Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Lekkoatletyka

405 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2006 o 16:01, Kukowsky napisał:

Nasza sztafeta 4x400 zdobyła właśnie srebrny medal... i bardzo dobrze... Cieszymy się wszyscy!

Aż się od koszyków oderwałem na czas sztafety ;) Brawo , pewne 2 miejsce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 16:02, Valdgir napisał:

Aż się od koszyków oderwałem na czas sztafety ;) Brawo , pewne 2 miejsce :D

Wogóle ładne jest to ostatnie pół godziny: zwycięstwo Małysza i srebro... jeszcze na dodatek koszyczek, więcej takich półgodzinek... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ajajajaj ale było blisko, szkoda że ujęcia kamery było na Rosjanke i nie było widać ostatnich metrów naszej sztafety :/ ale i tak super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 17:28, Vaxinar napisał:

Lekkoatletykę się fajnie ogląda, ale ja oglądam tylko na olimpiadzie, czy Polskie telewizje
transmitują to z Moskwy ?

Jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 17:28, glizda101 napisał:

Jak najbardziej.


Jak odpisujesz to może napisz coś więcej, np kto i kiedy, bo chyba łatwo się domyślić, że skoro nie wiem czy ktoś transmituje to i nie wiem kiedy.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 17:33, Vaxinar napisał:

> Jak najbardziej.

Jak odpisujesz to może napisz coś więcej, np kto i kiedy, bo chyba łatwo się domyślić, że skoro
nie wiem czy ktoś transmituje to i nie wiem kiedy.... :/


Sorry, ale po prostu nie wiem... Wiem, ze jednynka transmituje, bo wczoraj oglądałem tuż przed Teleexpresem. Ale dzisiaj nie wiem o jakich są porach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 17:01, Valdgir napisał:

szkoda że ujęcia kamery było na Rosjanke i nie było widać ostatnich metrów naszej sztafety


Niestety. Nie pierwszy raz widać, że zasada pokazywania pierwszego zawodnika bierze górę. Mimo że on ma ogromną przewagę i nic mu nie może odebrać zwycięstwa, to kamera jest tylko na niego i pomija wszystko ciekawe co się rozgrywa za nim :(
Ale w tym wypadku można się było tego spodziewać, bo wygrywała Rosjanka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Eurosporcie zaczyna się transmisja z Malagi drugiego dnia zawodów o Puchar Europy. Po pierwszym dniu, zarówno kobiety jak i mężczyźni są na drugich miejscach. Szczególnie miłe i zaskakujące jest to w stosunku do mężczyzn, których typuje się jako kandydatów do spadku. Tymczasem chlopaki widocznie postanowili udowodnić, że nie należy dzielić skóry na niedźwiedziu ;-D
Przypomnę, że w Pucharze startuje po 9 reprezentacji. Są to (poza Polską): Rosja, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Ukraina, Hiszpania, a ponadto u mężczyzn - Wlochy i Finlandia, a u kobiet - Szwecja i Rumunia.
Wczoraj Barbara Madejczyk ustanowiła rekord Polski wygrywając z wynikiem 64,08 konkurs rzutu oszczepem. Swoje konkurencje wygrali też: Monika Pyrek w tyczce (wynikiem 4,75 ustanowiła rekord życiowy), Szymon Ziółkowski i męska sztafeta 4x100 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawody w Maladze zakończone. Puchary Europy zdobyły Rosjanki i (niespodzianka) Francuzi. Przed ostatnim biegiem sztafetowym 4x400 m prowadzili z kilkupunktową przewagą Rosjanie, jednak sztafetę kompletnie zawalili, co przy zwycięstwie Francuzów właśnie (przed Polakami :) spowodowało taki wynik końcowy.
Polacy powtórzyli dokładnie wynik ubiegłoroczny. Kobiety były drugie a mężczyźni zajęli 4 miejsce. Nie spełniły się więc proroctwa "ekspertów" którzy przepowiadali nam zajęcie 7 miejsca i spadek do II ligi. Uwiecznieniem dobrego występu mężczyzn był drugi rekord Polski. Piotr Małachowski wynikiem 66,21 m poprawił wreszcie staaary, 21-letni rekord Polski Juzyszyna mając przy okazji niezłą serię.
Ponadto Polki, dzięki zajęciu drugiego miejsca, wystąpią w Pucharze Świata rozgrywanym w Atenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 22:03, A-cis napisał:

Zawody w Maladze zakończone. Puchary Europy zdobyły Rosjanki

Jakoś mnie to nie zaskoczyło ;)
Szczerze mówiąc to ciężko było oczekiwać innego zespołu na pierwszym miejscu. No i gratulacje dla pań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 22:06, skyler napisał:

> Zawody w Maladze zakończone. Puchary Europy zdobyły Rosjanki
Jakoś mnie to nie zaskoczyło ;)

Ale wiesz co? Gdy oglądałem zawody, przyszła mi do głowy taka refleksja. Kiedyś, za czasów ZSRR, ich kobiety to były takie herod-baby. Każda umięśniona, wąsata, strach było nawet na nie popatrzeć. I ich zwycięstwa, w pewnym sensie, nie były niczym dziwnym ;-)
Teraz to są normalne dziewczyny, często bardzo ładne i zgrabne. Np. w młocie zwyciężyła Rosjanka (Łysenko) najszczuplejsza i najzgrabniejsza ze wszystkich miotaczek. Zupełnie normalnej budowy dziewczyna. I w dodatku wyprzedziła wszystkie rywalki o ładne parę metrów. Popatrz na wyniki:
1. Tatiana Łysenko (Rosja) - 76,50 m
2. Kamila Skolimowska (Polska) - 68,16
3. Irina Sekaczowa (Ukraina) - 67,96
4. Mihaela Melinte (Rumunia) - 67,25
5. Berta Castells (Hiszpania) - 65,93
6. Amélie Perrin (Francja) - 65,80
7. Cecilia Nilsson (Szwecja) - 64,36
8. Zoe Derham (W.Brytania) - 61,62

Tak że okazuje się, że sterydy to nie wszystko. Wystarczy dobra selekcja i szkolenie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2006 o 08:38, skyler napisał:

I co najlepsze to to, że Łysenko te 75m rzucała praktycznie bez wysiłku- tak to przynajmniej
wyglądało. A nasza Kamila miała jeden taki rzut, niestety w dodatku spalony.

Wiesz w Rosji jakoś sportsmenki się same rodzą, a u nas muszą dużo trenować, a Rosjankom nigdy nie dorównają. Wogóle można zauważyć taki jakiś podział regionalny jeśli chodzi o sport. np. W regionie Europy wschodniej (w tym Polsce) nie ma dobrej reprezentacji w piłkę nożną. Wyjątkiem mogą być jedynie Czechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co rok w Warszawie odbywaja się zawody Lekkoatletyczne Ogólnopolskie.Ja byłem rok temu ale w tym roku mialem złamany palec i nie mogłem pojechać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą na mityngu IAAF w Atenach Polka Wioletta Janowska wygrała w pięknym stylu bieg na 3000 m z przeszkodami oraz czasem 9:17,15 pobiła rekord Polski.
Jest to równoczśnie najlepszy w tym roku wynik na świecie. Niezły prognostyk przed Mistrzostwami Europy w Goeteborgu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy nowy rekord świata w biegu na 110 m ppł. Przed chwilą, na Mitingu Super Grand Prix IAAF w Lozannie Chińczyk Liu Xiang pobił rekord świata o 0,02 sek. Nowy rekord wynosi 12,88 sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować