Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2014 o 10:06, Muradin_07 napisał:

No ale już czerwono i wyścig wygrał Hamilton. W sumie to tak jakoś... oglądałem ten wyścig
i nie oglądałem.

Wygrać wygrał, ale teraz pytanie - co z Bianchim? Jego wypadku nawet nie pokazano, a według wszelkich źródeł, wpadł pod traktor holujący Sutila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też nie widzę żadnych informacji. Tylko to, że czekają na info w sprawie jego wypadku. Jedyne co się pojawiło to: "Jules Bianchi is at the medical center"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 10:20, Muradin_07 napisał:

No właśnie też nie widzę żadnych informacji. Tylko to, że czekają na info w sprawie jego wypadku.

Ale chyba jest poważnie. Wskazywały by na to b. stonowane reakcje kierowców i widzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja załapałem sie na kawałek studia po wyscigu. Mowili ze Hamilton pokazał klase dzisiaj. Trzeba bedzie polowac na powtorke wyscigu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 14:26, Phobos_s napisał:

Bianchi jest w ciężkim stanie. Przechodzi operację w szpitalu.

Zapewne krwiak nadtwardówkowy, czyli zależnie od szczęścia wyniki leczenia od wyzdrowienia do Schumachera, o ile wyleczyć się da. Niestety matematyczne szanse są przeciwko kierowcy, tak w czasie zabiegu, jak i po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielki niefart francuza. Warunki pogodowe trudne, ale już nie raz w podobnych się ścigali. Szkoda chłopaka, że tyle przechodzi i nie wiadomo co z nim bedzie :( trzymam kciuki. Strasznie jakoś mnie dotyka jak jakiś sportowiec, a w szczególności kierowca rajdowy, wyścigowy czy piłkarz staje się głownym bohaterem takiego zdarzenia. Z resztą każdego byłoby szkoda w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 19:50, Muradin_07 napisał:

Powiem tak - zobaczyłem gifa z samego wypadku... wyglądało to strasznie. Wklejać tutaj
tego nie będę, wybaczcie :(

To podrzuc linka jak mozesz. Chetnie obejrze. I tak sobie mysle ze po tym wyscigu widownia F1 wzrosnie na swiecie, moge sie zalozyc. Co jak co ale ludzie "kochaja" ogladac wypadki w F1. To jest ta czesc spektaklu wbudowana w ten sport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 20:05, Ziggy napisał:

Sorry za dubla ale edytowac nie moge, cos sie zepsuło. Dla ciekawskich wypadek Bianchiego

Kurcze .... przerażające. Przecież on nie ma żadnej możliwości schylenia się. Cud że głowy mu nie urwało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 23:40, A-cis napisał:

Cud że głowy mu nie urwało ...

Może się okazać, że tak byłoby nawet lepiej. Niestety urazy neurochirurgiczne często doprowadzają do bardzo mizernej jakości życia, jak na dobry wynik leczenia. Dobrym przykładem jest tu Schummi. Dotychczasowe informacje na teram stanu Bianchiego są mało optymistyczne, a drugi rzut niebezpieczeństwa dopiero przed nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym tylko zobaczyc co poszlo nie tak na tym zakrecie. I to byla najgorsza scena jaka widzialem w f1. Gorsza niz wypadek Senny. Kompletnie nie rozumiem jak on mogl wpasc z taka siła w dzwig? Padły hamulce? Nie jestem w stanie tego pojac bo to nie jest jakis szybki zakret a on pojechal ewidentnie prosto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno jeśli chodzi o to co zadziałało poza torem to po prostu bolid ślizgał się na tafli wody, która zebrała się za zakrętem i raczej mało mógł zrobić. Pytanie tylko który to był dokładnie zakręt, bo sam nie potrafię ocenić na którym to mogło być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 06:33, Muradin_07 napisał:

Podobno jeśli chodzi o to co zadziałało poza torem to po prostu bolid ślizgał się na
tafli wody, która zebrała się za zakrętem i raczej mało mógł zrobić. Pytanie tylko który
to był dokładnie zakręt, bo sam nie potrafię ocenić na którym to mogło być.


To był zakręt nr 7 czyli Dunlop. Jest to miejsce pomiędzy zakrętami S a zakrętem Degner.
Co do prędkości to zakręt Dunlop kierowcy przejeżdżają zwykle z prędkością ok 200 km/h.
Nawet biorąc poprawkę na pogodę to można przyjąć, że Bianchi uderzył w ten traktor z prędkością ok 100-150 km/h. Więc szczęściem jest, że w ogóle przeżył bo niestety obrażenia głowy, których doznał, były bezpośrednim skutkiem uderzenia głową o ten nieszczęsny traktor.
Na tę chwilę wiadomo jedynie, że Bianchi jest w stanie krytycznym ale stabilnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mnie zastanawia dlaczego teraz wszędzie piszą "kto do tego dopuścił, że traktor jeździł z bolidem". Niby powinien mieć jakiś wysięgnik czy coś aby zza toru podnosić rozbite samochody... ale to wydaje mi się że był po prostu niefortunny zbieg okoliczności plus pogoda swoje dała ostro i powinni zatrzymać wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 11:25, Muradin_07 napisał:

wydaje mi się że był po prostu niefortunny zbieg okoliczności
plus pogoda swoje dała ostro i powinni zatrzymać wcześniej.

Też mam takie zdanie. Zwalanie winy na traktor nie ma raczej sensu. Musiał ściągnąć bolid, a to nie było jakoś przy samym torze, a nieco dalej. Była żółta flaga, więc nie bardzo wiem czemu traktorka się czepiają. Szczęście w nieszczęściu, że w tych ''pomarańczowych'' nie wiechał, bo to dopiero nie było by co zbierać. No ale cóż, od dawna wiadomo, że F1 to jeden z najbardziej niebezpiecznych sportów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować