Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 tylko na jednej konsoli?!

66 postów w tym temacie

Ja bym tam nawet wolał, żeby Wiedźmin został "ekskluziwem" na PC xD, ale wersja na konsolę to zarazem większy zysk z CD Projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem, że pisanie gier pod PS3 jest bardziej czasochłonne niż w przypadku X360, z kolei tylko PS3 obsługuje nośniki Blu Ray - już w przypadku Powrotu Wilka mówiono, że ciężko upchać grę na jednej dwuwarstwowej płytce DVD. Hmm, pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, ale jeśli chcą osiągnąć sukces to muszą wydać Wiedźmina przynajmniej na jednej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli port będzie robić CDP to prawdopodobnie będzie to xbox, ze względu na podobieństwo architektury. Chyba, że po nieprzyjemnych przejściach z ROTWW znowu zaryzykują i skorzystają z outsourcing''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widzimy Wiedźmina tylko na X360. CDP nie będzie się chciało programować na PS3, a na X''a mogą zrobić po prostu port wersji PC. Jeżeli tak się okaże to dla mnie CD Projekt będzie dnem. Wreszcie Polska mogłaby się pochwalić dobrą grą na PS3, a tak mamy tylko średnie CoJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale dla mnie wnioskowanie z "Mamy również nadzieję na premierę na jednej z konsol", że będzie na maksymalnie jednej konsoli to spora nadinterpretacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawdę powiedziawszy, lepiej żeby wydali W2 tylko na pc niż silić się na jakieś niedorobione porty na konsole, mogłoby to tylko zaszkodzić marce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, jedynym problemem przy Rise of the White Wolf na X360 była pojemność DVD.

Także, z racji oszczędności - X360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszym faktem jest to iż gra na 100% wyjdzie na komputery osobiste... A co do konsol to nie muszą mieć wszystkiego, tak jak PC-towcy nie mają wszystkich gier, które są jedynie na konsole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[i]> prawdę powiedziawszy, lepiej żeby wydali W2 tylko na pc

Jeśli chcą zawojować Zachód (mam tu na myśli głównie"US Raj") i zarobić trochę grosza muszą zrobić wersję konsolową (i to najlepiej na PS3 i X360 żeby sobie nie zawężać potencjalnego grona odbiorców). Przy jedynce wydanej tylko na PC wyszli na mały plus (ewentualnie na zero - różnie w necie podają), więc ograniczanie się do jednej platformy to byłby dla nich samobój.

A gra się sprzedać musi dobrze - bo CD-Projekt ostatnio tak cienko przędzie, że ten tytuł to jest dla nich "być albo nie być".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po grze w pierwszą część Wiedźmina, tylko jedna rzecz cisnęła mi się na usta. Czemu nie wydali tego na konsolę. Przecież myszka w sterowaniu tylko przeszkadzała, a i system walki (który w dwójce ma być inny) byłby dużo ciekawszy na konsolach. Gra stałaby się dużo bardziej zręcznościowa, bo według mnie jedynka była zdecydowanie zbyt statyczna. Kliknięcie na atak (automatyczne dobiegnięcie do celu), następne kliknięcie na "atak specjalny", ew. użycie znaku mocy. Jak dla mnie to zdecydowanie za mało. Przydałyby się tu jeszcze jakieś uniki, zajścia za plecy. Na konsolach podłożyliby to pod R1 i L1 + znaki pod krzyżyki, kółka, kwadraty i trójkąty (czy A, B, X, Y - jak kto woli) i byłoby dużo ciekawiej. Takie połączenie stylu walki rodem z Demon''s Souls i Dragon Age''a i byłoby naprawdę super. Ale to tylko moja osobista opinia. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 13:22, Lordpilot napisał:

Jeśli chcą (...) zarobić trochę grosza
muszą zrobić wersję konsolową.


właśnie, ze nie muszą ;) bo jeżeli zainwestują i zrobią gniota, mocno odstającego jakością od wydania PCtowego, kasa sie nie zwróci a i marka będzie się zle kojarzyła konsolowcą. to sum it up jeżeli cos robić to dobrze, nie porywać sie z motyka na słonce.

btw: od tygodnia cisnę w Dragon Age'a na PS3 ;) żeby nie bylo potem, że źle nastawiony jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> właśnie, ze nie muszą ;) bo jeżeli zainwestują i zrobią gniota, mocno odstającego jakością

Dnia 03.02.2010 o 13:46, MCMLXXXVII napisał:

od wydania PCtowego, kasa sie nie zwróci a i marka będzie się zle kojarzyła konsolowcą.


No to się rozumie samo przez się - patrz tragiczny port Risena na X360. Kasa wyrzucona w błoto, bo mało kto tego gniota kupił (chodzi mi o wersję konsolową).
Tyle że PB to nie CDPROJEKT. A z motyką na słońce się nie porywają - najpierw robią wersję PC (ta ma wyjść najwcześniej i o ile nie przegną z wymaganiami zagości na dysku mojego kompa), później ze spokojem mogą dłubać nad konsolowym portem. Dadzą radę i będzie dobrze, tym bardziej że silnik mają od razu multiplatformowy. To wręcz grzechem zaniechania byłoby tego nie wykorzystać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować