• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Khyho

Problem z pingiem w Battlefield 2

Pytanie

Siema, mam dość poważny dla mnie problem z multi BF2. Chodzi mi dokładnie o to, że niestety mogę grać tylko na laptopie, który jest podłączony do bezprzewodowego internetu. To powoduje, że mam często bardzo wysokie pingi i "wykopują" mnie z gry. Jest jakiś sposób by je zmniejszyć?
I jeszcze jedno pytanie nie wprost związane z BF2 ale nie będę zakładać drugiego tematu. Czy jest jakiś darmowy program do rozmowy głosowej, który nie zajmuje dużo transferu? Bo skype chyba nie jest najlepszy.
Proszę o szybką pomoc ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

To nie jest dziwne, że na bezprzewodowym internecie nie pograsz, po prostu tego typu internet jest nie stworzony do gry przez sieć, jest zwykle za słaby.

Jeśli chodzi o komunikator polecam teamspeak, link niżej ;p

http://www.teamspeak.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.02.2010 o 23:27, Khyho napisał:

Siema, mam dość poważny dla mnie problem z multi BF2. Chodzi mi dokładnie o to, że niestety
mogę grać tylko na laptopie, który jest podłączony do bezprzewodowego internetu. To powoduje,
że mam często bardzo wysokie pingi i "wykopują" mnie z gry. Jest jakiś sposób by je zmniejszyć?
I jeszcze jedno pytanie nie wprost związane z BF2 ale nie będę zakładać drugiego tematu.
Czy jest jakiś darmowy program do rozmowy głosowej, który nie zajmuje dużo transferu?
Bo skype chyba nie jest najlepszy.
Proszę o szybką pomoc ^^

Jeśli masz dość dobry router i mocny zasięg to powinno się dać pograć BF2 chyba nie potrzebuje więcej transferu niż CS? Spróbuj tak pokombinować żeby mieć jak najlepszy zasięg.
Skype służy do długich rozmów a nie komunikacji w grach. No i jesli masz kamerkę to widzi cię twój rozmówca.
Tobie wystarczy wspomniany TS lub coraz bardziej popularny Ventrillo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.02.2010 o 17:04, Witcher1990 napisał:

Jeśli masz dość dobry router i mocny zasięg to powinno się dać pograć BF2 chyba nie potrzebuje
więcej transferu niż CS? Spróbuj tak pokombinować żeby mieć jak najlepszy zasięg.
Skype służy do długich rozmów a nie komunikacji w grach. No i jesli masz kamerkę to widzi
cię twój rozmówca.
Tobie wystarczy wspomniany TS lub coraz bardziej popularny Ventrillo


Nie grałem nigdy w CS''a wiec nie wiem ile potrzebuje. Coś tak czuje, że jednak będę musiał się przeprosić ze starym pecetem. A z Ventrillo kiedyś korzystałem, nawet nie było złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam ponownie, mam pytanie. Otóż kiedyś grałem sobie i nagle punkbuster zaczął mnie wywalać. Mówił że mam za duży ping. Nic to, pomyślałem, niedługo będę miał szybszy internet i problem będzie z głowy. Otóż nie, panowie i panie (jeśli tu jakieś są), problem po uzyskaniu szybszego łącza zaczął się od nowa. Zacząłem grać i po minucie znowu mnie punkbuster zaczął hamować. I tak jest za każdym razem. Ping is too high. Co mam zrobić w takim razie?

na speedtest.pl wykazało że mam 4127 jednostek czegoś tam (Kpbs chyba). upload 237. Ping 21.98 ms

Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm, dziwaczna sprawa. Tak czy siak u mnie pingii ~200 były normalne - internet jest obciążony dużą liczbą graczy na całej mapie, tak więc wiesz.
Net masz ewidentnie dobry, więc to raczej nie jest tego wina. Jesli to PB wywala ciebie za ping to... to spróbuj może zainstalować pbsetup.exe, i tam z listy gier dodaj Battlefield 2. Jeśli nie, coś musi obciążać twój internet, jakiś program zewnętrzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za pomoc, powyłączałem te wszystkie pierdoły które mogły zamulać łącze - gg, Last.fm i pomogło, dało się grać. Co dziwne, wcześniej miałem je włączone i dało się grać. No nic, jakby nie patrzeć, problem jest (tymczasowo przynajmniej) rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.09.2010 o 09:59, Wintesun napisał:

Dzięki za pomoc, powyłączałem te wszystkie pierdoły które mogły zamulać łącze - gg, Last.fm
i pomogło, dało się grać. Co dziwne, wcześniej miałem je włączone i dało się grać. No
nic, jakby nie patrzeć, problem jest (tymczasowo przynajmniej) rozwiązany.


Sprawdź też, czy masz IP prywatne czy publiczne. Niektórzy providerzy (np. Aster) dają możliwość wyboru. Teoretycznie IP prywatne jest bezpieczniejsze, bo wszystko idzie przez providera, więc szanse na złapanie jakiegoś syfa są mniejsze, ale (zawsze jest jakieś "ale"...) czasami powoduje to problemy. Ja tak miałem np. z Bad Company 2 (gdzie rzadko kiedy mogłem się połączyć, zwykle miałem albo ping jakbym grał na serwerze z Nowej Zelandii, albo komunikat, że nie można się połączyć z EA Online) czy LotRO, gdzie gra nie chciała mnie połączyć z serwerem. Po zmianie IP na publiczne problemy zniknęły. Może masz coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.09.2010 o 13:51, Ring5 napisał:

Sprawdź też, czy masz IP prywatne czy publiczne.. Może masz coś
podobnego?


Szczerze mówiąc, to nie wiem, ale jak grałem w LotRO to mnie nie wyrzucało. Zresztą nawet teraz jak gram w Battlefield 2 po sieci to muszę wybierać jakiś serwer który ma dopuszczalną jakąś tam ilość pingu, gdyż w tych z zerowym wskaźnikiem wciąż mnie wyrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.09.2010 o 19:45, Wintesun napisał:

Szczerze mówiąc, to nie wiem, ale jak grałem w LotRO to mnie nie wyrzucało. Zresztą nawet
teraz jak gram w Battlefield 2 po sieci to muszę wybierać jakiś serwer który ma dopuszczalną
jakąś tam ilość pingu, gdyż w tych z zerowym wskaźnikiem wciąż mnie wyrzuca.


Zawsze możesz się zwrócić do providera z prośbą o informację. Więcej info o różnicach między IP prywatnym a publicznym masz tu: http://aster.pl/pomoc/internet_faq , w pytaniu 4 jest wszystko wyjaśnione. A LotRO samo w sobie nie jest jeszcze wyznacznikiem. Mnie np. nie wyrzucał WAR, CS i inne sieciówki, ale właśnie LotRO i BC2 owszem. Wiele zależy też od serwerów gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować