Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

No i stało się. Plotki doczekały się potwierdzenia. Zespół Roberta Kubicy praktycznie zmienił właściciela i będzie się obecnie nazywał Lotus Renault GP Team.
http://f1.pl/Artykul.82+M598fc234bbc.0.html
Pojawia się tu jednak szereg pytań:
1. Co z tym drugim Lotusem? Będą 2 Lotusy Renault? I to w podobnych barwach?!
2. Czy Robert teraz będzie mógł odejść z zespołu (zmiana właściciela)? Czy przy okazji negocjacji renegocjowano również jego umowę i zostanie?
3. Ile procent udziałów ma teraz grupa Lotus a ile zostało dotychczasowemu właścicielowi Lopezowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 11:11, A-cis napisał:

1. Co z tym drugim Lotusem? Będą 2 Lotusy Renault? I to w podobnych barwach?!


Ciężko stwierdzić. Prawdopodobnie tak. Skoro może być Red Bull i Toro Roso (choć TR to w sumie szkółka dla RB) to i dwa Lotusy mogły by być.
Choć równie prawdopodobnie dotychczasowy Lotus może zmienić nazwę. Mówiono o Malaysia F1 Team.

Dnia 08.12.2010 o 11:11, A-cis napisał:

2. Czy Robert teraz będzie mógł odejść z zespołu (zmiana właściciela)? Czy przy okazji
negocjacji renegocjowano również jego umowę i zostanie?


Zgodnie z kontraktem Robert może odejść. Z tym, że raczej nie ma dokąd. Wszystkie czołowe teamy mają ustalony skład więc mógłby przejść tylko do gorszego teamu.

Dnia 08.12.2010 o 11:11, A-cis napisał:

3. Ile procent udziałów ma teraz grupa Lotus a ile zostało dotychczasowemu właścicielowi
Lopezowi?


Group Lotus ma pakiet większościowy w nowym zespole. Ale nie wiem ile dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 11:24, Phobos_s napisał:

Zgodnie z kontraktem Robert może odejść. Z tym, że raczej nie ma dokąd. Wszystkie czołowe
teamy mają ustalony skład więc mógłby przejść tylko do gorszego teamu.

No wiesz. Raikkonen też miał ważny kontrakt, ale gdy chciano Alonso, to okazało się, że wszystko można załatwić :-)
Zależnie czy ktoś bardzo będzie chciał Kubicę (a np. nie chciał Massy lub Schumachera).
Ale coś mi się wydaje, że Lotus zawierając umowę zabezpieczył się przed odejściem Roberta i renegocjowano z nim umowę (dając mu np. podwyżkę).
Być może nie bez powodu podpisano umowę w urodziny Roberta ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 11:24, Phobos_s napisał:

Group Lotus ma pakiet większościowy w nowym zespole. Ale nie wiem ile dokładnie.


Podobno jest to 50%, ale dla WP nie wierzę...

No to spoko, już o tym mówiono więc zaskoczenia nie ma dla mnie. Bolid wygląda nawet lepiej niż wcześniejsza osa (w stawce właśnie taki ciemny bolid Virgin mi się podobał). Mam nadzieję że na wyglądzie się nie skończy i będą mieli dobry samochód ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.formula1.pl/F1_nkom-10516-Komentarze_do_artykulu_Szykuja_sie_wazne_zmiany_w_F1.html#start

No i pikne zmiany. Następny krok to dać pedały do bolidu i kazać pedałować, ale tylko z ograniczonymi obrotami. No przecież to zabije F1. Niech sobie spece przeszukają archiwa jak brzmiały i jeździły bolidy na V12 (są nawet filmiki z V16, ale to lata 50). W ogóle jak jeździło się na bolidach szybkich, a nie rozwiniętych aerodynamicznie. Jedyne pozytywne zmiany to chyba tylko wyrzucenie zakazu TO i te antykolizyjne płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 19:57, Xjumpaytech napisał:

No i pikne zmiany. Następny krok to dać pedały do bolidu i kazać pedałować, ale tylko
z ograniczonymi obrotami. No przecież to zabije F1. Niech sobie spece przeszukają archiwa
jak brzmiały i jeździły bolidy na V12 (są nawet filmiki z V16, ale to lata 50). W ogóle
jak jeździło się na bolidach szybkich, a nie rozwiniętych aerodynamicznie. Jedyne pozytywne
zmiany to chyba tylko wyrzucenie zakazu TO i te antykolizyjne płyty.


Przykre, pseudo-ekologia zabija już wszystko na swojej drodze. Niedługo zaczną zabijać ludzi dla "ratowania" klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem przerażony tymi zmianami, 4-5 silników na 20 GP? 4 skrzynie? Biopaliwa? Co to jest? Wyścigi najwytrzymalszych (w sensie silników i skrzyń)i "najoszczędniejszych" pojazdów? Niedługo w ogóle przestanę się interesować sportem. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 09:16, Galadin napisał:

Niedługo w ogóle przestanę się interesować sportem. :(

Będziesz się interesował, będziesz ;-)
Chociażby dlatego aby przekonać się czy te 4 silniki wystarczą na cały sezon :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 10:52, A-cis napisał:

Chociażby dlatego aby przekonać się czy te 4 silniki wystarczą na cały sezon :-)


To chyba będzie mój ostatni sezon w takim razie. :) Szkoda mi oglądać będzie te wyścigi w których zamiast walki na torze więcej będzie kalkulacji "czy lepiej w tym gp odpuścić i oszczędzić silnik na następne" itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 19:57, Xjumpaytech napisał:

No i pikne zmiany. Następny krok to dać pedały do bolidu i kazać pedałować, ale tylko
z ograniczonymi obrotami. No przecież to zabije F1. Niech sobie spece przeszukają archiwa
jak brzmiały i jeździły bolidy na V12 (są nawet filmiki z V16, ale to lata 50). W ogóle
jak jeździło się na bolidach szybkich, a nie rozwiniętych aerodynamicznie. Jedyne pozytywne
zmiany to chyba tylko wyrzucenie zakazu TO i te antykolizyjne płyty.


Zabije? Już dawno zabiło. Panowie tam na górze zabijają wszystkie motorsporty - zabili już WuRCe teraz czas na dobicie F1. Zapewne są bardzo z siebie dumni, a przede wszystkim mają pełne kieszenie. RZal i bUl. Naprawdę ktoś tam zdaje się zapomina, że sport miał być szczytem wszystkiego, mocy, sprawności, emocji. Tymczasem ze sportu zrobiono platformę reklamową i polityczną dla ekologów i marek samochodowych, które mogą się chwalić nowymi "zielonymi" osiągnięciami. Czekam tylko, aż kierowcom F1 każą się ścigać w Priusach.

Najśmieszniejsze jest jednak to, że te wszystkie osiągnięcia w rzeczywistości wcale ekologiczne nie są. To zwykła propaganda i robienie kasy. Dlatego np. przestaję się dziwić Kubicy, że woli coraz bardziej rajdy, które jeszcze nie zostały do końca zamienione w reklamę z klasyfikacją najszybszych reklam i to mimo, że właśnie bolidami ścigał się od dziecka.

F1 R.I.P.

Tymczasem już niedługo jedno z największych i najpiękniejszych wydarzeń w sezonie motorsportów, a i nie tknięte przez tych palantów od psucia wszystkiego, czyli... Rajd Dakar :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 16:27, MKRaven napisał:

Tymczasem już niedługo jedno z największych i najpiękniejszych wydarzeń w sezonie motorsportów,
a i nie tknięte przez tych palantów od psucia wszystkiego, czyli... Rajd Dakar :) .


Dakarowi też się obrywa. :/ BTW - na jakich stacjach będą transmisje na żywo? Nigdy nie mogę takiej znaleźć i zostaje mi oglądać podsumowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na żywo w całości nie ma nigdzie. Są programy na Eurosporcie i Eurosporcie HD z wejściami na żywo z obozowisk. Polecam oglądanie w HD - wtedy niektóre obrazki naprawdę powalają na kolana ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za BBC ( http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsport/formula_one/9255871.stm) co najważniejsze punkty nowych zmian:

* 1.6-litre, four-cylinder turbos with energy recovery and fuel restrictions to replace current 2.4-litre normally aspirated V8s
* Overall power to remain same at approx 750bhp
* Power of Kers energy recovery systems to increase from 60kw in 2011 to 120kw in 2013

Acha, czyli moc silników pozostaje taka sama, ale bolidy będą słabiutkie i wolno jeździć...? Okejka!


Gdy odchodzono od wspomnianych przez Ciebie V12 też były lamenty o końcu Formuły, o tym, jak ten sport traci oblicze. Cóż, w kontekście rajdów LMP1 owszem nikt już nie nazywa tego "najszybszą dyscypliną", ale oglądalność jakoś wciąż rośnie. I teraz oferuję dać do obcięcia nawet obie łapy, że rosnąć będzie nadal. A choć nostalgia robi swoje, to wciąż jednak wolę oglądnąć dobre ściganie, odgłos tych silników jakoś mniej mnie przejmuje ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 16:27, MKRaven napisał:

Tymczasem już niedługo jedno z największych i najpiękniejszych wydarzeń w sezonie motorsportów,
a i nie tknięte przez tych palantów od psucia wszystkiego, czyli... Rajd Dakar :) .

Dakar nietknięty? Żartujesz? Według ciebie przeniesienie rajdu DAKAR do Argentyny to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 16:37, Dexter_McAaron napisał:

Acha, czyli moc silników pozostaje taka sama, ale bolidy będą słabiutkie i wolno jeździć...?
Okejka!


Nie napisałem, że będą słabsze, ale będą. A dlaczego? Wsadzając tak mały silnik i dając mu tak wielkie obciążenie silnik będzie bardzo wyżyłowany, "dzięki" temu będą bardziej awaryjne. Niby dali tą turbinę zmniejszając obroty, ale i tak będą problemy. Będzie trzeba coś zrobić i albo wymyślić sposób na zrobienie super-wytrzymałego silnika, albo po prostu zmniejszą jego obciążenie. Coś za coś.

Dnia 11.12.2010 o 16:37, Dexter_McAaron napisał:

Gdy odchodzono od wspomnianych przez Ciebie V12 też były lamenty o końcu Formuły, o tym,
jak ten sport traci oblicze.


Ale przy odchodzeniu z V12 (chociaż dalej tego nie rozumiem) nie było to tak drastyczne. Na pewno też ucierpiał, niestety wtedy nie śniło mi się o wyjazdach na wyścigi, więc na żywo tego nie słyszałem, ale za to widziałem bolidy takie na żywo jak i silniki.

Dnia 11.12.2010 o 16:37, Dexter_McAaron napisał:

do obcięcia nawet obie łapy, że rosnąć będzie nadal. A choć nostalgia robi swoje, to
wciąż jednak wolę oglądnąć dobre ściganie, odgłos tych silników jakoś mniej mnie przejmuje
;>


No i będzie rosła oglądalność, bo F1 coraz bardziej żyje na reklamach i marketingu niż prawdziwym ściganiu. Teraz jest to coraz bardziej sport dla mas. Robią coraz więcej szumu i głupich przepisów, żeby ściągnąć nowych widzów olewając prośby starych wiernych kibiców. F1 kiedyś było kosmiczną technologią i wielkimi emocjami. Teraz jest to sport głupich przepisów robiących z tego jedynie jeżdżenie w kółko i ograniczanie budżetów. Chociaż tyle, że czasami jakiś przepis im wyjdzie i jest trochę tych wyprzedzeń.

A jeśli chodzi o głos :). Jak tak można? Przecież to dla dźwięku jeździłem na wyścigi (oczywiście nie tylko) . Dźwięk niepowtarzalny. Nigdzie czegoś takiego nie słyszałem. W telewizji może tego nie słychać (takie sobie bzyczenie), ale w rzeczywistości jest to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 20:24, Dared00 napisał:

Dakar nietknięty? Żartujesz? Według ciebie przeniesienie rajdu DAKAR do Argentyny
to dobry pomysł?


Tyle, że przeniesienie Dakaru było wynikiem nie odgórnych założeń regulaminowych, tylko było podyktowane bezpieczeństwem zawodników, którego to organizator nie był w stanie zapewnić ze względu na rozgrywające się na trasie rajdu lokalne konflikty.

Cóż... nie ma co Argentyna też ma niezłe widoczki i ma pustynię, a i sam rajd był naprawdę całkiem, całkiem, ale z drugiej strony za tymi wydmami po horyzont i za typowo żółtym piaskiem afrykańskich pustyni się nieco tęskni ;) . Podobno powoli zaczynają rozważać możliwość powrotu do Afryki, ale kiedy to nastąpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się zgodzę - tzn. odnośnie dźwięku. Po wizycie na GP Belgii mogę powiedzieć, że F1 owszem brzmi oszałamiająco, ale głównie przez decybele. Natomiast naprawdę miło dla ucha to brzmiał już choćby Safety Car z Mercem SLS AMG w tejże roli ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować