Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2010 o 21:11, Piotrbov napisał:

Gra musi być tworzona w języku angielskim, bo przecież to będzie gra międzynarodowa i
wszystkie materiały muszą być w języku, który każdy zrozumie.

Jest to dla mnie jasne jak słońce; napisałem to zresztą w swoim poście. Pytałem tylko, czy znana jest osoba tworząca dialogi - w końcu w takiej grze to kluczowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah! Miecze w pochwach! Jednak da się! In your face, Dragon Age, Wieśek 1 i miecze przyklejane do pleców ;). Troche przy tych pochwałach twórców martwi mnie AI wroga. Czemu atakują Geralta, zamiast lecieć na Triss. Jesli czyta to ktoś z CDprojektu - mam nadzieje, ze misje są troche tak jak w symulatorach lotu tzn. myśliwce na wrogie myśliwce,a bombowce na cel głowny (tu: Triss i jej tragarz). Ale i tak zapowiada sie super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 21:23, Elwro napisał:

Jest to dla mnie jasne jak słońce; napisałem to zresztą w swoim poście. Pytałem tylko,
czy znana jest osoba tworząca dialogi - w końcu w takiej grze to kluczowe!


Ok, to ja ciebie nie zrozumiałem, jednakże rozmawiając z osobą odpowiedzialną za fabułę tej gry dowiedziałem się że też jest odpowiedzialny z dialogi, więc prawdopodobnie on zrobił te dialogi.

Skie -----> Zauważ, że w tej pierwszej części Triss była bezbronna, a Geralt nie. Więc kogo lepiej atakować? Tego który może cię zabić, czy jakąś bezbronną osobę, wiedząc, że próbując ją zabić zostaniesz zabity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 21:18, Arkads napisał:

Najlepszym wyborem w wersji PL byłby pan z 1, genialnie się wdał w Geralta, świetny głos.
I ta twarz (wiem, katuję, ale ona jest okropna, jak playboy wygląda. W jedynce była świetna.)


Głos był fajny. Widać, że aktor starał się upodobnić do Żebrowskiego co się udało bardzo fajnie i mi odpowiadało. Jeśli idzie zaś o twarz to po obejrzeniu 1 traileru byłem na nie, mimo to gdy opadły emocje to muszę przyznać, że spodobała mi się. Zresztą sama grafika robi ogromne wrażenie i pytanie jest jakie będą wymagania gry. Jedyne co mi się nie podoba to ilość potworków w lesie, nie chciałbym żeby gra zmieniła się w H&S. Gra bardzo dużo by straciła w moich oczach, nie lubię tego typu gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jedynce, jak na bagna uderzyłeś też było tego sporo ; ) Potworów, oczywiście.

Twarz? Nie jest najgorsza, ale wg mnie, jak i większości community na forum Witchera w jedynce była lepsza. Bardziej przypominała właśnie takiego Wiedźmina który wiele przeżył, to jego spojrzenie. Ale cóż, moja opinia, taki cichy subiektywizm, który, mam nadzieję wyprze jakiś wpływ na końcowy wygląd Geralta, bo gościu z CPDRed pisał że przejdzie ona jeszcze wiele faz.

I w sumie o wiele bardziej podobała mi się ta z pierwszego gamepalya, tego na rozdrożu niż ta teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 21:31, Arkads napisał:

W jedynce, jak na bagna uderzyłeś też było tego sporo ; ) Potworów, oczywiście.

Było sporo ale tutaj jest jeszcze więcej.

Dnia 25.03.2010 o 21:31, Arkads napisał:

Twarz? Nie jest najgorsza, ale wg mnie, jak i większości community na forum Witchera
w jedynce była lepsza. Bardziej przypominała właśnie takiego Wiedźmina który wiele przeżył,
to jego spojrzenie. Ale cóż, moja opinia, taki cichy subiektywizm, który, mam nadzieję
wyprze jakiś wpływ na końcowy wygląd Geralta, bo gościu z CPDRed pisał że przejdzie ona
jeszcze wiele faz.

Czytałem ten post i również opinie graczy jednak ja naprawdę nic do tej twarzy nie mam. Oczywiście liczę, że dodadzą kilka blizn, bardziej widoczny zarost i go trochę "ubrudzą" bo obecnie wygląda jak lalka.

Dnia 25.03.2010 o 21:31, Arkads napisał:

I w sumie o wiele bardziej podobała mi się ta z pierwszego gamepalya, tego na rozdrożu
niż ta teraz.

Mi bardziej podobał się klimat w mieście. Widać, że będzie tam dosyć dużo questów pobocznych a i sam wygląd jest ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2010 o 21:26, Piotrbov napisał:

Skie -----> Zauważ, że w tej pierwszej części Triss była bezbronna, a Geralt nie.
Więc kogo lepiej atakować? Tego który może cię zabić, czy jakąś bezbronną osobę, wiedząc,
że próbując ją zabić zostaniesz zabity?


Ok, rozumiem - ale wtedy dwóch zajmuje Geralta, a jeden wali w cel główny, bo gdy ten padnie, to łucznicy wszystkich rozstrzelają... Czepiam się tak trochę na wyrost, ale jak już się twórcy chwalą ekosystemami itp, to można by pomarzyć o taktyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh ale Geralt będzie miał przeje przekichane;)
Niby się to fajnie zapowiada ale nie bardzo mi się podoba jakiś podział na klasy (alchemik, mag itp) no i broni za dużo. Wiedźmińskie miecze były najlepsze;) Giera na pewno będzie wypaśna ale muszę ponarzekać bo chciałbym więcej z książki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 21:40, Skie napisał:

Ok, rozumiem - ale wtedy dwóch zajmuje Geralta, a jeden wali w cel główny, bo gdy ten
padnie, to łucznicy wszystkich rozstrzelają... Czepiam się tak trochę na wyrost, ale
jak już się twórcy chwalą ekosystemami itp, to można by pomarzyć o taktyce...


A czy ktoś mówił, że elfy są mądre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 21:41, Witcher1990 napisał:

Niby się to fajnie zapowiada ale nie bardzo mi się podoba jakiś podział na klasy (alchemik,
mag itp)

Z tymi klasami to ma być tak, że ty sobie idziesz jakąśtam ścieżką rozwoju, wybierasz umiejętności, a gra stwierdza, że idziesz w alchemika, to daje ci bonusy do tworzenia mikstur. Ja tak to widzę i tak to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 21:52, szypek26 napisał:

Z tymi klasami to ma być tak, że ty sobie idziesz jakąśtam ścieżką rozwoju, wybierasz
umiejętności, a gra stwierdza, że idziesz w alchemika, to daje ci bonusy do tworzenia
mikstur. Ja tak to widzę i tak to rozumiem.


A ja to widzę tak, że i tak walczysz mieczem, i masz prawo decydować, jak będziesz walczył, czy tylko ostro mieczem i tyle, czy też wspomagał się magią, miksturami, bombami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 21:26, Piotrbov napisał:

Ok, to ja ciebie nie zrozumiałem, jednakże rozmawiając z osobą odpowiedzialną za fabułę
tej gry dowiedziałem się że też jest odpowiedzialny z dialogi, więc prawdopodobnie on
zrobił te dialogi.

Dzięki za informację. Szczerze mówiąc, jeśli autor angielskich dialogów jest niedwujęzycznym Polakiem, to projekt można spisać na straty. Józef Korzeniowski był jeden. Ja mam w dalszym ciągu cichą nadzieję, że Polacy wymyślili fabułę - czyli co, gdzie, kiedy, jak i dlaczego się stanie albo nie stanie, a następnie wyłuszczyli wszystko profesjonalnemu pisarzowi będącemu "rdzennym" użytkownikiem języka angielskiego. Coś podobnego do przypadku Risena. Chociaż niestety informacja od Ciebie każe mi chyba porzucić tę nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wolał system rozwoju paseczkowy + kamienie milowe.

Co Geralt robi najczęściej, to owocuje statami, może przy tym odblokować wspomniane kamienie - większe usprawnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ok, ok - nie muszą być mądre. Ale ich dowódca juz powinien, bo wygląda na jednego z głównych przeciwników Geralta w całej grze.
Na ostatnim filmiku widać też jak Geralt walczy w lesie z jakimiś potworami, a Triss je podpieka czarami. I znowu, chyba wszystkie stwory koncentrują się na Geralcie. Super by było, jakby było to zależne od poziomu trudności - na wyzszym trzeba dbać nie tylko o siebie, ale też o towarzyszy... Tak sobie gdybam, do wydania gry jeszcze masa czasu i wiele się może okazać i zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie będzie Ci kazał grać czymś innym poza srebrnym mieczem przeciw potworom i z księżycowego metalu przeciwko ludziom;>
btw Gra naprawdę wygląda świetnie. DA może się schować ze swoim oklepanym schematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 21:50, szypek26 napisał:


No to po raz kolejny mnie uspokoiłeś ;) Już myślałem, że tak będzie w całej grze, jednak jeśli to był błąd wczesnej wersji to na razie nie mam powodów to zmartwień ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc na początek po zobaczeniu trailera byłem zawiedziony nową twarzą Geralta, ale teraz po kilku dniach, nowym filmiku i screenach z gry jestem dobrej myśli, trochę postarzeją go i dodadzą jakiś zarost i będzie dla mnie super. Co do kitki Geralta, mi pomysł spodobał się od razu, jakaś odmiana od rozpuszczonych włosów Wink

Triss jak dla mnie super, zwłaszcza tutaj:
http://www.gamespot.com/pc/rpg/thewitcher2/images/0/17/?tag=thumbs_below;thumb;2
W grze nie najgorszej ale jeszcze przydałoby się popracować nad nią.

Jaskra i Zoltana słabo widać, ale dziwnie wyglądał Jaskier na szubienicy, na artach już lepiej. Zoltan w jedynce wyglądał dla mnie młodo (może dlatego że technologia na to nie pozwalała), teraz na artach wygląda super.

Zakapturzony jak dla mnie bardzo dobrze wygląda.

Elf i Królobójca też bardzo dobrze.

Teraz trochę o rozmowach. Ciekawi mnie ten czas przy wyborze, przypuszczam że nie będzie przy wszystkich rozmowach, lub przy niektórych większy lub mniejszy. Gestykulacja na razie podoba mi się w rozmowie z elfem, sam elf fajnie ****** rękoma i się rusza, tak samo zakapturzony, ale Geralt jak dla mnie jakoś sztywno we wszystkich pokazanych dialogach wygląda, na szczęście REDzi mają na to czas. W drugiej rozmowie pod szubienicą podoba mi się ten łysy koleś. Dużo dialogów nie widziałem z ME2 ale myślę że gorzej Wiedźmin nie będzie prezentował się w tej kwestii. Jeszcze chciałbym dodać że podoba mi się głos elfa, za to Geralta ani trochę.

Walka na razie fajnie dla mnie wygląda, ale żebym ocenił czy lepsza była w jedynce to muszę najpierw w to zagrać Wink

O fabułę ja się nie martwię.

Podoba mi się że lokacje mają być większe i że będzie się podróżować do lokacji bardziej od się oddalonych

Grafika z tego co było widać to świetnie się prezentuje (trzeba będzie zmienić gf 9600gt na coś lepszego, dodać 2gb ramu aby mieć w sumie 4gb, ale mam nadzieje że 2 rdzeniowy phenom wystarczy do płynnej gry w miarę dobrej jakości)

Jak dla mnie to premiera może być w kwietniu 2011, akurat na urodziny Wink

Longer:
Co do tych stworów w lesie to chyba na tym pokazie miało być ich kilka, ale coś się popsuło i było ich więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie coś jak system The Elder Scrolls? Paseczek 0-100 i co 25 jakiś bonusik?
Imo ten system jest wspaniały. Postacie stale wykonujące daną czynność stają się w niej coraz lepsze, zyskują wprawę. Takie to... realne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o atakowanie tylko Geralta to wydaje mi sie ze jest to na potrzeby filmu, nie zapominajmy ze to alpha. Przeciez w jedynce podczas walki z bestia, albo eskortowania wiesniaczki barghesty atakowaly nie tylko nas, wiec uwazam, ze akurat w tej kwestii nie ma o co sie martwic.

Co do walki, to jak dla mnie idealnie by bylo, jak walka bylaby duzo bardziej, hmmm, interaktywna? i przy tym widowiskowa. Cos w stylu - kiedy trzymamy blok to Geralt paruje ciosy nawet do kilku przeciwnikow (im gorszych tym wiecej, i niech to nie bedzie tylko napis ''sparowanie'' nad glowa!), a po bloku odpowiednio szybkie wcisniecie ataku spowoduje wyprowadzenie kontry. Albo wcisniecie bloku w odpowiedniej chwili przed otrzymaniem ciosu spowoduje uchylenie sie o wlos przed ostrzem/szponem i odsloni przeciwnika na atak. Jakies takie polaczenie walki z gier typu Devil May Cry, Jedi Academy z kompleksowym systemem kombosow mieczem, opcjonalne dla zaawansowanych graczy. Wiem ze to tylko plonne nadzieje, ale walke w Wiedzminie zawsze wyobrazalem sobie w taki sposob:)

Facjata wiedzmina z pierwszego (drugiego?) trailera rzeczywiscie byla paskudna, ale to widac na tym screenie:

http://image.com.com/gamespot/images/2010/081/reviews/975399_20100323_790screen001.jpg

naprawde mi sie podoba, jezeli tylko redzi beda podazali w tym kierunku, to uwazam ze mozemy spac spokojnie, bo ta twarz pasuje Geraltowi. Ot moje trzy grosze:) Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować