Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

A ja jestem bardzo zadowolony, że Kubica nie tylko zajął bardzo dobre 4 miejsce, to jeszcze musiał udowodnić, że jest wszystko w porządku, że lekarze się nie pomylili pozwalając mu na start, że młody Vettel nie jest jeszcze kandydatem na to, żeby go zmienić. Te właśnie rzeczy musiał załatwić Kubica swoim dzisiejszym występem i właśnie je załatwił. To był bardzo dobry występ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 15:48, Linux M napisał:

No i mamy końcowe wyniki wyścigu:

1. K. Raikkonen (Ferrari) zaskoczenie +
2. F. Massa (Ferrari) spodziewane
3. L. Hamilton (McLaren-Mercedes) spodziewane/ zaskoczenie -
4. R. Kubica (BMW Sauber) spodziewane (ale Polski naród skromny)
5. N. Heidfeld (BMW Sauber) spodziewane/ zaskoczenie + (bo było słabo po kwalifikacjach)


Pokusiłam się o ocenę pierwszej 5. Ogólnie wyścig uważam udany zarówno dla Roberta jak i dla całego Teamu. Co miało zagrać to zagralo. Myślę, że będzie jeszcze lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubica 4. to miłe zaskoczenie. Szybko się pozbierał po wypadku :). Ciekawy jestem co by było, gdyby wyprzedził Hamiltona, podczas gdy wyjeżdżał [Hamilton] z boksu. Ferrari, a szczególnie Raikonen odzyskują formę. Następne Grand Prix zapowiadają się smakowicie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wynik Roberta i calego Teamu BMW.Wyscig pelen smaczkow dla znawcow fenomenalne zagrywki inzynierow na pit lane.Oby wiecej takich wystepow rodaka,ja mysle ze za niedlugo na GP zagra Mazurek Dabrowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 16:43, pan m. napisał:

Suepr,Kubica czwarty...gdyby z 10 okrążen wcześniej zaczął tak gonić Hamiltona kto wie...ale
cóż,4 miejsce i tak dobre.

Przecież Kubica jechał takim tempem jak przedtem, a gdy przewaga Hamiltona nad Kubicą wzrosła anglik zwolnił. Czemu?? Bo podczas weekendu na torze Magny Cours zespół McLaren miał problemy z dostrojeniem silników i występowały problemy. Zespół w obawie o awarie silnika (ewentualnie skrzyni biegów) przekazał kierowcy komunikat, aby zwolnił, gdyż przewaga jest dostatecznie duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 17:13, pan m. napisał:

No w zasadzie to oto mi chodziło,w każdym razie go doganiał;)Ale trzeba się cieszyć chociaż
z tego 4 miejsca.

Szczerze dziwie się, że niektórzy marudzą, że znowu nie na podium. Mamy Polaka w formule i czego można od niego wymagać?? Jest po wypadku to raz. Dwa, Schumacher też od razu nie zaczął wygrywać, a jaki świetny kierowca z niego został. Ostatnio często debiutanci pięknie zaczynają, a potem nie wytrzymują napięcia (dziennikarze, konkurencji, częstsze treningi). Tak było m.in. z Schlierenzauerem.

Oczywiście jestem bardzo zadowolony z postawy Roberta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 17:19, speedraid napisał:

Szczerze dziwie się, że niektórzy marudzą, że znowu nie na podium. Mamy Polaka w formule i
czego można od niego wymagać??

Taki naród... cóż.. zawsze na początku jest wszystko cacy a potem zaczynają się wymagania... tak samo bylo z Małyszem z piłkarzami tak samo jest z Robertem.

>Jest po wypadku to raz. Dwa, Schumacher też od razu nie zaczął

Dnia 01.07.2007 o 17:19, speedraid napisał:

wygrywać, a jaki świetny kierowca z niego został.

Cóż dobry przykład aczkolwiek wydaje mi się, że nawet takie porównania do niektórych nie trafią...

Dnia 01.07.2007 o 17:19, speedraid napisał:

Tak było m.in.
z Schlierenzauerem.

Może to nie ta sama dyscyplna... więc to zawsze jest inaczej. Lepiej by tu pokazać Buttona. Świetnie się zapowiadał i nic ciekawego jak narazie nie pokazuje po tych sukcesach sprzed 3 (?) lat..

Dnia 01.07.2007 o 17:19, speedraid napisał:

Oczywiście jestem bardzo zadowolony z postawy Roberta.

Ja też :-P każdy punkt się liczy i zawsze to światowa czołówka, a nie jakieś 15 czy 13 miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Speedraid i Madia.Ale mnie neci jeszce jedna sprawa mianowicie dajcie Robertowi auto Hamiltona ew Masy wiecej dajce Sutilowi, Liuzemu, Albersowi auta z czolowki co by wtedy bylo,prawdopodobnie nigdy sie nie dowiemy ale coz takie zycie a Robert jak dalej tak bedzie jezdzil to jestem pewien ze kiedys zdobedzie mistrzostwo a
Hamilton kiedys sie wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I mamy czwarte miejsce. Jestem niezwykle zadowolony, i z miejsca, ale i z postawy. Sztuką jest być czwartym, ale arcydziełem jest walczyć i próbować. Gdy popatrzyłem na pojedynek Kubicy z Hamiltonem poczułem się na prawdę dumny z tego, że Robert mimo wypadku potrafił jechać bez lęku. Według mnie k\Kubica miałby szansę wygrać z Hamiltonem gdyby dysponować lepszym bolidem. Lepszym znaczy nieco szybszym ;) Ponadto miejsce wyższe od Heidfelda co można uznać za dodatkowy plus. Cieszę się bardzo, a wiem, że jeszcze poczekamy i będziemy mieli mistrza...na razie jak na kierowcę młodego jest świetny ;] Z przodu dublet Ferrari z czego jestem niezmiernie zadowolony, ponieważ Ferrari to mój ulubiony Team i jeździ w nim mój ulubiony kierowca, którego darzę wielką sympatią - Felipe Massa ;) Trzeci Hamilton, umacniając się na pierwszej pozycji w klasyfikacji ogólnej. No i nietypowa taktyka Mercedesa - trzy stopy (jedna dodatkowa stopa ;P).

Madia -> Rzeczywiście kilka lat temu mówiono o Buttonie jako o ogromnym talencie, ale coś mu uleciało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 20:02, ko?nik napisał:

Madia -> Rzeczywiście kilka lat temu mówiono o Buttonie jako o ogromnym talencie, ale coś mu uleciało ;)


Ja to pamiętam nawet bo wtedy zaczynałam się interesować F1 :-) to był sezon gdy po raz ostatni Mistrzem był Schumacher. Drugi był wtedy bodaj Baricello a trzeci właśnie Button. Jakby nie patrzeć jest to medalista Mistrzostw Świata. A teraz co? Cały team się cieszy jak dziecko bo dojechal i dowiózł punkt (z tego co mi wiadomo). Alonso był wtedy czwarty i szczerze mówiąc spodziewałam się że Button będzie Mistrzem w następnym sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha... Możemy się teraz śmiać w twarz wszystkim "faktom" i iinnym takim, którzy nie wierzyli w Roberta. 4 miejsce najlepsze w tym sezonie, do tego te wiadomości od speakerów w telewizji o tym że od okrążenia 50 Kubica notuje coraz lepsze czasy, a od 57 jest lepszy od jadącego w srebrnym bolidzie Hamiltona. Haha...
Ja się bardzo cieszę z tego 4 miejsca, ponieważ jest ono potwierdzeniem tego, że Robert jest dobrym kierowcom, w pprzyszłym sezonie będzie już wyjadaczem torów a jak dobre pójdzie i popsuje sie jakiś McLAren to stać go na podium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh nie wiem o co wam chodzi... Kubica pojechał świetnie;) A to że nie może dogonić Hamiltona to już nie jest jego wina tylko bolidu, no sry ale BMW nie ma aż tak dobrych samochodów jak Ferrari czy McLaren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 10:53, Starter napisał:

Eh nie wiem o co wam chodzi... Kubica pojechał świetnie;) A to że nie może dogonić Hamiltona
to już nie jest jego wina tylko bolidu, no sry ale BMW nie ma aż tak dobrych samochodów jak
Ferrari czy McLaren.

poza tym mial tylko 9 okrazen a strata za duza! poza tym opony miekkie mogly by sie zjechac przy mocnym wykorzystywaniu i oszczedzal bolid zeby na koncu wyscigu nie stracic pozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 10:45, OloMax napisał:

Ja się bardzo cieszę z tego 4 miejsca, ponieważ jest ono potwierdzeniem tego, że Robert jest
dobrym kierowcom, w pprzyszłym sezonie będzie już wyjadaczem torów a jak dobre pójdzie i popsuje
sie jakiś McLAren to stać go na podium.

Co prawda to prawda :) Niestety w chwili obecnej można liczyć na podium tylko pod warunkiem niedojechania do mety bolidów Mercedesa i Ferrari :(.
Wyścigu wczoraj nie oglądałem - co się stało, że Alonso zajął tak odległe miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alosnso sratowal z 10 pozycji po defekcie jaki go spotkal podczas sobotnich kwalifikacji(skrzynia biegow),po starcie jego marsz ku czlowce zatrzymal sie na Heidfeldzie,poza tym popelnial duzo bledow na dochamowaniach.Ogolnie slaby wyscig w wykonaniu Alonso,ale kogo to obchodzi wg Angielskiej Tv ITV to walsnie Kubica byl najlepszym kierowca na GP Francji.Ja juz niemoge sie doczekac Silverstone a tym bardziej Monzy i Spa Franchonchaps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 10:58, Jarys napisał:

Wyścigu wczoraj nie oglądałem - co się stało, że Alonso zajął tak odległe miejsce?


Podstawowym czynnikiem, który wpłynął na tak odległe miejsce Hiszpana był start z dziesiątej pozycji "wywalczonej" w kwalifikacjach, a raczej spowodowanej defektem bolidu w trzeciej sesji. Jak na Mistrza Świata przystało Fernando od początku wyprzedzał kolejnych zawodników, aż w końcu trafił na Nicka Heidfelda, który nie zamierzał ustąpić zawodnikowi McLarena. A jak wiadomo, jadąc za innym zawodnikiem kręci się gorsze czasy i stopniowo lider zwiększał przewagę nad tym kierowcą. Giancarlo Fisichella też próbował walczyć i przez jakiś czas mu się to udawało. Decydującą rolę miały tu pit stopy i kolejność, która się po nich zmieniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować