Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Aliens vs Predator - recenzja

162 postów w tym temacie

Dziwna sprawa - grałem w demo na ustawieniach 1200x1024 przy wszystkich dostępnych ustawieniach na maksa przy q9300, 4gb ramu, gf8800 gts 512 na w7 i gra miała spokojnie 40+ fps. Jeśli były jakieś freezy i ścinki to raczej z winy lagów.

Ogólnie demo MP mnie wciągnęło na tyle ze postanowiłem zakupić z UK za 17funtów. Planuje kopić radka 5870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup konsole i zostań osłem. Tak M$ powienien reklamować XBoxa 360. W końcu płacisz im za coś czego nie masz. A konsolowy odpad psuje rynek gier i same gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 10:45, Lordpilot napisał:

ps. Mnie tylko szkoda, ze Rebellion tak nisko upadł :/ Pierwszego AvP mam w domu do dziś
(nawet jest na stosownej fotce na moim gramsajcie) i pamiętam że była to megaklimatyczna
gra, do tego świetnie zooptymalizowana (demo uruchomiłem na 16 MB ramu i dało się grać,
choć minimum pamięci to było bodajże 32; oczywiście przy fullu miałem już dokupiony stosowny
ram). No i graficznie wtedy - opad szczęki (pamiętam że w śp. Secret Service dali 10/10).
A soundtrack (na osobnej płycie CD) lubie sobie do dziś wrzucić w odtwarzacz i posłuchać.


Nic, tylko się zgodzić. Też pamiętam AvP, AvP2, świetne gry. Rebellion to już nie ten sam Rebellion niestety :( Teraz zrobiło się z niego studio na poziomie City Interactive... Patrząc na ich ostatnie dokonania obawiałem sie o AvP i jak widac słusznie :( Szkoda, wielka szkoda... Cóż, pozostaje jeszcze nadzieja w Aliens: Colonial Marines, robionym przez Gearbox. Po ich ostatnim Borderlands, które wciągnęło mnie kompletnie i zabrało sporo dni z życia, daję im kredyt zaufania i mam nadzieję, że nie odwalą takiego crapa jak Rebellion...zobaczymy :) Do AvP już się nie dotknę. Wielka szkoda, bo liczyłem na AvP, czekałem, a tutaj zwyczajny crap, który gdyby nazywał się inaczej, miałby jeszcze niższe oceny...

ps. Zauważyłeś też pewna ciekawostkę? Kiedy recenzuje się jakieś gry EA, Ubi, Activision i gra dostaje 4/6, 7/10 itp., to ludzie burzą się, że to crap, syf i w ogóle. Przy AvP gramowicze bronią tego tytułu, chociaż to crap. Nie bardzo rozumiem, czemu i o co chodzi, ale to troche żałosne...takie wybiórcze nazywanie spraw po imieniu. To tak jak z Risen. To straszna kupa, wtórna, odgrzana, bezsensowna, a ludzie się cieszą, bo to taki sam kotlet jak poprzednie gry z serii Gothic. Jak pojawia się kolejna odsłona czegoś od EA, to od razu pojawiają się zarzuty o odgrzewanie kotleta. Dziwni są ludzie...

ps2. To już chyba wiadomo, czemu nie niżej niż 4... http://www.gram.pl/news_8QvhHuC3_Miedzyportalowe_rozgrywki_Aliens_vs_Predator_rejestracja_trwa.html co za żenada... :( Zwyczajnie zaczęli akcję promocyjną, na GOLu tez informacja o tym...a 3 źle by wygladała...

@AlmostAngel: powoli stajesz się niekwestionowanym liderem :>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 16:47, alexds napisał:

Ktoś napisał że na metacritic jest 66/100 ja tutaj widzę zupełnie coś innego no chyba
że mu się pomyliło to z filmem :)

http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/aliensvspredator

pozdrawiam


Niestety nie.

http://www.metacritic.com/games/platforms/xbox360/aliensvspredator?q=aliens%20vs%20predator
http://www.metacritic.com/games/platforms/ps3/aliensvspredator?q=aliens%20vs%20predator

Wersja pc ma najmniej recenzji, więc nie brałem jej pod uwagę. Ale skoro od razu po premierze są tak kiepskie oceny, to później, jak pokazują przykłady innych, będzie tylko gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest dla fanów którzy chca poczuć klimat i wszystkie smaczki seri AVP jeśli ktos kto nigdy niegrał a widzial raz filmy i mysli ze to bedzie strzelanina pokroju MW2 to niech sobie daruje,grajac w Demo ztwierdzam ze tak gra ma bardzo podobny system sterowania jaki mial AVP (1) niestety ale dzisiejszy gracze to rozpieszone dzieciaki ktore z dnia nadzien oczekuja czegos nowego,wspaniałego i niesamowitego zapominajac o takich grach jak AVP gdyby ta gra wyszla 2 lata temu był by to hit na 20 lat tyle z mojej strony..niemam ochoty czytać głupich i bezsensownych komentarzy w moja strone za to ze mam takie zdanie i kupie gree choćby do bardzo ciekawego MP w którym sa Dedykowane servery AMEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załamaliście mnie tymi postami...juz mialem zaplanowany najblizszy weekend z AvP i piwkiem bo w piatek mialem ja odebrac od kolegi ze sklepu...Zamiast 89 a AvP chyba sie dolozy "dyche" i kupi GoW3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo to tragedia. Nie przycina, ale wygląda jak badziew. Mam wrażenie, że w czasach AvP i AvP2 tamte gry wyglądały na tle konkurencji o wiele lepiej niż wersja obecna.

Po tym mam szansę zagrać co najwyżej w pirata :P

Klimat inny, ale zdecydowanie wolę Bad Company 2 na chwilę obecną - choć beta potrafi haczyć momentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grałem w bete tego czegoś, grafika gorsza niż w doom 3,a zamula się jak crysis na gf 7800:D tragedia i żenada, klimat może i dobry,ale za optymalizacje ktoś powinnien zawisnąć:D żeby nie było mam e8200 gf8800GS 4GB ram DDR2 no i winde 7 64bit. I na tym ta gra się muli? z taka badziewna grafiką co Doom3 lepiej wyglądał? nie do pomyślenia. A za ten tekst o paczu co ma niby poprawić wydajność to koleś też na drzewo niech szykuje line:D nawet pirata tego nie zassam,szkoda prądu, pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 09:25, scarface9mm napisał:

grałem w bete tego czegoś, grafika gorsza niż w doom 3,a zamula się jak crysis na gf
7800:D tragedia i żenada, klimat może i dobry,ale za optymalizacje ktoś powinnien zawisnąć:D
żeby nie było mam e8200 gf8800GS 4GB ram DDR2 no i winde 7 64bit. I na tym ta gra się
muli? z taka badziewna grafiką co Doom3 lepiej wyglądał? nie do pomyślenia. A za ten
tekst o paczu co ma niby poprawić wydajność to koleś też na drzewo niech szykuje line:D
nawet pirata tego nie zassam,szkoda prądu, pozdrawiam;)


Beta to beta. Poczytaj recki oparte na pełnej wersji. Wcale nie jest tak, źle.
Faktycznie graficznie nie jest to Crysis czy nawet ME2 ale to nie o to chodzi. Klimat jest ponoć świetny i to się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> ps. Zauważyłeś też pewna ciekawostkę? Kiedy recenzuje się jakieś gry EA, Ubi, Activision

Dnia 16.02.2010 o 11:02, aope napisał:

i gra dostaje 4/6, 7/10 itp., to ludzie burzą się, że to crap, syf i w ogóle. Przy AvP
gramowicze bronią tego tytułu, chociaż to crap. Nie bardzo rozumiem, czemu i o co chodzi,
ale to troche żałosne...takie wybiórcze nazywanie spraw po imieniu.


Polakom nigdy nie dogodzisz :) A AvP najwięcej bronią Ci którzy już kupili i w sumie trudno się im dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG. Jak czytam te wszystkie komentarze to aż sie płakać chce. Zassałem demko tej gry i faktycznie zamówiłem pełną wersję ale nie dlatego zamierzam jej bronić. Jak ktoś swoje osądy opiera na jakichś betach lub demach to pozdrawiam. A najbardziej mnie rozbijają komentarze ludzi którzy w ogóle tej gry nie widzieli a sugerowali tą oto recenzją.Na PC Lab jest całkiem pozytywna.Mi demko chodziło bardzo dobrze na full detalach na moim 2letnim laptopie. Ponadto wiem że będzie lepiej bo screeny z dema w ogóle nie przypominają finalnej wersji. Nie mam zamiaru tu płakać jaka ta gra jest popsuta lub zła. Przekonam się sam jak dostane i mam nadzieje że warto było kupić dla samego multiplayera. Zresztą jako fan i tak wiem że się nie zawiodę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w recenzji pisze ze to trzy gry w jednej.to tak jak bym powiedzial ze Nfs Carbon to trzy gry w jednym bo przechodzilem gre trzema innymi samochodami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem grę w pre orderze, dziś przyszła mi przesyłka. Ale oczywiście nie zagram sobie. Czemu?
"Nie można zainstalować gry Aliens vs Predator Internal, gdyż nie miała ona jeszcze premiery"
Premiera będzie dopiero 19 lutego. Więc zastanawia mnie sens zamawiania tej gry przed premierą... Teraz będzie leżała bezczynnie i kurzyła się -.- No co za debilizm. Duży minus dla wydawcy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KURO666 DOKLADNIE MAM TO SAMO!!! ALE SIE WKUR**** dopiero w piatek bede mogl. Mam pytanie do ogarnietych czy jak zmienie kraj zamieszkania w steamie na USA nic sie nie poje*ie z gra?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie grafiki:

cytat : " Naszym zdaniem warto wydać niecałe sto złotych, bo to jedna z najładniejszych i najbardziej klimatycznych gier, jakie ukazały się na przestrzeni ostatnich paru lat " - DX11

link http://pclab.pl/art40532-8.html

Mam takie samo zdanie, DX11 to podstawa w chwili obecnej te screeny jakie są na pclabie to przepaść przy tych low endach tutaj.

Pozdrawiam
Alek

PS. gra za niecałe 100pln na pewno nie ma coś się zastanawaić na zakupem - warto mieć taką grę w swojej prywatnej kolekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w klubie :/ to jest kpina z ludzi którzy ja zakupili w pre-orderze( dodatkowe skiny pomijam, bo nie ważne kim się gra,ważne jak się gra :p )
Sama wersja kolekcjonerska prezentuje się biednie. Samo pudełko jest małe i zrobione z grubszego papieru kredowego :/ po prostu żal ogromny ( z tego co wyczytałem wersje na konsole dostają pudło metalowe oraz 4 dodatkowe mapy do multi ;/ ) Oby chociaż koszulka była warta tej ceny, bo jak na razie to jest rozbój w biały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pie**olę, ale kpina. Przepraszam za wyrażenie, ale już inaczej tego się nie da skomentować.

Człowiek robi pre-order, jedzie po grę a tu wyskakuje coś takiego.

Chrzanię, ściągam grę przez torrenta, mam w sumie do tego prawo - i tak chciałem sobie na angielskiej wersji pograć...szkoda że to aż 16GB do ssania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mam to samo ze nie moge zainstalowac gry , dostałem dzisiaj wypoczety i chetny zeby sobie pograc w gre na która czekałem z wypiekami na twarzy a tutaj steam wali nam ze w dniu premiery sobie zainstalujemy a gram nic nie robi z tym ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować