Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed II wymaga połączenia z siecią

395 postów w tym temacie

Ubisoft czuje się bardzo pewnie ma trochę mocnych tytułów na które ludzie się rzucą. ale jeśli to rozwiązanie będzie miało choćby drobne trudności techniczne zrazi graczy do marki na stałe.

Ubisoft gra niebezpiecznie i o ile biorąc pod uwagę skale piractwa na PC można przymknąć oko ( o ile faktycznie system nie będzie robił problemów ) o tyle sprawy dodatków do AC2 na xboxa nie wybaczę:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no paranoja jakaś!Uczciwi ludzi są kopani w dupę!Piraci i tak znajdą sposób na grę więc nie ma to znaczenia!
Kumpel właśnie anulował pre-ordera i sam się zastanawiam czy tego także nie zrobić :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to łącze szerokopasmowe to co to w ogóle jest? Jak ja mam neta od tp na kablu telefonicznym to mam szerokopasmowy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy oni na prawdę wierzą, ze piraci nie zdołają obejść tego zabezpieczenia? IMO to jest bez sensu, mało ze przy instalacji jest wymagane połączenie z Internetem (co jest jeszcze poniekąd zrozumiałe, chcą kontrolować ile kopii jest aktywnych i czy ludzie nie graja na tym samym kluczu) ale do samej gry? To jest zdecydowanie przesada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potem się dziwią, że skala piractwa na PC jest duża :/ Ubisoft sobie jaja robi, jeżeli chodzi o rynek gier pecetowych. I dlatego Ubi nie dostanie ode mnie ani grosza więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co sie stanie jak Ubisoft padna serwery? czy będę mógł wtedy domagać sie zwrotu pieniędzy ze względu na bezużytecznośc zakupionego produktu? Wątpię. Kilka miesięcy temu takie problemy były ze Steamem. Instalowana za pośrednictwem Steam pudełkowa wersja gry nie dała sie odpalić jesli Steam był akurat offline. A zdarzało się to notorycznie. Reasumujac: chore zabezpieczenia EA polegające na ograniczeniu liczby instalacji zostały wycofane po naciskach graczy. Myślę że i t zabezpieczenie tak skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zaczyna być coraz bardziej niebezpieczne, pod przykryciem piractwa utrudniają życie legalnemu użytkownikowi. Dla mnie najlepiej jakby na drugi dzień po premierze ac2 padł im serwer na cały dzień a potem jeszcze po premierze conviction na jakieś kilka dni byłbym wniebowzięty, i wszystkie sejwy szlak trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się, czy nie kupić AC2, znam już odpowiedź.

Wydawałoby się, że minęło już dostatecznie dużo czasu i dostatecznie wiele tytułów mocno ucierpiało na stosowaniu mocnego DRMu, który sprowadzał się do wypożyczania gier zamiast ich sprzedawania, podczas gdy cena pozostawała taka sama jak gry które się naprawdę "kupuje".

Najlepszego Ubisoftowi w wyścigu o najpopularniej torrencony tytuł roku. Póki co chyba nikt nie stara się tak, jak oni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Od początku zapowiadaliśmy, że system będzie wymagał stałego połączenia z Internetem oraz, że jeśli połączenie to zostanie przerwane gra zostanie zastopowana""

Aaaaha, szkoda, że pierwszy raz o tym słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to piraci już się cieszą, że będą mieli bardziej "przyjazną" wersję gry.
AC II + crack = granie bez przeszkód.
Przy takich akcjach cieszę się, że mam X360 i pogram równie spokojnie w oryginał co piraci na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa jak bedzie za pare lat - wyłączą odpowiedzialne za to serwery i co?
Coś czuję że zaraz po zakupie nagram sobie cracka na CD i włożę do boxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A piraci takich bajerów nie będą mieli :) Brawo Ubi!

Przecież teraz jak ktoś będzie grał w oryginał tej gry to wszyscy piraci z okolic będą się z niego śmiali!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno - znając życie wymóg łączenia się gry z Internetem zostanie przez kogoś usunięty i utrudnienia będą dotyczyć tylko uczciwych graczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony : "A co jeśli nie mam internetu to nie zagram?"
Odpowiedź : "Jeśli nie masz internetu to brak możliwości gry w AC2 nie jest twoim największym problemem :)"

Na pewno jak bym miał pre-ordera na tą grę to bym go w tej chwili anulował i poczekał jak sprawa będzie wyglądać po premierze :) Sam się zastanawiam nad anulowaniem pre ordera na Splinter Cella :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 15:07, gogowitczak napisał:

Czy oni na prawdę wierzą, ze piraci nie zdołają obejść tego zabezpieczenia?


Jeśli łączenie się z serwerem działa na zasadzie zbliżonej do tej, z której korzystają gry MMO, złamanie zabezpieczenia będzie nie tylko diabelnie trudne, ale i na dłuższą metę pozbawione sensu, gdyż kto będzie stawiał pirackie serwery dla gry nastawionej na rozgrywkę dla jednego gracza?
Pojawienie się tzw."cracka" wcale nie jest oczywiste, ba! uzależnione od masy czynników. Możesz się baaardzo zdziwić. A tutaj liczy się czas - im dłużej dany tytuł opiera się piratom, tym lepiej.

Osobiście nie uznam tego systemu za zło wcielone, ale pod jednym warunkiem - jeśli mniej więcej po roku od premiery wydany zostanie patch umożliwiający instalację&zabawę w całości w trybie offline, a samo zabezpieczenie nie zostanie do tego czasu złamane. Na taki kompromis skłonny byłbym się zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować