Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

No więc w tym wyścigu Hamilton wyłączył się praktycznie z walki o czołowe miejsca. Przydzwonił w bandę, rozbił bolid i kwalifikacje już ma z głowy.
Rosberg ma ułatwioną sprawę. Ten to jest szczęściarz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 14:35, A-cis napisał:

No więc w tym wyścigu Hamilton wyłączył się praktycznie z walki o czołowe miejsca. Przydzwonił
w bandę, rozbił bolid i kwalifikacje już ma z głowy.
Rosberg ma ułatwioną sprawę. Ten to jest szczęściarz :-)


Jak widać, nawet startując z końca stawki można wrócić do czołówki : ) (podobnie jak Button w Kanadzie w 2011)
Ale dobrze, że to Rosberg wygrał. Najbardziej jednak cieszę się z drugiego miejsca Bottasa. To swietnie widzieć Williamsa w tak dobrej formie. Tym bardziej szkoda Massy wyeliminowanego na pierwszym zakręcie. Felipe nie ma w tym roku szczęścia.
Sam wyścig wg mnie był bardzo ciekawy. Dużo walki między kierowcami i emocje do samego końca. Mimo dominacji Mercedesa, ten sezon jest bardzo dobry a wyścigi emocjonujące (czego nie można było powiedzieć o czasach dominacji Red Bulla).
Czekam już na kolejny weekend i Hungaroring : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 08:57, Phobos_s napisał:

Tym bardziej szkoda Massy wyeliminowanego na pierwszym zakręcie. Felipe nie ma w tym roku szczęścia.

Podobno ma sobie zamówić i nosić koszulkę z napisem "Dlaczego to znowu ja!" :-)

Dnia 21.07.2014 o 08:57, Phobos_s napisał:

Sam wyścig wg mnie był bardzo ciekawy. Dużo walki między kierowcami i emocje do samego
końca. Mimo dominacji Mercedesa, ten sezon jest bardzo dobry a wyścigi emocjonujące (czego
nie można było powiedzieć o czasach dominacji Red Bulla).

Bardzo dużo było wyprzedzeń, a to powodowało emocje, tak że czekało się do samego końca.
A gdyby w końcówce kierownictwo jednak zdecydowało się na samochód bezpieczeństwa, to mielibyśmy jeszcze większe emocje.

Dnia 21.07.2014 o 08:57, Phobos_s napisał:

Czekam już na kolejny weekend i Hungaroring : )

Ja też :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 14:09, A-cis napisał:

Podobno ma sobie zamówić i nosić koszulkę z napisem "Dlaczego to znowu ja!" :-)


Tak : ) Słyszałem tę historię : )

Dnia 21.07.2014 o 14:09, A-cis napisał:

Bardzo dużo było wyprzedzeń, a to powodowało emocje, tak że czekało się do samego końca.
A gdyby w końcówce kierownictwo jednak zdecydowało się na samochód bezpieczeństwa, to
mielibyśmy jeszcze większe emocje.


Ja akurat cieszę się, że nie było SC, bo gdyby się pojawił to Bottas nie miałby szans na 2 miejsce. Hamilton wyprzedziłby go od razu po restarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 11:04, lis_23 napisał:

O której jest dzisiejszy wyścig?.

O tej co zawsze czyli o 14.
Oglądał ktoś kwalifikejszyn wczoraj? Bo mi się strasznie podobały. Emocji co nie miara. Palący się samochód Hamilszczaka,pozostawienie w boksie Kimiego i zmiana warunków pogodowych w Q3. Wiekszę emocje były chyba tylko na Silverstone. Rozkręca się ten sezon i dzisiaj znowu liczę na świetne widowisko. Jednak Europa to Europa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 11:35, Ziggy napisał:

> O której jest dzisiejszy wyścig?.
O tej co zawsze czyli o 14.
Oglądał ktoś kwalifikejszyn wczoraj?


Niestety,tylko wieczorną powtórkę,wcześniej byłem nad wodą ;0
a kwalifikacje były chyba najciekawsze w tym roku,Hamilton znowu miał pecha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem odpalamy Polsat Sport News bądź Eurosport i kibicujemy Kubie Giermaziakowi ktory z pole position rusza do wyścigu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 11:35, Ziggy napisał:

Rozkręca się ten sezon i dzisiaj znowu liczę na świetne widowisko. Jednak Europa to Europa:)

I widowisko było :-) Do końca nie było wiadomo kto wygra. Ładnie zaprezentował się Riccardo, który wkurzył się na wielkich mistrzów Alonso i Hamiltona za czajenie się i ograł obu.
Ciekawy był też Rosberg, który chyba oczekiwał, że Hamilton zjedzie na jakąś boczną drogę i grzecznie go przepuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 19:12, A-cis napisał:

> Rozkręca się ten sezon i dzisiaj znowu liczę na świetne widowisko. Jednak Europa
to Europa:)
I widowisko było :-) Do końca nie było wiadomo kto wygra.


Jeden z ciekawszych wyscigow jakie dane mi bylo ogladac. Nie bylo praktycznie przestojow. Ciagle co sie dzialo. Wygrał kierowca ktoremu zespol opracowal podczas trwania wyscigu najlepsza taktyke. Liczylem ze Lewisowi uda sie utrzec nosa Rosbergowi i wygrac ale 3 miejsce tez super. Ricardo tez super ze wygral, bo tego goscia nie da sie nie lubic. W dobrym czasie zmienil opony i byla kwestia czasu ograc dwojke mistrzow,zwlaszcza ze ci juz opon nie mieli. Troszke Vettel i Williamsy rozczrowały jednak no ale wyscig byl tak pokrecony ze co zrobic. I az szkoda ze jak sie zaczela magia dziac to nagle czar pryska bo mamy miesiac niecaly przerwy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Formuła powrociła po wakacjach. I to jak!!! Dla mnie kolejny swietny wyscig i az zal ze za 2 tygodnie ostatni w Europie. Coz magiczna Spa, jeden z najlepszych torow swiata. Tu zawsze cos sie dzieje i tak bylo tez tym razem. No i powiecie mi co ten Ricciardo wyczynia. Jak on tam na tym 1 miejscu sie znalazl bo ja nie moge pojac:) Dla mnie to kierowca sezonu jak na razie. Szkoda mi Hamiltona ale w sumie wine bym zrzucil na obu kierowcow Mercedesa. Tez swietna jazda Bottasa. Koncowka tez rewelacyjna gdzie tych czterech wilkow sie biło miedzy soba. Cos czuje ze Magnussena moga troszke uszy bolec po wyscigu bo bedzie pare skarg na niego:). I znowu trzeba czekac 2 tygodnie na, jestem tego pewien, kolejne swietne widowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, znowu muszę obejrzeć powtórkę wyścigu, bo nie mogłem oglądać... ale za to mieszkanie nowe byłem obadać :/

W ogóle to z tego co zobaczyłem to faktycznie Ricciardo na razie staje się bohaterem tego sezonu i pokazuje, że RBR postąpiło genialnie biorąc go pod swoje skrzydła z STRa. W tej sytuacji po prostu Vettel ma wreszcie konkurencję w drużynie, a z tego co widać po wynikach to kolejna obrona mistrzostwa teraz jest poważnie zagrożona, a nawet bym powiedział że wręcz niemożliwa. Natomiast Ricciardo ma szansę jeśli będzie nadal jeździł w czołówce i regularnie punktował w pierwszej trójce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybko dzisiaj to zleciało. Godzina i 20 minut i po sprawie. W sumie wyscig niezły, ale oczekiwałem wiecej dramaturgii. Troche walki było,zwłaszcza w połowie stawki. Cieszy wygrana Lewisa bo strasznie mu kibicuje. Tylko cos "podejrzane" te dwa błedy na szykanie Rosberga:) Za manewr tego wyscigu uwazam kapitalne "uratowanie sie" Kviatta na dohamowaniu do 1 zakretu. Super efektowny poslizg na trawie i swietnie uniknal bandy. No i na koniec znacie lepszego kierowce od Riciardo jezeli chodzi o manewry wyprzedzania? Bo chłop robil to genialnie. Jego oszukiwanie lewo i prawo jest eleganckie. A tymczasem żegnamy Europe czas na smutna Azje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 15:54, Ziggy napisał:

Tylko cos "podejrzane" te dwa błedy na szykanie Rosberga:)

Ostatnio coś się wyspecjalizował w ścinaniu szykan. Tylko że to ostatnie ścięcie nie wyszło mu na dobre :-)

Dnia 07.09.2014 o 15:54, Ziggy napisał:

znacie lepszego kierowce od Riciardo jezeli chodzi o manewry wyprzedzania? Bo chłop robil to genialnie.

Dla mnie najlepsze było to, że zrobił tak samego "mistrza" Vettela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ramówki programów sportowych u nas i nic niestety nie znalazłem. Ale - jeśli faktycznie Giermaziak będzie chciał spróbować swych sił w Forumle E to zapewne Polsat Sport będzie pokazywał wyścig. Chociaż... może tak wcale nie być. Tak czy inaczej chyba trzeba będzie oglądać streamy z innych stacji :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 17:31, Dared00 napisał:

Taki trochę offtop, ale wiecie może czy ktoś w Polsce transmituje Formułę E?


Z tego co jest na stronie Formuły E, to w Polsce nikt tych wyścigów nie transmituje.
Transmitują na Białorusi i na Łotwie ale co tam Polska, nie? : [

Ja oglądałem pierwszy wyścig ze streamu z brytyjskiej ITV ale wiem, że transmisje są także na Sky Sports.

Szkoda tylko, że wyścigi są tak rzadko. Ale pewnie biorąc pod uwagę budżety stajni, raz na miesiąc to najlepsze wyjście dla nich.

Czy ktoś z was też oglądał wyścig z Pekinu w sobotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka informacji odnośnie dozwolonych i niedozwolonych informacji podawanych przez team radio z serwisu Autosport.

Sorry, że w języku angielskim, ale akurat nie mam zbyt wiele czasu na tłumaczenie, a sama informacja wydaje się dość ważna :/

WHAT IS ALLOWED

- Acknowledgement that a driver message has been heard.
- Lap or sector time detail.
- Lap time detail of a competitor.
- Gaps to a competitor during a practice session or race.
- "Push hard", "push now", "you will be racing xx" or similar.
- Helping with warning of traffic during a practice session or race.
- Giving the gaps between cars in qualifying so as to better position the car for a clear lap.
- Puncture warning.
- Tyre choice at the next pit stop.
- Number of laps a competitor has done on a set of tyres during a race.
- Tyre specification of a competitor.
- Indication of a potential problem with a competitor''s car during a race.
- Information concerning a competitors likely race strategy.
- Yellow flags, blue flags, Safety Car deployment or other cautions.

WHAT IS NOT ALLOWED

- Sector time detail of a competitor and where a competitor is faster or slower.
- Adjustment of power unit settings.
- Adjustment of power unit setting to de-rate the systems.
- Adjustment of gearbox settings.
- Learning of gears of the gearbox, allowing the ECU to record the position of the gears releative to each other for the seamless shift system (will only be enforced from the Japanese GP onwards).
- Balancing the SOC [state-of-charge of batteries] or adjusting for performance.
- Information on fuel flow settings (except if requested to do so by race control).
- Information on level of fuel saving needed.
- Information on tyre pressures or temperatures (will only be enforced from the Japanese GP onwards).
- Information on differential settings.
- Start maps related to clutch position, for race start and pit stops.
- Information on clutch maps or settings, e.g. bite point.
- Burn-outs prior to race starts.
- Information on brake balance or BBW (brake-by-wire) settings.
- Warning on brake wear or temperatures (will only be enforced from the Japanese GP onwards).
- Selection of driver default settings (other than in the case of a clearly identified problem with the car).
- Answering a direct question from a driver, e.g. "Am I using the right torque map"?
- Any message that appears to be coded.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy z tego co kiedyś FIA tłumaczyło chodziło o to, że chcą, aby nieco bardziej przestrzegany był przepis o tym, że kierowca musi prowadzić bolid sam bez pomocy z zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować