Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Grand Prix of Europe - 22.07.07

Tor: Nurburgring
Położenie: Nurburg, 30 km na południe od Bonn, Niemcy
Rok budowy: 1984
Pierwsze GP: 1984

Długość toru: 5,148 km
Ilość okrążeń: 60
Całkowity dystans: 308,863 km
Rekord okrążenia: M. Schumacher - 1:29.468 (Ferrari, 2004)

Opis:
Słynna północna pętla, która zapisała się w historii wyścigów samochodowych liczyła 172 zakręty i ponad 22 kilometry długości. Nosiła też brzemię śmierci wielu kierowców. W roku 1976 miał tam miejsce tragiczny wypadek, w którym austriacki kierowca Niki Lauda nieomal spłonął żywcem w samochodzie. Po tym wydarzeniu Formuła 1 przeniosła się na tor w Hockenhaim. Tor znacznie przebudowany i skrócony powrócił do kalendarza w roku 1985. Dzisiejszy tor ze starej trasy wykorzystuje tylko prostą startową. Jest połączeniem szybkich prostych (300 km/h) i ciasnych szykan (85 km/h) a od kierowców wymaga doskonałej techniki jazdy.

Widok satelitarny i okrążenie toru z Ralfem Schumacherem: http://www.f1wm.pl/tory/?id=nurburgring&widok=sat

Transmisja TV:
Wyścig: Niedziela - 14:00 (POLSAT)
Studio przed wyścigiem: 13:35 (POLSAT)

20070721150749

20070721150802

20070721150811

20070721150820

20070721150839

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz mysle ze Kubica moze wskoczyc na 4 miejsce w kwalifikacjach. A co do wypadku Hamiltona - nie ciesze sie z tego, ale jestem ciekaw jak bedzie sobie radzil z wyprzedzaniem w czasie wyscigu podczas walki kolo w kolo a nie tylko w boksach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 15:10, kuko7 napisał:

I znowu otwiera się szansa dla Roberta na pierwszą czwórkę.

trójkę...

Dnia 21.07.2007 o 15:10, kuko7 napisał:

Ostatnio jakieś dziwne błędy zdarzają się czołowym kierowcom.

To nie był błąd Hamiltona, to była usterka -.-

Dnia 21.07.2007 o 15:10, kuko7 napisał:

Oczywiście my się z tego cieszymy, bo Kubica przez takie błędy może zajść wyżej. ;)

Jako kibic całej Formuły muszę stwierdzić, że to zdanie było co najmniej bez sensu.
1.patrz wyżej
2.nie "my", tylko Ty się cieszysz
3.fair play, bardzo szanowana zasada w Formule 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 15:18, elekrin napisał:

To nie był błąd Hamiltona, to była usterka -.-

Ta.. tylko ja mówiłem ogólnie.

Dnia 21.07.2007 o 15:18, elekrin napisał:

Jako kibic całej Formuły muszę stwierdzić, że to zdanie było co najmniej bez sensu.

Aa.. to przepraszam panie kibicu. Fair play mówisz.. Tylko co ja mogę za to, że Hamiltona dopadła usterka? Jeśli już się tak stało to cieszę się z tego, że Robert może zajść dalej. Nie cieszę sie z wypadku, lecz szansy Kubicy. Ale jeśli Ty wolisz, aby Robert nie miał takiej szansy to cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 15:28, kuko7 napisał:

Ta.. tylko ja mówiłem ogólnie.

Błąd a usterka to dwie różne rzeczy.

Dnia 21.07.2007 o 15:28, kuko7 napisał:

Aa.. to przepraszam panie kibicu. Fair play mówisz.. Tylko co ja mogę za to, że Hamiltona dopadła
usterka?

Dopadł błąd... ale nie Hamiltona, tylko opona była źle przykręcona. A nie widzę w fair-playu w tym, że piszesz "oczywiście się z tego cieszymy", ja się nie cieszę, bo miał pecha, ale nie będę Ci nic zarzucał, jesteś jak każdy inny kibic Kubicy.

Dnia 21.07.2007 o 15:28, kuko7 napisał:

Jeśli już się tak stało to cieszę się z tego, że Robert może zajść dalej. Nie cieszę
sie z wypadku, lecz szansy Kubicy. Ale jeśli Ty wolisz, aby Robert nie miał takiej szansy to cóż...

Nie jestem kibicem sezonowym, polak w formule 1 nie wywołuje u mnie ekscytacji, więc co mogę napisać? Wolę, żeby Robert miał taką szansę wywalczoną. I wybacz, ja tu nie widzę żadnej szansy, gdyż znając formułę Hamilton zapewne jeśli będzie startował z tego 10 miejsca, to zdoła wyprzedzić Kubicę. Patrzę na to obiektywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 15:42, elekrin napisał:

Wolę, żeby Robert miał taką szansę wywalczoną.

Tak chyba każdy woli, ale z takim bolidem to nie ma raczej szans. Tu znów dochodzimy do tematu bolidów i ich możliwości, więc nie ma sensu po raz kolejny o tym spekulować. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pole position wywalczył Kimi Raikkonen Alonso drugi , trzeci Massa, czwarty Heidfeld a Kubica czwarty.
Co powiecie o tym wypadku Hamiltona.Byla to uszterka związana z tym że sląbo przykręcono to koło co było przyczyną, że opona wybuchła.Nie był to blad Luisa.Hamilton jest niezwykły żeby jeszcze ani jednego bledu nie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 15:50, Lukas813 napisał:

Pole position wywalczył Kimi Raikkonen Alonso drugi , trzeci Massa, czwarty Heidfeld a Kubica
czwarty.

Kubica i Heidfeld na jednym miejscu... ciekawe :) (oczywiście Kubica zgodnie z moimi przeczuciami piąty)

Dnia 21.07.2007 o 15:50, Lukas813 napisał:

Co powiecie o tym wypadku Hamiltona.Byla to uszterka związana z tym że sląbo przykręcono to
koło co było przyczyną, że opona wybuchła.Nie był to blad Luisa.Hamilton jest niezwykły żeby
jeszcze ani jednego bledu nie zrobić.

Primo ain Hamilton zrobił jeden błąd bodajże w poprzednim GP :)
Primo cwaj komentator na Polsacie mówił, że dyrektor mówił, że opona była źle przykręcona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 15:50, Lukas813 napisał:

Hamilton jest niezwykły żeby jeszcze ani jednego bledu nie zrobić.

Tak, szczególnie w ostatnim wyścigu kiedy za szybko ruszył z boksu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 15:50, Lukas813 napisał:

Pole position wywalczył Kimi Raikkonen Alonso drugi , trzeci Massa, czwarty Heidfeld a Kubica
czwarty.
Co powiecie o tym wypadku Hamiltona.Byla to uszterka związana z tym że sląbo przykręcono to
koło co było przyczyną, że opona wybuchła.Nie był to blad Luisa.


To nie jest Luis lecz Lewis.

Hamilton jest niezwykły żeby

Dnia 21.07.2007 o 15:50, Lukas813 napisał:

jeszcze ani jednego bledu nie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 15:18, fifomaniak napisał:

co do wypadku Hamiltona - nie ciesze sie z tego, ale jestem ciekaw jak bedzie sobie radzil z wyprzedzaniem w czasie
wyscigu podczas walki kolo w kolo a nie tylko w boksach.

Też jestem tego ciekaw. Bo że będzie się chciał przesunąć do przodu, to nie ulega wątpliwości :-D
Pierwszą czwórkę powinien połknąć szybko, bo ma znacznie lepszy bolid. Duże emocje się zaczną jak dogoni Kubicę i będzie go chciał minąć. A Kubica już pokazał, że umie bronić pozycji :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 16:03, A-cis napisał:

Też jestem tego ciekaw. Bo że będzie się chciał przesunąć do przodu, to nie ulega wątpliwości
:-D
Pierwszą czwórkę powinien połknąć szybko, bo ma znacznie lepszy bolid. Duże emocje się zaczną
jak dogoni Kubicę i będzie go chciał minąć. A Kubica już pokazał, że umie bronić pozycji :-D

A może Kubica wyprzedzi Heidfelda na starcie. Wtedy właśnie Nicka będzie musiał wyprzedzić zanim zacznie walczyć z Kubicą. A jak wiadomo Heidfeld łatwy do wyprzedzenia nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> A może Kubica wyprzedzi Heidfelda na starcie. Wtedy właśnie Nicka będzie musiał wyprzedzić

Dnia 21.07.2007 o 16:16, Rad7 napisał:

zanim zacznie walczyć z Kubicą. A jak wiadomo Heidfeld łatwy do wyprzedzenia nie jest.


Mam nadzieje ze kubica wyprzedzi go po zjazdach do boxów. jeżeli Nick zjedzie pierwszy kubica ma szanse nadrobić kilka sekund i wyjechać przed nim (trzymajmy kciuki)
P.S. Jakieś nowe info o stanie zdrowia Hamiltona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 16:16, Rad7 napisał:

A może Kubica wyprzedzi Heidfelda na starcie. Wtedy właśnie Nicka będzie musiał wyprzedzić
zanim zacznie walczyć z Kubicą. A jak wiadomo Heidfeld łatwy do wyprzedzenia nie jest.

A skąd wiadomo, że Kubica będzie jeździł szybciej? Może mu dadzą więcej paliwa...

bazimienny15 --> patrz gdzieś wyżej (na onecie też powinno być).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 19:03, elekrin napisał:

A skąd wiadomo, że Kubica będzie jeździł szybciej? Może mu dadzą więcej paliwa...


W kwalifikacjach nie był dużo wolniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 19:09, Rad7 napisał:

W kwalifikacjach nie był dużo wolniejszy :)


Ale szybszy jednak też nie był. Zresztą wydaje mi się, że mają podobną ilość paliwa, a na starcie wszystko może się zdarzyć. Jak wszyscy wiemy Kubica ma bardzo dobre starty, jednakże takimi też może się poszczycić Heidfeld, dodający deszcz można powiedzieć, że będzie to bardzo ekscytujący wyścig :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 19:14, elekrin napisał:

> W kwalifikacjach nie był dużo wolniejszy :)

Ale szybszy jednak też nie był. Zresztą wydaje mi się, że mają podobną ilość paliwa, a na starcie
wszystko może się zdarzyć. Jak wszyscy wiemy Kubica ma bardzo dobre starty, jednakże takimi
też może się poszczycić Heidfeld, dodający deszcz można powiedzieć, że będzie to bardzo ekscytujący
wyścig :)

Z tym akurat muszę się zgodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2007 o 16:03, A-cis napisał:

Pierwszą czwórkę powinien połknąć szybko, bo ma znacznie lepszy bolid. Duże emocje się zaczną
jak dogoni Kubicę i będzie go chciał minąć. A Kubica już pokazał, że umie bronić pozycji :-D


Nie wiadomo jeszcze czy czasem Hamilton, jeżeli jutro pojedzie, nie wystartuje z pit lane. Będzie jechać zapasowym bolidem, ale silnik wg regulaminu musi być ten sam co w kwalifikacjach. Jeżeli zdecydują sie na nowy silnik (przy montażu starego czasem wychodzą jakieś problemy) Lewis zostaje cofnięty do PL. A zapasowym ciężko mu będzie dobić do czołówki.
BTW ludzie w mieście gadają, że ksero hamulców od Ferrari było mało wyraźne i dlatego Lewis wyleciał... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 20:03, Kaland napisał:

Nie wiadomo jeszcze czy czasem Hamilton, jeżeli jutro pojedzie, nie wystartuje z pit lane.
Będzie jechać zapasowym bolidem, ale silnik wg regulaminu musi być ten sam co w kwalifikacjach.
Jeżeli zdecydują sie na nowy silnik (przy montażu starego czasem wychodzą jakieś problemy)
Lewis zostaje cofnięty do PL. A zapasowym ciężko mu będzie dobić do czołówki.
BTW ludzie w mieście gadają, że ksero hamulców od Ferrari było mało wyraźne i dlatego Lewis
wyleciał... ;)


Przepraszam, ale gdzie pisze, że jego bolidu nie da się naprawić?, bo nie słyszałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować