• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Arti_101

Wyłączający się komputer.

Pytanie

Witam. Mam problem ze swoim sprzętem. Gdy włączam naprawdę słabe gry pokroju tibia albo jakieś prywatne serwery to po około 3 - 5 minutach ekran staje się całkowicie czarny, klawiatura nie reaguje bo klikając NumLock albo CapsLock światełka się nie zaświecają i jedyne co mogę zrobić to zresetować komputer. Format nic nie da bo robiłem to już kilka razy. Ważną informacją jest to że gdy rozmawiam przez Skype''a z kolegą to połączenie nie urywa się i mogę rozmawiać mimo czarnego ekranu.
Czy ktoś wie o jest przyczyną tej bardzo denerwującej sytuacji? Mój ojciec mówi że to wina tego, że coś w komputerze ze sobą nie współgra.
Proszę też nie zamieszczać głupich komentarzy typu "masz za słaby komputer :P"

Za wszelką pomoc byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

/.../
1.) Problem występuje w każdym programie, czy tylko w tych wymienionych przez ciebie?
2.) Mówiąc prywatne serwery masz na myśli pirackie? :F
3.) Sprawdź, czy masz ustawione (w panelu sterowania w opcjach zasilania) wyłączenie monitorów i dysków twardych. Jak tak, to wyłącz. Chociaż podejrzewam, że problem leży w sprzęcie, a nie Windowsie.
4.) Sprawdź w BIOS-ie (a najlepiej woltomierzem) napięcia w kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Od biedy jeszcze temperaturę procka, mobo i gpu mógł by sprawdzić [ale tu raczej nie odcięło by też klawiatury]
Ale zgadzam się z tobą to wygląda jak problem z zasilaniem.

A inne gry tez ci tak dziwnie reagują ? Nowości działają poprawnie [np nie wiem taki crysis, albo mass effect, dragon age, batman czy w co tam pan grywasz ^^] ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.02.2010 o 14:09, ziptofaf napisał:

/.../
1.) Problem występuje w każdym programie, czy tylko w tych wymienionych przez ciebie?
2.) Mówiąc prywatne serwery masz na myśli pirackie? :F
3.) Sprawdź, czy masz ustawione (w panelu sterowania w opcjach zasilania) wyłączenie
monitorów i dysków twardych. Jak tak, to wyłącz. Chociaż podejrzewam, że problem leży
w sprzęcie, a nie Windowsie.
4.) Sprawdź w BIOS-ie (a najlepiej woltomierzem) napięcia w kompie.


1. Problem występuje na każdym programie i grze ale baaaardzo rzadko (prawie nigdy), na tej co mówię co 5 minut.
2. Nie, coś na rodzaj serwerów ogólnokrajowych na 1500 graczy.
3. Miałem zaznaczone wyłączenie monitora, już odznaczyłem. Zobaczę czy będzie działać.
4. Lepiej to zrobię jak ojciec przybędzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Te napięcia jak nie bardzo się ogarniasz w temacie pomiarów woltomierzem lub grzebania w biosie możesz wkleić z programu hwmonitor. Odpalasz program, robisz screena tego co ci pokaże i wklejasz go tutaj [to mniej więcej da jakiś obraz tego jak np wygląda sprawa napięć procka]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.02.2010 o 17:33, Pietro87 napisał:

Te napięcia jak nie bardzo się ogarniasz w temacie pomiarów woltomierzem lub grzebania
w biosie możesz wkleić z programu hwmonitor. Odpalasz program, robisz screena tego co
ci pokaże i wklejasz go tutaj [to mniej więcej da jakiś obraz tego jak np wygląda sprawa
napięć procka]


Hm... to bardzo dziwne. Zobaczyłem w opcjach i okazało się że wszystko było na minimalnych. Ustawiłem na maxymalne i przestało mi się wyłączać. Może to tylko zbieg okoliczności, a może zadziałało. Jeszcze zobaczę. Jak to będzie działać to znaczy że temat do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

OK, po problemie. Ustawiłem w opcjach na ustawienia maksymalne i chodzi jak złoto. Grałem już ponad 3 godziny! xD Temat jest już do zamknięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować