Zaloguj się, aby obserwować  
Bigjack7

Forumowicze w ruch - czyli pomysł na grę forumowiczów i jego realizacja

135 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2006 o 09:41, lampak napisał:

> Ogame''owata... Hm. Ale sprecyzujmy, jak to ma wygladac? Gracz podbija kraiki zamiast
planet
> i poza tym wszystko takie same, ale w innej oprawie?
To byłby plagiat. A za to mogą pozwać do sądu. Albo przynajmniej zarządają usunięcia gry z
sieci.


Podobne != identyczne.

Pozatym jeśli miałbym się wzorować na jakimś gotowym systemie (a czego nie zamierzam) to najpierw byłaby wysłana prośba do autorów o zgodę na wykorzystanie pomysłu i po ich ewentualnej zgodzie dopiero wprowadzić w życie.

Gra ma powstać na podstawie doświadczeń różych graczy -> podobieństwa, różnice, zupełnie nowe ujęcie niektórych , już gotowych, pomysłów. Takie jest moje zamierzenie - stworzyć coś zupełnie nowego bazowanego na doświadczeniu graczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 08:11, dRaiser napisał:

Ogame''owata... Hm. Ale sprecyzujmy, jak to ma wygladac? Gracz podbija kraiki zamiast planet
i poza tym wszystko takie same, ale w innej oprawie?


Moje zadanie polega na tym, że mam ożywić pomysł. To forumowicze mają go wykreować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował jakieś wyścigi samochodowe :D tlyko takie żeby można sie bylo ścigać na żywo z innymi :P czyli nie że potem tlyko jest lista i kto ma najlepszy wynik tlyko żeby kilku graczy jechało razem :D PoZdRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przekonałem się. Można spróbować z tym RPG. Tylko musimy mieć własny, nowy świat. No może nie aż tak rozbudowany, ale powinien być jakiś zarys na początek. Mogę stworzyć bestiariusz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 18:51, Galadin napisał:

Dobra, przekonałem się. Można spróbować z tym RPG. Tylko musimy mieć własny, nowy świat. No
może nie aż tak rozbudowany, ale powinien być jakiś zarys na początek. Mogę stworzyć bestiariusz.
:)


No :D I pozytywne myślenie :] Dodaję Cię do projektu :]

http://www.exscms.info/gram_pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odnośnie stworzenia świata
kiedyś rysowałem mapkę ukazującą świat, z najważniejszymi miejscami i miastami :) niestety nie mam skanera, więc jej nie pokaże.
PS. też czasmi pogrywam w cRPG-i. Znalazłoby się coś dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda ręka się przyda. Do rpg potrzeba - krainy, mapy, przedmioty, bohaterów, rasy, bestiariusz, opowiadania, przygody bohaterów, historię świata, ewentualnie klasy, jeżeli ograniczymy pole manewru gracza.

A skoro jesteśmy przy fantasy, to potrzeba spis praw rządzących tym światem. Mam świetny pomysł na system magii, nie wiem, czy gdzieś był już wykorzystany, ale mnie się podoba. Tylko nie wiem, czy w tym rpg magia jest zła i dobra, czy tylko zła itd.

okon - jak możesz nazwać bronie to może będziesz potrafił też coś narysować?

Adham - możesz taką mapkę spróbować zeskanować u znajomych, mapa się przyda nawet od zaraz, dopiero potem będziemy nazywać poszczególne krainy. Heh, fajnie by było, gdyby każdy z pomocników wymyślił swoją nazwę a potem nazwiemy tak jakąś krainę. :)

Dobra nie bede się narzucał tu Bigjack rządzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 20:22, Adham napisał:

odnośnie stworzenia świata
kiedyś rysowałem mapkę ukazującą świat, z najważniejszymi miejscami i miastami :) niestety
nie mam skanera, więc jej nie pokaże.
PS. też czasmi pogrywam w cRPG-i. Znalazłoby się coś dla mnie :)


Dobra zajmiesz sie stworzeniem map.

Dodaje Cie do projektu. :)

Wyslij mi e-mail z potwierdzeniem: bigjack@arker.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 20:17, okon napisał:

Ja moge sprobowac nazwac bronie, ekwipunek, itp.


Dopisuje Cie do projektu.

Zajmiesz sie tworzeniem broni (ewentualnie ich rysunkami).

Przy okazji dziekuje wszystkim za wspolprace i checi. :) Bardzo to doceniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 20:58, Arar napisał:


> Przy okazji dziekuje wszystkim za wspolprace i checi. :) Bardzo to doceniam :)

hehe a fabuła, dialogi?


Jeśli chcesz możesz się tym zająć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Siedziałem i myślałem dzisiaj na uczelni odnośnie samego mechanizmu działania gry.
No i wymyśliłem (na Architekturze komputerów olśniło mnie).

Po pierwsze musimy wymyślić cały nowy świat fantasy (potwory, bronie, system przeliczania doświadczenia, ilość poziomów).

Stworze engine, który będzie dynamicznie parsować napisane moduły(przygody), tzn., że będzie można do tego systemu pisać nieskonczenie wiele przygód-modułów (będą zawierać mapy, scenariusz wydarzeń itp.). Ogólnie mam zamiar stworzyć taka niby Aurore (fani NwN''a wiedzą o co chodzi) na WWW do tworzenia modułów. System w ten sposób będzie BARDZO elastyczny i praktycznie będzie mieć nieograniczone możliwości. :)

Jak wam się podoba mój pomysł ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 21:02, Arar napisał:


> Jeśli chcesz możesz się tym zająć :)

może głupie pytanie, ale co ta ma byc za gra? pewnie RPG? a może MMO? ;)


Narazie jako podstatowy modul będzie Single Player, lecz z czasem zostanie dopisany moduł do multiplay''a sesyjnego (będzie można tworzyć sesje gry po kilku graczy naraz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 21:06, Bigjack7 napisał:

Stworze engine, który będzie dynamicznie parsować napisane moduły(przygody), tzn., że będzie
można do tego systemu pisać nieskonczenie wiele przygód-modułów (będą zawierać mapy, scenariusz
wydarzeń itp.). Ogólnie mam zamiar stworzyć taka niby Aurore (fani NwN''a wiedzą o co chodzi)
na WWW do tworzenia modułów. System w ten sposób będzie BARDZO elastyczny i praktycznie będzie
mieć nieograniczone możliwości. :)

Jak wam się podoba mój pomysł ??


nieźle :)
PS. o ile się nie myle, to autorzy NwN najpierw stworzyli Aurorę... więc ja na razie moge poczekać i zająć się szkicami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 21:06, Bigjack7 napisał:

Po pierwsze musimy wymyślić cały nowy świat fantasy (potwory, bronie, system przeliczania doświadczenia,
ilość poziomów).


Może już zaczniemy od...historii świata? Tylko niech to nie będzie kolejna mitologia w skrócie, że był najpierw chaos, potem bogowie itp. To musi mieć początek, ale nie koniecznie od pierwotnego źródła. Wiadomo, trudno wymyślić teraz coś unikalnego, ale możemy za początek historii w grze uznać jakieś wydarzenie. Stopniowo będzie się wtajemniczać uczestników, ukazując im kolejne karty historii. Pozatym dynamiczny rozwój - nie powinno być tak, że stoimy w miejscu. Chodzi mi o udział graczy w rozwoju świata. Wojny, odkrycia, posunięcia głównych postaci - wszystko powinno się toczyć dalej z biegiem czasu. Mam nadzieję, że ktoś mnie zrozumiał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 22:02, Galadin napisał:

> Po pierwsze musimy wymyślić cały nowy świat fantasy (potwory, bronie, system przeliczania
doświadczenia,
> ilość poziomów).

Może już zaczniemy od...historii świata? Tylko niech to nie będzie kolejna mitologia w skrócie,
że był najpierw chaos, potem bogowie itp. To musi mieć początek, ale nie koniecznie od pierwotnego
źródła. Wiadomo, trudno wymyślić teraz coś unikalnego, ale możemy za początek historii w grze
uznać jakieś wydarzenie. Stopniowo będzie się wtajemniczać uczestników, ukazując im kolejne
karty historii. Pozatym dynamiczny rozwój - nie powinno być tak, że stoimy w miejscu. Chodzi
mi o udział graczy w rozwoju świata. Wojny, odkrycia, posunięcia głównych postaci - wszystko
powinno się toczyć dalej z biegiem czasu. Mam nadzieję, że ktoś mnie zrozumiał. :)


Pomysł jest naprawde dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować