Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

A ja sobie obejrzałam sobie dla przypomnienia pierwsze GP Malezji na torze sepang (1999r) (wówczas to był przedostatni wyścig sezonu), kiedy to Schumacher wrócił po przerwie z wypadku i pomagał Irvinowi wywalczyć tytuł mistrzowski spowalniając obydwa McLareny (ostatecznie Irvine przegrał tytuł w ostatnim wyścigu z Hakkinenem).

Murray jednym zdaniem znakomicie podsumował wówczas ten wyścig: "Schumacher - człowiek, który cały dzień stara się jechać jak najwolniej, a w tej chwili prowadzi w wyścigu". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem,że Robert będzie ze 2 miejsca wyżej, a mój największy faworyt na PP (Alonso) odpadł w q3. Szykuje się jutro ładne przebijanie do przodu :)

No i nie obyło się dzisiaj bez "klimatycznych "ekscesów" Borowczyka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 15:50, queertin napisał:

Liczyłem,że Robert będzie ze 2 miejsca wyżej, a mój największy faworyt na PP (Alonso)
odpadł w q3. Szykuje się jutro ładne przebijanie do przodu :)

No i nie obyło się dzisiaj bez "klimatycznych "ekscesów" Borowczyka ;)


Alonso to chyba odpadł w Q1:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dziś kwalifikacje bardzo ciekawe , wiele niespodzianek po 1 i 2 części kwalifikacji liczyłem na lepsze miejsce Kubicy ale 6 nie jest złe . Trzymam kciuki i fajnie było by jak by Kubica był jutro na podium :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądam teraz Formułę 1 i ojciec mi powiedział, że są nowe zasady: żadnego tankowania w trakcie wyścigu oraz zmiana zasad przy wymianie opon, tzn. jak bolid startuje z miękkimi oponami to po zjechaniu do boksu na wymianę opon muszą zostać założone twarde i odwrotnie: start z twardymi to zmiana później na letnie.
Taka teraz jest zasada? Dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, znowu dobry wyścig dla Roberta. Szkoda że nie trzecie, ale dobrze się trzymał przez całość. Fakt, szkoda trochę Pietrowa. Jeszcze trochę czasu minie zanim się do F1 przyzwyczai. Vettel i Webber na pierwszych dwóch miejscach nie jest zaskoczeniem. Robert chyba spadł na 6 m-ce w klasyfikacji kierowców (wyprzedził go chyba Hamilton jednym punktem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ten Pietrow ma niefart do bolidu. Z 3 wyścigów 2 razy nie dojechał przez bolid a przecież i podczas sesji treningowych miał problemy techniczne. To hydraulika, to chłodzenie. Ma jakiś gorszy bolid, czy gorszą ekipę mechaników, czy co?
Pewnie w Rosji wszyscy mówią teraz o spisku Polaków i Francuzów przeciw Ruskim. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 12:45, Muradin_07 napisał:

/../

KUB jest 7 w klasyfikacji kierowcow. HAM już przed wyscigiem byl przed nim, po tym wyscigu to VET poszedl w gore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można było tak powiedzieć jak Kubica jeździł w BMW... Że wszystko robili dla Heidfelda, ale to już stare dzieje i nie trzeba rozpamiętywać. A Pietrow może ma za dużo przyzwyczajeń z GP 2... Inaczej jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 13:01, Muradin_07 napisał:

A Pietrow może ma za dużo przyzwyczajeń
z GP 2... Inaczej jeździ.

Umiejętności ma, pokazał to na początku gdzie rywalizował z Hamiltonem...wydaje mi się, że za bardzo chce i popełnia błędy. Jednak punkty prędzej czy później wpadną na jego konto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pewnie że tak będzie. Tylko czekać na dublety Renault. Jak nie w tym to w następnym sezonie bo pokazują że samochód mają dobrze przygotowany na ten sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 12:56, A-cis napisał:

Pewnie w Rosji wszyscy mówią teraz o spisku Polaków i Francuzów przeciw Ruskim. :-)

No to prawie jak za czasów Kubicy jako drugiego kierowcy BMW Sauber ;)

Ale przecież Pietrow jest całkiem niezłym kierowcą, co pokazał w dzisiejszym wyścigu. Tylko jak to młody, chyba jeszcze ma problemy natury psychologicznej/stabilnych umiejętności czy whatever. W każdym razie, z niego będą ludzie i chyba zabawi w F1 na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 13:42, Hellmut napisał:

> Pewnie w Rosji wszyscy mówią teraz o spisku Polaków i Francuzów przeciw Ruskim.
:-)
No to prawie jak za czasów Kubicy jako drugiego kierowcy BMW Sauber ;)

Ech dajmy już spokój BMW Sauber, źle tam było Robertowi i źle się czytało o ich problemach. Dobrze, że to już koniec.

Dnia 04.04.2010 o 13:42, Hellmut napisał:

Ale przecież Pietrow jest całkiem niezłym kierowcą, co pokazał w dzisiejszym wyścigu.
Tylko jak to młody, chyba jeszcze ma problemy natury psychologicznej/stabilnych umiejętności
czy whatever. W każdym razie, z niego będą ludzie i chyba zabawi w F1 na dłużej.

Jak pisałem, za bardzo chce zdobywać punkty, pokazać się z dobrej strony i stąd te problemy, ale fakt ludzie z niego będą bo jeździć potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wyścig...nudny. Może nie aż tak nudny jak Bahrajn, ale sami popatrzcie - gdyby nie zamieszanie w kwalifikacjach, to nic by się nie działo. Start i pierwsze kółko wszystko właściwie ustawiły do 5 miejsca. No fakt, MCL i Ferrari się przebijały do przodu ale nic ekscytującego w wyprzedzaniu najsłabszych, inaczej być nie mogło. Parę defektów i odpadnięć z wyścigu, huśtawkowa forma Petrova (walka z Hamiltonem moim zdaniem najlepszą akcją wyścigu), Alonso który na świeżych oponach mógł poszaleć i tyle. Byłaby procesja gdyby kwalifikacje były suche.

Także mam nadzieję że nie ucichną zwolennicy zmian aby uatrakcyjnić widowisko. Kierowcy wolą dojechać niż ryzykować wyprzedzenie. 1 obowiązkowy pit stop powoduje później oszczędzanie opon i całego bolidu, jedynie ci którzy zaryzykują dodatkową zmianę albo opóźnią pierwszą to mogą coś próbować ugrać, ale nawet taki Hamilton sobie z Sutilem nie poradził, a tydzień temu z Kubicą. No, Massie się udało Buttona wziąć, ledwie bo ledwie.
Nie jestem zwolennikiem 2 pit stopów obowiązkowych, przecież chcemy ścigania na torze. Ale przy tak wytrzymałych oponach nie ma ścigania tylko dojeżdżanie do mety. Liczę że regulamin w przyszłym roku wymusi stosowanie bardzo szybko degradujących się mieszanek, tak żeby każdy przynajmniej dwa razy zmienił opony. Również zmiany w aerodynamice są konieczne. Mam nadzieję że nie powrócą z KERSEM, a są już takie plany. Ten wynalazek jest dobry do zwykłych samochodów. Co z tego że ktoś użyje KERSU żeby wyprzedzić, kierowca broniący się też użyje KERSU i nici z wyprzedzenia, zresztą widzieliśmy to rok temu.
Brak tankowania mnie cieszy, teraz dużo łatwiej można zobaczyć umiejętności kierowcy i możliwości bolidu, wcześniej trzeba było zawsze brać poprawkę na obciążenie paliwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować