.
Niemniej jednak w wyścigu wystartuje z 10 pozycji, bo Ricciardo będzie tak miły i zrobi mu trochę miejsca ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 18:55, Maciejas napisał:

O co chodzi z tym Ricciardo?

Dostał 10 miejsc do tyłu za to, że mu w Malezji koła nie dokręcili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś ominąłem kwalifikacje wczoraj, ale dzisiaj wyścig sobie obejrzę. Po prostu jakoś nie miałem większej ochoty do oglądania Formuły. Dziwne, ale prawdziwe :/

Tak czy inaczej dzisiaj stawiam na Mercedesy i raczej to się nie zmieni w najbliższym czasie jeśli chodzi o pierwsze miejsca na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 16:48, Muradin_07 napisał:

Tak czy inaczej dzisiaj stawiam na Mercedesy i raczej to się nie zmieni w najbliższym
czasie jeśli chodzi o pierwsze miejsca na koniec.

W tej chwili stawianie na Mercedesy to pewna wygrana :-)
Ale mówią, że Renówka ma znacznie poprawić silnik już za 2 - 3 wyścigi. Wtedy stawka się bardziej wyrówna i wyścigi będą ciekawsze.
Niemniej jednak nawet teraz rywalizacje w parach (tych samych zespołów) dają trochę emocji. Np. Ricciaardo na razie bez problemów ogrywa "superasa" Vettela. Ciekawa jest też rywalizacja Alonso - Raikkonen oraz Hamilton - Rosberg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 16:48, Muradin_07 napisał:

Ja jakoś ominąłem kwalifikacje wczoraj, ale dzisiaj wyścig sobie obejrzę. Po prostu jakoś
nie miałem większej ochoty do oglądania Formuły. Dziwne, ale prawdziwe :/


A jak się czujesz po wyścigu? Nadal nie będziesz miał ochoty na oglądanie? ;)

Dla mnie był to jeden z najbardziej emocjonujących wyścigów ostatnich 3 albo 4 sezonów. Było właśnie to, co jest esencją F1 - walka na torze. Walka o tyle bardziej emocjonująca, że prowadzona w parach kierowców z tej samej stajni.
Do tego samochód bezpieczeństwa - biedny Gutierrez, trochę go Maldonado przewiózł, całe szczęście, że nic mu się nie stało - piękna walka Riccardo oraz postawa Williamsa i Force India.
Trochę jestem zawiedziony tym, że Rosberg ostatecznie postanowił nie ryzykować i dowieźć to drugie miejsce ale mam nadzieję, że w następnym wyścigu powalczą do końca :)
Szkoda mi też Massy i Bottasa, którzy niejako przez błąd taktyczny i 3 pit-stopy stracili czas a mogli walczyć o podium.

Już nie mogę doczekać się 20 kwietnia i wyścigu w Chinach. Będzie się działo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy mi się podobał ;) Tak naprawdę jeśli chodzi o kwalifikacje to już w zeszłym sezonie miałem taki dziwny przypadek, że kwalifikacji wcale nie oglądałem, a wyścig w całości. Ale wczoraj to oglądałem tak pierwsze 30 kółek, a potem musiałem się wziąć do roboty na zajęcia. Dlatego sobie potem obejrzę jeszcze raz od tego momentu dokładnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2014 o 08:10, Muradin_07 napisał:

Ale wczoraj to oglądałem tak pierwsze 30 kółek, a potem musiałem się wziąć do
roboty na zajęcia. Dlatego sobie potem obejrzę jeszcze raz od tego momentu dokładnie ;)


To to rolka Gutierreza jeszcze przed Tobą : )

Dla tych, którzy są zainteresowani jaką karę otrzymał Maldonado za spowodowanie kolizji z Gutierrezem, otóż oprócz 10 sekundowej kary Stop&Go, otrzymał także 3 punkty karne oraz przesunięcie o 5 pól w tył w czasie najbliższego GP w Chinach.

Interesujące, że Riccardo za niedokręcone koło dostał karę przesunięcia aż o 10 pól... hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phahahahahaha, Kobayashi :D

Ale dobre, dobre. W sumie jak to, że sędzia flagowy wcześniej o okrążenie pokazał Hamiltonowi szachownicę. Dlatego ja tak się zastanawiałem dlaczego oni szybciej to ogarnęli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście ten wywiad? Robert Kubica mówi, że: "Brakuje mi F1. Oddałbym wszystko, żeby móc wrócić do bolidu."
http://www.sport.pl/moto/1,64997,16098590,Formula_1__Kubica__Oddalbym_wszystko__zeby_znow_jezdzic.html
Wygląda na to, że już stracił nadzieję na powrót, stąd taka wypowiedź. Dopóki walczył o ten powrót, unikał jakichkolwiek wypowiedzi nt. F1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No prawda jest taka, że w filmiku z Radia Gdańsk, kiedy próbował z pomocą chorej ręki ustawić mikrofon ta ręka miała bezwładne chyba trzy palce. A wiadomo - w F1 liczy się precyzja i zdecydowanie. Może nie, że sobie totalnie odpuścił F1 i może będzie starał się coś w tej sprawie zrobić, ale fakt - będzie to bardzo trudne, wręcz powiedziałbym że niemożliwe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2014 o 18:00, Muradin_07 napisał:

Może nie, że sobie totalnie odpuścił F1 i może będzie starał się coś w tej sprawie zrobić,
ale fakt - będzie to bardzo trudne, wręcz powiedziałbym że niemożliwe :/

Problem jest w tym, że czas tu akurat działa na jego niekorzyść. Załóżmy że za 5 lat odzyska pełną sprawność ręki (co też jest problematyczne). Cóż z tego. Za 5 lat będzie już za stary żeby jakikolwiek liczący się zespół Formuły 1 chciał na niego postawić.
A w tej chwili, to sam mówi, że np. torowi w Monako nie podoła.
A trudno przecież sobie wyobrazić żeby F1 zrezygnowała z toru w Monako.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować