Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Jako, że nie zauważyłem jeszcze tematu ogólnego o drugiej części więc postanowiłem go założyć. Po co wypowiadać się w kilku tematach skoro można w jednym ;)

Co do samej gry. Pierwsza część była bardzo dobra, ciekawa fabuła i decyzje które miały wpływ w dalszej części przygody. Mam nadzieję, że druga część utrzyma poziom i otrzymamy grę jeszcze lepszą niż ostatnio. Do poprawy według mnie jest przede wszystkim walka która była dość schematyczna i mi ogólnie się nie podobała...Jednak liczę, że twórcy wiedzą co robią i otrzymamy ponownie grę która będzie w stanie rywalizować z innymi grami z gatunku RPG..szanse są duże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walka jak walka, mi akurat pasowała. Tylko ten rozwój postaci - sama idea talentów zła nie jest, ale przeładowanie drzewka umiejętnościami typu "miażdżenie 50%" (pierwsza lepsza nazwa, jaka mi przyszła do głowy, dawno nie grałem) po prostu irytuje, a tej siły się nie odczuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 20:29, tykus napisał:

Walka jak walka, mi akurat pasowała. Tylko ten rozwój postaci - sama idea talentów zła
nie jest, ale przeładowanie drzewka umiejętnościami typu "miażdżenie 50%" (pierwsza lepsza
nazwa, jaka mi przyszła do głowy, dawno nie grałem) po prostu irytuje, a tej siły się
nie odczuwa.


Mi właśnie nie za bardzo, po pewnym czasie mnie nudziła strasznie...Kolejne co chciałbym żeby było poprawione to ekwipunek..więcej sprzętu i ogólnych "śmieci" które możemy włożyć do plecaka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A plecaczek akurat moim zdaniem został dość sprawnie zrealizowany. Żadnych zbędnych pierdół, a i tak wiecznie przeładowany. Moim zdaniem Geralt to zabójca potworów na zlecenie, a nie jednoosobowa karawana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 20:32, Longer napisał:

Mi właśnie nie za bardzo, po pewnym czasie mnie nudziła strasznie...Kolejne co chciałbym
żeby było poprawione to ekwipunek..więcej sprzętu i ogólnych "śmieci" które możemy włożyć
do plecaka;)


NIe można przedabrać, pamiętaj że to wiedźmin, ni jakiś tam poszukiwaczyna przygód ;)

Mogłyby rozwiniete romanse się pojawić a'la Baldur2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 20:41, tykus napisał:

A plecaczek akurat moim zdaniem został dość sprawnie zrealizowany. Żadnych zbędnych pierdół,
a i tak wiecznie przeładowany. Moim zdaniem Geralt to zabójca potworów na zlecenie, a
nie jednoosobowa karawana.


Racja, jednak ja jestem typem zbieracza w "erpegach" i mi akurat tego brakowało ;) To co mi się podobało to różne księgi znajdowane bądź kupowane, które czytało się fajnie i chciałbym żeby w dwójce było ich więcej i były dłuższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 20:47, Ichibanboshi-kun napisał:

> Mi właśnie nie za bardzo, po pewnym czasie mnie nudziła strasznie...Kolejne co chciałbym

> żeby było poprawione to ekwipunek..więcej sprzętu i ogólnych "śmieci" które możemy
włożyć
> do plecaka;)

NIe można przedabrać, pamiętaj że to wiedźmin, ni jakiś tam poszukiwaczyna przygód ;)

wiem wiem, jednak nie moja wina że to lubię i się przyzwyczaiłem z innych tytułów;)

Dnia 18.02.2010 o 20:47, Ichibanboshi-kun napisał:

Mogłyby rozwiniete romanse się pojawić a''la Baldur2 :D

akurat tutaj się nie zgadzam...Geralt woli szybkie spotkania z pannami i angażowanie się nie wchodzi w grę, wiem że Yennefer i Triss były częściej jednak to jest typ zimnego drania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 20:57, Longer napisał:

wiem wiem, jednak nie moja wina że to lubię i się przyzwyczaiłem z innych tytułów;)

Wiedźmin został za realistycznie napisany, nie posiada niestety Próżniowego Woreczka :D

Dnia 18.02.2010 o 20:57, Longer napisał:

akurat tutaj się nie zgadzam...Geralt woli szybkie spotkania z pannami i angażowanie
się nie wchodzi w grę, wiem że Yennefer i Triss były częściej jednak to jest typ zimnego
drania ;)

Czy ja wiem? W sadze był z Yen, skończył z Yen do końca.
Zdradzał ją, ale jednak kochał, czyli raczej taki, letni drań ;)


Mam nadzieję, żę muzyka oczywiście będzie napisana przez Scorpika i Błaczaka, bo za genialna jest ścieżka z W1.
W mordę doczeakć się nie mogę, Wiedźmin podbił moje serce od samego interfejsu ;) Na to czekałem od przejścia 150. raz bg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2010 o 07:10, Ichibanboshi-kun napisał:

Mam nadzieję, żę muzyka oczywiście będzie napisana przez Scorpika i Błaczaka, bo za genialna
jest ścieżka z W1.
W mordę doczeakć się nie mogę, Wiedźmin podbił moje serce od samego interfejsu ;) Na
to czekałem od przejścia 150. raz bg2

Muzyka była genialna to fakt, też mam nadzieję, że autorzy się nie zmienią...
Też się doczekać nie mogę..zobaczymy w marcu co tam autorzy wykombinowali z Wiedżminem 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komu jak komu, ale mi system walki się spodobał. Prosty i fajnie wyglądał. Może byłoby lepiej gdyby był ten np. z Gothica, ale raczej tutaj nie będzie przełomu. Największą zaletą była fabuła i mam nadzieję, że w dwójce będzie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko nie z Gothica! :-P Może wymyślą coś innowacyjnego. A fabuły raczej nie powinni zepsuć, w końcu świat Wiedźmina jest dosyć dużo i otwiera przed scenarzystami duże możliwości. Byleby była spójna i porywająca i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 12:58, Ichibanboshi-kun napisał:

Ja również na system walki nie narzekam. Był efektowny i zależny od tego co nasz wiedźmin
potrafi i to mnie się podobało.


Fakt. Na początku nie czaiłem o co biega, ale po paru minutach załapałem i pokochałem wiedźmińską walkę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 14:47, Mikex napisał:

Fakt. Na początku nie czaiłem o co biega, ale po paru minutach załapałem i pokochałem
wiedźmińską walkę ;D


Za pierwszym razem kżdy tyłka daje hehe :D Ja dopiero ostatnio jak znów zasiadłem, radzę sobie bezproblemowo. No i jakie te walki efektowne! Nie mogę już się doczekać W2, czuję się jakbym znów czekał na W1 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież walka to było coś zupełnie nowego, z tych nudnych i statycznych erpegów, ale dodana z kombosami, a to juz wystarczy, by była świetna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 10:59, Kineq116 napisał:

A fabuły raczej nie powinni
zepsuć, w końcu świat Wiedźmina jest dosyć dużo i otwiera przed scenarzystami duże możliwości.
Byleby była spójna i porywająca i będzie git.


REDzi pisali na forum że W2 będzie trochę krótszy od W1 (nie będzie 90h) bo chcą zrobić spójną fabułę, ale za to pracują nad tym aby każdy rozdział można było na kilka sposobów przejść i za jednym podejściem do gry wszystkiego się nie zobaczy.
Jak dla mnie to mogą tak zrobić, już wole trochę mniej godzin spędzić za pierwszym razem i przechodzić kilka razy niż przejść raz i wszystko zobaczyć.raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 15:47, Ichibanboshi-kun napisał:

> Fakt. Na początku nie czaiłem o co biega, ale po paru minutach załapałem i pokochałem

> wiedźmińską walkę ;D

Za pierwszym razem kżdy tyłka daje hehe :D Ja dopiero ostatnio jak znów zasiadłem, radzę
sobie bezproblemowo. No i jakie te walki efektowne! Nie mogę już się doczekać W2, czuję
się jakbym znów czekał na W1 xD


Mi jedynie brakowało możliwości odrąbania tego i owego, ale mam nadzieję, że w W2 naprawią swój błąd ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co, wiedźmin to nie Longinus Podbipięta, żeby masowo łby urywał:D

W książce, jak dobrze pamiętam, było najwyżej wbicie sztyletu w dłoń;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 17:30, zerohunter napisał:

Po co


Bo głupio wygląda jak koleś dostaje w bok szyi ostrym mieczem i nic się nie dzieję ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować