• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Vasilli

Problemy z instalacją. Pliki .cab.

Pytanie

Witam.

Od dłuższego czasu mam problemy z instalacją gier. Otóż bardzo często wywalają mi błędy, podobne do tego na załączonym obrazku. Po reinstalce systemu przez jakiś czas jest dobrze, jednak po jakimś czasie tego typu błędy znów się pojawiają. Szukałem informacji w necie na ten temat, jednak nic konkretnego nie znalazłem. Dodam, że błąd ten nie występuje jeśli instaluje małe aplikacje (np. programy z płyt dodawanych do podręczników). Ignorowanie błędów podczas instalacji skutkuje tym, że gra sie zainstaluje, ale nie uruchomi się albo nie będzie wczytywała niektórych map (wywala błąd podczas wczytywania i gra sie wyłącza).
Próbowałem już:
-reinstalki systemu
-sprawdzałem RAM
-pozamieniałem karty z slotach PCI (gdzieś wyczytałem, że ponoć ma to podziałać)
-napęd dvd czysty, sprawny
-komputer przeskanowany(wirusów brak)
-przerzucałem grę na twardy dysk, błędy sypią tak samo

Nie bardzo już wiem co mam robić. Może tutaj znajdę jakieś rozwiązanie :)

20100206215527

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Przy wszystkich, które dotychczas próbowałem zainstalować.

Napęd pójdę jutro sprawdzić (choć wydaje mi się, że to nie to, bo raczej 2 napędy by mi nie walnęły) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spróbuj zainstalować program OpenAL.
Mi z DMC4 było tak samo, wypróbowałem ten program i się zainstalowało i działało poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miałem jednak możliwość jeszcze dziś pożyczyć napęd od kumpla. Błąd wywala dalej. Na wieczór sformatuje system i zobaczę czy dalej będzie błąd wywalał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może w ustawieniach napędu coś masz skopane. Nie formatuj, zobacz czy bez tego coś da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Komp kręcony ?
Jak kręcony to odkręcamy FSB na domyślną wartość.
Druga sprawa - pamieć testowana memtestem ? I jaki wynik testu - jeśli zero błędów pamieć jest zdrowa, jeśli choć jeden do wymiany [niektórzy dopuszczają jakieś tam granice błędów, osobiście moje subiektywne zdanie i doświadczenie z wadliwym ramem jest takie że już 1 błąd pamieć dyskwalifikuje]
Trzecia sprawa - po sprawdzeniu ramu memtestem jeśli jest zdrowy sprawdzamy procesor, jeśli kręcony to jak pisałem wcześniej przywracamy mu fsb na domyślne wartości, jak nie kręcony to tak czy siak przetestuj go orthosem, jak wywali jakieś błędy to masz winowajcę.

Przy niektórych błędach tego typu pomagało tez bodajże wyłączenie UDMA33 i przestawienie dysku na PIO i włączenie DMA dla kontrolera dysków w windowsie, ale to tylko w jakiś konkretnych przypadkach [chcesz to sprawdź na samym końcu po przetestowaniu pamięci i proca]

Istnieje jeszcze kolejna ewentualność - uwalona taśma od napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.02.2010 o 10:45, Vasilli napisał:

Komp nie był podkręcany.

Memtest w nocy wykonany - 0 błędów
Na procku tez błędów nie ma.


Podłączałeś ten napęd kolegi do swojego kompa ?
I pytanie - ten napęd to był napęd wewnętrzny czy zewnętrzny, jeśli wewnętrzny to jakiej taśmy użyłeś swojej czy jego ?
Sprawdził bym taśmę czy nie jest uwalona, jak to nie taśma to ewentualny format kompa wchodzi w grę [ten błąd kontroli crc to głównie powodowany jest usterkami technicznymi, ale rzadko bo rzadko jednak zdarza się że winą jest uwalony system lub rejestr]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wewnętrzny.

Zmieniłem dzisiaj taśmę na nową, błąd dalej jest. Jutro formatuje. Jak to nie zadziała to chyba do serwisu oddam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować