Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Wiadomo tylko ze Geralt się znim stykał wcześniej teraz trzeba kombinować z jego wrogów którzy nie zostali uśmierceni w jedynce. Ale ja sadze ze to jakiś inny Wiedźmin chyba ze sie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 19:04, karolekx23x napisał:

Wiadomo tylko ze Geralt się znim stykał wcześniej teraz trzeba kombinować z jego wrogów
którzy nie zostali uśmierceni w jedynce. Ale ja sadze ze to jakiś inny Wiedźmin chyba
ze sie mylę.


To raczej nie jest nikt z ''jedynki''. To musi być ktoś z sagi, ktoś kto miał z Geraltem dobre stosunki, a przynajmniej nie złe :p
Niestety nie przypominam sobie nikogo podobnego. Chyba przeczytam sage na nowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 19:35, Buachu napisał:

To raczej nie jest nikt z ''jedynki''. To musi być ktoś z sagi, ktoś kto miał z Geraltem
dobre stosunki, a przynajmniej nie złe :p


Równie dobrze może to być ktoś, kogo Geralt poznał, a nie pojawił się w grze lub sadze. W końcu Geralt nie urodził się na pierwszych kartkach Krwi Elfów, a Redzi raczej się tylko do sagi nie ograniczają...? ; )

Ew.

Spoiler

ojciec Geralta

. Ale ta teoria jest głupsza niż sporo tych, które widziałem =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 19:45, Adjatha napisał:

Ew.

Spoiler

ojciec Geralta

. Ale ta teoria jest głupsza niż sporo tych, które widziałem
=D


To jest całkiem niezła teoria! Fajnie było jak by to była prawda. Aczkolwiek Geralt spotkał się jedynie ze swoją matką, o ojcu nic nie wspominał ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geralt ma niemalże setkę lat, nietrudno byłoby przypisać panu Zabójcy jakąś rolę w jego życiu. Okresu do wciśnięcia faktu mają REDzi aż za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 19:51, Buachu napisał:

To jest całkiem niezła teoria!

Ckliwe, naciągane, nadaje się do zrobienia talk-show, w którym panowie pobiją się krzesłami przy wtórze pisków Ophry.
Szczerze wolałbym kogoś z Sagi, tak by cała historia o Wiedźminie składała się w jakąś ładną całość, bez dzikich skoków po historii i wymyślania dlaczego ktoś poza Geraltem miałby też żyć tyle lat itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geralta ojciec definitywnie nie żyje. Nie pamiętam gdzie o tym czytałem, ale chyba sam Geralt w którym z Opowiadaniem z "Ostatniego Życzenia" o tym mówił.


Poza tym - c''mon...? Ojciec Geralta...? To był najemnik a nie jakiś wielki uber-zabójca.
Ja tam stawiam na kogoś pokrzywdzonego przez Emhyra ew. przez Cztery Królestwa w trakcie Wielkiej Wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2011 o 20:02, Graffis napisał:

Ckliwe, naciągane, nadaje się do zrobienia talk-show, w którym panowie pobiją się krzesłami
przy wtórze pisków Ophry.


To u Jerry''ego Springera się biją. :P I pisze się "u Oprah", nie odmieniamy tego, jakkolwiek dziwnie by brzmiało.

Z tego, co pamiętam, nie wiemy nawet, kto jest ojcem Geralta. Przecież sam fakt, że Visenna spotkała Korina (wybaczcie, jeżeli mylę imię, ale egzemplarz antologii pożyczyłem koledze) i może nawet z nim spała, nie znaczy jeszcze, że właśnie tej nocy poczęła syna. A AS chyba sam zaprzecza, jakoby Korin był ojcem Geralta, a bynajmniej nie potwierdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geralt mówił Vilgefortzowi, że jego ojciec był rębajłą i najemnikiem na ich prywatnym spotkaniu na zjeździe w Thanedd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 20:35, Leos8 napisał:

A szkoda, szkoda, nie powiem. No trudno. ;(

Ja też żałuję, bo fucha to niesamowicie ciekawa, ale nawet nie wiedziałbym jak zacząć ;) Za każdym razem gdy pojawia się ogłoszenie o zatrudnieniu u Redów to sprawdzam co to, ale scenarzystów tam zwykle nie potrzeba, a jak już potrzeba to szuka się ich wśród ludzi z wykształceniem w tym kierunku (polonistyka lub inne filologie). Nie żeby wiedza związana z naukami ścisłymi, a szczególnie medycyną (sądówka) była złym materiałem na robienie cRPG i RPG. Moi gracze w Cthulhu lub WFRP nigdy nie narzekali na trwające godzinami sekcje lub śledztwa dotyczące tajemniczych morderstw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest oddzielne opowiadanie o rodzicach Geralta Visennie i zdaje się właśnie Korinie. Polują w nim na Kościeja i wynika z niego i słów Geralta że "ojciec był rębajłą" iż to własnie Korin jest jego ojcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 08:07, miki00749 napisał:

Takie pytanie : Czy trzeba mieć zainstalowaną pierwszą część wieśka żeby zamiportować
save czy tylko sam plik?

musi byc zainstalowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 08:07, miki00749 napisał:

Takie pytanie : Czy trzeba mieć zainstalowaną pierwszą część wieśka żeby zamiportować
save czy tylko sam plik?


Nie, wystarczy sam sejw. Jak masz zainstalowaną grę to wtedy W2 sam zlokalizuje sejwa, a tak to ręcznie musisz wybrać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 22:38, Witcher1990 napisał:

Jest oddzielne opowiadanie o rodzicach Geralta Visennie i zdaje się właśnie Korinie.
Polują w nim na Kościeja i wynika z niego i słów Geralta że "ojciec był rębajłą" iż to
własnie Korin jest jego ojcem


Wow, really? Jest takie opowiadanie?
Jasne, że wiem, że jest, czytałem je z pięć razy, ale nie widzę tam ani jednego wyraźnego wskazania, tym bardziej potwierdzenia, co do tego, że Korin jest ojcem Geralta. To jedynie przypuszczenie, przez nikogo niepotwierdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Ciri nie liczę. Na Yen owszem ^_^
A czy niepotrzebny spoiler - niewiem, według mnie wchodzą tu też ludzie, którzy grali tylko w grę, a książek nie czytali:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jesli mam zapis z pierwszej czesci gry, ale aktualnie nie mam jej zainstalowanej u siebie na komputerze to znaczy, ze w czesci drugiej nie moge wykorzystac tych zapisow?

Czy ktoś może się wypowiedzieć w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować