Zaloguj się, aby obserwować  
Bigjack7

Forumowicze w ruch - czyli pomysł na grę forumowiczów i jego realizacja

135 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2006 o 21:16, okon napisał:

Mam tabele doświadczenia do 99 poziomu zrobioną. Więc moze się przydać:)



Oki przeslij mi na mejla. Ja to schowam w bezpiecznym miejscu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 22:02, Galadin napisał:

> Po pierwsze musimy wymyślić cały nowy świat fantasy (potwory, bronie, system przeliczania
doświadczenia,
> ilość poziomów).

Może już zaczniemy od...historii świata? Tylko niech to nie będzie kolejna mitologia w skrócie,
że był najpierw chaos, potem bogowie itp. To musi mieć początek, ale nie koniecznie od pierwotnego
źródła. Wiadomo, trudno wymyślić teraz coś unikalnego, ale możemy za początek historii w grze
uznać jakieś wydarzenie. Stopniowo będzie się wtajemniczać uczestników, ukazując im kolejne
karty historii. Pozatym dynamiczny rozwój - nie powinno być tak, że stoimy w miejscu. Chodzi
mi o udział graczy w rozwoju świata. Wojny, odkrycia, posunięcia głównych postaci - wszystko
powinno się toczyć dalej z biegiem czasu. Mam nadzieję, że ktoś mnie zrozumiał. :)



Zrozumiał :) To ja mam teraz pytanie. Czy otoczenie ma byc "interaktywne" tzn, czy ma miec wplyw na otocznie zachowanie postaci ?? Jak sadzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 22:22, Bigjack7 napisał:

Czy otoczenie ma byc "interaktywne" tzn, czy ma miec
wplyw na otocznie zachowanie postaci ?? Jak sadzicie ?


Wydaje mi sie ze tak. Wsystko powinno byc oparte o skrypty. Wedlug mnie taki projekt powinie niec bardzo modularno budowe - aby np. mozna bylo dodac wlasne bazowe funkcje skryptowe (tzn. napisane w jezyku nizszego pozionu (PHP?)). Da to mozliwosc rozszerzania bazy skryptow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 22:22, Bigjack7 napisał:

Czy otoczenie ma byc "interaktywne" tzn, czy ma miec
wplyw na otocznie zachowanie postaci ?? Jak sadzicie ?

Myśle że tak (postać na piaskach i na bagnach bedzie sie wolniej poruszac=super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 22:26, pi_trek napisał:

> Czy otoczenie ma byc "interaktywne" tzn, czy ma miec
> wplyw na otocznie zachowanie postaci ?? Jak sadzicie ?

Wydaje mi sie ze tak. Wsystko powinno byc oparte o skrypty. Wedlug mnie taki projekt powinie
niec bardzo modularno budowe - aby np. mozna bylo dodac wlasne bazowe funkcje skryptowe (tzn.
napisane w jezyku nizszego pozionu (PHP?)). Da to mozliwosc rozszerzania bazy skryptow.


Zakladam ze calosc enginu napisze w PHP polaczonym z JS, XML, SQL moze jeszcze AJAX. Kod bedzie optymalizowany w miare rozwoju projektu. Na początku napisze sie szkielet ktróy bedzie parsowac moduly przygod napisane specjalnie pod niego. Sam engine bedzie zawieral grono metod do przetwarzania skryptow na forme "jadalna" dla uzytkonika koncowego, tzn. gotowa stronke z gra rpg. Taki system ma niegoraniczone mozliwosci. A co do modularnej budowy. System jaknajbardziej bedzie skladal sie z modulow i bedzie napisany obietkowo, bo inaczej nie moze. Strukturalnie to by nie mialo sensu bo idzie sie zakatowac poprawiajac drobne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 22:31, Bigjack7 napisał:

Zakladam ze calosc enginu napisze w PHP polaczonym z JS, XML, SQL moze jeszcze AJAX. Kod bedzie
optymalizowany w miare rozwoju projektu. Na początku napisze sie szkielet ktróy bedzie parsowac
moduly przygod napisane specjalnie pod niego. Sam engine bedzie zawieral grono metod do przetwarzania
skryptow na forme "jadalna" dla uzytkonika koncowego, tzn. gotowa stronke z gra rpg. Taki system
ma niegoraniczone mozliwosci. A co do modularnej budowy. System jaknajbardziej bedzie skladal
sie z modulow i bedzie napisany obietkowo, bo inaczej nie moze. Strukturalnie to by nie mialo
sensu bo idzie sie zakatowac poprawiajac drobne rzeczy.


Uwazam za AJAX bedzie jak najbardziej na miejscu. Jezeli ladnie poupychac JS o objekty to stosowanie AJAX jest czytelne i zrozumiale. Z jednej strony czesc logiki mozna by wtedy przezycic na koncowego urzytkownika (znacznie odciarzylo by to serwer), choc nalezy sie wtedy zastanowic nad bezpieczenstwem czegos takiego - aby nie dopuscic do cheatowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 22:39, pi_trek napisał:

> Zakladam ze calosc enginu napisze w PHP polaczonym z JS, XML, SQL moze jeszcze AJAX. Kod
bedzie
> optymalizowany w miare rozwoju projektu. Na początku napisze sie szkielet ktróy bedzie
parsowac
> moduly przygod napisane specjalnie pod niego. Sam engine bedzie zawieral grono metod do
przetwarzania
> skryptow na forme "jadalna" dla uzytkonika koncowego, tzn. gotowa stronke z gra rpg. Taki
system
> ma niegoraniczone mozliwosci. A co do modularnej budowy. System jaknajbardziej bedzie
skladal
> sie z modulow i bedzie napisany obietkowo, bo inaczej nie moze. Strukturalnie to by nie
mialo
> sensu bo idzie sie zakatowac poprawiajac drobne rzeczy.

Uwazam za AJAX bedzie jak najbardziej na miejscu. Jezeli ladnie poupychac JS o objekty to stosowanie
AJAX jest czytelne i zrozumiale. Z jednej strony czesc logiki mozna by wtedy przezycic na koncowego
urzytkownika (znacznie odciarzylo by to serwer), choc nalezy sie wtedy zastanowic nad bezpieczenstwem
czegos takiego - aby nie dopuscic do cheatowania.



NApisalem skrypt ktory transferuje całe klasy w PHP do AJAX''u wiec to jeszcze jest do dyskusji. A co do cheatowania to zamierzam poradzic sobie z tym problemem w inny sposob. Ale jak to tajemnica :> Powiem tyle, ze jest on SKUTECZNY :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie dodalem do stronki projektu hit counter, zobacze po 2 dniach jaka ma projekt popularnosc i ile mniejwiecej ludzi wchodzi na strone. Moim zdaniem to tez jest wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 22:42, Bigjack7 napisał:

A co do cheatowania to zamierzam poradzic sobie z tym problemem w inny sposob. Ale jak to tajemnica
:> Powiem tyle, ze jest on SKUTECZNY :]


Generalnie skutecznosc zabezpieczen nie powinna polegac na tajemnicy, tylko skutecznosci rozwiazania... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 22:47, pi_trek napisał:

> A co do cheatowania to zamierzam poradzic sobie z tym problemem w inny sposob. Ale jak
to tajemnica
> :> Powiem tyle, ze jest on SKUTECZNY :]

Generalnie skutecznosc zabezpieczen nie powinna polegac na tajemnicy, tylko skutecznosci rozwiazania...
:P


No ale po co mówic, skoro niektorzy moga cos od razu poradzic na moj pomysl, a tak bedzie chociaz jedna przeszkoda wiecej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 22:49, Bigjack7 napisał:

No ale po co mówic, skoro niektorzy moga cos od razu poradzic na moj pomysl, a tak bedzie chociaz
jedna przeszkoda wiecej ;)


Czyli to slabe zabezpieczenie. Teraz wystaczy ze kos pozna Twoje zabezpieczenie (wlam ne serwer?) i koniec. Wszyskie dobre zabezpieczenie oparte sa o otwarte implementacje. Wtedy caly swiat moze weryfikowac ich poprawnosc. Jezeli swaitu sie nie uda tzn ze jest dobre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 22:54, pi_trek napisał:

> No ale po co mówic, skoro niektorzy moga cos od razu poradzic na moj pomysl, a tak bedzie
chociaz
> jedna przeszkoda wiecej ;)

Czyli to slabe zabezpieczenie. Teraz wystaczy ze kos pozna Twoje zabezpieczenie (wlam ne serwer?)
i koniec. Wszyskie dobre zabezpieczenie oparte sa o otwarte implementacje. Wtedy caly swiat
moze weryfikowac ich poprawnosc. Jezeli swaitu sie nie uda tzn ze jest dobre :D


Wiem ze wiekszosc zabezpieczen ktroe sa dobre sa OpenSource, jak OpenSSL itp.
I wiem tez, ze nie nalezy mowic przed tym jak sie nie zobaczylo i nie przetestowalo. Bedzie przeciez beta i wtedy wszystkei bledy sie wylapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 22:42, Bigjack7 napisał:

A co do cheatowania to zamierzam poradzic sobie z tym problemem w inny sposob. Ale jak to tajemnica
:> Powiem tyle, ze jest on SKUTECZNY :]


ooo, w tym jestem dobry, chetnie potestuje to co zrobicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 22:56, Arkadiusz napisał:

> A co do cheatowania to zamierzam poradzic sobie z tym problemem w inny sposob. Ale jak
to tajemnica
> :> Powiem tyle, ze jest on SKUTECZNY :]

ooo, w tym jestem dobry, chetnie potestuje to co zrobicie :)


Z mila checia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 22:56, Bigjack7 napisał:

Wiem ze wiekszosc zabezpieczen ktroe sa dobre sa OpenSource, jak OpenSSL itp.
I wiem tez, ze nie nalezy mowic przed tym jak sie nie zobaczylo i nie przetestowalo. Bedzie
przeciez beta i wtedy wszystkei bledy sie wylapie.


mylisz dwa pojecia; ssl to jedno ale cheatowanie poprzez zle zrobione strony to drugie (wystarczy popatrzec na dane przesylane GET''em POST''em oraz przechowywane w COOKIE''sach i je lekko "poprawic" :P:P:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie na mnie liczyć ! Mogę się zająć stroną historyczną świata: pochodzenie ludów, podział na rasy (o ile takowe chcecie), stosunki polityczne pomiędzy ludami, władze panujące na poszczególnych terenach, reakcje ludów na różne zjawiska czyli ogólnie wszystko co powiązane jest z klimatem świata fantasy :P Mogę też spróbować swych sił w rysowaniu artów przedstawiających rasy i potworki choć w tym siedze od niedawna (lecz nadal się szkolę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 22:56, Bigjack7 napisał:

Wiem ze wiekszosc zabezpieczen ktroe sa dobre sa OpenSource, jak OpenSSL itp.
I wiem tez, ze nie nalezy mowic przed tym jak sie nie zobaczylo i nie przetestowalo. Bedzie
przeciez beta i wtedy wszystkei bledy sie wylapie.


:D Sorki ze tak mecze, ale jestem wielkim zwolenikiem dobrego planowania. Wiekszosc wiekszych projektow (60 - 100 klas) jakie robilem projektowanie zajmowalo polowe czasu trwania projektu. Bez dokladnej specyfikacji (np. UML) takie projekty robia sie chaotyczne i bardzo trudne w utrzymaniu. Dobry projekt do 3/4 sukcesu - potem tylko przelozyc na kod - a to juz latwiejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 22:59, Arkadiusz napisał:

> Wiem ze wiekszosc zabezpieczen ktroe sa dobre sa OpenSource, jak OpenSSL itp.
> I wiem tez, ze nie nalezy mowic przed tym jak sie nie zobaczylo i nie przetestowalo. Bedzie

> przeciez beta i wtedy wszystkei bledy sie wylapie.

mylisz dwa pojecia; ssl to jedno ale cheatowanie poprzez zle zrobione strony to drugie (wystarczy
popatrzec na dane przesylane GET''em POST''em oraz przechowywane w COOKIE''sach i je lekko
"poprawic" :P:P:P)


Ja wiem jak sie przesyla dane do i z strony i nie musisz mi tlumaczyc co mozna z nimi robic. Podalem OpenSSL jako ogolnodostepny przyklad (po prostu skojarzylo mi sie na szybko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 23:01, pi_trek napisał:

> Wiem ze wiekszosc zabezpieczen ktroe sa dobre sa OpenSource, jak OpenSSL itp.
> I wiem tez, ze nie nalezy mowic przed tym jak sie nie zobaczylo i nie przetestowalo. Bedzie

> przeciez beta i wtedy wszystkei bledy sie wylapie.

:D Sorki ze tak mecze, ale jestem wielkim zwolenikiem dobrego planowania. Wiekszosc wiekszych
projektow (60 - 100 klas) jakie robilem projektowanie zajmowalo polowe czasu trwania projektu.
Bez dokladnej specyfikacji (np. UML) takie projekty robia sie chaotyczne i bardzo trudne w
utrzymaniu. Dobry projekt do 3/4 sukcesu - potem tylko przelozyc na kod - a to juz latwiejsze.


Nie ma za co. Zawsze chętnie podystkutuję na tematy programowania i zabezpieczeń. Wiadomo, że jeden czlowiek wszystkiego nie wymysli bo ludzie sa omylnie i po prostu niektore rzeczy mozna przeoczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować