Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Civilization V w drodze

49 postów w tym temacie

Kiedyś na starym kompie grałem trochę w Civ 2, ale jakoś ten typ do mnie nie przemówił. Może przy tej części to się zmieni...
A tymczasem poczekam na więcej informacji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy ruszy pierwsza ankieta typu: "Chcemy Polskę jako jedną z cywilizacji". ;)

Jest to świetna wiadomość. Civki (wszystkie 4 dotychczasowe) były jednymi z najlepszych gier strategicznych jakie kiedykolwiek wyszły. Obawiam się jednak, w związku z faktem, że jest to tytuł który wyjdzie niedługo, że gra zostanie dostosowana do nowych realiów wydawniczych. Co może oznaczać wprowadzenie tragicznie zaprojektowanego systemu DRM albo miliona DLC. (Choć osobiście nie miałbym nic przeciwko malutkimi dodatkami z nowymi frakcjami, jednak jak znam życie pojawią się DLC w stylu: "Nowa technologia: ALFABET").

BTW, zauważyliście, że sukces tej serii oraz fakt, że czwórka sprzedała się naprawdę dobrze świadczą o tym, że hardkorowe gry strategiczne wciąż świetnie bawią? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 18:40, Azuredragon napisał:

BTW, zauważyliście, że sukces tej serii oraz fakt, że czwórka sprzedała się naprawdę
dobrze świadczą o tym, że hardkorowe gry strategiczne wciąż świetnie bawią? ;)

Moim zdaniem ta gra to kwintesencja grania na PC - takiego jakie pamiętam z dawnych lat - wymagającego i wciągającego.

Wracając do CV - czekam na spełnienie obietnic o głębszym wątku strategicznym i zwiększeniu realizmu. Prowadzenie wojen w poprzedniej części przyprawiało mnie o ból zębów, szczególnie wojen gdzie byłem agresorem w późniejszym etapie gry. Mam nadzieję, że tym razem powstanie sensowny sposób ograniczania liczebności armii na jednym polu, bo to przede wszystkim sprawiało, że prowadzenie wojen było mocno nieczytelne i oparte na zrobieniu jak największej kupki jednostek. Oczywiście gra jest mądrze zaprojektowana i wojny można zwyczajnie wyłączyć... wtedy jednak brakuje trochę wyzwania i niebezpieczeństwa związanego z

Spoiler

możliwością

nieuchronnością ataku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale, ale do jasnej anieli, kiedy wreszcie powstanie Alpha Centauri 2? Szanse są nikłe, gdyż ponoć to EA posiada prawa do tytułu, ale aż się prosi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Jestem zawiedziony. Łudziłem się, że Sid tym razem postawi na nową markę albo wygrzebie ze swojego portfolio jakieś wykopalisko i rozwinie je tak, że ludziom oko zbieleje. No cóż, pomyliłem się - słowo "wapno" aż samo się ciśnie na usta. Jestem wielkim fanem serii Civ - katowałem każdą kolejną odsłonę i dodatki do nich, ale, na litość boską, Sida Meiera stać na więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować