Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Aliens vs Predator - recenzja

162 postów w tym temacie

Recenzja...beznadziejna
jak grafika może być kiepska? no fakt jeśli siadasz do gry z 8800GT i chcesz wymaksować wszystko to już robisz błąd.
Mi się świetnie gra na HD 4870, rozdzielczość 1920x1200 wszystko zmaksowane i na dodatek demo w które grałem nie jest zoptymalizowane. Fabuła liniowa? no kuźwa a w AvP 2 co miałeś? to samo... każdą kampanię w AVP2 mogłem przejść w 5 godzin... a nawet i mniej, zwłaszcza Alienem
Nie wiem z jakim sprzętem siadają recenzenci gram.pl ale z tego co czytam to na kiepskich piecach gracie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nasza ocena: 4.0/6 ... pod warunkiem załatania i zoptymalizowania"

Co to ma znaczyć? Bo nie rozumiem. To może oceniajmy wszystkie gry świetnie, bo przecież łatki się pewnie ukażą. Ja pytam - jaka jest ocena na dzień dzisiejszy, a nie jaka może być za pół roku po wydaniu poprawek. KOMPLETNIE nie rozumiem "pod warunkiem załatania i zoptymalizowania". Żarty jakieś z Waszej strony?

@Spychi88: ja pykam w 156 klatkach na sekunde na swoim 286. Tez nie wiem o co chodzi w recenzji, u mnie smiga w full detalach na S3 Trio + 3DFx. Pewnie mają wolne pecety, bo u mnie działa super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 16:46, aope napisał:

"Nasza ocena: 4.0/6 ... pod warunkiem załatania i zoptymalizowania"

Co to ma znaczyć? Bo nie rozumiem. To może oceniajmy wszystkie gry świetnie, bo przecież
łatki się pewnie ukażą. Ja pytam - jaka jest ocena na dzień dzisiejszy, a nie jaka może
być za pół roku po wydaniu poprawek. KOMPLETNIE nie rozumiem "pod warunkiem załatania
i zoptymalizowania". Żarty jakieś z Waszej strony?


Nie, swoisty problem z recenzowaniem gier ze Steam. Nie masz pudełkowej i cały czas patrzysz na "prace w toku" - zwróć uwagę, że recenzja jest 4 dni przed premierą - mogą jeszcze wejść kolejne poprawki, ciężko wróżyć z fusów. Owszem, Rebellion w panice łata wszystko w ostatniej chwili, ale robi to w miarę skutecznie.

Dnia 15.02.2010 o 16:46, aope napisał:


@Spychi88: jasne, ja pykam w 156 klatkach na sekunde na swoim 286. Tez nie wiem o co
chodzi w recenzji, u mnie smiga w full detalach na S3 Trio + 3DFx.

Przecież Mastermind napisał jasno chyba - w stosunku do wersji konsolowej, którą wcześniej miał (beta), grafika na PC nie powala. Zwykle jest odwrotnie, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarzucanie tego typu produkcji Liniowości, jest Imho głupotą. Od samego początku przecież było wiadomo że ta gra będzie prowadziła gracza za ręke od początku do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trudno ocena tak 50/50 ale i tak kupie uwielbiam uniwersum AvP i zagram moja ocena na ten tytuł to 9/10 Jak

nic bo ma duże wymagania xD :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 16:54, Lucas_the_Great napisał:

Nie, swoisty problem z recenzowaniem gier ze Steam. Nie masz pudełkowej i cały czas patrzysz
na "prace w toku" - zwróć uwagę, że recenzja jest 4 dni przed premierą - mogą jeszcze
wejść kolejne poprawki, ciężko wróżyć z fusów. Owszem, Rebellion w panice łata wszystko
w ostatniej chwili, ale robi to w miarę skutecznie.


Lucas, chyba przyznasz, że 4 dni w dewelopingu to nic, a wersja w która grasz już dawno powędrowała do tłoczni :) Przecież tłoczenie płyt, drukowania instrukcji, przygotowania opakowań, promocji itp. itd. nie robi się w dniu premiery. Dlatego uważam, że Wasza ocena jest całkowicie nieadekwatna do produktu. Liczę więc na to, że w dniu premiery, jesli tego nie poprawią zjedziecie z oceną. Chociaż szczerze wolałbym, abyście byli na tyle uczciwi, aby zjechać z oceną w dół już teraz, a w razie poprawienia tego, co wymieniłeś - abyście podciągnęli ją w erracie. Bo to jest mocno nie fair w stosunku do Czytelników. To jak z Ogniem i Mieczem - grac się nie dało, ale ocena była jaka była, bo "poprawki będą". To jest wprowadzanie czytelnika w ogromny błąd. Nie uważasz? :)

Dnia 15.02.2010 o 16:54, Lucas_the_Great napisał:

Przecież Mastermind napisał jasno chyba - w stosunku do wersji konsolowej, którą wcześniej
miał (beta), grafika na PC nie powala. Zwykle jest odwrotnie, czyż nie?


Pewnie, ale moja odpowiedź była ironią postu Spychi88 :) Luz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy macie może karty z DX11? nie więc po kiego grzyba siada ktoś do recenzji nie mając możliwości napisania o wszystkich możliwych doznaniach graficznych?
może mi ktoś powiedzieć?
grafika jest ładna, nie jest kiepska i w porównaniu z demem na pc a demem na ps3 to i tak lepiej wypada na pc (posiadam ps3 i grałem więc wiem jak jest). W wersji na PS3 widać dużo niepotrzebnego bluru no i niema force''owanego AA i AF więc ekhm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 17:00, Spychi88 napisał:

A czy macie może karty z DX11? nie więc po kiego grzyba siada ktoś do recenzji nie mając
możliwości napisania o wszystkich możliwych doznaniach graficznych?
może mi ktoś powiedzieć?
grafika jest ładna, nie jest kiepska i w porównaniu z demem na pc a demem na ps3 to i
tak lepiej wypada na pc (posiadam ps3 i grałem więc wiem jak jest). W wersji na PS3 widać
dużo niepotrzebnego bluru no i niema force''owanego AA i AF więc ekhm...


Duet S3 Trio + dedykowany akcelerator w postaci 3DFx obsługuje DX 11, więc mowy o błędzie nie ma. Mi na 286 i tym zestawie śmiga pięknie i w pełni Cie popieram. Redaktorzy gram.pl nic nie wiedza, Tobie wierze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że kwestia wymagań wprowadza mnie trochę w konfuzję. Autor z jednej strony mówi o tym że na "najnowszych" directx gra wygląda już lepiej a z drugiej pisze że tnie się na 8800GT. Najnowsze dx to 11 i 8800GT ich nie obsługuje. Trybu dx10 w grze chyba nie ma (a może jest?), więc siłą rzeczy gra musiała działać na starej biednej 9. Wygląd nie jest więc kwestią wersji bibliotek, a ustawień detali, czyli rzecz zupełnie normalna. Nie rozumiem czemu pisać o tym w tak zawiły sposób.

Czy może coś przeinaczyłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 17:02, aope napisał:

> A czy macie może karty z DX11? nie więc po kiego grzyba siada ktoś do recenzji nie
mając
> możliwości napisania o wszystkich możliwych doznaniach graficznych?
> może mi ktoś powiedzieć?
> grafika jest ładna, nie jest kiepska i w porównaniu z demem na pc a demem na ps3
to i
> tak lepiej wypada na pc (posiadam ps3 i grałem więc wiem jak jest). W wersji na
PS3 widać
> dużo niepotrzebnego bluru no i niema force''owanego AA i AF więc ekhm...

Duet S3 Trio + dedykowany akcelerator w postaci 3DFx obsługuje DX 11, więc mowy
o błędzie nie ma. Mi na 286 i tym zestawie śmiga pięknie i w pełni Cie popieram. Redaktorzy
gram.pl nic nie wiedza, Tobie wierze ;)

daj sobie na wsteczny
286 lol hahah
jakiś ty zabawny
gra chodzi płynnie, niema żadnych zacięć w DEMIE na moim PCcie
jak gram.pl zagra z kartami obsługującymi DX11 takimi jak HD 5770, HD 5850 albo HD 5870 to wtedy porozmawiamy o jakości grafiki
btw jest map 12 tylko trzeba wiedzieć jakie wersje kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 17:12, Spychi88 napisał:

gra chodzi płynnie, niema żadnych zacięć w DEMIE na moim PCcie


A rozumiesz róznicę pomiędzy demem, a pełna wersją? Czy nie bardzo?

ps. Co to znaczy daj sobie na wsteczny? Jakiś slang gimnazjalistów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy ty rozumiesz, że zgodnie z zapowiedziami DEMO jest mniej zoptymalizowane niż pełna wersja do kuźwy jasnej
sam jesteś gimnazjalistą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3-4 godziny na normalu x 3 = 9-12 godzin gry pomnożone jeszcze przez najwyższy poziom trudności, co może zwiększyć rozrywkę tak od 16 do 20 godzin. Jak na FPSa, to wynik nawet nawet. Recki nie czytam, przeczytam po zagraniu - weekend będę miał z pod znaku AvP. Jeszcze turniej się zbliża....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 17:16, Spychi88 napisał:

a czy ty rozumiesz, że zgodnie z zapowiedziami DEMO jest mniej zoptymalizowane niż pełna
wersja do kuźwy jasnej
sam jesteś gimnazjalistą


Nie mniej jeśli już, tylko słabiej. I Twoje zdanie jest dla mnie raczej mało ważne. Poza tym rozumiem, że grasz juz w pełna wersję i wiesz, jak jest zoptymalizowana względem dema, brawo :> Bo wiesz, chłopaki z gram.pl w przeciwieństwie do Ciebie grali i mogą cos na ten temat powiedzieć.

ps. Wciąż nie odpowiedziałeś, co to znaczy "dać sobie na wsteczny", a nie znam nikogo, kto chodziłby do gimnazjum i mógłby mi to wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie napisać tutaj:

Kolejny etap turnieju AvP rozpoczęty. Kiedy dalsze instrukcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj, pomyśl zanim napiszesz, potem znowu pomyśl i znowu przeczytaj.

Ja czytałem recenzje graczy na avpgalaxy.net i jakoś ci co grali w demo twierdzą, że gra jest praktycznie tak samo zoptymalizowana jak i demo i nie mają problemów z nią, inni twierdzą znowuż, że jest bardziej zoptymalizowana, a takich jak ty lub ten jegomość co recenzję pisał jakoś nie widzę. Dać sobie na wsteczny oznacza to żebyś dał sobie spokój ( w tym przypadku )z pisaniem postów. Typowy polaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 17:16, Spychi88 napisał:

a czy ty rozumiesz, że zgodnie z zapowiedziami


Zgodnie z zapowiedziami to miała być zaje**sta gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować