Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2009 o 19:29, The-Darkest napisał:

A tutaj niespodziewajka taka:


No nieźle. Jak rano o tym usłyszałem, pomyślałem, że to kolejna plotka. No, ale jednak. Medialnie wielki powrót. Ciekawe czy będąc doradcą w Ferrari jeździł ich bolidami i jako tako je zna.

@MKRaven - to chyba nie plotka jednak, gdyż Schumi wypowiedział się najprawdopodobniej w tej sprawie.
http://www.formula1.pl/F1_news-6498-Schumacher_wraca_do_Formuly_1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 19:35, HumanGhost napisał:

> A tutaj niespodziewajka taka:

Według mnie głupio robi. Będzie jeździł w bolidzie, na którego poznanie ma pare tygodni.
Według mnie to za mało. Choć mozę niedoceniam Michaela. Wielkim kierowca był i kto wie,
moze jest nim nadal. Zobaczymy.


Majkel pod tym względem jest świetnym kierowcą. Szybko przyzwyczają się do nowych warunków, poznaje to na czym jeździ. MotoGP jest dla niego świetną zabawą, w której sobie nieźle radzi. A ręce ma już w kształcie kierownicy F1.

W każdym razie - moim marzeniem był powrót Schumiego do F1. Z czystej ciekawości, jakby sobie poradził po latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 14:03, AdamSloma napisał:

A BMWl i ty na pewno zobaczysz w przyszłym sezonie, tylko nie będzie
się nazywał BMW Sauber, a na przykład Sauber BMW jeżeli ktoś go wykupi, a BMW dalej będzie
dostarczać silniki, albo np Theisen Sauber;)


To, że zobaczymy BMW w przyszłym sezonie, już raczej nie możliwe. Też tak myślałem, ale oni chyba się zawzięli.
http://www.formula1.pl/F1_news-6499-BMW_nie_bedzie_dostarczac_silnikow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BMW nie będzie. Nawet silników.

Mój znajomy zaproponował, że powstanie zespół: Tajzen Dżi Pi xD .

Ale to też raczej niemożliwe jest bo przecież Theissen jest dalej dyrektorem sportowym BMW i nadzoruje choćby przegrywanie BMW tytułów w WTCC ;p . No i w tym oświadczeniu na stronie teamu było coś o zaangażowaniu BMW w ALMS. Ktoś wie coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 08:17, Doktor93 napisał:

To, że zobaczymy BMW w przyszłym sezonie, już raczej nie możliwe. Też tak myślałem, ale
oni chyba się zawzięli.


Nikt tu się na nikogo nie zawziął, tylko tak to jest z zespołami fabrycznymi. Są zależne od zarządów i nie mają większego wpływu (poza dobrymi wynikami) na ich decyzje. I najeżdżanie na Dr. Mario nie ma większego sensu, bo on akurat na pewno chciał działać dalej w tym biznesie, zwłaszcza teraz jak znaleźli istotę problemu z tegorocznym bolidem. Cóż jednak znaczą jego chęci przy skrupulatnych wyliczeniach księgowych, że to im się nie opłaca, bo tak naprawdę bardziej im zależy na KERS i nowych technologiach hybrydowych i wolą wyłożyć np. 50 mln w dalszy rozwój KERS niż wpakować to w przyszłoroczny rozwój aero, bo KERS wstawią do nowego oszczędniejszego modelu BMW, a przedniego skrzydła raczej do niego nie doczepią;p Honda swoją decyzje tłumaczyła tak samo, że wolą przeznaczyć te pieniądze na rozwój nowych technologii bardziej przydatnych w produkcji nowych oszczędniejszych samochodów. I zanim wszystkie zespoły nie podpiszą nowego Concorde Agrement (czy jak to się nazywa), to można być pewnym, że z fabrycznych tylko Ferrari będzie startować. A podobno właśnie Dr. Mario najaktywniej pracował nad podpisaniem nowego CA, bo chyba tylko to mogło uratować BMW przed odejściem z F1. A tak, to był ostatni moment na wyjście z F1, bo po podpisaniu CA następna taka możliwość bez płacenia ogromnych kar finansowych będzie pod koniec 2012 roku:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 12:40, AdamSloma napisał:

A tak, to był ostatni moment na wyjście z F1, bo po podpisaniu CA następna taka możliwość bez płacenia
ogromnych kar finansowych będzie pod koniec 2012 roku:p

Niewiadomą dla mnie teraz będzie jak będzie się zachowywał personel stajni BMW. Czy będą olewali swoją pracę tzn. robili swoje ale bez zaangażowania (rozglądając się za nową pracą), czy będą chcieli ambitnie udowodnić, że stajnia i bolid jest coś warty i że kierownictwo BMW postąpiło pochopnie.
Bo przecież te jakieś nowe pakiety są już podobno praktycznie gotowe (a na pewno ten na Walencję) i warto by było je jednak zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 20:54, A-cis napisał:

Bo przecież te jakieś nowe pakiety są już podobno praktycznie gotowe (a na pewno ten
na Walencję) i warto by było je jednak zainstalować.

O ile wczoraj pisałem, że będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, żeby uzyskać dobrą cenę za zespół, o tyle już dzisiaj, po przemyśleniu całej sytuacji, już nie jestem tego taki pewny... Bo dobrą cenę będzie chciał uzyskać zarząd, a nie team BMW Sauber... A to przecież zarząd zostawił team z ręką w nocniku, więc niech spada na drzewo;p Chociaż chęć pokazania zarządowi, że się jednak mylił, i to tylko przejściowe kłopoty, też pewnie będzie duża. Zobaczymy co na to wszystko powie Peter Sauber, przecież on też jest nadal właścicielem części akcji.
Porównując tą sytuację, to wycofania się Hondy, to fakt, że była ona postrzegana jako czerwona latarnia, pomógł Brawnowi i spółce w wykupieniu jej. Czyli jeżeli ktoś z wewnątrz teamu, bądź sam pan Sauber będzie chciał wykupić go od BMW, wypadałoby nie ujawniać prawdziwej (w założeniu wyższej) formy bolidu, natomiast jeżeli szuka się bogatego nowego właściciela, to należało by go skusić dobrymi wynikami pod koniec sezonu:)
Podejrzewam, że paru pracowników już teraz poszuka sobie pracy w nowych teamach, nie czekając aż wyjaśni się przyszłość ich własnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 21:28, AdamSloma napisał:

Zobaczymy co na to wszystko powie Peter Sauber, przecież on też jest nadal właścicielem części akcji.

Wygląda na to, że P. Sauber nie pali się do przejęcia z powrotem firmy. Może to sprawa ewentualnego odejścia sponsorów (nie wiadomo np. co na to Petronas), może sprawa wieku ... na stare lata może mu się już nie chcieć szarpać z tym wszystkim od nowa.
http://f1.wp.pl/kat,101076,title,Peter-Sauber-byloby-to-niezwykle-trudne,wid,11358580,wiadomosc.html

Dnia 30.07.2009 o 21:28, AdamSloma napisał:

Podejrzewam, że paru pracowników już teraz poszuka sobie pracy w nowych teamach, nie czekając aż wyjaśni się przyszłość ich własnego...

Jednym z takich pracowników (w dodatku z ważnym kontraktem) jest np. Robert Kubica, który już się wystawił od dziś na rynek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 21:50, A-cis napisał:

Wygląda na to, że P. Sauber nie pali się do przejęcia z powrotem firmy. Może to sprawa
ewentualnego odejścia sponsorów (nie wiadomo np. co na to Petronas), może sprawa wieku
... na stare lata może mu się już nie chcieć szarpać z tym wszystkim od nowa.

No w tym momencie jak sam powiedział było by to niezwykle trudne, ale do końca sezonu jeszcze jest trochę czasu;)

Dnia 30.07.2009 o 21:50, A-cis napisał:

Jednym z takich pracowników (w dodatku z ważnym kontraktem) jest np. Robert Kubica, który
już się wystawił od dziś na rynek :-)

I przydały by mu się jeszcze parę lepszych wyścigów i parę punktów w tym sezonie, dla lepszego wrażenia (może podium na Monzy:)))), chociaż tych paru facetów którzy zatrudniają kierowców i bez tego doskonale wiedzą co dany zawodnik potrafi:)

A Williams chyba chce zagrać FOTA nanosie:)))
http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=12739 - ciekawe co z tym zrobi McLaren i Ferrari...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 23:27, AdamSloma napisał:

A Williams chyba chce zagrać FOTA nanosie:)))
http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=12739 - ciekawe co z tym zrobi McLaren i Ferrari...

Williams może i ma rację co McLarena (że też mógłby mieć ochotę na KERS) ale niech oni nie zapominają, że jeżeli wszyscy będą mieli KERS, to efekt na starcie będzie żaden. Nikt nie uzyska z tego korzyści.
Podobnie będzie podczas jazdy, bo z reguły na torze jest tylko kilka miejsc gdzie użycie KERSu jest opłacalne i wszyscy będą go używać w tych samych miejscach.
Per saldo wyda się kupę pieniędzy na jego opracowanie i zainstalowanie w bolidzie (przecież już wiemy, że oddziałuje on b. niekorzystnie na balans) a efekt będzie remisowy. A więc po co to wszystko. FOTA ma rację.
Jednak jeżeli, mimo decyzji FOTA, Williams będzie nadal chciał jeździć z KERS, to członkom FOTA chyba nie pozostanie nic innego jak również go zamontować aby Williams nie odniósł żadnych korzyści.
Ale spowoduje to kłótnie i zrobi niezdrową atmosferę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 14:14, Dzikq napisał:

/.../


No nie wiem czy warto wierzyć tej ściągawce. W przyszłym sezonie Kimi''ego zastąpić ma Alonso. A obaj z góry przypisani są do ich obecnych team''ów. Widać, że jest to lista czysto teoretyczna i niewarta do brania pod uwagę.
A póki co miejmy nadzieję, że Kubica trafi do jakiegoś mocnego i zwycięskiego team''u.

Nie wyraziłem jeszcze zdania w tej sprawie. Bardzo się cieszę, że BMW Sauber się rozleci. Kubica w końcu wyrwie się z tego niewdzięcznego team''u. On im kasę nabija, a oni nawet nie chcą go w pit stop''ie porządnie oporządzić ;)
Mam nadzieję, że w końcu się to zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak podają w necie, tata Piqueta juniora jest zainteresowany wykupieniem zespołu BMW. Gdyby to okazało się prawdą to IMHO Kubica powinien co prędzej uciekać z tej stajni. Wszystko będzie tam podporządkowane zarozumiałemu synkowi, który już pokazał że jest za słaby na F1.
A nawet gdyby nie było podporządkowane, to z tak słabym partnerem-kierowcą niewiele oni będą mogli znaczyć i nie zdobędą bogatszych sponsorów.
http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=12775

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdurne ploty. Jednak ciagle nalezy pamietac, ze Sauber posiada 20% udzialow, i mam nadzieje, ze Peter znajdzie rozwiazanie dla swoich ludzi bo naprawde szkoda. Zreszta, nie to jeden raz mial gorsze problemy niz teraz a ktore rozwiazywal.

Co do Kubicy to nie obowiazuja go juz zadne kontrakty i jest oficjalnie na rynku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 17:38, Dzikq napisał:


No i odszedł. To było więcej niż pewne.
Ale druga informacja ta od A-cis''a jest bardziej nieoczekiwana. Jeżeli dojdzie do założenia Piquet F1 to będzie chyba najsłabsza stajnia. Szczególnie patrząc na jej podwalinę w postaci BMW i głównego kierowcy, czyli Piqueta ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować