Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 tylko na jednej konsoli?!

66 postów w tym temacie

Stawiam na PC i X360.

PS3 po jakimś czasie. Wiadomo, trudniej się piszę i w ogóle nie ma co ukrywać. Mnie jako posiadacza PS3 bardzo cieszyłby fakt że chcieliby dłużej posiedzieć nad wersją PS3 i też zrobić super grę bez problemów. Np mniejszy framerate który na PS3 kiedyś był bardzo uciążliwy. Teraz nie tak bardzo bo trzyma poziom innych platform.

Nie zmienia to faktu że jednak gry na PS3 w większości nie są takie jak na X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na dosyć słabą formę finansową CDP, przeniesienie wszystkich dostępnych osób do projektu Wieśka 2 i nadzieję na sukces kasowy obstawiam, że to jednak będzie PS3, nie Xbox ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale by było jak by wydali na PC i powiedzieli że tylko na tą platforme ukaże się Wiedzmin 2 i na rzadną więcej...:) heee
Ale ja też myśle że wybiorą PS3, przynajmniej ja tak sądzę lecz zobaczymy wkrótce sami kogo wybiorą.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyjdzie na PieCa, niedługo później na X''a, a na samym końcu po jakimś roku na PSa. Na PSie będzie najpóźniej, bo na tę platformę napisanie kalkulatora to spory wyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 13:34, rocky88 napisał:

Po grze w pierwszą część Wiedźmina, tylko jedna rzecz cisnęła mi się na usta. Czemu nie
wydali tego na konsolę. Przecież myszka w sterowaniu tylko przeszkadzała, a i system
walki (który w dwójce ma być inny) byłby dużo ciekawszy na konsolach. Gra stałaby się
dużo bardziej zręcznościowa, bo według mnie jedynka była zdecydowanie zbyt statyczna.
Kliknięcie na atak (automatyczne dobiegnięcie do celu), następne kliknięcie na "atak
specjalny", ew. użycie znaku mocy. Jak dla mnie to zdecydowanie za mało. Przydałyby się
tu jeszcze jakieś uniki, zajścia za plecy. Na konsolach podłożyliby to pod R1 i L1 +
znaki pod krzyżyki, kółka, kwadraty i trójkąty (czy A, B, X, Y - jak kto woli) i byłoby
dużo ciekawiej. Takie połączenie stylu walki rodem z Demon''s Souls i Dragon Age''a i
byłoby naprawdę super. Ale to tylko moja osobista opinia. Pozdro


Chyba cos Ci sie pomylilo, sterowanie bylo robione pod zestaw myszka + klawiatura wiec niby jak ma w nim przeszkadzac myszka? Po drugie, nikt nie powiedzial ze system walki ma sie zmienic, z przeciekow widac ze jest to stary dobry system z jedynki z dolaczonymi elementami czysto zrecznosciowymi (QTE podczas walki z bosami). Po trzecie to jest gra !!RPG!! nie zręcznosciowka, wiec sterowanie takie jak proponujesz odpada. Przeszlo by to moze na konsolach gdzie ludzie wola szybkie naciskanie klawiszy od myslenia i planowania w trakcie walki ale nie zapominaj ze to gra robiona pod blaszakowcow a tam wymagania sa skrajnie inne. Ja jako fan wszystkiego co posiada pierwiastek wiedźmiński liczę na utrzymanie systemu sterowania z jedynki, ktory moim zdaniem jest dobrze wyważony bo mamy w nim element taktyczny dla osob bardziej konserwatywnych jak i zrecznosciowy dla tych ktorzy miluja sie w szybkim naciskaniu guziczkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 16:19, Lucas162 napisał:

"a tak mamy tylko średnie CoJ."

Sam jesteś średni gra jest bardzo dla wielu lepsza od tego drewnianego wiedźmina


gra jest bardzo dobra to fakt, ale nie musisz broniąc jej cisnąc innej, dobrej, polskiej produkcji to troche dziecinne, nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jeśli miałbym obstawiać konsolę, to pewnie będzie to X360, bo programowanie na tą platformę jest po prostu łatwiejsze a narzędzia developerskie do tworzenia na PS3 kosztują. Z drugiej strony na PS3 ta gra mogłaby wyglądać na prawdę imponująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



> Chyba cos Ci sie pomylilo,

Nie jemu nic się nie pomyliło, to raczej Tobie.

sterowanie bylo robione pod zestaw myszka + klawiatura wiec
> niby jak ma w nim przeszkadzac myszka? Po drugie, nikt nie powiedzial ze system walki

Dnia 03.02.2010 o 16:30, Pralkosuszarka napisał:

ma sie zmienic, z przeciekow widac ze jest to stary dobry system z jedynki z dolaczonymi
elementami czysto zrecznosciowymi (QTE podczas walki z bosami). Po trzecie to jest gra
!!RPG!! nie zręcznosciowka, wiec sterowanie takie jak proponujesz odpada. Przeszlo by
to moze na konsolach gdzie ludzie wola szybkie naciskanie klawiszy od myslenia i planowania
w trakcie walki ale nie zapominaj ze to gra robiona pod blaszakowcow a tam wymagania
sa skrajnie inne. Ja jako fan wszystkiego co posiada pierwiastek wiedźmiński liczę na
utrzymanie systemu sterowania z jedynki, ktory moim zdaniem jest dobrze wyważony bo mamy
w nim element taktyczny dla osob bardziej konserwatywnych jak i zrecznosciowy dla tych
ktorzy miluja sie w szybkim naciskaniu guziczkow.


Uwagi o konsolowcach pominę milczeniem, bo to tylko o Tobie świadczy - słoma z butów Ci wystaje na kilometr.

Natomiast jak się trochę, tylko trochę wzniesiesz ponad swoje fanbojstwo i spojrzysz na system walki w Wiedźminie chłodnym okiem, to może dotrze do Ciebie że jest on typowo konsolowy (właśnie tak - pomimo tego że gra na konsole nigdy nie wyszła !) i sprowadza się do naciśnięcia w odpowiednim momencie (kiedy zapali sie ikonka miecza, względnie na wyższych poziomach trudności - na wyczucie) przycisku myszy. Trafisz w tą ikonkę kilka razy bezbłędnie - Geralt wykona kombosa i zada większe obrażenia. Nie trafisz - Geralt spartoli cios i cała sekwencja zacznie się od początku. Taktyki jest tu dokładnie zero, null, gówno. Liczy się tylko koordynacja oko - ręka. Myśleć przy tym nie trzeba w ogóle, bo jest to system typowo zręcznościowy. Rozumiem, że miłość do blaszaka odbiera Ci zdrowy rozsądek - ale ignorancja jaką się wykazujesz nie upoważnia Cię do pisania aż takich bzdur. "Taktyczny system walki w Wiedźminie" - hahahaha, bo pękne ze śmiechu... :))) Taktycznego systemu walki to Ty chyba nigdy na oczy nie widziałeś, skoro takowym nazywasz ten z "Wieśka" - sprawdź sobie dowolne jRPG turowe (ups przepraszam - o konsolach nie masz bladego pojęcia). To w takim układzie: odkurz stare "Falloty" (1 lub/i 2). BG2, Arcanum, od dużej biedy sprawdź choćby Dragon Age. Potem pisz.

ps. I tak - bardzo łatwo sterowanie z "Wieśka" przenieśc na pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Pepsi

Musisz być z Gopem na "ty" albo po prostu go nie lubisz, że piszesz w formie bezimiennej. :) Nawiasem mówiąc ten Pan najlepiej mówi po angielsku z całej ekipy, przez co brał udział w większości ogólnych filmików z serii ''Making of''. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie już krew zalewa bo czuję po kościach że to będzie tylko PC + Xbox 360. Jeżeli tak to tylko ludzie z Techlandu umieją programować na PS3 ??


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż chciałbym, aby nasza rodzima produkcja pojawiła się na obu platformach stacjonarnych i dotarła do jak największej liczby graczy, to obawiam się, że komercyjnego sukcesu w tej wersji nie osiągnie. O wiele łatwiej byłoby, gdyby ukazał się Rise of the White Wolf, bo przy premierze dwójki przynajmniej ktoś by skojarzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować