Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Tak jak mówili w studiu przy okazji GP Monako - Jest to tor tak naprawdę trzymany w F1 z sentymentu wielkiego, bo już od bardzo dawna nie spełnia praktycznie żadnych norm bezpieczeństwa. Ale prawda też jest taka, że jest to jeden z najbardziej klimatycznych torów, legendarnych i raczej szybko z niego nie zrezygnują. Czy to za kadencji Ecclestone''a czy innych po nim.

Natomiast spójrzmy też na to tak, że Kubica wrócić pewnie wróciłby nawet jako ekspert w jednej z drużyn. Fakt - nie jest to ściganie się, ale wiedzę ma naprawdę sporą i o nią mogą się bić teamy w przyszłości. Nie o kierowcę, ale specjalistę. Z kolei dzisiaj np. Kubica ostatecznie zajmuje w WRC piąte miejsce. Oby dalej tak jechał i nie władował się po drodze na coś (puka w niemalowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2014 o 20:43, Muradin_07 napisał:

Natomiast spójrzmy też na to tak, że Kubica wrócić pewnie wróciłby nawet jako ekspert
w jednej z drużyn. Fakt - nie jest to ściganie się, ale wiedzę ma naprawdę sporą i o
nią mogą się bić teamy w przyszłości. Nie o kierowcę, ale specjalistę.

Też o tym myślałem. Gdyby było dawne BMW pewnie by go zatrudnili. Czy może to zrobić Lotus - nie wiem. Ale byłoby miło. Już przez to samo sympatyczniej by się kibicowało na F1. I oczywiście tej stajni, w której by pracował Robert :-)
Ale tak czy tak, ta sprawa pewnie wypłynie dopiero wtedy, gdy Robert zakończy czynne uprawianie rajdów.

Dnia 06.06.2014 o 20:43, Muradin_07 napisał:

np. Kubica ostatecznie zajmuje w WRC piąte miejsce. Oby dalej tak jechał i nie władował
się po drodze na coś (puka w niemalowane)

Ostanio jeździ jakby ostrożniej. Więc może się uda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze słyszałem?, dzisiejszy wyścig na żywo tylko na Polsat Sport Ekstra? (nie posiadam tego kanału), PS News nie pokaże wyścigu?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2014 o 15:31, Muradin_07 napisał:

Głównie dlatego, że wtedy grana jest Liga Światowa w siatkę. Więc raczej tam już zostanie
;/

Ech, czyli sobie nie obejrzę...
ale LŚ będzie też na głównym Polsacie, poza tym, oprócz PS jest jeszcze PSN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z decyzją sędziów, za wczorajszą kraksę Massa vs Perez odpowiedzialny jest Perez.
Zostanie on przesunięty o 5 miejsc na starcie GP Austrii za dwa tygodnie.
http://www1.skysports.com/f1/news/12433/9342659/sergio-perez-and-felipe-massa-released-from-hospital-following-their-dramatic-crash

Ciekawa jest ta decyzja bo z kamery umieszczonej w bolidzie Massy wyglądało to jakby to on był odpowiedzialny za tę kolizję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ten Massa w ogóle narobił? - mógł dojechać na czwartym miejscu ale, nie, na ostatnim okrążeniu postanowił wmontować się w ścianę...
co się dzieje z Raikonenem, które znacznie lepiej radził sobie w Renaut?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 11:25, lis_23 napisał:

Co ten Massa w ogóle narobił? - mógł dojechać na czwartym miejscu ale, nie, na ostatnim
okrążeniu postanowił wmontować się w ścianę...


No jak widać to Perez "wmontował" go w ścianę : )

Dnia 09.06.2014 o 11:25, lis_23 napisał:

co się dzieje z Raikonenem, które znacznie lepiej radził sobie w Renaut?.


Zdecydowanie nie może sobie poradzić z nowymi bolidami.
Często była mowa, że nowe bolidy są zdecydowanie bardziej przyjazne mniej doświadczonym kierowcom. Ci bardziej przyzwyczajeni do starych bolidów, z ogromnym dociskiem i bez silników hybrydowych, muszą walczyć z przyzwyczajeniami. Widać jemu trudno się przestawić.
Inna sprawa, że Ferrari i tak nie jest zbyt konkurencyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 10:50, Phobos_s napisał:

Ciekawa jest ta decyzja bo z kamery umieszczonej w bolidzie Massy wyglądało to jakby
to on był odpowiedzialny za tę kolizję.

Też byłyłem pewien, że to Massa zawinił. Komentatorzy to potwierdzali.
Pewnie to nieładnie zabrzmi, ale żałowałem, że po drodze nie zaczepił leciutko Vettela ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłem się na początek transmisji z treningu i nie wiem czy Maurycy "Aczkolwiek" Kochański powrócił na stałe do komentowania? Czy to tylko jakaś przejściowa zmiana spowodowana np. urlopami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie oglądałem, ale może to ma związek z Rajdem Polski. Nie wiem... On w tym czy w następnym tygodniu się zaczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 11:42, Muradin_07 napisał:

Sam nie oglądałem, ale może to ma związek z Rajdem Polski. Nie wiem... On w tym czy w następnym tygodniu się zaczyna?

Z tego co wiem, to RP będzie w przyszłym tygodniu.
Ani słowa nie powiedziano też podczas drugiego treningu. Dziwna praktyka. Kiedy odchodził Mikołaj Sokół też nie przypominam sobie żeby to jakoś wyjaśniono lub skomentowano.
Nie podoba mi się to :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe kwalifikacje mieliśmy dzisiaj. Najpierw kierownictwo Ferrari dało ciała, w efekcie ani Raikkonen ani Alonso nie zakwalifikowali się nawet do Q2. Potem nieprawdopodobna końcówka Q3. Prowadzący w tym momencie Hamilton i kilku innych kierowców uznało, że tor jest zbyt mokry i nie ma szans na poprawienie rezultatów. 5 kierowców, w tym Rosberg i Vetel postanowiło jednak skończyć okrążenie i uzyskali na nim świetne czasy.
W efekcie cała piątka wyszła przed Hamiltona, który do Rosberga (ostatecznego zwycięzcy kwalifikacji) stracił ok. 3,5 sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zapomniałem znowu o kwalifikacjach. Chyba wraca mi to samo, co miałem w zeszłym roku i będę oglądał same wyścigi. Ale słyszałem, że same w sobie były naprawdę ciekawe i może obejrzę sobie przed wyścigiem jakiś skrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2014 o 09:35, Muradin_07 napisał:

Ja zapomniałem znowu o kwalifikacjach. Chyba wraca mi to samo, co miałem w zeszłym roku
i będę oglądał same wyścigi.

Jeżeli ogądasz, to wyścig zaczął się od "mocnego uderzenia" Raikkonena.
Fin nie ma szczęścia w ten weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano widziałem, choć chyba najgorzej to musi się czuć Massa, bo raczej świętowanie 200 wyścigu poszło nie tak jak powinno. Inna sprawa to to, że Williams w tym sezonie jest dość mocny, więc tym bardziej szkoda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem smiechu co nie miara jak Alonso z Vettelem sie na siebie wkurzali przez radio. A sam pojedynek to byc moze najciekawszy moment tego wyscigu na pewno a moze isezonu? Genialna walka obu kierowcow. I fajnie ze Lewis wygrał bo ostatnich niepowodzeniach a raczej braku szczescia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2014 o 20:18, Ziggy napisał:

Dzisiaj mialem smiechu co nie miara jak Alonso z Vettelem sie na siebie wkurzali przez
radio. A sam pojedynek to byc moze najciekawszy moment tego wyscigu na pewno a moze isezonu?
Genialna walka obu kierowcow. I fajnie ze Lewis wygrał bo ostatnich niepowodzeniach a
raczej braku szczescia.


Ja akurat kibicuję Rosbergowi i jego problemy ze skrzynią biegów zdecydowanie były niefajnym momentem wyścigu. Jednak wolałbym aby on wygrał a nie Hamilton.
Cieszę się natomiast z drugiego miejsca Bottasa i trzeciego Ricciardo.

A co do Alonso i Vettela masz całkowitą rację. Także uważam, że to chyba najciekawszy moment całego wyścigu. Oby było więcej takich momentów. Choć żałuję, że to jednak Vettel wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.
Swoją drogą, po tym jak na siebie skarżyli, ciekawi mnie jak ich przyjaźń się będzie układać : ) Bo z tego co pamiętam to Alosno i Vettel byli bardzo dobrymi kumplami a co będzie teraz? : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować