Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2010 o 23:35, Dexter_McAaron napisał:

w czasach zalewu dzieciaków-sezonowców


Przepraszam, że zainteresowałem się tym sportem dopiero w tym roku. I tak, masz rację, z powodu Kubicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 15:58, Wemidius napisał:

Przepraszam, że zainteresowałem się tym sportem dopiero w tym roku. I tak, masz rację,
z powodu Kubicy.


dzieciak-sezonowiec =/= osoba, która dopiero zaczęła się interesować tym sportem. Skoro go lubię, to chyba mi raczej zależy na tym, aby jak najwięcej osób również się nim zainteresowało; nie jestem jakimś elitarystą, dla którego fajny sport to taki, którym interesuje się max 5 osób w kraju, bo inaczej to bym oglądał sumo ;> (które zresztą również oglądam)

dzieciak-sezonowiec = osoba, która zmienia swoje, nazwijmy to "sympatie sportowe" zależnie od tego, jaki zawodnik / team / zespół / whatever aktualnie radzi sobie najlepiej w danej dziedzinie sportu, do tego przedstawiając się jako fan najzagorzalszy, najwierniejszy i w ogóle najnaj; zjawisko najpowszechniej obserwowane w piłce nożnej, gdzie pomiędzy takimi drużynami jak Real - Barca - ManU - Chelsea - inna obserwuje się duże fluktuacje sympatyków, zależnie od tego, która ekipa aktualnie odniesie sukces w LM bądź na domowym podwórku;

Mam nadzieję że ładnie i "naukowo" wyjaśniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyścig taki sobie. Jakoś nie moge zrozumieć taktyki Reno. Jak można stracić trzy pozycje na jednym pit stopie. Robert zjeżdżając na zmianę był 6 a po pierwszej serii stracił pozycje nawet na rzecz Rosberga który startował z 13 miejsca.
A poza tym to w jaki sposób Rosberg w czasie neutralizacji zjeżdżając 2 razy na pitstop zachował swoją (6 albo 7 pozycje nie pamiętam) to trochę niesprawiedliwe. Rozumiem że równie dobrze można na czas SC zjechać na pitstop przeczekać parę okrążeń i też wyjechać na swojej pozycji ? Głupota
Robert pewnie miał bolid ustawiony na mokre kwalii za bardzo nie mógł powalczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze lubiłem GP Brazylii to dzisiaj ten wyścig był kompletnie nudny. No i ta komedia z SC, powinni zrobić coś z przepisami bo przecież takiego chaosu to dawno nie widziałem.

Renault - co to w ogóle miało być? Czyżby opony Roberta po kwalifikacjach nie nadawały się do dłuższej jazdy? Ten wczesny pit stop kompletnie popsuł mu wyścig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM SERDECZNIE...Zakupilem wczoraj F1 cala instalacja przebiegla bezproblemowo... klikam na ikone zaczyna czytac... wyskakuje czerwony krzyzyk i dupa... zadnego komunikatu ze jest problem czy cokolwiek...dalem nowe stery ,direkty,spelniam wymagania...masz pomysl co z tym zrobic moze masz rowniez taki problem... z gory DZIEKI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 18:58, Galadin napisał:

Renault - co to w ogóle miało być? Czyżby opony Roberta po kwalifikacjach nie nadawały
się do dłuższej jazdy? Ten wczesny pit stop kompletnie popsuł mu wyścig.

Jak zobaczyłem, że Robert zjeżdża na pit stop tuż za Hulkenbergiem, to mało mnie szlag nie trafił. Przecież tu się aż prosiło (skoro go nie potrafił wyprzedzić na torze) aby zostać jeszcze z 1 - 2 okrążenia, nadrobić z pół sekundy (przecież wyraźnie był szybszy tylko Hulkenberg go spowalniał) i potem po wymianie opon wyjechać przed Hulkenbergiem.
Taktyka Roberta była dla mnie kompletnie niezrozumiała (nie czytałem jeszcze wypowiedzi po wyścigu). Zespół mógł może i nie wiedzieć kiedy Hulkenberg zjedzie, ale Robert widział to doskonale i skoro ten skierował się do pit stopu, to powinien tylko krzyknąć z radości i depnąć ile się da nawet jeżeli początkowo sam miał zamiar zjeżdżać.
Opony na pewno by te jeszcze 2 okrążenia wytrzymały bo czasy Roberta były jeszcze b. dobre.
Wszystko co potem wyszło źle, to było konsekwencją tej jednej złej decyzji. Wygrali ci zawodnicy (pomijając Buttona, ale to inna sprawa), którzy wtedy jeszcze trochę zostali na torze.
Potem dla mnie znów niezrozumiałym było nie zjechanie na wymianę opon na 52 okrążeniu, kiedy wyjechał SC. Mając świeże opony, mógłby minąć przynajmniej Hulkenberga. Przecież pamiętamy wszyscy jak jechał Robert w końcówce na świeżych oponach parę wyścigów temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=56417&u=338

Tutaj zapytaj.

Dexter_McAaron

Po części się zgodzę. Alonso zrobił w tym sezonie kilka błędów, ale obecnie robi ich bardzo mało, a jeździ bardzo dobrze, z kolei Webber mało robił błędów wcześniej, a obecnie trochę się mu coś rozbija, a i starty ma często dosyć słabe. Zresztą też to przyznałeś :).

Zgodzę się też w 2 kwestii, że Alonso po Singapurze powinien wylecieć z F1. Miałem taką nadzieję, bo wtedy nie poszedłby do Ferrari i zostałby albo Kimi, albo przyszedłby inny kierowca (może Kubica?). Na to liczyłem, ale niestety się nie udało, więc puki daje zwycięstwa Ferrari to tak bardzo mi on nie przeszkadza. Zresztą jeśli nic mu nie udowodnili to trudno się dziwić, że Ferrari go wzięło.

W 3 kwestii się też zgodzę. W sympatii do Ferrari przesadzam bardzo. Ale cóż poradzić. Jakoś tak wyszło, że jestem fanem tej marki i tego teamu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 20:55, 0zajob3 napisał:

WITAM SERDECZNIE...Zakupilem wczoraj F1 cala instalacja przebiegla bezproblemowo...
klikam na ikone zaczyna czytac... wyskakuje czerwony krzyzyk i dupa... zadnego komunikatu
ze jest problem czy cokolwiek...dalem nowe stery ,direkty,spelniam wymagania...masz
pomysl co z tym zrobic moze masz rowniez taki problem... z gory DZIEKI...


To temat o wyścigach F1 a nie o grze.

Co do Roberta to faktycznie jego zjazd do pit stopu za Hulcenbergiem był kolejnym failem ze strony Renault... I potem musiał jechać cały wyścig za Niemcem, który cholernie dobrze spowalnia nawet najlepszych kierowców (patrz: Hamillton, Alonso). Ciągle te błędy, oby w następnym sezonie coś się zmieniło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 12:54, Galadin napisał:

Czy ktoś jeszcze wierzy w to że Petrov odejdzie/wyleci z Renault szybciej od Roberta?
Albo że w przyszłym sezonie w Renault nie będzie jakiegoś ruskiego kierowcy? :)

http://f1.wp.pl/kat,101082,title,Zobacz-popisy-Putina-w-bolidzie-Renault,wid,12830206,wiadomosc.html


Szczerze mówiąc dziwni mnie aż takie zaangażowanie Rosji w F1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 17:03, JackXPPL napisał:

Szczerze mówiąc dziwni mnie aż takie zaangażowanie Rosji w F1.

A co tu się dziwić. Skoro najważniejsza osoba w państwie, czyli obecny premier i przyszły prezydent - Putin, tak bardzo interesuje się F1 (pewnie w znacznym stopniu pod wpływem obecności Pietrowa), to nic dziwnego, że zaczynają się tym sportem interesować i inni Rosjanie. A ponieważ to jest wielki rynek i ogromny kapitał oparty na surowcach, to za tym zaraz pójdą potężni sponsorzy, a docelowo i własny zespól F1.
Zwłaszcza gdy ruszy własny tor w Soczi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 21:47, A-cis napisał:

> Szczerze mówiąc dziwni mnie aż takie zaangażowanie Rosji w F1.
A co tu się dziwić. Skoro najważniejsza osoba w państwie, czyli obecny premier i przyszły
prezydent - Putin, tak bardzo interesuje się F1 (pewnie w znacznym stopniu pod wpływem
obecności Pietrowa), to nic dziwnego, że zaczynają się tym sportem interesować i inni
Rosjanie. A ponieważ to jest wielki rynek i ogromny kapitał oparty na surowcach, to za
tym zaraz pójdą potężni sponsorzy, a docelowo i własny zespól F1.
Zwłaszcza gdy ruszy własny tor w Soczi.


Dziwi mnie dlaczego takie zainteresowanie jest. Przecież są inne sporty motorowe, więc dlaczego F1? Dlatego, że Putin ma takie hobby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 23:11, JackXPPL napisał:

Dziwi mnie dlaczego takie zainteresowanie jest. Przecież są inne sporty motorowe, więc
dlaczego F1? Dlatego, że Putin ma takie hobby?


Może to dla nich ujma na honorze, że w tej samej drużynie Polak jest lata świetlne lepszy od Rosjanina? I dlatego aktywnie włączają się w F1, bo oni są w stanie wystawić więcej kierowców i swój team, a Polska jak na razie ma tylko jednego w tej śmietance i nie zanosi się na kolejnego w najbliższych latach. I jak taki ruski team powstanie, coś tam może powygrywa to już będą mogli powiedzieć, że w F1 są lepsi od Polaków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 23:11, JackXPPL napisał:

Dziwi mnie dlaczego takie zainteresowanie jest. Przecież są inne sporty motorowe, więc dlaczego F1? Dlatego, że Putin ma takie hobby?

Pewnie częściowo i dlatego. Zawsze jak potężny człowiek coś powie, lub czymś się zainteresuje, to zgraja lizusów natychmiast gorliwie zaczyna go naśladować. Przede wszystkim media zaczynają się tym interesować i klepać na okrągło, a szum medialny przenosi się na zwykłych ludzi.
Ale ja osobiście myślę, że jest i drugi powód. Ten sam, jaki pojawił się w Polsce w 2006 r., gdy w F1 zaczął jeździć Robert Kubica. Wiele osób u nas zainteresowało się wtedy tym sportem, mimo że Kubica w tym swoim pierwszym roku nie spisywał się nadzwyczajnie.
Jeżeli procentowo tak samo się to odbyło w Rosji, to przy kilka razy większej liczbie ludności, liczba kibiców przechodzi tam w grube miliony.
Myślę, że ten drugi powód pewnie by zadział nawet gdyby się Putin nie zainteresował F1.
Oczywiście możesz się z tym nie zgodzić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Mieć mokry tor na środku pustyni, to już chyba przekleństwo. A podobno jutro kwalifikacje mają być deszczowe...
Porypało tą pogodę, czy naprawdę w 2012 r. będzie koniec świata i te anomalie to tylko zapowiadają :-D
Po pierwszej serii treningowej - bez niespodzianek. Wygrał Vettel przed dwoma McLarenami i swoim kolegą zespołowym - Webberem. Piąty był Robert a zaraz za nim Alonso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować