Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2009 o 19:47, A-cis napisał:

Kurcze, myślałem już, że Max Mosley nie będzie kandydował na jesieni na następną kadencję
Właśnie dlatego, że chcą jego odejścia to on na złość będzie kandydował ponownie.

A właśnie, że nie :)
http://www.formula1.pl/F1_news-6256-Mamy_porozumienie_FIA-FOTA.html

Nie dość, że nie będzie kandydował to jeszcze się wreszcie dogadali, zresztą tak jak przewidywałem (no może pomyliłem się o dwa dni) ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 14:15, Dared00 napisał:

> 7 listopada - Adelajda (Australia).
Jeee! Mój ulubiony tor wraca do Formuły!


Mój też bardzo lubiłem ten tor uliczny :D, oglądałem ostanio że Mansellowi na ostanim kólku opona się rozwalila, i kolega co z mną był, powiedział że to iskry z bolidu rozwaliy tą opone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 14:12, Jarys napisał:

Nie dość, że nie będzie kandydował to jeszcze się wreszcie dogadali, zresztą tak jak
przewidywałem (no może pomyliłem się o dwa dni) ;)))


I oby skończyło się na rezygnacji z KERSów, jednakowym traktowaniu regulaminu przez wszystkich oraz żadnego podziału na kategorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 14:12, Jarys napisał:

Nie dość, że nie będzie kandydował to jeszcze się wreszcie dogadali

Myślę, że właśnie to że nie będzie kandydował było jednym z (tajnych) warunków FOTA. Z Mosleyem nie chcieli już się dogadywać.
Zresztą FOTA wygrała na całej linii. Zostały przyjęte jej propozycje z którymi wychodziła do FIA, i których Mosley nie chciał przyjąć, a w dodatku pozbyła się Mosleya. Gdyby to on wcześniej przyjął propozycje FOTA to zachowałby i twarz i stołek.

====> Galadin
FOTA już wcześniej postanowiła, że w przyszłym sezonie nie będzie KERS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 11:42, Jarys napisał:

Co tam się dzieje to można określić tylko jednym słowem - MASAKRA:

Uuuu! Tego się nie spodziewałem. Mosley praktycznie odstawiony, ale chce pokazać, że jeszcze może ugryźć :-)
Jeśli by rzeczywiście chciał kandydować, to wszystko jeszcze się może zmienić.
Ale myślę, że rozsądni ludzie w FIA już na niego nie zagłosują nawet jeżeli będzie kandydował. W końcu wszystkim, poza Mosleyem oczywiście, odpowiada ten osiągnięty niedawno kompromis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy trening w Niemczech, ze zmienionym dyfuzorem i innymi zmianami w aerodynamice, nie wypadł dla BMW rewelacyjnie. Oba bolidy poza pierwszą dziesiątką. Nawet jeden Force India ich wyprzedził.
Robert nawet gorzej od Heidfelda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubica dał ciała już w pierwszej sesji kwalifikacyjnej. Ciekawe co tym razem poszło nie tak. Co uległo uszkodzeniu/nie sprawdziło się.. w bolidzie oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale za to druga sesja kwalifikacyjna była b. emocjonująca. Co chwilę trzeba było zmieniać opony. Czasy i prowadzenia zmieniały się jak w kalejdoskopie. Poślizgów i wypadnięć z toru co niemiara :-)
W trzeciej sesji już nieco spokojniej. Cały czas można było jeździć na jednym rodzaju opon.
Niespodziewane b. wysokie miejsce Sutila. BMW przegrywa z Force India. To już tylko śmiech z ich konstruktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 14:27, HumanGhost napisał:

Kubica dał ciała już w pierwszej sesji kwalifikacyjnej. Ciekawe co tym razem poszło nie
tak. Co uległo uszkodzeniu/nie sprawdziło się.. w bolidzie oczywiście.


Jak to co? Domowy wyścig BMW, więc polski kierowca "musi" uznać wyższość niemieckiego, inaczej byłoby baaaardzo źle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze cztery miejsca - standard :) Kubica - ostatnio standard :) ale to kto jest na piątej i szóstej pozycji to wielkie zaskoczenie. Czyżby Maclareny nadrobiły straty, bo jak inaczej można wyjaśnić te pozycje:
3. linia
5. Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) 1:32,616
6. Heikki Kovalainen (McLaren-Mercedes) 1.33,859

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 21:09, BigHunter napisał:

McLaren to jednak McLaren a co powiecie na to, że Adrian Sutil zajoł 7 miejsce startowe

I to w dodatku najbardziej zatankowany z całej czołówki!
Ciekawe gdzie by był gdyby miał np. wagę bolidu Buttona. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurna, przegapiłem kwalifikacje... A tak się zarzekałem, że obejrzę. Może ktoś zarzucić pierwszą dziesiątkę ( o McLarenach i Sutilu słyszałem...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 06:56, Muradin_07 napisał:

Kurna, przegapiłem kwalifikacje... A tak się zarzekałem, że obejrzę. Może ktoś zarzucić
pierwszą dziesiątkę ( o McLarenach i Sutilu słyszałem...)

1.Webber
2.Barrichello
3.Button
4.Vettel
5.Hamilton
6.Kovalainen
7.Sutil
8.Massa
9.Raikkonen
10.Piquet

Chyba McLaren się obudził, w końcu 2 i 3 trening wygrał Hamilton a w kwalifikacjach pojechali znakomicie. Sutil jest w całkiem niezłej sytuacji, nie wiem jak z przodu, ale ma na pewno więcej paliwa od Massy i Kimiego, więc później zjedzie na Pit Stop co daje szansę na punkty(chyba że Ferrari ma KERS to raczej Sutil zostanie z tyłu).
Piquet troche farciarsko, zrobił sobie szybkie okrążenie dosłownie 5 sekund przed deszczem, i jest w Q3. Toyota natomiast słabiutko, 14 Trulli i 20 Glock, ale mam nadzieję że to tylko chwilowe załamanie formy tak jak w Monako, bo lubię ten zespół:) Ten nowy pakiet BMW jakiś tako małoskuteczny...
Williamsy też w sumie cienko, w Anglii Nakajima ruszał z 5 pola, a Rosberg trochę dalej, tu nawet do Q3 nie weszli.
Reszta:
Toro Rosso - Ponownie słabiutko, a w szczególności Bourdais, STR to chyba najsłabszy obecnie zespół(przed BMW :D)
Brawn GP - Powtórka z rozrywki. Na treningach niby jakieś problemy, samochód się ślizgał, a tu znów 1 i 2 linia. No i też fantastycznie rozegrał wszystko Ross Brawn w Q2, wypuszczając kierowców w najdogonijszym momencie.
Red Bull - Kolejny raz udowodnili, że są w znakomitej formie, i Brawn im nie straszny ;) Szkoda, że Vettel "dopiero" czwarty.
Najwięksi przegrani:
Kubica,Alonso,Rosberg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 09:45, Muradin_07 napisał:

Dzięki bardzo, a btw to ogólnie Force India jakoś ruszył się do roboty... ;-)

I to jest piękne, ten zespół ciężko pracował, śmiano się z nich, a teraz już nie jest niespodzianką widywać ich w Q2, a punkty mam nadzieję że ten Sutil dziś zdobędzie i nie zrobi czegoś hardkorowego tak jak w Chinach :D
Pierwsza 8 wg mnie.
1.Webber
2.Barrichello
3.Button
4.Vettel
5.Hamilton
6.Raikkonen
7.Sutil
8.Massa
13.Kubica
Robert będzie koło 13 jak ukończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 09:49, Headhunterzz napisał:

> Dzięki bardzo, a btw to ogólnie Force India jakoś ruszył się do roboty... ;-)
I to jest piękne, ten zespół ciężko pracował, śmiano się z nich, a teraz już nie jest
niespodzianką widywać ich w Q2, a punkty mam nadzieję że ten Sutil dziś zdobędzie i nie
zrobi czegoś hardkorowego tak jak w Chinach :D
Pierwsza 8 wg mnie.
1.Webber
2.Barrichello
3.Button
4.Vettel
5.Hamilton
6.Raikkonen
7.Sutil
8.Massa
13.Kubica
Robert będzie koło 13 jak ukończy.



Ja to bym zamienił Raikkonena z Sutilem. Oby nie było tak, że nie wytrzyma presji i na starcie w kogoś stuknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować