Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy wolno krytykować Heavy Rain?

166 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2010 o 17:18, ArchArtas napisał:

Bez przesady, kara sie nalezy, ale nie za sama ocene ktora sama w sobie jest nie sprawiedliwa,
tylko za to ze autor recenzji chcial sie wybic dajac slaba ocene;/

Czy to ja postradalem zmysly? Skad wniosek, ze autor dajac slaba ocene chcial sie wybic?
Wiesz co, usiadz. To co powiem, moze byc brutalne, wstrzasajace, a nawet wywolac wewnetrzy krwotok.
Moze Heavy Rain naprawde jest KIEPSKA GRA?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, a ME2 to gra TYLKO dobra, bo polygamia dala 83%... Mam wierzyc ocenie jakiegos recenzenta z pisma o ktorym w zycu wczesniej nie slyszalem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 17:23, ArchArtas napisał:

Ok, a ME2 to gra TYLKO dobra, bo polygamia dala 83%... Mam wierzyc ocenie jakiegos recenzenta
z pisma o ktorym w zycu wczesniej nie slyszalem??

Nie, me2 to majsterszyk, najlepsza gra we wszechswiecie z oszalamiajacym VA i dialogami, 120/100, 5 znakow jakosci.
Jakies dowody, ze autor chcial sie wybic ta niska ocena czy...
Aaa, Naruto.
I juz wszystko jasne :) Nie bede cie juz niepokoil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 17:18, ArchArtas napisał:

Bez przesady, kara sie nalezy


Chyba nie zażyłeś dziś rano zaleconej przez lekarza liczby tabletek. Czytałeś recenzję, choćby przepuszczoną przez translator? Autor rzeczowo umotywował ocenę "niższą niż korporacja Sony & jej wyznawcy by sobie życzyli".

Niech ktoś mi kiedykolwiek wyskoczy z argumentem "średnia ocena danej gry na metacritic wynosi...". Skandal, skandal, po trzykroć skandal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to się nazywa wielkie oszustwo marketingowe, aż się prosi aby podać do sądu Sony za nakłanianie do fałszowania opini. Jeśli uważają, że ich słabiutka gierka jaką jest Heavy Rain może być tylko super i nie wolno nikomu nic złego powiedzieć, to szybko ich kampania obróci się przeciw nim. Mi jak na razie z wszelakich filmików nie podoba się Heavy Rain, dałbym najwyżej 4/10 za dobre chęci developerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro sony jest takie pewne Heavy Rain to powini spokojnie przyjąć krytykę i czekać na następne recenzje. Ale jeśli ktoś wystawia ocene 6 a sony od razu wpisuje go na czarną listę to dla mnie jest to wyraźny znak że Heavy Rain jest grą po prostu słabą a sony dobrze o tym wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc z tego co da się zrozumieć z łamanych słów translatora, to główne plusy wg recenzenta są takie:
w grze jest dobrze przedstawiona intryga, ma się realny wpływ na wydarzenia w grze.

Ale gra jednocześnie nudziła recenzenta i nie radził sobie on z quick time events. Hym...

W ogóle to pierwsze słyszę o tym portalu(no cóż, francuski...), podchodzę więc do tej recenzji bardzo sceptycznie. Właściwie nie jestem do niej przekonany ani trochę(intryga ciekawa ale mimo to gość się nudził? pewnie za mało strzelanin...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozna to rozumiec jak sie chce . Demo tak jak sie spodziewalem QTE i nic wiecej . Sony tym czynem pokazalo ,ze sama nie jest pewna co do swietnosci tej produkcji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zdarzają lepsze i gorsze gry, najwyraźniej ta należy do tej drugiej grupy :) a zachowanie Sony be, IMO można by do sądu podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli to ze gra ma momenty nudnawe, duzo QTE i "pewne niescislosci w scenariuszu" to juz craP? Ok w U2 sie ciagle strzela+fabula nie zdradza wszystkiego+sa momenty zagadkowe - grze daje 4/10 bo za duzo strzelania. Tak widze ta recenzje. Jak dla mnie to kupa nie recenzja:) Jakby napisac o radeonie HD5970 ze jest slaby bo ma brzydki wyglad czy cos tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe Sony jest śmieszne, wyprodukowali grę, zrobili huk, a teraz zachowują się jak dziecko, bo ich gra być może jest kiepska, czego nie chcą przyjąć do wiadomości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 17:34, Fatal-X napisał:

W ogóle to pierwsze słyszę o tym portalu(no cóż, francuski...), podchodzę więc do tej
recenzji bardzo sceptycznie. Właściwie nie jestem do niej przekonany ani trochę(intryga
ciekawa ale mimo to gość się nudził? pewnie za mało strzelanin...).


Logika człowieku, logika. Fabuła może być ciekawa, ale przez długie przerwy w jej pokazywaniu może nudzić (bo oczekiwanie na kolejne rozwinięcie akcji może nużyć i irytować). Ot cała tajemnica, wcale nie trzeba spodziewać się strzelania.

GameKult to jeden z najpoważniejszych i najchętniej czytanych webzinów we Francji, więc nie jest to ani jednorazowy skok na popularność (bo jest im niepotrzebny), ani jakiś ''serwis znikąd''.

Poczekajmy na więcej recek (ktoś wie kiedy kończy się embargo? chyba nie dzień przed premierą?), wtedy zobaczymy czy jest to hit, czy tylko kolejny Haze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>czy cos tam...

Treściwe. Szkoda tylko, że recenzent nie był ArchArtasem i nie dał 11/10, mielibyśmy kolejny słitaśny hicior bez skandali. W sumie dziwne, że przy większych, "ważniejszych" grach prawie nigdy nie zdarzają się takie sytuacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować