Zaloguj się, aby obserwować  
Bigjack7

Forumowicze w ruch - czyli pomysł na grę forumowiczów i jego realizacja

135 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2006 o 23:03, Bigjack7 napisał:

> > Wiem ze wiekszosc zabezpieczen ktroe sa dobre sa OpenSource, jak OpenSSL itp.
> > I wiem tez, ze nie nalezy mowic przed tym jak sie nie zobaczylo i nie przetestowalo.
Bedzie
>
> > przeciez beta i wtedy wszystkei bledy sie wylapie.
>
> :D Sorki ze tak mecze, ale jestem wielkim zwolenikiem dobrego planowania. Wiekszosc wiekszych

> projektow (60 - 100 klas) jakie robilem projektowanie zajmowalo polowe czasu trwania projektu.

> Bez dokladnej specyfikacji (np. UML) takie projekty robia sie chaotyczne i bardzo trudne
w
> utrzymaniu. Dobry projekt do 3/4 sukcesu - potem tylko przelozyc na kod - a to juz latwiejsze.


Nie ma za co. Zawsze chętnie podystkutuję na tematy programowania i zabezpieczeń. Wiadomo,
że jeden czlowiek wszystkiego nie wymysli bo ludzie sa omylnie i po prostu niektore rzeczy
mozna przeoczyc.


I co do projektowania to masz racje. Dobry projekt to 70 % czasu wykonywania zadania, reszta to implementacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to najpierw zebrać wszystkie materiały okroić żeby nie było tego za dużo a potem stworzyć 1 bete. A błedy cheaty to mały problem bo wystarczy z 5 osób które przysiądzie nocke przy kompie i wszystko albo 90% przynajmniej wyłapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety w programowaniu nie pomogę bo bladego pojęcia o tym nie mam. Ale dobrą radą i pomocą zawsze mogę służyć. Przerobiłem już mase RPG-ów tak że coś tam wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 23:00, OdinV napisał:

Możecie na mnie liczyć ! Mogę się zająć stroną historyczną świata: pochodzenie ludów, podział
na rasy (o ile takowe chcecie), stosunki polityczne pomiędzy ludami, władze panujące na poszczególnych
terenach, reakcje ludów na różne zjawiska czyli ogólnie wszystko co powiązane jest z klimatem
świata fantasy :P Mogę też spróbować swych sił w rysowaniu artów przedstawiających rasy i potworki
choć w tym siedze od niedawna (lecz nadal się szkolę).


Dobrze :) Przyda sie nam rysownik/grafik.

A jeśli masz wątpliwości co do wprawy, to sie nie przejmuj :D Z pewnoscia jej nabierzesz :)

Dodaje Cie do projektu. Potwierdz e-mailem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 23:11, c0nflikt napisał:

No to najpierw zebrać wszystkie materiały okroić żeby nie było tego za dużo a potem stworzyć
1 bete. A błedy cheaty to mały problem bo wystarczy z 5 osób które przysiądzie nocke przy kompie
i wszystko albo 90% przynajmniej wyłapie


Tak, mozna okroic, ale tak czy siak przy projektowaniu trzeba uwzglednic prawie wszystko. Bo wprowadzanie zmian do dzialajacego juz produktu kosztuje wielokrotnie wiecej niz wprowadzenie ich w etapie projektowania.

Jezeli zle zaprojektujesz bezpieczenstwo u podstaw, to bedziesz je poprawial przez miesiace o ile nie dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największym problemem nie będą cheaty czy błedy lecz gusta. Wiadomo, że co do RPGów ludzie mają podzielone zdania i napewno będą występować konflikty. Dlatego proponuje Forum zostawić jako miejsce naboru i nowin na temat gry a sam postęp przenieść na jakiś komunikator np.: Irc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję temat przykleić, nie wierzę że na tym forum nie ma więcej ludzi do współpracy, a jak gra wyjdzie fajnie to możliwe że ludzie CDP umieszczą linka na str. głównej :) Być może niedługo też coś nabazgrole, jak będzie fajnie to podeślę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 23:19, OdinV napisał:

Moim zdaniem największym problemem nie będą cheaty czy błedy lecz gusta. Wiadomo, że co do
RPGów ludzie mają podzielone zdania i napewno będą występować konflikty. Dlatego proponuje
Forum zostawić jako miejsce naboru i nowin na temat gry a sam postęp przenieść na jakiś komunikator
np.: Irc


Wszystko bedzie sporym problemem :P Z czasem przydalby sie ''kronikarz'' bo zaraz gniemy w masie roznych pomyslow. A przegladac cala historie z czasem edzie ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 23:20, Vicar-Padaka napisał:

A ja proponuję temat przykleić, nie wierzę że na tym forum nie ma więcej ludzi do współpracy,
a jak gra wyjdzie fajnie to możliwe że ludzie CDP umieszczą linka na str. głównej :) Być może
niedługo też coś nabazgrole, jak będzie fajnie to podeślę :)


To ze CDP umiesci link na glownej... to MOŻE się zdarzy ale to może. Narazie trzeba coś zrobic :] A ludzi mam nadzieje jest pełno, tylko nie wiedza o tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja moge sięzająć przeglądaniem histori i konsultowaniem wszystkiego z kimś jeszcze, tak żeby wybrać too co najlepsze a potem przedstawiać projekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 23:21, pi_trek napisał:

> Moim zdaniem największym problemem nie będą cheaty czy błedy lecz gusta. Wiadomo, że co
do
> RPGów ludzie mają podzielone zdania i napewno będą występować konflikty. Dlatego proponuje

> Forum zostawić jako miejsce naboru i nowin na temat gry a sam postęp przenieść na jakiś
komunikator
> np.: Irc

Wszystko bedzie sporym problemem :P Z czasem przydalby sie ''kronikarz'' bo zaraz gniemy w
masie roznych pomyslow. A przegladac cala historie z czasem edzie ciezko.



Dlatego wybieramy te najsensowniejsze i najlepsze. :) A pozatym niedlugo bedzie nowa wersja strony. Tam bedzie mozna dodawac swoje pomysly. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 23:22, c0nflikt napisał:

Ja moge sięzająć przeglądaniem histori i konsultowaniem wszystkiego z kimś jeszcze, tak żeby
wybrać too co najlepsze a potem przedstawiać projekty


Czemu nie, tylko narazie trzeba stworzyć coś co będzie to składać w 1 miejscu. Tym ja się zajmę. Postaram się wyrobić do jutra wieczorem (na 90%). Postawi sie jakies forum czy cos w tym rodzaju. Podzieli sie na dzialy i tyle. Ktos bedzie moderowac, ktos administrowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku wszyscy proponowali fantasy Ogame... to tu powstaje pytanie czy gra ma być turowa ?? Jeśli będzie turowa to wszystko stanie sie zupelnie odmienne do realtime :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 23:31, OdinV napisał:

Na początku wszyscy proponowali fantasy Ogame... to tu powstaje pytanie czy gra ma być turowa
?? Jeśli będzie turowa to wszystko stanie sie zupelnie odmienne do realtime :P


Trzeba porobic kupe sond. Samo wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze sprostam temu wszystkiemu :)

Z pomoca innych napewno sie to uda.

Gdy gra okaze sie sukcecem wszyscy wspoltworcy napewno podziela tego owoce :)

Dziekuje osobom, ktore juz zaangazowaly sie w projekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 23:54, Bigjack7 napisał:

Mam nadzieje, ze sprostam temu wszystkiemu :)

Z pomoca innych napewno sie to uda.

Gdy gra okaze sie sukcecem wszyscy wspoltworcy napewno podziela tego owoce :)

Dziekuje osobom, ktore juz zaangazowaly sie w projekt :)


:) O stopniu zangarzowania bedzie mozna powiedziec cos za 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 23:57, pi_trek napisał:

> Mam nadzieje, ze sprostam temu wszystkiemu :)
>
> Z pomoca innych napewno sie to uda.
>
> Gdy gra okaze sie sukcecem wszyscy wspoltworcy napewno podziela tego owoce :)
>
> Dziekuje osobom, ktore juz zaangazowaly sie w projekt :)

:) O stopniu zangarzowania bedzie mozna powiedziec cos za 2 tyg


No w sumie masz racje. Narazie licza sie dobre checi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być RPG w świecie fantasy i web-based to najlepszym wzorem będzie dla nas mało popularna ale uważam że najlepsza gra RPG web-based Wanderer : http://217.197.73.122:8000/ ale oczywiście można by zrobić krok do przodu i dodać do tego choć troche grafiki bo Wanderer to głównie teksty. Na początku tematów wszyscy mówili że przydałaby się bijatyka więc czemu nie... można by zrobić walki fantasy we flashu i dać graczowi je rozgrywać. Można by wtedy podjąć się też tworzenia aren umozliwiających graczom nie tylko spotkań w karczmach bądz zamkach gildijnych ale także w walkach na arenach. Stoi przed nami wielkie morze możliwości wystarczy tylko zaczerpnąć z niego jak najwięcej wody :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować