Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2007 o 16:17, OloMax napisał:

Wiecie jakie przeciążenie miał Kubica podczas wypadku???
...........75G.........

Skąd wziąłeś taką informację?!! Ja słyszałem o 28 G a i to mam poważne wątpliwości czy się nie przesłyszałem (to było podczas jakieś audycji telewizyjnej).
75 G to IMHO niemożliwe. Nie mam wiedzy medycznej, ale nie wierzę aby takie przeciążenie można było przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 18:03, A-cis napisał:

> Wiecie jakie przeciążenie miał Kubica podczas wypadku???
> ...........75G.........
Skąd wziąłeś taką informację?!! Ja słyszałem o 28 G a i to mam poważne wątpliwości czy się
nie przesłyszałem (to było podczas jakieś audycji telewizyjnej).
75 G to IMHO niemożliwe. Nie mam wiedzy medycznej, ale nie wierzę aby takie przeciążenie można
było przeżyć.

http://f1.motoplaneta.pl/index.php?modex=pnews&pg_[desc]=+DESC&s=11216 też trudno mi w to uwierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://sport.onet.pl/0,1248769,1557819,wiadomosc.html

Jeśli to prawda, to może stać się to, co wielu wyrokowało - chęć utworzenia czysto niemieckiego teamu.
Tylko czy im to na dobre wyjdzie? Vettel nic w zasadzie nie pokazał, wszystkie opinie iż "rośnie następca Shumachera" są na wyrost. Cóż, zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 12:00, Arclight napisał:


No i bardzo dobrze. Bez Kubicy i jesli nie przedłuża kontraktu Haidfeldowi to stajnia się stoczy. Vettel będzie jeździł w końcówce stawki nikogo nie wyprzedzając.
Nie no, przegięcie tak w góle. Niemcy to są jacyś oderwani zupelnie od rzeczywistości. Niech się ciesza, że za tak śmieszną kwotę w stosunku do zarobków w F1 mają tak dobrego kierowce jak Kubica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie... zbliża sie GP Francji.
Macie jakieś typy kto zajmie 1,2,3 miejsce?
Albo może wiecie które zajmie nasz polak? Robert Kubica ;)
Mam nadzieje ze teraz mu sie nic nie stanie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 12:38, L0RENS napisał:

Jak widzicie... zbliża sie GP Francji. Macie jakieś typy kto zajmie 1,2,3 miejsce? Albo może wiecie które zajmie
nasz polak? Robert Kubica ;) Mam nadzieje ze teraz mu sie nic nie stanie ;D


Ja myślę, że będzie tak... Pierwsze dwa stopnie podium należeć będą naturalnie do zawodników teamu McLaren - Mercedes, ale moim zdaniem wygra Fernando Alonso, w końcu jakiś kontrast musi być :) Za nim i Lewisem Hamiltonem uplasuje się Felipe Massa w swoim Ferrari. Ot taka moja mała wizja przyszłego wyścigu... Co zaś się tyczy Roberta Kubicy to podejrzewam, że nie znajdzie się w pierwszej piątce...

Arclight ===> Kubica w Red Bull Racing? - wolne żarty... Gdyby przeszedł do tego teamu, to za żadne skarby nie zdołałby zajmować miejsc w pierwszej piątce. Ja jestem tylko ciekaw jak spisałby się za kierownicą McLarena, bądź Ferrari - to te teamy powinny zainteresować się naszym rodakiem. Na moje to Kimi Räikkönen pojeździ ten i następny sezon u Włochów, a potem GET OUT i to będzie szansa dla Roberta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze niedawno w GW pisano, że to Vettel jest na celowniku Red Bull Racing ;) Dla Kubicy było by to cofanie się do tyłu, a nie krok naprzód. Vettel to co innego, bo jemu potrzebne jest teraz doświadczenie, a nie sukcesy. Ja jednak wierzę w rozsądek szefostwa BMW Sauber i w to, że nie będą tak chaotycznie i bezmyślnie podejmować decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 18:03, A-cis napisał:

> Wiecie jakie przeciążenie miał Kubica podczas wypadku???
> ...........75G.........
Skąd wziąłeś taką informację?!! Ja słyszałem o 28 G a i to mam poważne wątpliwości czy się
nie przesłyszałem (to było podczas jakieś audycji telewizyjnej).
75 G to IMHO niemożliwe. Nie mam wiedzy medycznej, ale nie wierzę aby takie przeciążenie można
było przeżyć.

Ja też nie mam wiedzy medycznej, ale tak twierdzi onet. To jest główny temat wczorajszej zakładki "formuła 1"
Myslę, że jeśli to tak duzo ile myslę, a myslę, że baaaaaaaardzo dużo, to mozemy się cieszyć, że nic mu nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 12:00, Arclight napisał:

Red Bull Racing powiadacie - mam nadzieję, że do tego nie dojdzie :/
Z drugiej strony Thiessen wydaje się na fachowca, raczej nie będzie na siłę wpychać Vettela, tylko z powodu niemieckiego pochodzenia. Choć z drugiej strony - to są Niemcy - tam się wszystko może zdarzyć ;)
Poczekamy zobaczymy - ja osobiście w to nie wierzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:01, OloMax napisał:

Ja też nie mam wiedzy medycznej, ale tak twierdzi onet. To jest główny temat wczorajszej zakładki "formuła 1"
Myslę, że jeśli to tak duzo ile myslę, a myslę, że baaaaaaaardzo dużo, to mozemy się cieszyć, że nic mu nie jest

Już się pogodziłem z tym, że to jednak musi być prawda. Podają tak 2 niezależne źródła. Poza tym sprawdziłem, że astronauci podczas startu rakiety niejednokrotnie poddawani byli przeciążeniom sięgającym 30 G. W dodatku trwało to znacznie dłużej niż w przypadku Kubicy.
Więc choć ciężko mi się to mieści w pale, przyjmuję że tak było faktycznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 19:11, A-cis napisał:

> Ja też nie mam wiedzy medycznej, ale tak twierdzi onet. To jest główny temat wczorajszej
zakładki "formuła 1"
> Myslę, że jeśli to tak duzo ile myslę, a myslę, że baaaaaaaardzo dużo, to mozemy się cieszyć,
że nic mu nie jest
Już się pogodziłem z tym, że to jednak musi być prawda. Podają tak 2 niezależne źródła. Poza
tym sprawdziłem, że astronauci podczas startu rakiety niejednokrotnie poddawani byli przeciążeniom
sięgającym 30 G. W dodatku trwało to znacznie dłużej niż w przypadku Kubicy.
Więc choć ciężko mi się to mieści w pale, przyjmuję że tak było faktycznie :-)

ehh... Ale sie teraz będę wkurzał na kolesi z takich Corvett z G-metrem, którzy się cieszą, że przy zakręcie mieli "marne" 4G. Ciekawe ile waży takie ciało przy 70G...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 19:42, Jarys napisał:

> Ciekawe ile waży takie ciało przy 70G...
70 * waga ciała :)

Hej! Ale to wychodzi 5.6t!!! Zakładajac, ze waga wynosi 80kg (Kubica nie wygląda na cięższego). wow
Daj do myślenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2007 o 13:03, igorinho napisał:


Ja myślę, że będzie tak... Pierwsze dwa stopnie podium należeć będą naturalnie do zawodników
teamu McLaren - Mercedes, ale moim zdaniem wygra Fernando Alonso, w końcu jakiś kontrast musi
być :) Za nim i Lewisem Hamiltonem uplasuje się Felipe Massa w swoim Ferrari. Ot taka moja
mała wizja przyszłego wyścigu... Co zaś się tyczy Roberta Kubicy to podejrzewam, że nie znajdzie
się w pierwszej piątce...

No więc gdzie niby będzie?21?10? a może ósmy?

Dnia 21.06.2007 o 13:03, igorinho napisał:

Arclight ===> Kubica w Red Bull Racing? - wolne żarty... Gdyby przeszedł do tego
teamu, to za żadne skarby nie zdołałby zajmować miejsc w pierwszej piątce. Ja jestem tylko
ciekaw jak spisałby się za kierownicą McLarena, bądź Ferrari - to te teamy powinny zainteresować
się naszym rodakiem. Na moje to Kimi Räikkönen pojeździ ten i następny sezon u Włochów, a potem
GET OUT i to będzie szansa dla Roberta.

Jak dla mnie to Hamilton wyczynia takie cuda na kiju,bo jest w dobrym teamie.Gdyby był w takim Williamsie,to na pewno byłby gorszy.To kwestia zespołu.Kiedyś Barichello był w Ferrari i wygrywał.A teraz?Wlecze się na końcu w Teamie Honda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciążenia przeciążeniami:) Ale musicie też wziąść pod uwagę to że on poddany takiemu przeciążeniu był przez ułamki sekund jak uderzał w bandę, wtedy działała taka siła.. Nie cały czas, tylko w tych momentach gdy uderzał działały na niego większe siły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 20:50, Stwór napisał:

Przeciążenia przeciążeniami:) Ale musicie też wziąść pod uwagę to że on poddany takiemu przeciążeniu
był przez ułamki sekund jak uderzał w bandę, wtedy działała taka siła.. Nie cały czas, tylko
w tych momentach gdy uderzał działały na niego większe siły!

Przecież nikt nie twierdzi, że te siły działały na niego przez parę sekund - jak by tak było to Kubicy wyglądałby raczej jak tytułowa postać z filmu "Blob zabójca" ;)

A propos braku obrażeń Roberta - wypowiedź polskiego neurologa:
http://sport.onet.pl/0,1248769,1555334,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam wrażenie, że chcą Kubicę wywalić z Teamu a wszyscy liczący się eksperci mówią, że mało który kierowca jeździ tak odważnie i tak szybko jak Kubica. Z kolei ci sami eksperci chłodno wypowiadają się na temat pierwszej jazdy Vettela, Nie mam pojęcia co opinia publiczna w Niemczech widziała w tym pierwszym wyścigu tego młodego kierowcy. Nie wiem dlaczego tak szaleją skoro jak to jakiś dziennik napisał::wlókł się niemiłosiernie i nie wyprzedził nikogo". Czyli co znowu nie umiejętności tylko polityka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 22:20, pretorianie napisał:

No właśnie ja mam wrażenie, że chcą Kubicę wywalić z Teamu a wszyscy liczący się eksperci mówią,
że mało który kierowca jeździ tak odważnie i tak szybko jak Kubica.

Wszystko leży w rękach ... Roberta Kubicy. Jeśli wróci na tor w Grand Prix Francji i pokaże się z jak najlepszej strony to nikt go nie będzie chciał wypożyczać do innego teamu :)
Co najwyżej będą chcieli przedłużyć z nim kontrakt żeby nie chciał uciec do np. Ferrari albo Mercedesa ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować