Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Lekkoatletyka

405 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2006 o 20:39, ddd-d2 napisał:

Raczej o 0,03 sek.

Fakt :-)
(A myślałem, że jestem niezły z matematyki :-D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Goeteborgu. Dziś, w pierwszym dniu Mistrzostw (którego program podaję niżej) wystąpi 19 polskich zawodniczek i zawodników m.in. Tomasz Majewski w eliminacjach pchnięcia kulą oraz Kamila Skolimowska w rzucie młotem.

10:05 kula, (M) eliminacje
10:10 siedmiobój, (K) 100 m ppł.
10:20 młot, (K) eliminacje, grupa A
10:35 100 m, (M) I runda
11:05 siedmiobój, (K) wzwyż
11:40 400 m ppł., (K) I runda
12:15 400 m, (M) I runda

17:30 siedmiobój, (K) kula
17:50 800 m, (K) I runda
18:35 100 m, (M) II runda
18:45 kula, (M) finał
19:10 1500 m, (M) półfinały
19:40 siedmiobój, (K) 200 m
19:45 w dal, (M) eliminacje, grupa A i B
20:10 10 000 m, (K) finał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy nikt poza mną nie ogląda Mistrzostw Europy?!
Kiedyś lekkoatletyka była bardzo popularną dyscypliną sportu. Wynikało to z łatwości jej uprawiania. Pamiętam, że w średniej szkole miałem nawet prywatny dysk (metalowy) i rzucałem nim na tzw. dołku. Biegi i skoki było uprawiać jeszcze łatwiej. Teraz niestety już tylko oglądam :-)
Ale wydaje mi się, że jest to dyscyplina bardzo przyjemna i łatwa do oglądania. Zasady są bardzo proste i czytelne a i widoki sympatyczne :-)
Zwłaszcza kiedy widzi się na plażach te młode dziewczyny, którym już sadełko wylewa się z majtek, to potem obejrzenie zgrabnych, szczupłych dziewcząt na stadionie jest dużą ulgą dla oczu.
Tymczasem jakoś do tego wątku nikt nie zagląda. Nawet założyciel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy pierwszy (i na pewno nie ostatni) medal w tych Mistrzostwach. Kamila Skolimowska w rzucie młotem zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal z wynikiem 72,58 m.
Wynik ten uzyskała w pierwszym rzucie. Pozostałe rzuty były jednak słabsze i widać było jak Kamila rzucała ... ale mięsem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 22:09, A-cis napisał:

Tak się zastanawiam czy nikt poza mną nie ogląda Mistrzostw Europy?!

Oglądaja :D Ogladają :D
Tylko najlepiej pisac gdy wygrywa reprezentant Polski ;) Tego medalu sie nie spodziewałem, gdyz jakos nie chciało mi sie wierzyc bo dawna p.Skolimoskiej nic nie słyszałem (moze za słabo sie interesuje ;p). Czekamy na kolejne medale :D
Ps Moja ulubiona konkurencja jest skok o tyczce pan i wszelkie masci sztafety :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma! Tak liczyłem na panią Annę Jesień, że zdobędzie medal tymczasem zajęła ona dopiero 6 miejsce. Wielu typowało też na medal Daniela Dąbrowskiego na 400 m a on zajął 4-te miejsce. Biorąc pod uwagę postawę Urbasia i Grażyny Prokopek, nie był to dobry dzień. Powiedziałbym nawet, że to grubo poniżej oczekiwań. Trzeci dzień się zakończył a my mamy dopiero jeden brązowy medal.
Dziś jedynie Marek Plawgo na 400 m ppł mógł się podobać. Zobaczymy jak jutro wypadnie w finale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 20:57, A-cis napisał:

Nie ma! Tak liczyłem na panią Annę Jesień, że zdobędzie medal tymczasem zajęła ona dopiero
6 miejsce. Wielu typowało też na medal Daniela Dąbrowskiego na 400 m a on zajął 4-te miejsce.
Biorąc pod uwagę postawę Urbasia i Grażyny Prokopek, nie był to dobry dzień. Powiedziałbym
nawet, że to grubo poniżej oczekiwań. Trzeci dzień się zakończył a my mamy dopiero jeden brązowy
medal.
Dziś jedynie Marek Plawgo na 400 m ppł mógł się podobać. Zobaczymy jak jutro wypadnie w finale.

Jakie miałeś podstawy by uważać, że dzisiaj zdobędziemy medal? Słuchając komentatorów (Eurosport) można wysnuć wnioski, że każdego z Polaków stać na poprawienie życiówki (albo NR). Patrząc obiektywnie nie mieliśmy dzisiaj żadnych szans na podium. Myślę, że drugi medal zdobędzie dopiero Ziółkowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 21:23, ddd-d2 napisał:

Jakie miałeś podstawy by uważać, że dzisiaj zdobędziemy medal?

Jakie podstawy? Anna Jesień miała już w tym roku wynik 54,49 a szczyt formy szykowano przecież na te Mistrzostwa. Gdyby tylko powtórzyła swój najlepszy tegoroczny wynik, to medal byłby pewny.
Trener i sama Jesień robili bardzo obiecujące miny więc dlaczego nie mielibyśmy wierzyć? Jej rekord życiowy to przecież 53,96
W medale Dąbrowskiego czy Kucia nie wierzyłem, bo od razu było widać, że to jest raczej sprawa życzeniowa niż realna. Ale Jesień? To jest autentyczny niewypał i zawód.

===> ddd-d2
W poście wyżej napisałem, że mamy 1 medal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 22:30, A-cis napisał:

> Jakie miałeś podstawy by uważać, że dzisiaj zdobędziemy medal?
Jakie podstawy? Anna Jesień miała już w tym roku wynik 54,49 a szczyt formy szykowano przecież
na te Mistrzostwa. Gdyby tylko powtórzyła swój najlepszy tegoroczny wynik, to medal byłby pewny.
Trener i sama Jesień robili bardzo obiecujące miny więc dlaczego nie mielibyśmy wierzyć? Jej
rekord życiowy to przecież 53,96
W medale Dąbrowskiego czy Kucia nie wierzyłem, bo od razu było widać, że to jest raczej sprawa
życzeniowa niż realna. Ale Jesień? To jest autentyczny niewypał i zawód.

>
Przecież startowała po kontuzji. Zakłócony został cykl przygotowań do ME.

Dnia 09.08.2006 o 22:30, A-cis napisał:

===> ddd-d2
W poście wyżej napisałem, że mamy 1 medal.

To chyba nie do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 23:14, ddd-d2 napisał:

Przecież startowała po kontuzji. Zakłócony został cykl przygotowań do ME.

Tego nie wiedziałem. Mówili coś na ten temat? Jeśli tak, to widocznie musiało mi umknąć.
Ale to w takim razie skąd te apetyty wśród panów redaktorów. Jak zwykle musieli podbijać bębenka :-/

Dnia 09.08.2006 o 23:14, ddd-d2 napisał:

> ===> ddd-d2
> W poście wyżej napisałem, że mamy 1 medal.
To chyba nie do mnie.

Najmocniej przepraszam. To miało być do sony ericssona. Źle skopiowałem nick :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 21:23, ddd-d2 napisał:

Myślę, że drugi medal zdobędzie dopiero Ziółkowski.

Na szczęście się omyliłeś :-)
Mamy srebrny medal na 400 m ppł :-DDD Brawo Marek Plawgo. Chocaż raz przeczucie mi dopisało ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 20:04, A-cis napisał:

Mamy srebrny medal na 400 m ppł :-DDD Brawo Marek Plawgo.

Pełne zaskoczenie, do tej pory w finałach nie bardzo sobie radził. Jeżeli chodzi o najcenniejsze krążki, stawiam na: Ziółkowskiego i męskie sztafety (ze wskazaniem na 4x400m).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 00:09, ddd-d2 napisał:

Jeżeli chodzi o najcenniejsze krążki, stawiam na: Ziółkowskiego i męskie sztafety (ze wskazaniem na 4x400m).

Też tak stawiam. Ale oprócz tego liczę na krążek Moniki Pyrek w tyczce, wiążę niejakie nadzieje z Piotrem Małachowskim w dysku, oraz sztafetą 4x100 m naszych pań. Może też Chojecka i Janowska sprawią miłą niespodziankę.
Jednak zdaję sobie sprawę, że jest tu dużo chciejstwa i optymizmu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 00:46, A-cis napisał:

Ale oprócz tego liczę na krążek Moniki Pyrek w tyczce

Gdyby Pyrek nie zdobyła krążka to by była sensacja (złoto ---> cud).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu biegów półfinałowych jednak wycofuję swoje nadzieje co do Chojeckiej. Nie sprawiała wrażenia żeby mogła odegrać jakąś rolę w walce o medale.
Za to bardzo dobrze wygląda Monika Bejnar. Sprawia wrażenie jakby biegała bardzo lekko, bez wysiłku - nie sądzisz?
Chyba jeszcze nie pokazała na co ją naprawdę stać. Jeśli ją w finale trema nie zje ... to ... bardzo jestem ciekaw biegu finałowego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 19:18, A-cis napisał:

Za to bardzo dobrze wygląda Monika Bejnar. Sprawia wrażenie jakby biegała bardzo lekko, bez
wysiłku - nie sądzisz?
Chyba jeszcze nie pokazała na co ją naprawdę stać. Jeśli ją w finale trema nie zje ... to ...
bardzo jestem ciekaw biegu finałowego :-)

Finału nie widziałem, ale po wynikach widać, że Gevaert i Rosjanki były poza jej zasięgiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 09:26, ddd-d2 napisał:

Finału nie widziałem, ale po wynikach widać, że Gevaert i Rosjanki były poza jej zasięgiem.

Oczywiście nie należało tego rozumieć, że oczekiwałem złotego medalu. W końcu to specjalistka od 400 m :-)
Więc biorąc to pod uwagę, a także fakt że od dawna nie było Polki w finale 200 m, to i 4 miejsce można uznać za dużą i miłą niespodziankę. Zresztą po biegu Bejnarowa powiedziała, że gdyby jej przed Mistrzostwami zaproponowano 4-te miejsce w finale, to przyjęłaby z ogromnym podziękowaniem.

Ale nie byłbym sobą gdybym po cichu nie myślał o jakimś (brązowym) medalu :-)
I sądzę, że on był w jej zasięgu. Jednak wylosowała ona nienajlepszy (6-ty) tor. Nie widziała więc najgroźniejszych rywalek. Początek pobiegła trochę zbyt asekurancko, jakby nie wierząc we własne możliwości, i rywalki zrównały się z nią już po jakichś 50 m wirażu, co - biorąc pod uwagę wyrównanie - dawało im kilkumetrową przewgę. Wtedy Bejnarowa wzięła się do roboty ale już nie zdołała tej przewagi odrobić, choć się nieco zbliżyła.
Sądzę że lepszy tor, lub większa wiara we własne siły dałyby nam brązowy medal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować