Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Inspiracje twórców gry Mafia 2

14 postów w tym temacie

Twórcy Mafii inspirowali się Gears of War? To znaczy, że główny bohater też będzie miał 280 cm w barach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie inspirowali się. Tylko zerkali na jakięs techniczne pierdoły, a nie, że bohater tu i tu taki, świat tu i tu taki. Bardziej o strzelanie chodzi, przy którym na filmikach widać podobieństwo do GoW czy też Uncharted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gearsy? To znaczy że chcą z tego zrobić siekankę z cienką fabułą? Oby nie, w Mafii najważniejszy był klimat i dialogi. Jedynka jest dla mnie na równi z GTA IV, może nawet ciut lepsza. Mam nadzieję że z dwójki nie zrobią jakiejś bezmyślnej siekanki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 21:12, mistshoo napisał:

Gearsy? To znaczy że chcą z tego zrobić siekankę z cienką fabułą? Oby nie, w Mafii najważniejszy
był klimat i dialogi. Jedynka jest dla mnie na równi z GTA IV, może nawet ciut lepsza.
Mam nadzieję że z dwójki nie zrobią jakiejś bezmyślnej siekanki..

A filmiki z gry widziałeś? Jeśli nie to sobie zobacz. Gears of War to idziesz i zabijasz jak leci a w Mafii 2 to jest system osłon podobny do GoW-a i nic po za tym. Mafia to także otwarty świat i świetna fabuła (to się okaże ale na pewno będzie dobra). Nie ma co porównywać tych gier. Nie mogę się doczekać premiery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy autor tego tekstu jak i zresztą zwykli użytkownicy strony nie podchodzą za bardzo szowinistycznie do tego, że gra czerpie pewne rzeczy z konsol?? Ja jestem pecetowcem i konsolowcem ale czy wasze podejście nie jest złe?? Gry z konsoli aaaa... to be jak tak można robić!!
Co do komentarza mistshoo fakt gears może fabularnie nie błyska, ale w tej grze chodzi o to, żeby się rozluzować...zobaczyć ładną zoptymalizowaną grafe, postrzelać w trybie kooperacji którego wy nie uświadczycie (nie mówie o multi na necie) z kumplem siedzącym obok.

Ps. Mafia I dla mnie bije wszystkie GTA na głowę :) Pzdr dla fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 22:17, Rabfal_Septim napisał:

Czy autor tego tekstu jak i zresztą zwykli użytkownicy strony nie podchodzą za bardzo
szowinistycznie do tego, że gra czerpie pewne rzeczy z konsol?? Ja jestem pecetowcem
i konsolowcem ale czy wasze podejście nie jest złe?? Gry z konsoli aaaa... to be jak
tak można robić!!
Co do komentarza mistshoo fakt gears może fabularnie nie błyska, ale w tej grze chodzi
o to, żeby się rozluzować...zobaczyć ładną zoptymalizowaną grafe, postrzelać w trybie
kooperacji którego wy nie uświadczycie (nie mówie o multi na necie) z kumplem siedzącym
obok.

Ps. Mafia I dla mnie bije wszystkie GTA na głowę :) Pzdr dla fanów.


No prawda, jako siekanka do odstresowania służy dobrze, tak jak L4D, God of War itp. Wolę raczej gry w co-opie jak L4D, ale Gearsy też są spoko. Swego czasu dużo grałem w hordę, doszedłem najwyżej do 49 poziomu, ale później gra się znudziła. Po prostu nie chcę tak żeby tak genialna gra stała się bezmyślną siekanką, ale mam zaufanie do twórców, więc pewnie będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest cienka linia między inspiracją a "pożyczeniem" sobie pomysłu z innego źródła. Łatwo ją przekroczyć.
Trzymam kciuki za MII. Oby się udała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to mistshoo szacun ja doczłapałem się chyba gdzieś do 25 etapu :):D Ja też mam nadzieje że gierka będzie kozacka i bardzo mnie ucieszyło, że wyjdzie na X-a. Swojego czasu to grałem tylko w mafie na piecu a przeszedłem grę wiele razy :) najlepsze jest to, że ta gra się nie nudzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na Mafię II polecam The Saboteur (gram na x360, nie wiem nic o innych wersjach, ale powinno byc podobnie) - miłosnicy mafii poczuja sie jak w domu, no i "kill the nazist :-)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować