Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy wolno krytykować Heavy Rain?

166 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2010 o 20:17, amsterdream napisał:

Heavy Rain to nie zlepek sekwencji QTE tylko przygodówka point and click na miarę dzisiejszych
czasów. Interaktywny film. Takich gier jest naprawdę mało więc tak, jest oryginalna.


Przygodówki point and click mają się dobrze, thank you. Interaktywny film, powiadasz. Ale jak chcę sobie obejrzeć film, to po prostu go oglądam, bez potrzeby machania gałką czy niepotrzebnego fizycznego wysiłku :P. Akurat QTE to nie jest dobra droga do stworzenia oryginalnej gry. I nie porównywałbym jej z Trespasserem, bo a) nie ten gatunek, b) Trespasser jest bardzo skomplikowany ze względu choćby na sposób celowania czy interakcję ze światem. To nie ta liga, sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wyobraź sobie że są na świecie osoby które CHCĄ zagrać w interaktywny film. W pewnym sensie jest to ewolucja kina, która na pewno znajdzie rzesze swoich zwolenników.

Poza tym napisałem 'na miarę dzisiejszych czasów', czytaj uważniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu recenzenci zbytnio się nie wczuli w tą grę i tyle. Ale są właśnie też znani z tego że Mass Effectowi 2 też wystawili nisko. 7 lub 6/10.

Ale fakt faktem to co zrobiło Sony to mało powiedziane że skandal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 20:24, amsterdream napisał:

A wyobraź sobie że są na świecie osoby które CHCĄ zagrać w interaktywny film. W pewnym
sensie jest to ewolucja kina, która na pewno znajdzie rzesze swoich zwolenników.


To niech sobie i będą. Ale taki Heavy Rain, choć mógłby mi się spodobać, specjalnie wysokiej noty by pewnie nie dostał. Na to składa się wiele czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotychczasowe oceny dla Heavy Rain:

Eurogamer - 9/10
JVN - 19/20
Gamalive - 5/5
OPM UK - 9/10
GamingXP - 9.2/10
GamesMaster - 9.1/10
Jeuxvideo - 15/20
PlayFrance - 9/10


Więc gra jest hitem a jedna recenzja jakiegoś podrzędnego francuskiego zina tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 20:02, amsterdream napisał:

> A ja dałem Mass Effect 7+, jak śmiałem, prawda?

Ty nie jesteś żadnym recenzentem tylko szarym człowieczkiem zafascynowanym zdziecinniałymi
Gwiezdnymi Wojnami.

Buahahah, bo jak wiadomo jak ktos juz jest recenzentem to staje sie ekspertem od gier video i automatycznie dostaje +25 do gaming journalismu
"Jeuxvideo - 15/20"
Cos malo, prawie jak 75/100. Moze czas ich walnac na black liste?
@vale watpie zeby twoja obrona biowhare ich obchodzila :////////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 17:50, Principes napisał:

> Poczekajmy na więcej recek

No tak, po tym, co spotkało ten serwis, reszta portali z pewnością zaryzykuje wystawienie
czegokolwiek poniżej 9/10. :)

I nagle Sony by miało wszędzie płacić by wystawiali 9/10??
Wolność słowa. Co Sony może im zrobić jak wystawią niżej?

I tak dużo już w oczach stracili :) Konsola mi odpowiada ale same rządy Sony pozostawiają teraz już bardzo wiele do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 20:17, amsterdream napisał:

Heavy Rain to nie zlepek sekwencji QTE tylko przygodówka point and click na miarę dzisiejszych
czasów.


Tzn. bez zagadek, bez wymogu ruszenia łepetyną, przechodząca się sama, za to z niczym innym tylko QTE i budżetem, o jakim twórcy przygodówek mogą pomarzyć?
A więc żadna z tego przygodówka (gdyż masy w "dzisiejszych czasach" są po prostu za głupie, by się nimi cieszyć) , tylko...

Dnia 05.02.2010 o 20:17, amsterdream napisał:

Interaktywny film.


Brawo. Sam to powiedziałeś.
Interaktywny film dla tych, którzy przygodówki omijają szerokim łukiem. Signum temporis. Tytuł dla publiki początku XXI wieku. Wyłącz mózg i oglądaj, od czasu do czasu wciśniesz guziczek.

Dnia 05.02.2010 o 20:17, amsterdream napisał:

Takich gier jest naprawdę mało więc tak, jest oryginalna.


Wiele już pojawiło się produkcji tego typu, do tego wymagających jeszcze mentalnego zaangażowania od odbiorców, więc pudło.

Dnia 05.02.2010 o 20:17, amsterdream napisał:

tak śmieje się teraz z tych których przerasta Heavy Rain :)


Przerasta? Recenzent krytykuje tytuł za coś zgoła przeciwnego, zatem nie wyciągaj "faktów" z magicznego kapelusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra sprzeda się bardzo dobrze. Zresztą, KAŻDA gra ma kilka recenzji odmiennych od innych (np. Uncharted 2 - najniższa ocena to około 50%, wg. Metacritic). Nie mogę doczekać się dema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 20:17, amsterdream napisał:

Heavy Rain to nie zlepek sekwencji QTE tylko przygodówka point and click na miarę dzisiejszych
czasów. Interaktywny film. Takich gier jest naprawdę mało więc tak, jest oryginalna.


Takich gier pojawiło się od uja dużo w latach 90, więc nie kompromituj się dzieciaku.

Żeby nie być gołosłownym, przykład:
http://www.mobygames.com/game/daryl-f-gates-police-quest-swat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 20:48, QandQ napisał:


> Heavy Rain to nie zlepek sekwencji QTE tylko przygodówka point and click na miarę
dzisiejszych
> czasów. Interaktywny film. Takich gier jest naprawdę mało więc tak, jest oryginalna.


Takich gier pojawiło się od uja dużo w latach 90, więc nie kompromituj się dzieciaku.

A zatem już grałeś w pełną wersję? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 20:48, QandQ napisał:

Takich gier pojawiło się od uja dużo w latach 90, więc nie kompromituj się dzieciaku.

Żeby nie być gołosłownym, przykład:
http://www.mobygames.com/game/daryl-f-gates-police-quest-swat


Nie wiem jak te gry można w ogóle porównywać. Może mechanika ma pewne podobieństwa ale to są dwie zupełnie inne gry wykonanie w zgoła odmienny sposób. A od dzieciaków to sobie wyzywaj swoich kolegów z piaskownicy.


A jeśli już porównywać Heavy Rain z czymś, to można to tylko zrobić z Farenhaitem tego samego studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 20:57, amsterdream napisał:

> Takich gier pojawiło się od uja dużo w latach 90, więc nie kompromituj się dzieciaku.

>
> Żeby nie być gołosłownym, przykład:
> http://www.mobygames.com/game/daryl-f-gates-police-quest-swat

Nie wiem jak te gry można w ogóle porównywać. Może mechanika ma pewne podobieństwa ale
to są dwie zupełnie inne gry wykonanie w zgoła odmienny sposób. A od dzieciaków to sobie
wyzywaj swoich kolegów z piaskownicy.


interaktywny film(jest tryb point click) to jest i to jest jak najbardziej adekwatne porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 20:57, amsterdream napisał:

A jeśli już porównywać Heavy Rain z czymś, to można to tylko zrobić z Farenhaitem tego
samego studia.


Tym jednym zdaniem pojechałeś grze bardziej niż ten recenzent ;]

Jestem pod wrażeniem, naprawdę, jak łykasz z uśmiechem wszystkie pozytywne oceny, choćby nie wiadomo skąd były, a jedziesz temu zinowi, bo śmieli mieć inne zdanie. No ale pewnie takie PlayFrance czy JeuxVideo to czytasz regularnie i tamtejszych recenzentów uważasz za rzetelnych. Nie to co jakieś lamy z "podrzędnego zinu"...

A Sony zlamiło maksymalnie. Jeżeli gra jest tak dobra jak miała być to się obroni sama. A jeżeli nie jest to... karać za prawdę jest śmieszne.

Chociaż zastanawiam się co gorsze: ten numer od Sony czy też to, że wciąż jest sporo osób, które temu przyklaskują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 21:07, Domaku napisał:

Hype, Hype, Hype. Tyle tego hype''u że gra powinna zmienić tytuł na Heavy Hype.


Chyba gry ci się pomyliły, z Modern Warfail 2 i Hejlo 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 21:00, Blu napisał:

Gra jest słaba bo jest tylko na PS3 i tyle. Nie ma co dyskutować na ten temat.


Jak to nie prowokacja to kolega zapomniał dziś o lekarstwach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować