Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sklep gram.pl - nowe informacje o odbiorze osobistym

117 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2010 o 19:47, akne napisał:


5) "Przydałby się jeszcze program lojalnościowy albo jakaś karta stałego klienta =)."

Jesteśmy w trakcie przygotowywania programu lojalnościowego. Oprócz tego funkcjonują
małe bonusy dla stałych klientów - niższe ceny wybranych gier dla klientów którzy kupili
poprzednią część serii (np. zniżka przy zakupie Napoleon: Total War dla wszystkich, którzy
kupili u nas inną grę z serii Total War; zniżka na Supreme Commander 2 na PC dla tych,
którzy kupili pierwszą część).
Oprócz tego ostatnio najaktywniejszym klientom (odpowiednio duża ilość zamówień w 2009)
udostępniliśmy darmową wysyłkę dla zamówień złożonych od 15 do 28.02.2010.


Dobrze słyszeć że coś w tym kierunku się dzieje.
(np. zniżka przy zakupie Napoleon: Total War dla wszystkich, którzy kupili u nas inną grę z serii Total War mi ta zniżka akurat się nie dostała mimo zakupu Empire: Total War,
zniżka na Supreme Commander 2 na PC dla tych, którzy kupili pierwszą część tak na to zniżka przyszła.

Dnia 17.02.2010 o 19:47, akne napisał:

10)"... ale żeby do tego dopłacać? To mija się z ideą "odbioru osobistego". Mam nadzieję,
że jak najszybciej wycofacie się z tego głupiego pomysłu."

Wiele osób woli odebrać paczkę osobiście w Sferisie lub w metrze nie ze względu na brak
kosztów wysyłki, ale wygodę - zamiast oczekiwać kuriera w konkretnym dniu i godzinach
wolą odebrać zamówienie o wybranej przez siebie porze. A Sferisy w większość funkcjonują
7 dni w tygodniu.


Ze względu na wygodę ? Nic z tego. Kurier da paczkę komukolwiek w domu jeśli zapłaci lub jest opłacona.
Zamiast oczekiwać kuriera to ja mogę iść prosto do sklepu i nie czekać jeszcze na dostarczenie przesyłki tylko mieć od ręki, skoro jestem na mieście.
Jeszcze w metrze ze względu na wygodę uwierzę co do osób podróżujących metrem.

Dnia 17.02.2010 o 19:47, akne napisał:

11)"Jeszcze trochę takiej polityki a pomiędzy ceną za odbiór osobisty lub przesyłkę
kurierską będzie 3 zł różnicy. "

O mało co, a miałbyś rację. Pierwsza wersja opłaty to było 9,90 zł, udało nam się to
zbić do 3,99 zł. Bo to jest program zakrojony na szerszą skalę i przyniesie wymierne
korzyści dla Sferisów.


Anno 1404: Wenecja
Cena empik.com: 54,90 zł
Gram cena:49,90 zł
Różnica 5 zł dla was na + a gdy dodamy "odbiór" już tylko 1,01zł to samo jest z "Napoleon: Total War"
Mass Effect 2 i Assassin''s Creed II 5 zł na - dla was.
Chodzi mi o to że jeśli różnica cenowa z powodu odbioru zmniejszy się niebezpiecznie jakiś procent ludzi może po prostu "odejść", skoro różnica jest tak mała, zmniejszy się wygra wygoda.

A co do 3,99 zł czuje że to tylko przejściowa cena aby nas "niby przyzwyczaić" do opłaty za odbiór, a potem cena standardowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzięki za starania akne, co jak co, ale doceniam (i myślę, że reszta userów też) Twoje zaangażowanie na forum w wyjaśnianie spraw związanych ze sklepem, konsulat itd itp. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Opłata nie dotyczy odbiorów w warszawskim sklepie Metro Centrum." ufff :) dobrze ze moj ulubiony, warszawski sklepik jest zwolniony od oplat

bardzo podoba mi sie opcja z programem dla stalych klientów, ostatnio miło zaskoczył mnie mail proponujący darmową wysyłkę, wcześniej obniżona cena Napoleona jest dobrze-czekam na wiecej :)

co do oplat to nie bulwersujcie sie ludzie, 4zl to nie problem biorac pod uwage ze pkt odbioru osobistego jest TYLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ciekawym, że tyle ludzi jeszcze w gram.pl zamawia po tych wszystkich akcjach jakie były z preorderami
większych premier :)
Siedzę tutaj od 2005 roku i do tej pory nic mi się nie udało zamówić, po prostu gram nie jest żadną konkurencją dla pozostałych punktów sprzedaży typu: Media lub Empik. (Pomijam tutaj sklepy zagraniczne gdzie można nawet do 50pln zaoszczędzić).
A co do płacenia za odbiór osobisty to na przykład taka firma jak RTV EURO AGD też taki system posiada i jakoś ludziska się nie skarżą :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Post Ci się nie udał, bo:

Dnia 17.02.2010 o 20:53, AVHD napisał:

Ze względu na wygodę ? Nic z tego. Kurier da paczkę komukolwiek w domu jeśli zapłaci
lub jest opłacona.
Zamiast oczekiwać kuriera to ja mogę iść prosto do sklepu i nie czekać jeszcze
na dostarczenie przesyłki tylko mieć od ręki, skoro jestem na mieście.
Jeszcze w metrze ze względu na wygodę uwierzę co do osób podróżujących metrem.

Na dostarczenie paczki do Sferis też trzeba czekać dwa dni, tyle samo może iść kurier, btw. Empik również ma dwa dni, więc? Do tego dodam, że Empików u mnie jest 3 albo 4 a Sferis jeden i to jeszcze trochę daleko ode mnie.

Dnia 17.02.2010 o 20:53, AVHD napisał:

Anno 1404: Wenecja
Cena empik.com: 54,90 zł
Gram cena:49,90 zł
Różnica 5 zł dla was na + a gdy dodamy "odbiór" już tylko 1,01zł to samo jest z "Napoleon:
Total War"
Mass Effect 2 i Assassin''s Creed II 5 zł na - dla was.
Chodzi mi o to że jeśli różnica cenowa z powodu odbioru zmniejszy się niebezpiecznie
jakiś procent ludzi może po prostu "odejść", skoro różnica jest tak mała, zmniejszy się
wygra wygoda.

Battlefield: Bad Company 2
Cena empik.com: 124,90zł
Gram cena: 129,90zł
5zł różnicy do tego dodatkowe 3,99zł różnicy przy odbiorze bo w Empiku jest oczywiście za całe zero. Daje nam to 8,99zł ~ 9zł za 9zł kupiłem Edycję specjalną Jade Empire nową na gram.pl. To dużo, mało? Nie wiem, ale gram.pl moim zdaniem tym posunięciem powiedziało jedno: "wybierajcie kuriera i pocztę tak jak było kiedyś, z odbioru osobistego my rezygnujemy".

Dnia 17.02.2010 o 20:53, AVHD napisał:

A co do 3,99 zł czuje że to tylko przejściowa cena aby nas "niby przyzwyczaić" do opłaty
za odbiór, a potem cena standardowa :)

No 9,99zł będzie jak nic. :)

Na koniec powtórzę to już raz trzeci: warto zrezygnować z tej pseudo "współpracy" ze Sferisem. To gnidy i parszywy które żerują niczym huba buba na organizmie gram.pl.
Druga sprawa to interesuje mnie kto był odpowiedzialny za pertraktacje skoro dał się tak łatwo naciągnąć Sferisowi na tą opłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 23:22, loczyn napisał:

Na dostarczenie paczki do Sferis też trzeba czekać dwa dni, tyle samo może iść kurier,
btw. Empik również ma dwa dni, więc? Do tego dodam, że Empików u mnie jest 3 albo 4 a
Sferis jeden i to jeszcze trochę daleko ode mnie.


Ja teraz mam tak że są w jednym miejscu, choć przez pewien czas był sferis dosłownie 5 min. od domu

Dnia 17.02.2010 o 23:22, loczyn napisał:

Battlefield: Bad Company 2
Cena empik.com: 124,90zł
Gram cena: 129,90zł
5zł różnicy do tego dodatkowe 3,99zł różnicy przy odbiorze bo w Empiku jest oczywiście
za całe zero. Daje nam to 8,99zł ~ 9zł za 9zł kupiłem Edycję specjalną Jade Empire nową
na gram.pl. To dużo, mało? Nie wiem, ale gram.pl moim zdaniem tym posunięciem powiedziało
jedno: "wybierajcie kuriera i pocztę tak jak było kiedyś, z odbioru osobistego my rezygnujemy".


I tak musimy przebierać :) taniej to, drożej tamto; ci dodają to, tamci nic lub inne, a i jeszcze 3 i 4 ma taniej nieraz :) najlepiej mieć dużo czasu i kupić to tu, to tam, a tamto gdzieś tam. Tylko czas ,czas :)

Dnia 17.02.2010 o 23:22, loczyn napisał:

> A co do 3,99 zł czuje że to tylko przejściowa cena aby nas "niby przyzwyczaić" do
opłaty
> za odbiór, a potem cena standardowa :)
No 9,99zł będzie jak nic. :)

Na koniec powtórzę to już raz trzeci: warto zrezygnować z tej pseudo "współpracy" ze
Sferisem. To gnidy i parszywy które żerują niczym huba buba na organizmie gram.pl.
Druga sprawa to interesuje mnie kto był odpowiedzialny za pertraktacje skoro dał się
tak łatwo naciągnąć Sferisowi na tą opłatę.


A może to było od razu w umowie ? A może liczyli że coś "po drodze" kupimy tam.
W miarę jedzenia rośnie apetyt ?

Dnia 17.02.2010 o 23:22, loczyn napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez maniekk

Dnia 17.02.2010 o 23:22, loczyn napisał:

A co do płacenia za odbiór osobisty to na przykład taka firma jak RTV EURO AGD też taki
system posiada i jakoś ludziska się nie skarżą :)

maniekk ale oni podstawowo/głównie handlują "dużymi rzeczami", więc tu sam transport stanowi duże obciążenie finansowe, a i cena on-line od sklepowej jest różna zapewne tak że można by pokryć nawet transport do domu, ale gwarancji nie dam.
A gry są jakby mniejszą/lżejszą rzeczą do transportu.

Ogólnie pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie, byle by drzewo nie obumarło. ( huba buba )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 00:13, AVHD napisał:

A może to było od razu w umowie ? A może liczyli że coś "po drodze" kupimy tam.
W miarę jedzenia rośnie apetyt ?

Wiesz co nie wiem, wiem tylko jedno, że człowiek odpowiedzialny za rozmowy od gram.pl dał ciała. Nie wiem czemu gram.pl występuje tutaj w formie tej słabszej strony która musi ulegać i zgadzać się na wszystko. To raczej Sferis powinien wręcz prosić o to by można było u nich odbierać, ponieważ potrzeba im napływu nowych klientów bo Ci starzy już i tak nie wrócą (wystarczy wpisać w google wyrażenie Sferis i poczytać co to za łachmany i jaką mają opinię złodziei i oszustów). Trochę mi szkoda gram, na prawdę mówię to szczerze, bo ta czkawka się mocno odbije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ej panie i panowie z gram.pl mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego ta informacja nie jest widoczna na stronie głównej? Myślałem, że będzie a tu przeglądam Materiały polecane oraz Gorące tematy a tu ZONK! nie ma! Może mi ktoś z konsulów wytłumaczyć czemu ta informacja jest ukryta, skoro jest bardzo ważna? Chyba, że jakieś DLC na XMBL czy odgrzewany kotlet pokroju THQ stawia na Natala to ważniejsze sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 19:47, akne napisał:

5) "Przydałby się jeszcze program lojalnościowy albo jakaś karta stałego klienta =)."
Jesteśmy w trakcie przygotowywania programu lojalnościowego. Oprócz tego funkcjonują
małe bonusy dla stałych klientów - niższe ceny wybranych gier dla klientów którzy kupili
poprzednią część serii (np. zniżka przy zakupie Napoleon: Total War dla wszystkich, którzy
kupili u nas inną grę z serii Total War; zniżka na Supreme Commander 2 na PC dla tych,
którzy kupili pierwszą część).
Oprócz tego ostatnio najaktywniejszym klientom (odpowiednio duża ilość zamówień w 2009)
udostępniliśmy darmową wysyłkę dla zamówień złożonych od 15 do 28.02.2010.


Dlaczego ta promocja nie dotyczy Napoleona w wersji specjalnej? System zniżki zacny, ale jednoczesne pominięcie wersji kolekcjonerskich czy specjalnych to pomyłka. Szczególnie, że cena jest w tym momencie, po zniżkach, w stosunku do podstawowej, dość wysoka. Skoro skierowana jest do fanów, to przecież fani są zainteresowani również kolekcjonerskimi edycjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odbiór w innych punktach i nie tylko Sferis to bardzo dobry pomysł , bo możliwe było by że w mniejszych miastach 30tyś. będę mógł zrealizować zakupy z gram.pl a czy tak będzie to proszę o wtrącenie zdania
przez Panią akne .
Zniżki dla stałych klientów , program lojalnościowy to znowu dobry pomyśli zachęta do częstego zaglądania do sklepu gram.
Po prostu to co przeczytałem to brzmi bardzo dobrze a okaże się w praktyce , oby było także bardzo dobrze .

Wiec czy jest szansa ze w swoim mieście 20-30 tyś. bedę mógł zrealizować zakupy w Waszym sklepie ?
Czasami kupowałem w tym sklepie ale odstrasza mnie koszty przesyłek kurierskich , żadnych zniżek na wieksze zakupy np. za zakupy powyżej tej sumy przesyłka gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 10:59, Isildur napisał:

> przez Pana akne .

Przez Panią akne ;]


No to dopiero ZONK :)

A tak poważnie to też uważam że ta informacja powinna być dostępna w Gorących Tematach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mój duzy błąd .
Jeżeli będę miał możliwość odbioru gier i zniżek jakie mają być , wtedy stanę się stałym odbiorcą . Zniżki zawsze zachęca do kupowania . Tylko jest narazie większy problem z odbiorem gier , pozostaje tylko kurier co się nie kalkuluje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że po opublikowaniu FAQ jestem usatysfakcjonowany. Szkoda, że te 4 zł są, ale jeśli być może będą jeszcze inne sieci (Empik?), jak i może kiedyś opłata zostanie zniesiona, to da się to wytrzymać.
Ale przede wszystkim, cieszę się, że nie jest tak jak w CPD - nie olewacie nas całkiem, tylko staracie się odpisać/dostosować się do sugestii. Fajnie, że są jeszcze takie firmy.
A co do tego sprzętu, to to "już wkrótce to odczujeci" to co miało oznaczać? Że będzie jeszcze taniej (wiwat!)?
A może będzie więcej produktów (też wiwat, ale mniejszy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2010 o 09:46, Tar-Palantir napisał:

Dlaczego ta promocja nie dotyczy Napoleona w wersji specjalnej?

Niestety w przypadku edycji specjalnych i kolekcjonerskiej rabaty u dystrybutorów są znacznie mniejsze rabaty niż w przypadku zwykłych, więc nie mam pola manewru do dodatkowego zmniejszenia ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 18:52, adam5 napisał:

Takie pytanko a tak mniej więcej kiedy można się spodziewać kiedy będzie dopięte otwarcia
odbioru w np: Szczecinie??

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55695&pid=72 -> pkt. 2
Na chwilę obecną trudno powiedzieć, a nie chcemy podawać terminów bez pokrycia, stąd to "wkrótce".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować