Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2011 o 12:42, Pietro87 napisał:

To chyba źle czytasz.
720p jest tylko odnośnikiem do grupy rozdzielczości 16:9.
Brak wsparcia dla rozdzielczości 1280/720 = brak wsparcia dla każdej 16:9 bo format i
proporcje obrazu i tak sie rozjadą.
Ciekawe, że w readme nie napisali nic o 16:10.
Czyli albo 16:10 działa na XP i Win Vista/Win7 albo nie działa na żadnym.

Suma summarum wszystko na oko wygląda tak :

XP : w 16:9, rozciągnięty spłaszczony obraz lub pasy, 16:10 wcale nie wspierana, 4:3
rozciągnięty spłaszczony obraz lub wcale nie wspierana [w info na forum zanim je wyłączyli
redzi była mowa o braku wsparcia dla 4:3 w readme sugeruje się te rozdzielczości, jednym
słowem jaj sobie robią]

Win Vista/Win7 : 16:9 jedyna rozdzielczość w jakiej da się grać, 16:10 nie wspierana,
4:3 nie wspierana.

Suma summarum - masz monitor panoramiczny na xp lub win7 z proporcjami 16:10 masz problem.
Na xp masz monitor hd - to nie pograsz bo gra nie wspiera formatu, bo to taka nowa "kosmiczna
technologia" co to ją wspiera tylko 95% nowych gier, więc CDP nie podołało z jej implementacją
[ironia mode off]

nie robmy sobie jaj, kto jeszcze w ogole uzywa XP i po co? nie dosc ze stare to muli i coraz wiecej gier na nim nie chodzi. nie stac was na wylozenie raz na 10lat kwoty 300zl na system?

wiadomo ze rozdzielczosc 16:10 nie wspierana bo juz takich monitorow sie nie projektuje tylko 16:9 jest wspierana. zreszta jak macie monitor 16:10 to ustawiacie rozdzialke z 16:9 i macie malutkie pasy na dole i na gorze i tyle, W OGOLE NIE PRZESZKADZAJACE.

Dnia 14.05.2011 o 12:42, Pietro87 napisał:


Pozostanie tylko oczekiwanie na fale aukcji na allegro i "ciepłe" podziękowania dla cdp
jak znów ruszy ich forum [ciekawe, 3 dni przed premiera je wyłączyli... czyżby obawa
przed shitstormem jaki readme gry może wywołać ?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak z calkiem innej beczki, mam prosbe
moglby ktos wstawic save do wiedzmina 1 ze zbroja kruka, sihilem i alvinem oddanym triss? bylbym bardzo wdzieczny ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 13:40, mateusz111 napisał:

tak z calkiem innej beczki, mam prosbe
moglby ktos wstawic save do wiedzmina 1 ze zbroja kruka, sihilem i alvinem oddanym triss?
bylbym bardzo wdzieczny ;p

Dosyc dawno przechodziłem ale save sobie właśnie na dwójkę zachowałem, 38 lvl, gra ukończona na ścieżce neutralnej, sihil jest ( ten srebrny wywaliłem, trzymam ten od pani jeziora ) i o ile pamiętam alvin własnie oddany triss. Podaj Maila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mati_44@vp.pl
jak wyslesz to daj znac, bo mail z onet jest dosyc czesto wadliwy, w zwiazku z tym jezeli by ci to problemu nie sprawilo podalbym drugiego maila ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 12:09, Kraju napisał:

> Jeżeli DLC to side-questy, pozostaje pytanie, czy je wycięto, czy dorobiono :3

Raczej dorobiono, bo nie zarzucam RED-om wycinanie czegokolwiek z ich gry, to nie w ich
stylu. Przynajmniej ja mam taką nadzieję, ze to pierwsze DLC zostało zrobione, nawet
na szybko zaraz po tym jak Wiedźmin 2 uzyskał status gold.

proste ze wycieli. musieli przeciez wczesniej nagrac dubbing pod to, a dwa razy spraszać na sesje nagraniowa dubbingerow sie po prostu nie oplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, już poprawiłem kilka niedoróbek i teraz jest o wiele lepiej.

GothixPL
I tak będą musieli zapraszać do kolejnych DLC, więc nic nie jest wykluczone. Na pewno w umowie mają że muszą się pojawić w studiu nagraniowym do dogrania kolejnych dialogów.

SSj2
Już jest działający crack czy wnioskujesz to po tym że gra pojawiła się na torrentach? Od 4-5 dni gra jest dostępna na torrentach i warrezach a cracka jak nie było tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 13:57, SSj2 napisał:

Eh, te zabezpieczenia CDP zdaje się, że nie wytrzymały... ;/


Skąd takie wnioski skoro do dziś dnia potwierdzono - nie ma działającego cracka, więc piraci nie grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem i czytałem, że gra obsługuje tylko monitory 16:9 (brak 16:10) czy to prawda? Na górze pojawią się paski jak w tanich konsolowych portach, jesli to prawda to niezła wtopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 13:57, SSj2 napisał:

Eh, te zabezpieczenia CDP zdaje się, że nie wytrzymały... ;/


Skąd te info ? Póki nie zobacze na youtubie gameplayu z wersji pirackiej to nie wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 13:40, GothixPL napisał:

nie robmy sobie jaj, kto jeszcze w ogole uzywa XP i po co? nie dosc ze stare to muli
i coraz wiecej gier na nim nie chodzi. nie stac was na wylozenie raz na 10lat kwoty 300zl
na system?


Ja ciągle używam XP. Po co? Do grania. System wcale nie muli, a na pewno nie bardziej niż Vista czy 7. Zresztą nawet po wymaganiach systemowych widać że XP jest pod tym względem wydajniejszy. Co do kasy, to naprawdę nie chodzi o to czy stać czy nie. Ja już więcej kasy w Windowsa nie wyłożę, zawiódł mnie o raz za dużo. Pozdrawiam z Maca.

Dnia 14.05.2011 o 13:40, GothixPL napisał:

wiadomo ze rozdzielczosc 16:10 nie wspierana bo juz takich monitorow sie nie projektuje tylko 16:9 jest
wspierana. zreszta jak macie monitor 16:10 to ustawiacie rozdzialke z 16:9 i macie malutkie pasy na dole i na
gorze i tyle, W OGOLE NIE PRZESZKADZAJACE.


Oj chyba jednak ciągle takie tworzą. A paski jak komuś przeszkadzają, to jestem w stanie się założyć że po 20 min. grania przestanie je zauważać. A nawet jak się uprze, to przy różnicy 8:5 a 16:9, rozciągnięcie obrazu nie jest jakoś wyjątkowo rażące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile ci te paski wyświetli, na niektórych configach obraz z 4:3 na monitorze 16:9 lub 16:10 zwyczajnie się spłaszczy i rozciągnie, co już wygląda szpetnie w pytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 14:11, Pietro87 napisał:

O ile ci te paski wyświetli, na niektórych configach obraz z 4:3 na monitorze 16:9 lub
16:10 zwyczajnie się spłaszczy i rozciągnie, co już wygląda szpetnie w pytę.


Aż tak, i co oni z tym zrobia kiedy wydadzą patch ? w czasie premiery czy później, a cdp(r) wypowiadał sie w tej kwestii
PS; skąd wiadomo o tym problemie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 13:26, Wilkv napisał:

Sirufok -> W tym właśnie problem, że jak były na odwrót, to nie mogłem wtedy
w ogóle doczepić nóg do korpusu ;)


Tutaj chodzi o te "palce" w nogach, które zagiąłeś do środka, a maja być na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 14:11, Pietro87 napisał:

O ile ci te paski wyświetli, na niektórych configach obraz z 4:3 na monitorze 16:9 lub
16:10 zwyczajnie się spłaszczy i rozciągnie, co już wygląda szpetnie w pytę.


Tak w ogóle to wydaje mi się, że jak grzebałem w plikach od gry, to gdzieś był plik .exe przeznaczony do konfiguracji ustawień. I wydaje mi się że od razu ustawiłem rozdzielczość 1280x800. Mogę się mylić bo robiłem to wczoraj i to dość automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować