Zaloguj się, aby obserwować  
Citkowsky

Batman: Arkham City

1512 postów w tym temacie

Spoiler

Ja sądzę, że Joker naprawdę zginął.
Ale zawsze można przedstawić inne wydarzenia, wcześniejsze. Na przykład pierwsze przybycie Batmana do Gotham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też już przeszedlem wątek główny. Fabuła wg mnie była lepiej prowadzona niż w jedynce. Szczególnie w grze jest dużo zwrotów akcji co mi się bardzo podobało. Nie było ciągle wiadomo co się wydarzy. Ogólnie zakończenie mi się podobało, i wierzę że to

Spoiler

jednak kolejna sztuczka Jokera:)

Na duży plus zasługują również misje poboczne, które dobrze że oddzielono od watka głównego. Fajnie że zagadki są teraz dużym wyzwaniem i trzeba się sporo namęczyć żeby zdobyć choćby połowę. Co d owalki fajnie że jest trudniej . Przeciwnicy są bardziej zróżnicowani i to cieszy. Do tego więcej ciosów i zabawa gwarantowana. Dla mnie gra roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 01:01, lis_23 napisał:

Ja jeszcze tej opcji nie miałem - albo coś źle robię,albo wrogowie nie są bezpośrednio
pod gargulcem ...


Hej,
Mam prośbę, jak stawiasz przecinek lub inny znak interpunkcyjny, to korzystaj ze spacji, bo tekst się zlewa i ciężko się czyta. Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2011 o 14:49, Isildur napisał:

Hej,
Mam prośbę, jak stawiasz przecinek lub inny znak interpunkcyjny, to korzystaj ze spacji,
bo tekst się zlewa i ciężko się czyta. Z góry dzięki :)


Hmm? ... spacja po przecinku? - nie spotkałem się jeszcze z takim sposobem pisania ... zwykle przecinek jest dobrze widoczny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 16:40, lis_23 napisał:

Hmm? ... spacja po przecinku? - nie spotkałem się jeszcze z takim sposobem pisania ...
zwykle przecinek jest dobrze widoczny ...


Po przecinku, kropce, czy każdym innym znaku interpunkcyjnym zawsze stawia się spację :) (poza otwarciem cudzysłowu oczywiście) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2011 o 17:32, Phobos_s napisał:


Po przecinku, kropce, czy każdym innym znaku interpunkcyjnym zawsze stawia się spację
:) (poza otwarciem cudzysłowu oczywiście) :)


Cóż,jeszcze się z tym nie spotkałem - zwykle przecinek wystarczał,nigdy nie miałem jeszcze uwagi tego typu
dla mnie spacja po przecinku wygląda trochę sztucznie,wszak gdy się pisze jakiś tekst,np.w zeszycie to nie robi się odstępu po przecinku ... ale może się nie znam?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 11:36, Harrolfo napisał:

Spoiler

Ja sądzę, że Joker naprawdę zginął.
Ale zawsze można przedstawić inne wydarzenia, wcześniejsze. Na przykład pierwsze przybycie
Batmana do Gotham.




Teoretycznie wszystko jest możliwe. Może być też tak że

Spoiler

w następnej części lub kilku następnych nie będzie Jokera a wróci np. dopiero za jakiś czas aby znowu podgrzać atmosferę

. W międzyczasie jest wielu wrogów z którymi może powalczyć Batman. W BA:C intrygujące są rozmowy z
Spoiler

Azrael''em

... może
Spoiler

coś z tą przepowiednią będzie w kolejnej części

?

lis_23 --> może się nie znasz. Jeśli nie wierzysz w to co tutaj Ci powiedziano to poszukaj w google (wpisz np. "spacja po znakach interpunkcyjnych") zasad pisowni i wszystko będzie jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2011 o 18:41, lis_23 napisał:


Cóż,jeszcze się z tym nie spotkałem - zwykle przecinek wystarczał,nigdy nie miałem jeszcze
uwagi tego typu
dla mnie spacja po przecinku wygląda trochę sztucznie,wszak gdy się pisze jakiś tekst,np.w
zeszycie to nie robi się odstępu po przecinku ... ale może się nie znam?.


Wystarczy wziąć do ręki pierwszą lepszą książkę, żeby wiedzieć o spacji po przecinku. Nie przeczytałeś do dziś ani jednej książki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 19:13, Chrronnos napisał:

W BA:C intrygujące są rozmowy z

Spoiler

Azrael''em

...

Racja. Ciekawa jest też z

Spoiler

Elliotem

.

Dnia 28.10.2011 o 19:13, Chrronnos napisał:

może

Spoiler

coś z tą przepowiednią będzie w kolejnej części

?

Też tak sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2011 o 19:39, berbelek napisał:


Wystarczy wziąć do ręki pierwszą lepszą książkę, żeby wiedzieć o spacji po przecinku.
Nie przeczytałeś do dziś ani jednej książki????


Przeczytałem w swoim życiu wiele książek ale nigdy nie zwróciłem uwagi na ten fakt - ba!,udzielam się już na forach od sześciu,siedmiu lat i też mi nikt tego nie wypominał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo jesteś prowokatorem, albo nie masz pojęcia o zasadach obowiązujących nie tylko w języku polskim, ale też w wielu innych :D spacja po przecinku albo kropce to podstawa, w pierwszych latach podstawówki tego uczą i gdybyś tego nie stosował to prawdopodobnie byś miał "ndst" za każde wypracowanie z polskiego :D więc obstawiam, że raczej prowokujesz innych swoim sposobem pisania do wytykania Ci błędów i jakiegoś małego sporu na forum ;) no i ja też się dałem złapać...a obiecywałem sobie, że już nigdy więcej nie dam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać jednym wadzi to bardziej niż innym.
Widziałem w swoim życiu gryzmoły totalne typu :

"Szetł rzułf na wshut i wszystkich froguf gniut, małom rzapkem, małego jerzyka nawet dużego piknego dzika"

Więc twoje średnio czytelne nie robienie spacji po przecinku mnie tam aż tak nie razi, żeby ci zwracać o to uwagę =)
Aczkolwiek jest to gryzmolenie i sprawia, ze tekst wygląda mało czytelnie [btw w szkole was nie uczyli, żeby po przecinku robić odstęp ? Ja tam byłem nauczony, ze po przecinku obowiązuje zasada zrobienia odstępu, nawet w piśmie odręcznym]

Aczkolwiek jeśli dobrze pamiętam masz wadę wzroku [tzn nie masz jednego oka, przynajmniej w jakimś temacie dotyczącym bodajże monitorów i 3d poruszałeś taką kwestie - skoryguj mnie jeśli się mylę] toteż na pewne niedociągnięcia czy specyficzne nawyki można ci chyba pozwolić :)
Aczkolwiek nawyki złe - powinno się wykorzeniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 19:56, pawbuk napisał:

Albo jesteś prowokatorem, albo nie masz pojęcia o zasadach obowiązujących nie tylko w
języku polskim, ale też w wielu innych :D spacja po przecinku albo kropce to podstawa,
w pierwszych latach podstawówki tego uczą i gdybyś tego nie stosował to prawdopodobnie
byś miał "ndst" za każde wypracowanie z polskiego :D więc obstawiam, że raczej prowokujesz
innych swoim sposobem pisania do wytykania Ci błędów i jakiegoś małego sporu na forum
;) no i ja też się dałem złapać...a obiecywałem sobie, że już nigdy więcej nie dam :D


Nigdy nie byłem dobry z ortografii,ale to nie powód żeby nazywać mnie prowokatorem
zawsze staram się przywiązywać wagę przede wszystkim do literówek ale nigdy nie zwróciłem uwagi na odstęp po przecinku - także na forach internetowych - w szkole też pisałem tak jak obecnie bo inaczej bym to pamiętał
pewnym wyjaśnieniem - oprócz tego iż jestem nogą z ortografii może być fakt iż większość książek w swoim życiu " przeczytałem " w formie tzw. " książek mówionych '' - czyli książek czytanych przez lektora i nagranych na kasetach MC - jak już zauważył Pietro jestem osobą słabowidzącą a dokładnie prawie nie widzę na prawe oko od urodzenia
tak więc zanim nazwiesz kogoś prowokatorem upewnij się czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ja tylko napisałem prośbę o stawianie spacji, a tu się na ten temat dyskusja nawiązała, a ten temat chyba temu nie służy...

Proszę wrócić do tematu wątku :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie na niego zbyt ostro naskoczyli i to z błahego powodu.
Dobra wiadomo, jest taka zasada w j.polskim, że się robi odstęp po przecinku, ale bez przesady - najważniejsze, że dana osoba nie wali ortów w stylu "powiedzioła mi, rze nie bede dziś jodł kolocji" =P
No ok, takie pisanie jest nieco nieczytelne bo tekst się zlewa i twoja prośba była w zasadzie wystarczająca + wyjaśnienie o tym, że taka zasada jest w języku polskim, ale jak sam widzisz - flamers gona flame :)

Wracając do tematu... ja ciągle napalony jak szczerbaty na suchary !
Gorączką batmana mi nie przechodzi, już nawet zrobiłem mu miejsce szafce z grami, gdzie swoją droga owa przestrzeń jest już deficytowym towarem, jeszcze dojdzie ME3 i na oko z 2-3 gry w wydaniach premium lub 1-2 kolekcjonerki i dupa zbita, muszę nowa szafkę kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że od upominania użytkowników są Moderatorzy. I jeśli Moderator o coś kogoś prosi nie oznacza to automatycznie przyzwolenia na to, żeby użytkownicy atakowali innego użytkownika. Co do kropek, przecinków i spacji to zawsze po postawieniu takiego znaku stawiamy spację. Dzięki czemu Tekst po prostu wygodnie się przegląda i czyta.

Co do Batmana: Arkham City to czekam na premierę z niecierpliwością. Mowię rzecz jasna o wersji na PC. :) W każdym razie Steelbook Edition mam już zamówiony w całkiem przyzwoitej cenie 93,98 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 19:42, Harrolfo napisał:

Też tak sądzę.


Mam tylko nadzieję że te poboczne misje(może nie wszystkie ale chociaż kilka) będą właśnie coś znaczyć (będą wskazówkami czego możemy się spodziewać dalej) a nie "tylko" oderwaniem na chwile od głównej misji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy powiedziałem koledze:
"ty, słyszałeś że Batman Arkham City sprzedał się w przeciągu ponad tydonia w nakładzie ok, 4,6 mln sztuk?"
A on na to:
"to przynajmniej dobry sposób na piractwo mają - zrobić bardzo dobrą grę"
Chyba coś w tym jest :) Choć wersja PC i tak będzie masowo piracona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że tak ostro zareagowałem i nazwałem prowokatorem, ale ciężko mi ocenić Twoją sytuację ze wzrokiem i ogólnym poziomem ortografii wyłącznie na podstawie Twojego nicku lub awatara :D zresztą sam napisałeś, że PRZECZYTAŁEŚ w życiu wiele książek. Niestety, obecnie w internecie udziela się wiele osób, które zasady ortografii i interpunkcji mają gdzieś, ale jak ktoś im wytknie błąd będą się upierać przy swoim do upadłego. Z prowokatorami na forach też się niejednokrotnie spotkałem, osobami, które piszą głupoty albo całkowicie wbrew wszelki8m zasadom językowym tylko po to, aby wkurzyć innych i wywołać dyskusję. Tak więc przepraszam za nazwanie prowokatorem. Choć teraz możesz już dawać spacje po przecinku więc ta dyskusja to znowu nie był taki stracony czas :)

A żeby nie było, że zupełnie nie na temat, coraz bardziej nie mogę się doczekać wyjścia wersji na PC, bo nie mam pojęcia o czym ludzie tu piszą w wielu komentarzach. Ciągle tylko "spoiler" i "spoiler", a ja nie chcę sobie psuć zabawy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już przeszedłem wątek fabularny i muszę powiedzieć że gra jest na prawdę zarąbista, dawno nie grałem w tak dobrą grę. Bardzo mi się podobają te emblemy Riddlera do zbierania oraz te jego wyzwania w menu głównym. Gra jest w miarę długa i ciekawa jak na dzisiejsze czasy i całkiem przyjemnie się gra. Miły dla ucha jest także soundtrack dołączony do edycji kolekcjonerskiej, polecam sobie przesłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować