Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Aliens vs Predator - recenzja

162 postów w tym temacie

Tiaaa... ciekaw jestem kto przyjmuje takich tłumoków do pracy... -_- Najpierw skończ szkołe i naucz się pisać/mówić po polsku ;)

Jako fan filmów (przedewszystkim tych starszych), gier, komisków itd. z uniwersum predatora, obcego i obu na raz mogę śmiało powiedzieć, że gra jest niesamowita :D Szczerze polecam :)
Że niby krótka? Przejdzie tą gre na maksymalnym poziomie na 100% (achievement''y, max. wynik za każdą misje, etc.). Dla dobrego gracza będzie to jakieś 20 godzin :)

Co do multi to w grze "nie rankingowej" wcale nie ma takich dużych pingów, wystaczy znaleźć hosta po sąsiedzku. Bo jeśli liczycie na opóźnienie <100 na serwerze w USA i dodatkowo niededykowanym to życzę powodzenia :D Natomiast serwery rankingowe to totalna porażka :( W ogóle nie chce się podłączyć... :/

Pozdrawiam, Skip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, gram tylko na DX9 bo niestety w trybie DX11 gra automatycznie łapie zwis (wina pewnie grafiki bo ma już swoje lata) i powiem szczerze że w natłoku nowych gier, to gra jest dobra i śmieszy mnie jak sie ją obwinia za czas gry i liniowość, niektórzy chyba byli zaślepieni Modern Warfare''em 2 gdyż ten niedosyć że nastawiony tylko na multi, to singla miał bardzo słabego.

Ja osobiście gierkę polecam, może i nie jest to AVP2 jednak kilka godzin dobrej zabawy (tak mówię dobrej, modern warfare 2 nie przypadł mi nawet w połowie do gustu a tryb veteran to był śmiech na sali taka łatwizna) tak więc radzę nie brać dosłownie większości recenzji do serca i badać (tak swoją drogą na Metacriticu dali jej 77 punktów na 100 co oznacza że gra jest powyżej przeciętnej ;]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 10:50, Lestat666 napisał:

Jak ktoś swoje osądy opiera na jakichś betach lub demach to pozdrawiam


To jaki sens mają Twoim zdaniem dema i bety? Jasne, że nie można na ich podstawie pisać recenzji, ale nie może być tak, że tylko dobre demo może nas zachęcać do zakupu, a jeżeli jest do bani, to nie powinniśmy się tym przejmować.

Producent powinien zadbać o to, żeby potencjalny nabywca stykał się dopiero z jako-tako dopracowanym produktem. Jaki sens ma beta, jeśli wrażenia są gorsze niż po poprzednich częściach gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra w dx11 wygląda poprostu rewelacyjnie!!!
nie moge zrozumiec kto o zdrowych zmysłach wypuszcza demo-beta dx9!!! nie moge zrozumiec gazet komputerowych, portali www, ktore oceniaja, recenzuja te gre na podstawie dema-beta dx9!!! I STĄD TAKIE OPINIE, NISKIE OPINIE. ja kupiłem te gre i dla mnie jest rewelacyjna, klimat mroczny, a grafika wyglada CUDNIE, szczegolnie w dx11, gdzie widac testelacje i te cienie!!!! to jest moje zdanie, a jakie jest wasze?

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W AvP III nie ma takiego czegoś jak balans postaci. Marine mają jeszcze bardziej przewalone niż zwykle. Reszta postaci jest uproszona do potęgi. Granie alienem czy predatorem w sumie nie wymaga nic szczególnego. Marine jest na 1-2 hity z czegokolwiek, nie ma on magicznego przycisku E który sprawia, że zabijamy przeciwnika 1 ruchem. Bloki Marine w sumie nic nie dają ( predator może robić szybką kontrę która w sumie zabija od razu przeciwnika ) Obcy może cie po prosu uderzyć z mocnego ataku potem naciska E i koniec z tobą. Miotacz ognia który teoretycznie powinien być dobry nie zadaje praktycznie DMG i nie widziałem aby kogokolwiek podpalił. Grałem w I Avp grałem w II avp i III jak na razie jest najgorsza z tego wszystkiego. Ludzie mieli kiedyś kupę fajnych broni które dawały im tą równowagę ( granaty EMP które rozładowywały predatora i ogłuszały ) Predatorowi dali MINY co jest beznadziejne bo tylko sobie ktoś siedzi i puszcza je w 1 miejsce zostając niewidzialnym. A marine co ma ? Karabin 99 naboi dobre w sumie i tylko z tego się strzela praktycznie, ale jest trochę niecelny, działko automatyczne na multi jest tyle amunicji do niego że starczy ci max na zabicie 3 ludzi, miotacz ognia który jest do kitu strzelba w sumie dobra może być i jeszcze pistolet na multi jak dla mnie nie widzę sensu istnienia jego bo jest do kitu zanim kogoś z tego zabijesz jest po tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@piorko niestety taka rola marine. Co do balansu to tak predator jest trochę za mocny ale on tak został wykreowany w tym świecie i jedyne czym można go osłabić to limit postaci. Jeżeli chodzi o bronie to strzelba jest świetna , karabin słabe dmg na szczęście nadrabia granatami smartgun fajny ale mało naboi a miotacz ognia ? tego lepiej nie komentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy w AvP :) Ani pierwsza ani druga część nie były dobrze zbalansowane. A z ludźmi jest o tyle dobrze, że Smartgun ma mało amunicji. W dwójce większość ludzi grała Harrisonem i spamowała ze SG.
@tomek225: gier nie powinno się oceniać po grafice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy taka większość... no chyba że gracze o nazwie "Player_0". :)
Wśród tych bardziej zaawansowanych, popularny był pulse rifle i snajperka (w dodatku obie bronie miały dostępne nadużycia - czyt. bugi związane ze strzelaniem). Poza tym balans nie był taki zły. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

henrar napisał: @tomek225: gier nie powinno się oceniać po grafice.


zgadza sie, nie tylko garfika, ale denerwuje mnie ze gazety czy portale www ocenaija te gre po demie-beta dx9, i pisza ze grafika jest fatalna. psuja tylko renome tej gry.
ja narazie gram marine , jestem dopiero w ruinach.

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie co do zdań o grze dorzucę tylko w kwestii multi: LAAGI !!
Jak dla mnie gra 8/10, grafika mi pasuje, gdyby tylko mniej szarpało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie mam siły do tej gry najpierw brakło jednego pojemnika z mlekiem (na filmikach był a w grze go nie ma) potem steam mi usunął rangi na multi i postęp w kampanii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś lubi sterowanie konsolowe i dysponuje padem, to gra jest dla niego. Rozumiem auto aim dla dysku albo działka, ale dla ostrzy, blokowania albo skoków obcego... po prostu żenujący i bezczelny port z konsoli. Żeby było tak tylko w Singlu, to można by przeżyć, ale cierpi na tym Multi ( z punktu widzenia osoby, która grała w Multi tej serii od AvP 1999 ). MapPack z dodatkowymi mapami jest do nabycia osobno, co raczej źle wróży tytułowi z niskimi ocenami i jeszcze niższymi szansami na popularność w Mutliplayerze. Serwerów jest mało, a graczy jeszcze mniej ( porównuując do serii Left 4 Dead albo Team Fortress 2 ). Grafika w DX11 jest bardzo dobra i tutaj się zgadzam, ale nie samą grafiką człowiek żyje. Liczy się przede wszystkim pomysł na grę, a tego tutaj zabrakło, jak przeważnie w każdym remaku. Dla mnie osobiście, seria AvP kończy się na AvP2, a jej naturalnym następcą, o czym również pisał wtedy jej ówczesny wydawca, jest seria F.E.A.R.
Tak na marginesie, proponuję odpalić Assassin''s Creeda w FullHD i max detalach, to może niektórzy przekonają się, ile jeszcze można wyciągnąć z DX9. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do tej gry to klimacik fajny grafika tez lecz co mi się wydaje to marines to owce dla predatora i aliena no bo co ma marine tylko wykrywacz ruchu i pistolet, apteczkę a predator to postać przepakowana ma działka te różne wizory i to on jest gurą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 10:48, Gumak-Jp napisał:

co do tej gry to klimacik fajny grafika tez lecz co mi się wydaje to marines to owce
dla predatora i aliena no bo co ma marine tylko wykrywacz ruchu i pistolet, apteczkę
a predator to postać przepakowana ma działka te różne wizory i to on jest gurą.


W multi wprawny Marine jedzie wszystko, a jeśli ma jeszcze pada podłączonego to w ogóle. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 15:59, aope napisał:

Ta gra to największe rozczarowanie ostatnich kilku lat.


W 100 % się zgadzam ! Ta gra to kpina jest, takie coś w takim stanie nie powinno się pojawić . A Multi to taka klapa, że szkoda słów .
Nawet 30 minut trzeba poczekać by zagrać w grę rankingową, a jak się już zagra to lagi duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 16:07, TBKPredator napisał:

Jak już odświeżasz newsa sprzed kilku miesięcy, to może chociaż rozwiń nieco bardziej
swoją wypowiedź, a nie tylko nabijasz posty. :P


Bo mi się źle kliknęło, tj. źle spojrzałem na datę :) No ale rozwijając - wtórna, krótka jak diabli, nudna, fatalnie wyglądająca, łatwa, zero świeżości. Ale niczego innego po Rebellionie się nie spodziewałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować