Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2007 o 15:22, Jarys napisał:

Robert jutro wystartuje z piątego miejsca. Przed nim tylko oba bolidy Mercedesa i Ferrari.
Mam nadzieję, że od startu będzie tylko lepiej :))))

Ja też mam taką nadzieję. Liczę na dobry występ. Czy będzie coś więcej niż to 5 miejsce? Hm... wątpię. Ferrari i McLareny są narazie poza zasięgiem i pozostaje liczyć na szczęście. Niemniej jednak cieszy pokonanie Nicka Heidfelda, bo to doskonale obrazuje obecną formę obu kierowców. Szczerze to in minus zaskoczyło mnie 9 miejsce Niemca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 15:22, Jarys napisał:

Robert jutro wystartuje z piątego miejsca. Przed nim tylko oba bolidy Mercedesa i Ferrari.
Mam nadzieję, że od startu będzie tylko lepiej :))))


Więc wydaje mi się że to dobra pozycja startowa. Jestem ciekawy startu bo tam można wiele nadrobic lub stracic. Jutro do sklepu po ekwipunek i kibicuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 14:35, olki77 napisał:

1) Dlaczego na koła bolidu przed startem zakładane są tak jakby "ocieplacze" coś to daje ?

Już ci odpowiedzieli, rozgrzana guma lepiej trzyma sie drogi. Podczas rozgrzewkowego okrążenia również widzisz agresywny styl poruszania sie bolidów. Dzięki temu także zyskują większą temperaturę opon.

Dnia 07.07.2007 o 14:35, olki77 napisał:

2) I dlaczego jak ściągają je robią to równomiernie ? Bo widziałem że mechanicy jak by odliczali
żeby równo ściągnąć te "ocieplacze"

Każda sekunda dodatkowo nagrzewa opony. Jeżeli zdejmą z jednej, zacznie sie ona ochładzać, a kolejne nagrzewać, gdyż ''''ocieplacze'''' zwiekszą ich temperaturę. Jeżeli opony miałyby inną temperaturę zapanowanie nad bolidem było by znacznie trudniejsze i zwiększyło by sie ryzyko wypadku. Wchodząc w zakręt trzymały by tylko lewe opony, gdyż one maja większą temperaturę. Spowodowało by to obrót bolidu. To na tyle ;)


Brawo dla Kubicy, Massy i Raikonena. Reszty nie lubię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 15:29, speedraid napisał:

/ciach/

O czyli dobrze wiedziałam po co te ocieplacze :P czyli z moją wiedzą o F1 nie jest tak źle xD

Dnia 07.07.2007 o 15:29, speedraid napisał:

Brawo dla Kubicy, Massy i Raikonena. Reszty nie lubię :P

Cóż za porażająca wręcz szczerość. Widać tu wyraźnie kibica Ferrari :P Ja najbardziej lubię Roberta Kubicę, Nico Rosberga i Fernando Alonso :) A jeśli chodzi o team to BMW oczywista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowe informacje:

Tor: Silverstone Circuit
Położenie: Northamptonshire, Wlk. Brytania
Rok budowy: 1948
Pierwsze GP: 1950

Długość toru: 5,141 km
Liczba okrążeń: 60
Pełny dystans: 308,356 km
Rekord okrążenia: M. Schumacher (Ferrari, 2004r.) - 1:18.739

Tor Silverstone położony jest 30 km na północny wschód od Oxfordu. Charakteryzują go wolne zakręty poprzecinane długimi prostymi. Całkowity dystans toru wynosi 308.356 km. Brytyjski tor jest jednym z najdłużej goszczących w kalendarzu wyścigów Formuły 1. Silverstone został zbudowany na terenie lotniska z czasów II Wojny Światowej. Długie pasy startowe dla samolotów i drogi do kołowania przekształcono w szybki tor wyścigowy. Ówczesny oficjalny układ toru o długości blisko sześciu kilometrów do złudzenia przypominał klepsydrę. Od tamtego czasu tor Silverstone był wielokrotnie modyfikowany aż do osiągnięcia dzisiejszej postaci.

Widok satelitarny i okrążenie toru z Ralfem Schumacherem: http://www.f1wm.pl/tory/?id=silverstone&widok=sat

(c) f1ultra.pl, formula1.pl, f1wm.pl, allianz.pl/f1

Transmisja wyścigu: 8 lipca (niedziela) - 14:00 - POLSAT
Studio przed wyścigiem: 13:45

Wyniki kwalifikacji:

1. L. Hamilton (McLaren-Mercedes)
2. K. Raikkonen (Ferrari)
3. F. Alonso (McLaren-Mercedes)
4. F. Massa (Ferrari)
5. R. Kubica (BMW Sauber)
6. R. Schumacher (Toyota)
7. H. Kovalainen (Renault)
8. G. Fisichella (Renault)
9. N. Heidfeld (BMW Sauber)
10. J. Trulli (Toyota)

11. M. Webber (Red Bull)
12. D. Coulthard (Red Bull)
13. A. Wurz (Williams)
14. R. Barrichello (Honda)
15. S. Speed (Toro Rosso)
16. V. Liuzzi (Toro Rosso)

17. N. Rosberg (Williams)
18. J. Button (Honda)
19. A. Davidson (Super Aguri)
20. A. Sutil (Spyker)
21. T. Sato (Super Aguri)
22. C. Albers (Spyker)

20070707174705

20070707174722

20070707174731

20070707174738

20070707174745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 15:55, mała16 napisał:

Cóż za porażająca wręcz szczerość. Widać tu wyraźnie kibica Ferrari :P Ja najbardziej lubię
Roberta Kubicę, Nico Rosberga i Fernando Alonso :) A jeśli chodzi o team to BMW oczywista

A ja lubię Kubicę, Barichello i Alonso. A co do Rosberga to miał dzisiaj chłopak pecha. Nie mógł wykręcić dobrego czasu, bo była żółta flaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 15:55, mała16 napisał:

Cóż za porażająca wręcz szczerość.

:)

Dnia 07.07.2007 o 15:55, mała16 napisał:

Widać tu wyraźnie kibica Ferrari :P

Niekoniecznie, chociaż tak sie układa, że już od 5 lat kibicuje temu zespołowi. McLarena nigdy nie lubiłem, teraz tym bardziej, jeżeli okaże się, że pracownik Ferrari sprzedał technologię zespołowi McLaren.

Dnia 07.07.2007 o 15:55, mała16 napisał:

Fernando Alonso

No cóż, tego zawodnika nie lubię najbardziej. Schumacher bez problemu wygrałby z nim, jeżeli nie problemy z oponami Bridgstone. W połowie sezonu zaczął gonić Hiszpana i mu sie to nie udała, tylko poprzez awarie silnika. Uważam, że od Alonso jest lepszy m.in. Hamilton, Raikonnen, Massa, Kubica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 18:12, speedraid napisał:

Niekoniecznie, chociaż tak sie układa, że już od 5 lat kibicuje temu zespołowi.

No to gratki :P ja kibicuje BMW odkąd weszli do prawdziwej gry. Wcześniej to jakoś patrzyłam bardziej na pojedynczych zawodników niż na zespoły :P

Dnia 07.07.2007 o 18:12, speedraid napisał:

No cóż, tego zawodnika nie lubię najbardziej. Schumacher bez problemu wygrałby z nim, jeżeli
nie problemy z oponami Bridgstone.

Cóż... trzeba było sobie dobrać opony. W tym też tkwi mistrzostwo. Ale z drugiej strony trudno nie przyznać Ci racji. W swoim ostatnim sezonie Schumi spokojnie dogoniłby Fernando. Ale nie dogonił. Ja tam lubie Hiszpana bardziej za to co prezentował niż prezentuje. Brakuje mi u niego takiego agresywnego stylu jazdy jak kiedyś. Wydaje mi się że teraz jeździ dojrzalej, ale ja go wole sprzed dwóch-trzech lat :)

Dnia 07.07.2007 o 18:12, speedraid napisał:

tylko poprzez awarie silnika. Uważam, że od Alonso jest lepszy m.in. Hamilton, Raikonnen, Massa,
Kubica.

No to ciekawa teoria. Kubica lepszy od Alonso. Ale kto wie. Jakby Robert dostał bolid McLarena to myślę, że miałby medal mistrzostw Świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Kubica z 3 linii. Ale mi chodzi o coś innego. Wydaje się, że kolejna część sezonu nie jest już tak dobra dla Heidfelda jak wcześniej. A Kubica od wypadku jeździ całkiem ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 19:23, mała16 napisał:

Cóż... trzeba było sobie dobrać opony. W tym też tkwi mistrzostwo.

Nie rozumiesz, że do Ferrari nie pasowały Micheliny ?? Po prostu Bridgstone robi dla nich ogumienie. Schumacher miał przewidzieć, że akurat w tym roku będzie problem z oponami?? Nawet jakby przewidział, to Ferrari ma podpisany kontrakt.

Dnia 07.07.2007 o 19:23, mała16 napisał:

No to ciekawa teoria. Kubica lepszy od Alonso. Ale kto wie. Jakby Robert dostał bolid McLarena
to myślę, że miałby medal mistrzostw Świata.

A ja bym tu raczej powiedział bolid ferrari, bo uważam, że sprawa ze sprzedaniem technologi McLarenowi jest prawdą. Może sie mylę, może nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 12:40, Vuko Drakkainen napisał:

O której jest wyscig? i na jakim programie?

Wyścig jest równo o 14:00 na Polsacie. Natomiast o 13:45 zaczyna się studio Grand Prix Wielkiej Brytanii. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 23:21, pretorianie napisał:

Bardzo ładnie Kubica z 3 linii.

Naprawdę ładnie tym bardziej, że dwie pierwsze linie zajęła 4 najlepszych kierowców Świata. I nikt więcej Roberta nie wyprzedził.

>Ale mi chodzi o coś innego. Wydaje się, że kolejna część sezonu

Dnia 07.07.2007 o 23:21, pretorianie napisał:

nie jest już tak dobra dla Heidfelda jak wcześniej.

Tak. W tym momencie Nick jeździ dużo gorzej od Roberta. Widać to było wczoraj. A tej różnicy nie można zwalić na bolid (bo np. róznice czasu między Alonso a Kubicą myślę że można). Poza tym to jest zawsze walka wewnątrz zespołu. I tu też lepiej być tym lepszym. Brawo Robert.

>A Kubica od wypadku jeździ całkiem ładnie.
Kubica w ogóle jeździ ładnie :) ale fakt... wydaje mi się, że ten wypadek nie odbił się na nim negatywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyścig się jeszcze nie zaczął a już mamy pierwszą niespodziankę. Massa tuż przed startem gasi silnik. Co to oznacza? Ano tylko jedno. Dodatkowe okrążenie rozgrzewkowe. Massa na koniec. Kubica miejsce wyżej. Czyżby jakieś problemy ma Ferrari?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jest! Podobnie jak przed tygodniem, Robert Kubica zakończył wyścig na 4 pozycji! Przez ostatnie około 15 okrążeń nie dał się wyprzedzić tak świetnemu kierowcy jakim jest Felipe Massa. Zauważcie też, że kierowca Ferrari miał lepszy wóz od Polaka. Od początku do końca Polak utrzymał czwartą pozycję. Brawo Robert! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 15:34, kuko7 napisał:

Tak jest! Podobnie jak przed tygodniem, Robert Kubica zakończył wyścig na 4 pozycji! Przez
ostatnie około 15 okrążeń nie dał się wyprzedzić tak świetnemu kierowcy jakim jest Felipe Massa.
Zauważcie też, że kierowca Ferrari miał lepszy wóz od Polaka. Od początku do końca Polak utrzymał
czwartą pozycję. Brawo Robert! ;)


Nie oglądałem wyścigu w TV (Cyfra+ sucks!), śledziłem jedynie Live Timing na f1.com. Pozostaje mi się domyślać jak emocjonująca i jak ciekawa musiała być walka Kubicy z Massą po powrocie na tor tego drugiego z ostatniej wizyty w boksie. Brawo Robert! Doskonały wynik. Zważywszy na to, że jedzie zdecydowanie słabszym bolidem niż Ferrari i McLaren radzi sobie całkiem nieźle po przerwie spowodowanej wypadkiem na torze w Kanadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo Robert!!! Piękne kolejne 4 miejsce! A Heidfield znowu za Kubicą! Szkoda tylko, że Robert jeszcze nie zajął podium, ale mam nadzieję, że niedługo stanie na pudle. Może głupio zabrzmi, ale ten wypadek posłużył mu, Od tamtej pory jeździe coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 15:52, pretorianie napisał:

Brawo Robert!!! Piękne kolejne 4 miejsce! A Heidfield znowu za Kubicą! Szkoda tylko, że Robert
jeszcze nie zajął podium, ale mam nadzieję, że niedługo stanie na pudle. Może głupio zabrzmi,
ale ten wypadek posłużył mu, Od tamtej pory jeździe coraz lepiej.

Tak jeżdzi lepiej bo nic mu się nie stało z psychiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w dzisiejszym wyścigu Robert pokazał wreszcie pełnię swoich umiejętności. Szczerze mówiąc, to na 11 okrążeń przed końcem, podobnie jak ojciec Kubicy, zwątpiłem już że Robert obroni się przed Massą. A tu taka świetna jazda ... Chylę czoło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować