Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Widać, że problemy z figurkami wcale nie są takie małe. Już inne portale donoszą o tej sprawie. Np:

http://www.grasz.org/newsy/wiedzmin-spora-liczba-edycji-kolekcjonerskich-jest-uszkodzonych,1,1,4943

EDIT: W linku widać też zasięg problemu - że nie są to jakieś mało widoczne odpryski, a poważne uszkodzenia.

Swoją drogą, ciekaw jestem, z jak tandetnego materiału musi ta głowa być zrobiona, że takie rzeczy się dzieją. Bo z figurkami mam sporo do czynienia, można powiedzieć, że zbieram takowe z różnych krajów. I mimo tego, że są z kiepskiego materiału, kupowane na jakichś bazarach za (w przeliczeniu) parę złotych, mimo, że nieraz miały bliskie spotkanie z podłogą (np spadały z szafki przy wycieraniu kurzów), to jeszcze ani jedna nie uszkodziłą mi się w TAKIM stopniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda tragicznie!

Mam nadzieję, że moja-Geralta głowa przyjdzie w stanie nienaruszonym, ale co to ma być? Brak chociażby folii bąbelkowej???

Jak moja głowa dojdzie w podobnym stanie, to zaraz piszę do DOK-u z reklamacją i żądaniem - nie prośbą, bo jako konsument wymagam przedmiotu, który nabyłem w zadowalającym mnie stanie - bezpłatnego wymienienia bubla na towar zgodny z ustaleniami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mnie wystraszyłeś z tą głową Geralta. EK jeszcze nie mam, dopiero jutro przyjdzie i już zmartwienie czy głowa nie będzie uszkodzona, czy mi płytę napęd będzie czytał. Ogólnie aż się będę bał jutro zajrzeć do pudełka, jak wreszcie odbiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 18:54, Tenebrael napisał:

Tak czytam, czytam, i coraz bardziej obawiam się, co ja w tej EK zastanę... Nie minął
jeden dzień, a już masa doniesień o problemach. Podsumujmy:

1. Kupa doniesień o uszkodzonych głowach Geralta.

>.....

No są to straszne informacje przede wszystkim problemy z elementami EK jak takie coś mogło się przydarzyć to nie wiem jak zwykle ktoś umoczył du*** nie dopilnowawszy solidnego wykonania elementów.

Na miejscu osób które dostały takie uszkodzone elementy już bym składał reklamacje bo to jest nie do przyjęcia bo nie po to ktoś wywala 250zł by dostać takie buble.

Sam się martwię o to co będzie w EK ale mam nadzieje że wszystko będzie w porządku.
Były mega problemy z 1 to dla tradycji muszą być i z 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 19:12, Tenebrael napisał:


Swoją drogą, ciekaw jestem, z jak tandetnego materiału musi ta głowa być zrobiona, że
takie rzeczy się dzieją.


To sztuczny marmur. Wielu ma zrobione z tego parapety. Materiał jest w miarę solidny, problemem jest to coś (domniemam, ze jakaś farba bo to raczej nie lakier) który co po niektórym schodzi. Moja główka jest niemal idealna, może jakieś malutkie ubytki w farbie są ale trzeba się przyjrzeć naprawdę dokładnie. Tak więc patrząc na mój egzemplarz jestem jej jakością w pełni usatysfakcjonowany.

PS Jak komuś ta farba schodzi to zawsze sam może czymś pomalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego wynika to, że jest 80% szansa, że dostaniecie uszkodzoną figurkę tak jak ja i wielu innych klientów. Myślę że nie ma co tu się rzucać na Gram.pl, a na CD Projekt. A jeszcze dokładniej to na producenta tegoż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 19:25, Thermalcake napisał:

Z tego wszystkiego wynika to, że jest 80% szansa, że dostaniecie uszkodzoną figurkę tak
jak ja i wielu innych klientów. Myślę że nie ma co tu się rzucać na Gram.pl, a na CD
Projekt. A jeszcze dokładniej to na producenta tegoż.

Jestem ciekaw skąd wziąłeś te 80%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam wszystkie głowy pochodzą od jednego producenta - a pomyślcie ile EK sprzedało się na całym świecie. I wszędzie problem z hedziem ;-) Oj polecą głowy, polecą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 19:22, Draco-PNC napisał:

PS Jak komuś ta farba schodzi to zawsze sam może czymś pomalować.

Bo po to wydał 230 zł żeby teraz jeszcze farbę kupować i czas na malowanie tracić... Słać maile ze zdjęciami do BOKu, pójdzie to do CDPu wszystko, to będą wymieniać albo jakieś bonusy dawać, albo jedno i drugie (fajnie by było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 19:25, Thermalcake napisał:

Z tego wszystkiego wynika to, że jest 80% szansa, że dostaniecie uszkodzoną figurkę tak
jak ja i wielu innych klientów. Myślę że nie ma co tu się rzucać na Gram.pl, a na CD
Projekt. A jeszcze dokładniej to na producenta tegoż.


Zgadza się, że to nie wina gram.pl. Oni dostali taki towar, który nie był wykonany z dość dobrych materiałów albo/i nie był przygotowany wystarczająco do transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na ilość problemów, jakie ludzie tutaj piszą, aż dziw mnie bierze, że mi się gra zainstalowała bez żadnych problemów a jedynym ubytkiem w EK było złe oznaczenie papercraftowych figurek w paru miejscach, co i tak nie uniemożliwiło mi ułożenia ich. Łeb Geralta tylko lekko ubrudzony od wyściółki pudła.
Byle tylko z aktywacją o północy nie było żadnych hec :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 19:25, Thermalcake napisał:

Myślę że nie ma co tu się rzucać na Gram.pl, a na CD
Projekt. A jeszcze dokładniej to na producenta tegoż.


Myślę, że wina jest po kilku stronach:

1. CDP, że dał figurkę zrobioną z tak tandetnego materiału. Bo na tych screenach widać od razu, że jest to malowany gips. I to w dodatku kiepskiej jakości, bo sam mam kilka malowanych, gipsowych figurek, i są SPORO solidniejsze (jak już pisałem)

2. CDP po raz wtóry, że jedynym "zabezpieczeniem" figurki jest ciasne upchnięcie wszystkich elementów. Co z kolei u niektórych skutkuje...rozerwaniem wkładki trzymającej wszystko na miejscu :/ Naprawdę, folię bąbelkową wynaleziono już dawno temu, a skoro jakość materiału jest tak kiepska, to CDP powinno pomyśleć i chociaż ją naprawdę DOBRZE zabezpieczyć.

3. Gram.pl (w mniejszości), że nie zadbali o poinformowanie kurierów, by paczki te traktować ostrożnie (ale tu akurat mogli nie wiedzieć, etc etc, więc ta "winność" tak raczej na doczepkę).


A teraz do wszystkich, którzy jechali po mnie równo, gdy mówiłem jakiś miesiąc temu, że wolę nie ufać CDP/Gram.pl, zanim nie dostanę w ręce PEŁNEJ, SPRAWNEJ kolekcjonerki: "A-NIE-MÓ-WI-ŁEM-??" ;]

EDIT: Teraz czekamy na nocną aktywację. Kto chce się założyć, że serwery padną i będzie buba? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa wiadomość z CeDePowego facebooka. Można łączyć wszystkie DLC. Nigdzie nie mogłem tej informacji wcześniej znaleźć, bo zawsze była mowa o dwóch, więc to info mnie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż założyłem konto na FB, żeby dostać to głupie DLC. Chociaż, jeśli będzie to ciuch miecznika to będzie strzał w stopę, bo w kurtka niebieskich pasów z EK pewnie i tak lepsza... Ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 19:38, Khasim napisał:

Aż założyłem konto na FB, żeby dostać to głupie DLC. Chociaż, jeśli będzie to ciuch miecznika
to będzie strzał w stopę, bo w kurtka niebieskich pasów z EK pewnie i tak lepsza... Ech.

no ja liczę że w EK będzie najlepsze DLC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ciuch zielarza to rękawiczki i paczka zieleniny, to miecznik zapewne dostanie coś podobnego, rękawiczki i jakiś kosior.

Oby zaimportowali mi sihilla, to sprzedam toto ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować