Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Lekkoatletyka

405 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2009 o 22:31, raven91 napisał:

Kolejna polska niespodzianka w Berlinie.Sylwester Bednarek zdobył brązowy medal.7 medal
dla Polski na tych MŚ,a przecież jutro jeszcze jedna medalowa szansa.


Skomentuje to tak:

Sylwester ma nazwisko na B, więc jest dużo wcześniej od Niemca z którym dzieli 3 miejsce więc mam nadzieję, że organizatorzy teraz dadzą mu wygrawerowany brązowy medal ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 22:34, Ryan-Kam napisał:

> Kolejna polska niespodzianka w Berlinie.Sylwester Bednarek zdobył brązowy medal.7
medal
> dla Polski na tych MŚ,a przecież jutro jeszcze jedna medalowa szansa.

Skomentuje to tak:

Sylwester ma nazwisko na B, więc jest dużo wcześniej od Niemca z którym dzieli 3 miejsce
więc mam nadzieję, że organizatorzy teraz dadzą mu wygrawerowany brązowy medal
...



Jest tylko jedno "ale"... ze ten drugi to Niemiec ;P Wiec pewnie bd woleli swojego niestety...
A co do medalu to gratulacje , cieszy mnie ze dobrze powodzi sie naszym reprezentatom na MŚ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 19:55, A-cis napisał:

To dlatego jesteś tak dobrze zorientowany. :-)

No wiesz, ja też biegam, jestem sprinterem to wiem już sporo na temat tego sportu. Czasem jak czytam powyższe posty to można się uśmiechnąć bo wiedza niektórych jest dość uboga :p

Dnia 21.08.2009 o 19:55, A-cis napisał:

A słuchasz Szpakowskiego?

Ja oglądam transmisję z Eurosportu. Ale pewnie mu łyso było potem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może odkopię troszkę stary już temat, bo Bolta. Rozśmieszył mnie najbardziej Szaranowicz, który nie dosyć, że przez cały bieg krzyczał (na 100m), to w jednym momencie powiedział: "GEJ GO GONI!". Ja wiem, że jest Amerykanin Tyson Gay, doskonale o tym wiem, ale po prostu zabrzmiało to genialnie z ust Szarana. Wykrzyczał to z taką pasją :D Co do samego biegu, słyszałem wypowiedź jakiegoś bardzo znanego fizjologa. Zapytali go, jaki wynik jest w ludzkich możliwościach przy warunkach Usaina Bolta. On tylko odpowiedział, że tego tak naprawdę nie wie nikt. Zadali mu jeszcze pytanie, czy jest w stanie zejść poniżej 9 sekund. Odpowiedź: Bardzo możliwe. Szczerze mówiąc takiego wyniku się nie spodziewam, ale wierzę, że z dobrym wiatrem Bolt jest w stanie zejść nawet do 9,20-9,30. To jest człowiek nie z tej ziemi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 23:18, ibisz napisał:

Może odkopię troszkę stary już temat, bo Bolta. Rozśmieszył mnie najbardziej Szaranowicz,
który nie dosyć, że przez cały bieg krzyczał (na 100m), to w jednym momencie powiedział:
"GEJ GO GONI!". Ja wiem, że jest Amerykanin Tyson Gay, doskonale o tym wiem, ale po prostu
zabrzmiało to genialnie z ust Szarana. Wykrzyczał to z taką pasją :D Co do samego biegu,
słyszałem wypowiedź jakiegoś bardzo znanego fizjologa. Zapytali go, jaki wynik jest w
ludzkich możliwościach przy warunkach Usaina Bolta. On tylko odpowiedział, że tego tak
naprawdę nie wie nikt. Zadali mu jeszcze pytanie, czy jest w stanie zejść poniżej 9 sekund.
Odpowiedź: Bardzo możliwe. Szczerze mówiąc takiego wyniku się nie spodziewam, ale wierzę,
że z dobrym wiatrem Bolt jest w stanie zejść nawet do 9,20-9,30. To jest człowiek nie
z tej ziemi :D


To już wiemy dlaczego Bolt tak szybko biegł... bo Gay (wym. Gej) go gonił. ;D Ja natomiast myślę, że Bolt nie zejdzie poniżej 9,40. To dla mnie już taka granica, nie do pobicia. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 23:04, 143872 napisał:

> A słuchasz Szpakowskiego?
Ja oglądam transmisję z Eurosportu. Ale pewnie mu łyso było potem :p

Szpakowski, to jest taki człowiek, który nigdy nie potrafił po męsku przyznać się do błędu. Ja jestem zwykłym kibicem i jakieś doniesienie agencyjne zawsze może umknąć mojej uwadze. Opierałem się na oficjalnej stronie Mistrzostw. Natomiast Szpakowski przecież te doniesienia agencyjne tworzy. On z tego żyje. I taką rzecz, czy nasza reprezentacyjna sztafeta startuje, czy nie, to powinien wiedzieć.
Tymczasem tu wygadywał dwa razy bzdury a potem próbował się wytłumaczyć, że te spekulacje nt. szans naszej reprezentacji w biegu z Jamajczykami, to robił żartem.
Jak zwykle wykręcił kota ogonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 22:43, Lepper128 napisał:

Jest tylko jedno "ale"... ze ten drugi to Niemiec ;P


I cóż z tego ? Skoro Pyrek powiedzieli wprost, że nie dostała wygrawerowanego medalu, bo jej nazwisko zaczyna się na literę P, to czemu nie mają się do tego ponownie zastosować ? A jak by faktycznie się tak stało jak powiedziałeś, to naprawdę pod względem organizacji te mistrzostwa to dno ...

A nam dziś pozostaje jeszcze 1 szansa na medal :) Oby na taki z Mazurkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 09:28, Ryan-Kam napisał:

I cóż z tego ? Skoro Pyrek powiedzieli wprost, że nie dostała wygrawerowanego medalu,
bo jej nazwisko zaczyna się na literę P, to czemu nie mają się do tego ponownie zastosować
? A jak by faktycznie się tak stało jak powiedziałeś, to naprawdę pod względem organizacji
te mistrzostwa to dno ...

Dokładnie od razu po zdobyciu medalu przez polaka zacząłem się zastanawiać jak postąpią organizatorzy z rozdaniem medali. Swoją drogą dziwne, że nie są przygotowani na taką ewentualność, przecież dla zwycięzców też muszą grawerować imiona i nazwiska dopiero po zakończeniu konkursu, bo przecież nie wiadomo z góry kto wygra, taką mam przynajmniej nadzieję:)

Dnia 22.08.2009 o 09:28, Ryan-Kam napisał:

A nam dziś pozostaje jeszcze 1 szansa na medal :) Oby na taki z Mazurkiem.

Myślę, że Anita jest w super formie medal jest jak najbardziej w jej zasięgu, ale czy złoty? Pożyjemy zobaczymy. Cieszy też pozytywne rozpatrzenie odwołania polskiej ekipy w sprawie naszego 800-metrowca, który upadł nie z własnej winy. Polak będzie biegał w finale, co prawda na medal nie ma co liczyć, ale dobry występ jak najbardziej, widać,że jest dobrze przygotowany do tych mistrzostw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Anita Włodarczyk walnęła. 77,96 m :-)))
Pozazdrościła Boltowi tych wielkich czeków i też walnęła rekord świata żeby dostać takie coś. Medal musi być :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 19:58, A-cis napisał:

Ale Anita Włodarczyk walnęła. 77,96 m :-)))
Pozazdrościła Boltowi tych wielkich czeków i też walnęła rekord świata żeby dostać takie
coś. Medal musi być :-))


I jeeest złoty medal :D

Tuż po tym genialnym rzucie można było być zdenerwowanym, bo Anita ciesząc się ... doznała kontuzji i wycofała się z pozostałych prób. Na szczęście nie poprawiono jej wyniku i dzięki temu Polska jest na 5(?) miejscu w klasyfikacji :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że jest w formie, ale żeby rzucić aż tak daleko.. Ciekawe czy gdyby nie ta kontuzja to pękła by granica 78m. 8 medali, a dla porównania na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie mieliśmy ich 10 biorąc pod uwagę wszystkie sporty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nie mieliśmy polskiego rekordu świata w lekkiej atletyce ale wreszcie jest. Tylko obawiam się, że ten wynik długo się nie utrzyma. Jeszcze w tym roku może zostać poprawiony.
Tylko przez kogo? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 01:05, A-cis napisał:

Od dawna nie mieliśmy polskiego rekordu świata w lekkiej atletyce ale wreszcie jest.
Tylko obawiam się, że ten wynik długo się nie utrzyma. Jeszcze w tym roku może zostać
poprawiony.
Tylko przez kogo?

Widać było, że Niemka jest dobrze przygotowana. W ostatniej serii 77,12 to już nie wiele brakowało. Ja jednak wierzę, że ten rekord nie tylko się utrzyma przez jakiś czas, ale też zostanie jeszcze bardziej wyśrubowany przez Anitę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 09:44, Dark_elves napisał:

wierzę, że ten rekord nie tylko się utrzyma przez jakiś czas, ale też zostanie jeszcze bardziej wyśrubowany przez Anitę:)

Pytając "przez kogo" oczywiście brałem pod uwagę również Włodarczyk, a nawet ją przede wszystkim, bo jest w wyśmienitej formie. :-)
Wątpliwości mam jedynie związane ze stanem jej stopy, bo sezon niebawem się kończy a nie wiem na ile to naciągnięcie (czy skręcenie) jest poważne.

BTW. Dobija w pierwszej kolejce skoku spaliła a drugiej 6,58. Nieźle, lepiej niż w eliminacjach. Jak jeszcze trochę podciągnie w 3 próbie, to wejdzie do wąskiego finału :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 17:01, A-cis napisał:

Myślę, że b. szybko.


Miałeś racje. Jelena pozbierała się i ustanowiła kolejny - rekord świata tym razem 5.06. Druga była mistrzyni świata - Rogowska 4.76 wicemistrzyni Pyrek 4.61 była piąta. Czyli wszystko wróciło do normy i pewnie podobna niespodzianka szybko się nie powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było oczywiste że tak się stanie. Isinbaeva jest najlepsza od kilku lat, świadczą o tym jej liczne tytuły jak i dwadzieścia pare (!) rekordów świata. Najbardziej wkurza mnie to że media robią z polek wielkie gwiazdy. Gdyby Yelena zaczęła konkurs od niższej wysokości i startowałyby kontuzjowane Fieofanowa i Stuczynski polek napewno nie byłoby na podium. Miały farta i tyle ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Heh pamiętacie panią/pana Caster z RPA i medal w biegu na 800m bodajże? Najprawdopodobniej zostanie odebrany, bo wstępne badania wykazały, że Caster jest hermafrodytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 11:26, Budo napisał:

Heh pamiętacie panią/pana Caster z RPA i medal w biegu na 800m bodajże? Najprawdopodobniej
zostanie odebrany, bo wstępne badania wykazały, że Caster jest hermafrodytą.

Jak na razie są to chyba tylko pogłoski, nie ma żadnej oficjalnej informacji.
Chyba jakaś auatralijska gazeta napisała, że Semenya ma nie wykształcone
jądra stąd poziom testosteronu a także, że nie ma macicy i jajników, ale czy to prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej medalu jej nie odbiorą. "Według IAAF, bez względu na wynik badania płci zawodniczki z RPA, złoty medal MŚ nie będzie jej odebrany." Ale ja na jej miejscu zakończyłbym karierę bo bym nie zniósł takiego upokorzenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 15:18, 143872 napisał:

Tak czy inaczej medalu jej nie odbiorą. "Według IAAF, bez względu na wynik badania płci
zawodniczki z RPA, złoty medal MŚ nie będzie jej odebrany." Ale ja na jej miejscu zakończyłbym
karierę bo bym nie zniósł takiego upokorzenia ..

Myślę, że nawet jakby chciała kontynuować karierę to by jej nie pozwolili, przecież wtedy inne biegaczki stoją od razu na straconej pozycji w pojedynku z nią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować