Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Civilization V w drodze

49 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2010 o 20:38, wadim84 napisał:

Przydała by się jeszcze konkrecja czyli call to power 3.Dwójka była chyba najlepszą cywilizacją


Seria CtP powstała w wyniku konfliktu o prawa do marki miedzy MicroProse, a Activision i nie ma wiele wspólnego z prawdziwą Cywilizacją. Jest raczej klonem, który zdechł tak, jak na to zasłużył.

BTW - w cIV i dodatki grałeś? Szczerze mówiąc trudno mi sobie wyobrazić, by ciV była w stanie przebić cIV - będzie to piekielnie trudne zadanie i nie wiadomo tak naprawdę, jak te realistyczne założenia się sprawdzą w praktyce. Civ nigdy nie stawiała realizmu zbyt wysoko na liście najważniejszych cech gry. Civ zawsze korzystała z umownych wzorców i symboli, bo opierała się na filozofii Meiera. A dla niego najważniejszy jest FUN, a nie realizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 21:20, Vojtas napisał:

Seria CtP powstała w wyniku konfliktu o prawa do marki miedzy MicroProse, a Activision
i nie ma wiele wspólnego z prawdziwą Cywilizacją. Jest raczej klonem, który zdechł tak,
jak na to zasłużył.

BTW - w cIV i dodatki grałeś? Szczerze mówiąc trudno mi sobie wyobrazić, by ciV była
w stanie przebić cIV - będzie to piekielnie trudne zadanie i nie wiadomo tak naprawdę,
jak te realistyczne założenia się sprawdzą w praktyce. Civ nigdy nie stawiała realizmu
zbyt wysoko na liście najważniejszych cech gry. Civ zawsze korzystała z umownych wzorców
i symboli, bo opierała się na filozofii Meiera. A dla niego najważniejszy jest FUN, a
nie realizm.


Może to był klon ale gra biła civ 3 praktycznie we wszystkim a tak poza tym gram cały czas w czwórkę jest dobra ale brakuje tego czegoś co miał CTP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Civ V? No cóż dlaczego by nie? Chociaż z drugiej strony wolałbym Sid Meier''s Alpha Centauri 2 ale brak remake''a/kontynuacji SMAC wynika bardziej z problemów z prawami do tytułu które posiada EA niż z braku chęci ze strony Firaxis.

Tylko oby tym razem obeszło się bez problemów technicznych które zostaną naprawione dopiero pół roku po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 19:14, hallas napisał:

Wracając do CV - czekam na spełnienie obietnic o głębszym wątku strategicznym i zwiększeniu
realizmu. Prowadzenie wojen w poprzedniej części przyprawiało mnie o ból zębów, szczególnie
wojen gdzie byłem agresorem w późniejszym etapie gry. Mam nadzieję, że tym razem powstanie
sensowny sposób ograniczania liczebności armii na jednym polu, bo to przede wszystkim
sprawiało, że prowadzenie wojen było mocno nieczytelne i oparte na zrobieniu jak największej
kupki jednostek.

Taka strategia działała w trójce, ale w czwórce dzięki "collateral damage" nie był to już taki dobry pomysł. Czytaj - kilka czołgów zmasakrowało by Twoją wielką kupkę na jednym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 20:38, wadim84 napisał:

Przydała by się jeszcze konkrecja czyli call to power 3.Dwójka była chyba najlepszą cywilizacją

"Chyba", to dobre słowo. Mimo, że zagrywałem się w dwójkę i z tego powodu poleciała mi na studiach jedna sesja, to czwórka przebija dwójkę praktycznie pod każdym względem. A już czwórka uzupełnioną o dodatek BTS (albo po prostu Complete) jest najprawdopodobniej najlepiej grywalną ze wszystkich gier tego typu jakie kiedykolwiek wyszły. Ma po prostu wszystkie cechy dwójki uzupełnione o najlepsze cechy jedynki plus religie, korporacje, granice kulturowe, wielkich ludzi, w tym wielkich generałów, zdarzenia losowe, mapę w postaci rozwijanej kuli ziemskiej i wiele innych cech, które wciskają człowieka w fotel na godziny lub dni.

Piątce będzie bardzo trudno ulepszyć ten koktajl jeżeli nie będzie zawierać cech, które okazały się tak grywalne w czwórce wraz z ostatnim dodatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 11:03, Olamagato napisał:

> Przydała by się jeszcze konkrecja czyli call to power 3.Dwójka była chyba najlepszą
cywilizacją
"Chyba", to dobre słowo. Mimo, że zagrywałem się w dwójkę i z tego powodu poleciała mi
na studiach jedna sesja, to czwórka przebija dwójkę praktycznie pod każdym względem.
A już czwórka uzupełnioną o dodatek BTS (albo po prostu Complete) jest najprawdopodobniej
najlepiej grywalną ze wszystkich gier tego typu jakie kiedykolwiek wyszły. Ma po prostu
wszystkie cechy dwójki uzupełnione o najlepsze cechy jedynki plus religie, korporacje,
granice kulturowe, wielkich ludzi, w tym wielkich generałów, zdarzenia losowe, mapę w
postaci rozwijanej kuli ziemskiej i wiele innych cech, które wciskają człowieka w fotel
na godziny lub dni.

Piątce będzie bardzo trudno ulepszyć ten koktajl jeżeli nie będzie zawierać cech, które
okazały się tak grywalne w czwórce wraz z ostatnim dodatkiem.


Dorzuć do tego jeszcze stworzony przez fanów Rise of Mankind, a uzyskasz kombajn przy którym mozg mi się przegrzewa. Nawet teraz boję się znów instalować CIV na kompie, ta gra piekielnie mnie uzależnia. Nie ma to jak maratońska rozgrywka na olbrzymiej mapie... i człowiek jest wyłączony z życia na tydzień... tylko tydzień jak mu się poszczęści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wyczekiwana przeze mnie gra. Mam tylko nadzieję, że dyplomacja FAKTYCZNIE zostanie rozbudowana w stosunku do czwórki. Już się nie mogę doczekać ponownego uzależnienia się, i mojej ukochanej Grecji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 12:58, Asthariel napisał:

Najbardziej wyczekiwana przeze mnie gra. Mam tylko nadzieję, że dyplomacja FAKTYCZNIE
zostanie rozbudowana w stosunku do czwórki. Już się nie mogę doczekać ponownego uzależnienia
się, i mojej ukochanej Grecji...


Tak, zdecydowanie dyplomacja wymaga* rozbudowania, troszeczkę irytowało mnie, że jedyne ciekawsze opcje dyplomatyczne były w przypadku wybudowania pałacu apostolskiego, a w każdej innej sytuacji sprowadzało się to do reagowania na działania komputerów...

EDIT
* oczywiście - nie "wymaga", a "mogłaby zostać" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już się domyśliłem z okładki najnowszego Playa.
BTW. To już chyba 2(po NFS: Pro Street) pierwsza na świecie zapowiedź na łamach tego czasopisma, nieźle, nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 19:14, hallas napisał:

Moim zdaniem ta gra to kwintesencja grania na PC - takiego jakie pamiętam z dawnych lat
- wymagającego i wciągającego.


Nie wiem czy wiesz ale civ. ukazała sie na:
-Amigę, Atari ST, MS-DOS, Windows, Super Nintendo, Macintosh (mówię o "jedynce", ja np. grałem na Amidze), a nastepne części też były na wielu platformach.
Chyba, że chodzi Ci o to, że zawsze była obecna na pc z czym się zgadzam (co prawda ostatnie Civilization Revolution ukazała się tylko na konsolach Playstation 3,Xbox 360, Nintendo DS, Wii, iPhone OS, ale to jest bardziej zabawowa wersja civ. - mimo że Sida M. - nie ma co jej porównywać do "dużych" civek)
Więc może po prostu "kwintensencja strategii turowej" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować