Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Civilization V w drodze

49 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2010 o 13:38, Kryku2 napisał:

Więc może po prostu "kwintensencja strategii turowej" :-)

Nie, ogólnie. Zagraj w pierwszego Prince of Persia. Zagraj w ostatniego. Pierwszego nie da się przejść na pół śpiąco, z piwem, podżerając co chwilę chipsy... A niby gra na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 13:38, Kryku2 napisał:

Nie wiem czy wiesz ale civ. ukazała sie na:
-Amigę, Atari ST, MS-DOS, Windows, Super Nintendo, Macintosh (mówię o "jedynce", ja np.
grałem na Amidze), a nastepne części też były na wielu platformach.


Ale gdzie Civ odniosła największy sukces? I czy przypadkiem późniejsze wersje konsolowe nie były kulą w płot?

Dnia 19.02.2010 o 13:38, Kryku2 napisał:

Chyba, że chodzi Ci o to, że zawsze była obecna na pc z czym się zgadzam (co prawda ostatnie
Civilization Revolution ukazała się tylko na konsolach Playstation 3,Xbox 360, Nintendo
DS, Wii, iPhone OS, ale to jest bardziej zabawowa wersja civ. - mimo że Sida M. - nie
ma co jej porównywać do "dużych" civek)


Civ Rev to taki spin off przystosowany do sterowania i charakterystyki konsol - odniósł duży sukces, a więc jakiś popyt na tego typu produkcje jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 11:03, Olamagato napisał:

"Chyba", to dobre słowo. Mimo, że zagrywałem się w dwójkę i z tego powodu poleciała mi
na studiach jedna sesja, to czwórka przebija dwójkę praktycznie pod każdym względem.
A już czwórka uzupełnioną o dodatek BTS (albo po prostu Complete) jest najprawdopodobniej
najlepiej grywalną ze wszystkich gier tego typu jakie kiedykolwiek wyszły. Ma po prostu
wszystkie cechy dwójki uzupełnione o najlepsze cechy jedynki plus religie, korporacje,
granice kulturowe, wielkich ludzi, w tym wielkich generałów, zdarzenia losowe, mapę w
postaci rozwijanej kuli ziemskiej i wiele innych cech, które wciskają człowieka w fotel
na godziny lub dni.

Zgadzam się, że 4 jest najlepsza. Choć ten najnowszy dodatek wydaje mi się przekombinowany trochę. Jest w nim trochę za dużo budynków i technologii (preferuję raczej bardziej dynamiczną rozgrywkę na mapach small, co najwyżej medium) w porównaniu z gołą 4. Jeszcze nie rozumiem koncepcji szpiegowania i korporacji za bardzo (bo z dodatkami na razie grałem niecałe dwie gry) to na ich temat się nie wypowiadam ;).

Dnia 19.02.2010 o 11:03, Olamagato napisał:

Piątce będzie bardzo trudno ulepszyć ten koktajl jeżeli nie będzie zawierać cech, które
okazały się tak grywalne w czwórce wraz z ostatnim dodatkiem.

Mi to wystarczy byle tylko wszystko ładnie scalili i dodali opcję bardziej dynamicznej rozgrywki (mniej technologi i budynków, i większe skupienie na potyczkach) i będzie "si". Tak na marginesie to na obrazkach z piątki widać "hexy"! Wow to może być dobre ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2010 o 11:03, Olamagato napisał:

"Chyba", to dobre słowo. Mimo, że zagrywałem się w dwójkę i z tego powodu poleciała mi
na studiach jedna sesja, to czwórka przebija dwójkę praktycznie pod każdym względem.
A już czwórka uzupełnioną o dodatek BTS (albo po prostu Complete) jest najprawdopodobniej
najlepiej grywalną ze wszystkich gier tego typu jakie kiedykolwiek wyszły. Ma po prostu
wszystkie cechy dwójki uzupełnione o najlepsze cechy jedynki plus religie, korporacje,
granice kulturowe, wielkich ludzi, w tym wielkich generałów, zdarzenia losowe, mapę w
postaci rozwijanej kuli ziemskiej i wiele innych cech, które wciskają człowieka w fotel
na godziny lub dni.

Piątce będzie bardzo trudno ulepszyć ten koktajl jeżeli nie będzie zawierać cech, które
okazały się tak grywalne w czwórce wraz z ostatnim dodatkiem.


Mi tam brakuje kilku rzeczy jak np. public worksy to było lepsze niż robotnicy, budowanie juz rozwinetych miast w dalszej rozgrywce, miasta na wodzie i w kosmosie, ustalanie godz. pracy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fenomen serii jest niesamowity. Pamiętam jak pierwszą część męczyłem na Amidze 500...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw, co Firaxis wymyśli, bo Civ 4 to był zawód. Najlepsza ich gra to Alfa Centauri i z tym mogliby coś zrobić. Z sentymentu chyba kupię "piątkę", choć byłem zdegustowany wieloma elementami "czwórki", która skutecznie obrzydziła mi ganie w gry z tej serii. Ale może jednak wreszcie dobra Civka?? Słaba nadzieja, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 23:19, Reel_Mixer napisał:

Jestem bardzo ciekaw, co Firaxis wymyśli, bo Civ 4 to był zawód.


A w czym cIV Cię zawiodła, jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować