Zaloguj się, aby obserwować  
Bigjack7

Forumowicze w ruch - czyli pomysł na grę forumowiczów i jego realizacja

135 postów w tym temacie

Witam !!

Wpadłem właśnie na pomysł by stworzyć grę. Chciałbym aby ta gra była nietypowa, tzn. praktycznie rzecz biorąc oparta na wiedzy i doświadczeniach ludzi, którzy jakby to powiedzieć "siedzą w branży" czyli forumowiczów gram.pl

To nie jest ściema w żadnym wypadku. Rozpocznę prace, tylko gdy zostaną ustalone podstawowe założenia i ogólna koncepcja. Zamierzam wykonać to w PHP połączonym z JS, DHTML oraz XML''em (może też AJAX, ale to troszke). Jestem młodym programistą i chciałbym w ten sposób wprawić się w pisaniu obiektowym w PHP.

Czekam na wasze propozycje i licze na aktywny udział w projekcie.

Zacznijmy problematykę od najważniejszego, czyli tytuł oraz gatunek. Proszę zgłaszać propozycje.

Czekam i z chęcią skomentuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 21:53, Araondoion napisał:

na pieca przydalaby sie jakas porzadna dobra bijatyka like tekken czy mortal kombat ;) praktycznie
wszystko jest na konsole :p


Chodzi o gre w przegladarce (web-based).

Nie twierdze ze zrobienie gry-bijatyki nie jest mozliwe. :)

Można coś jeszcze wykombinować we flashu na tą ewentualną możliwość.

:) Czekam na dalsze propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPG pokroju diablo tylko powiedzmy że na poziomie PlaneScape Tormena jeśli chodzi o questy, jak najwiekszy wpływ na rozwój postaci ale bez przesady. Jakaś przyjemna dla oka graficzka i muzyka :P GRa powinna być tak na conajmniej tydzień gry ;] I oczywiście całą masa klasyfikacji postaci. Albo jakiś RTS typu Starcraft tylko trochę udoskonalony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 21:53, Araondoion napisał:

na pieca przydalaby sie jakas porzadna dobra bijatyka like tekken czy mortal kombat ;) praktycznie
wszystko jest na konsole :p

Zgadzam się! Osobiście wole RPG-i, ale bijatyk(dobtych) nie ma za dużo na PC. No i łatwiej zrobić to niż porządnego RPG-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bijatyka fajny pomysł, nawet jeśli ma się grać przez net.
Dla mnie dobrą giera będzie coś co będzie wymagało myślenia i taktyki. Jakaś zręcznościówla albo przygodówka? Najbradziej mi pasowałby RPG jakiś no ale teraz coś wymyśl ;) Dlatego najlepiej wg mnie będzie giera oparta na jakimś logicznym myśleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie łatweij ale RPG jednak jest grą na dłuższy czas a bijatyką jest formą krótkiej rozrywki na piecu i tak nie osiągnie siętak dobrego sterowania jak na konsoli i była by to strata czasu w każdym razie jak dla mnie. Można by się z koleji wziaść włąsnie np. za RPG ale zebrać całą wiedze od userów i stworzyć grę doskonałą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 22:05, c0nflikt napisał:

Faktycznie łatweij ale RPG jednak jest grą na dłuższy czas a bijatyką jest formą krótkiej rozrywki
na piecu i tak nie osiągnie siętak dobrego sterowania jak na konsoli i była by to strata czasu
w każdym razie jak dla mnie. Można by się z koleji wziaść włąsnie np. za RPG ale zebrać całą
wiedze od userów i stworzyć grę doskonałą.


RPG moze wyjsc fajnie tylko musialby byc BARDZO dokładnie przemyślany i zaprojektowany. I jeszcze jedno. Jeśli miałby byc to RPG to potrzeba ludzi wiecej co bedą to pisać (czytaj programistów), nie tylko ja 1 bo po prostu dlugo zejdzie. A jak wiadomo co 2 glowy to nie jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety na programowaniu sięjeszcze póki co nie znam. Jak dla mnei RPG to jest najlepszy pomysł. Jakaś prosta ale nie rażąca grafika ewentualnie jak sieda to wstawić przyjemnną klimatyczną muzyke. A co do samej fabułt to trzeba najpierw wymyślić czas miejsce i głównego bohatera jeśli takowy by istniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ludziska...

Proszę jeszcze o kilka głosów w sprawie rodzaju gry,
a jak juz podejmiecie decyzję to proszę o propozycje tytułów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest stworzenie czegoś typu Ogame ale w świecie fantasy. Oczywiście to wymaga pracy, ale efekt byłby niezły. Pozatym trzeba by poprawić wiele błędów jakie są w Ogame, np. to że mając 5000 pkt. możesz być jechany przez każdego gracza np. z Top 100. Nie chodzi żeby to była gra taka sama jak Ogame z modyfikacjami, ale powinna mieć dużo zasad, ograniczeń, reguł, praw. Żeby była sprawiedliwa, wciągająca, z klimatem itp. Jestem chętny do pomocy, nie znam się na tworzeniu stron i programowaniu, ale mogę robić opisy, wymyślać coś, ruszyć wyobraźnią. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 22:12, Galadin napisał:

Ciekawe jest stworzenie czegoś typu Ogame ale w świecie fantasy. Oczywiście to wymaga pracy,
ale efekt byłby niezły. Pozatym trzeba by poprawić wiele błędów jakie są w Ogame, np. to że
mając 5000 pkt. możesz być jechany przez każdego gracza np. z Top 100. Nie chodzi żeby to była
gra taka sama jak Ogame z modyfikacjami, ale powinna mieć dużo zasad, ograniczeń, reguł, praw.
Żeby była sprawiedliwa, wciągająca, z klimatem itp. Jestem chętny do pomocy, nie znam się na
tworzeniu stron i programowaniu, ale mogę robić opisy, wymyślać coś, ruszyć wyobraźnią. :)


Super :) Im wiecej chetnych do pomocy tym lepiej. :) Kazda pomocna dlon sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 22:08, c0nflikt napisał:

No ja niestety na programowaniu sięjeszcze póki co nie znam. Jak dla mnei RPG to jest najlepszy
pomysł. Jakaś prosta ale nie rażąca grafika ewentualnie jak sieda to wstawić przyjemnną klimatyczną
muzyke. A co do samej fabułt to trzeba najpierw wymyślić czas miejsce i głównego bohatera jeśli
takowy by istniał


RPG niezbyt mi się podoba w tym stylu. Coś jak Jarkendar? Niezbyt ciekawe, raczej ciągłe klikanie odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można by to było nazwać np. ja wiem hmm "Ścieżka Duchów" albo jakoś tak tytuł wymyśli się w praniu. Wszystko osadzić w świecie fantasy. Wprowadzić żelażne zasady nie za ostre ale sprawiedliwe. No i oczywiście nie robić z tego liniówki tylko dać kilka możłiwych dróg prowadzących do róznych zakończeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tytuł to proponuję na końcu, znaczy się gdy będą już jakieś owoce, bo się napalą wszyscy, a okaże się, że tytuł nie ma nic wspólnego z grą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 22:18, Galadin napisał:

Tytuł to proponuję na końcu, znaczy się gdy będą już jakieś owoce, bo się napalą wszyscy, a
okaże się, że tytuł nie ma nic wspólnego z grą. :)


Masz racje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować