Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2010 o 06:51, Pablo1989 napisał:

Interesujące :) prawie jak Prost z Senną też w japoni ale na suzuce :) tyle że tam się obaj wyeliminowali

Jeden z portali opisuje tamten wypadek tak:
"Podczas przedostatniego wyścigu w sezonie 1989 na torze Suzuka doszło chyba między tymi kierowcami do najsławniejszej kolizji w dziejach F1. Prost prowadził przez znaczną część wyścigu. Na kilka rund przez zakończeniem Senna postanowił przypuścić atak na jednej z szykan. Doszło do kolizji, spowodowanej przez Prosta. Francuz wysiadł wówczas z bolidu, tymczasem Brazylijczyk z urwanym przednim spojlerem dotarł do boksu. Ostatecznie udało mu się wygrać wyścig, ale został on zdyskwalifikowany przy "zielonym stoliku" za ominięcie szykany przy powrocie na tor po kolizji z Francuzem i tytuł przypadł Prostowi. Senna nie mógł pojąć dlaczego tak się stało. Groził wycofaniem się z F1 i nawet oskarżył szefa Formuły 1 o współpracę z Prostem.
Jak się potem okazało Francuz mógł bez problemu kontynuować jazdę. - Alain popełnił tego dnia największy błąd swego życia. Powiedziałem mu: z twoim samochodem wszystko było w porządku. Wszystko. Nie było nawet zadrapania – powietrze we wszystkich gumach, przednie skrzydło, wszystko było na miejscu". On odpowiedział: "Wiem, ale uderzenie było tak mocne, że aż kierownica wypadła mi z rąk i kiedy spojrzałem na jedno z kół, zauważyłem, że jest odchylone pod dużym kątem. Nie zdałem sobie jednak sprawy z tego, że drugie było skręcone pod takim samym!" - wspominał tamte wydarzenia jeden z członków zespołu McLarena."
http://sport.onet.pl/f1/f1-wrog-w-zespole,1,3215157,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy za sobą pierwszy trening w Barcelonie. Czasy nie były rewelacyjne chociaż nie padało. Ale było chłodno. To, oraz fakt że to początek treningów, a więc nie nagumowany tor, było prawdopodobnie przyczyną.
Niemniej jednak Kubica uzyskał lepszy czas niż podczas lutowych testów a więc widać, że bolid Renaulta trochę się rozwinął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za nami kwalifikacje.
Red Bull - szok, oni musieli coś wykombinować z tym zawieszeniem, nie możliwe, prawie 1s przewagi?
Dalej McLareny, ale tego można było się spodziewać.
Schumi niewiele lepiej od Roberta, w sumie Reno dopadło coraz słabszego Masse i Rosberga, który pewnie albo ma gorszy weekend, albo więcej popracowano nad bolidem Schumiego, chociaż Schumi i tak bez rewelacji.
Strata Roberta do MSC całkiem malutka, więc liczę że panowie powalczą poważnie na starcie. :)
Jeżeli obejdzie się bez niespodzianek to Robert max 6 miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Red Bull ostro odstaje od stawki , jeśli tak będą kręcić okrążenia to nikt ich nie pobije. Kubica średnio , mogło być lepiej , ale nie wymagajmy , dużo zależy od bolidu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 15:43, Galadin napisał:

Jeżeli obejdzie się bez niespodzianek to Robert max 6 miejsce.

jak historia pokazuje, często typowania się nie sprawdzają ;>
..jeśli jednak jakieś typy na Kubicę robić, to obstawiłbym 3/4 miejsce ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 16:25, karolekx23x napisał:

Red Bull ostro odstaje od stawki

od stawki odstawać.. raczej jej przewodzą ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdyby kogoś zaskakiwała zamiana miejsc, to znaczy Schumi wyżej od Rosberga:

Najwięcej razy w GP Hiszpanii zwyciężył: Michael Schumacher (6)
Najwięcej razy z PP do GP Hiszpanii startował: Michael Schumacher (7)
Najwięcej razy FL podczas GP Hiszpanii uzyskał: Michael Schumacher (7)
Najwięcej razy na podium podczas GP Hiszpanii stawał: Michael Schumacher (12)
Najwięcej kilometrów na prowadzeniu podczas GP Hiszpanii przejechał: Michael Schumacher (1 938 km)
Najwięcej punktów podczas GP Hiszpanii zdobył: Michael Schumacher (98)

Więc sprawa jest jasna - ten tor jest dla Schumiego idealny, nic dziwnego że odskoczył Rosbergowi. Przypomniały mu się czasu jak tu się jeździło no i jest wyżej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że to pierwszy i ostatni sezon Pietrowa w Formule 1. Renault w końcu straci cierpliwość do rozbijania przez niego bolidów. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubica - dobry start, nie dał się Rosbergowi, ale kontakty z Massą i De La Rosą wszystko popsuły. :/ Oczywiście komentatorzy tego nawet nie zauważyli mówiąc że Robert słabo ruszył. :/

Ogólnie wyścig bardzo nudny, tor za wąski, najlepsze zespoły miały problemy z wyprzedzeniem kogoś z przodu. A co będzie w Monaco dopiero, jeszcze nudniejsza procesja chyba.
Organizatorzy też ofiary, fragmenty bolidów leżące na torze, nikt nie sprzątnął. Za coś takiego w poprzednim wyścigu SC wypuszczano.

Na suchym torze stawka się wyrównuje, brak możliwości wyprzedzania jeszcze bardziej "uatrakcyjnia" wyścigi. Widać też że Renówka jest słaba, na poziomie Sutila, Algersuariego. Petrov nie dawał rady wyprzedzić Hulenberga przez pewien czas, a i ledwie przed Kobayashim dojechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko...wyścig strasznie nudny. Kubica punktuje co cieszy, jednak ten Sutil już pomału zaczyna denerwować :)
Hamilton nie dojechał co mnie cieszy, zamiast spokojnie jechać do mety gnał nie wiadomo po co skoro było wiadomo, że nie dogoni Webbera. Vettel miał szczęście, jeszcze z dwa okrążenia to albo nie dojechał by w ogóle albo dogonił by go Michael który zresztą przez pewien czas dawał najwięcej emocji w wyścigu i bardzo cieszy mnie jego dobre miejsce. Gdyby Robert nie utknął za Niemcem to możliwe, że dogonił by Massę bo widać, że bolid był dobrze przygotowany jednak ten przeciętny Sutil zawsze musi Polakowi zaszkodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 16:05, Longer napisał:

Gdyby Robert nie utknął za Niemcem to możliwe, że dogonił by Massę bo widać, że bolid
był dobrze przygotowany jednak ten przeciętny Sutil zawsze musi Polakowi zaszkodzić ;)


Wątpię, skoro nie miał szans wyprzedzić na początku Algersuariego, a potem Sutila, to oznacza że ich bolid wcale dobrze przygotowany nie był. A raczej potwierdziło się to że Renówka w tym sezonie nic nie zdobędzie. Jeden Robert wiosny nie czyni. :)

Szkoda mi Hamiltona, uważam go za bardzo dobrego kierowcę, czy się go lubi czy nie. Ale bez niego byłaby totalna nuda w wielu wyścigach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 15:59, Galadin napisał:

Widać też że Renówka jest słaba, na poziomie Sutila, Algersuariego. Petrov nie
dawał rady wyprzedzić Hulenberga przez pewien czas, a i ledwie przed Kobayashim dojechał.


Ostro bym się kłócił. Ten tor jest tak fatalnie zaprojektowany, że jego twórcę należałoby chyba włóczyć po nim końmi - raczej by padł z nudów niż z obrażeń... Całość ma od biedy jedno miejsce, gdzie można próbować kogoś dopaść, a jeśli bolidy są teraz tak równe (podobnie obciążone, różnice w stawce nie są wcale wielkie, etc.), to nawet i ono nie za bardzo pomaga. Pokaż mi proszę jakiekolwiek wyprzedzanie inne niż dzięki pit-stopom albo na końcu stawki, gdzie ...no co jak co, ale HRT czy Lotusa to na uliczkach krakowskiego Rynku dałoby się wyprzedzić. A, jeden Rosberg raz kogoś dymnął. I tyle, fin. Daleko szukać: Button był wyraźnie szybszy od Merca Szumiego, zwłaszcza na prostych, a mimo to przez 2/3 wyścigu nie był w stanie sobie z nim poradzić? Czy to znaczy, że bolid McLarena jest na takim poziomie, jak ten od Rossa Brawna. Klasyfikacja konstruktorów sugeruje jednak coś zgoła innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 16:31, Dexter_McAaron napisał:

Klasyfikacja konstruktorów sugeruje jednak coś zgoła innego...


Czy ja wiem? Kwalifikacje ustawiają 90%. Bez niespodzianek na torze czy zmian pogodowych Renówka nic więcej nie zdobędzie poza miejscami 7-10, albo gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyścig strasznie nudny, nawet Bahrajn był ciekawszy, a przed nami jeszcze m.in Monako, Węgry, Turcja czy Valencia... Robert miał kiepski start, później nie można było już nic zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.05.2010 o 16:14, Galadin napisał:

Wątpię, skoro nie miał szans wyprzedzić na początku Algersuariego, a potem Sutila, to
oznacza że ich bolid wcale dobrze przygotowany nie był. A raczej potwierdziło się to
że Renówka w tym sezonie nic nie zdobędzie. Jeden Robert wiosny nie czyni. :)

Kłóciłbym się, tor wcale nie był łatwy do wyprzedzania a 1 zakręt to nie jest za dużo. Zresztą Button też miał szybszy bolid od Schumachera a mimo to go nie wyprzedził. Rosberg też się męczył. Taki tor jest i tyle. Ciężko powiedzieć czy Renault jest szybkie skoro przed Tobą jedzie wolniejszy bolid a tu nie ma gdzie wyprzedzić. Chociaż Maurycy twierdził, że tempo Kubicy było porównywalne z Massą, Schumacherem i Buttonem w pewnej chwili więc źle chyba tak do końca nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 15:59, Galadin napisał:

Organizatorzy też ofiary, fragmenty bolidów leżące na torze, nikt nie sprzątnął. Za coś
takiego w poprzednim wyścigu SC wypuszczano.

Nie wiem czy to leżało w gestii organizatorów czy raczej zespołu sędziowskiego, ale fakt jest faktem. Jakoś te fragmenty bolidów na torze są niejednakowo traktowane. Dziennikarze powinni wypytać czemu na poprzednim wyścigu był SC a teraz nawet żółtej flagi nie wywieszono.
Czy to zależy od tego kto jedzie w czołówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować