Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

No nie chodzi raczej o brak wsparcia tej rozdzielczości przez system w sensie podania informacji, że XP nie wspiera 1280/720, bo przecież wspiera =)

Podobnie nie chodzi raczej o technologie 3D, bo direct 3d to nie jest równoznaczne z graniem w 3D [rozumianym w sensie stricte grania np na okularach nviddi, tak jak można grac w Avatara].
Sam direct 3d to jedynie funkcja odpowiadająca a rysowanie obiektów w trójwymiarze [ale nie w rozumieniu 3D gaming only]

Może tu chodzi o to, że jeśli ktoś posiada monitor z natywną rozdziałką np 1440/900 lub 1920/1080 to wtedy 720p jest normalnie wspierane, a jeśli 1280/720 to wtedy gra takowej nie wspiera ? Ale to był by jakiś technologiczny absurd [bo skoro działa n jednym monitorze to czemu nie na drugim, w końcu to jaka monitor ma natywna nie powinno mieć w tym konkretnym przypadku raczej znaczenia]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że po 16 maja pojawi się crack który odpali grę, bo raczej nikt nie będzie czekał aż wypłynie wersja z goga. Jak na razie zabezpieczenia się sprawdzają, bo wątpię aby ich celem było trzymanie gry po premierze jak najdalej od piratów. Zresztą Tomasz Gop mówił o tym, że chcą aby każdy mógł zacząć grać w tym samym momencie, a nie że piraci zaczną grać kilka dni przed premierą.

lis_23
Miałem tak samo w AC i nijak mi to nie przeszkadzało w grze, ba nawet dodawało filmowego klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spellforce 2 nie obsługuje natywnie widescreena [16:9 i 16:10]
Można rozciągnąć mu w banalny sposób rozdzielczość do odpowiednich rozmiarów, ale proporcje zachowa z 4:3.
Dodatkowo należy zmodyfikować sobie na nowszym sprzęcie pliki gry odpowiedzialne za rozpoznanie configu, żeby program nie blokował wydajności [ja póki swojego procka i karty nie dodałem to program mi blokował FPSy na 30 klatkach]
S2 to jest dosyć specyficzny tytuł.

Ale masę starych gier da sie przerobić na WS, np KOTORy, Dungeon Siege 2 itp itd
Jest temu poświęcona cała witryna i społeczność graczy :

http://www.widescreengamingforum.com/
http://www.widescreengamingforum.com/wiki/index.php?title=Master_Games_List_-_A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja tam problemów z instalacją żadnych nie miałem, co prawda to czekanie mnie dobija :D
Trzeba się chyba zabrać za składanie figurek. Co do cracka to wątpię żeby wyszedł przed 16 a nawet jeżeli to wytrzymam, choćby po to aby ściągnąć DLC te dla EK jak i to z CDA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 17:08, Crazy_frogus napisał:

Czy to normalne, że instaluję Wieśka już 6 godzinę?


Nie jest to normalne. :D U mnie Wiedźmin 2 łącznie instalował się może z 20 min, ale wydaje mi się że nie przekroczył 15, ale wolę zostawić sobie 5 minutową rezerwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2011 o 17:05, Pietro87 napisał:


Niestety,ale te stronki są po angielsku,czyli nie dla mnie ;)
a w proporcji 4:3 jak pójdzie? ( mogę przełączyć tak monitor ),z pasami u góry i u dołu,czy po bokach?
jestem osobą słabowidzącą ( nie widzę na jedno oko ) i dlatego obawiam się grac w starsze tytuły na moim nowym monitorze - FHD,16:9,24 cale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 17:08, Crazy_frogus napisał:

Czy to normalne, że instaluję Wieśka już 6 godzinę?


Nie o.0
Instalacja fakt faktem nie należy do jakiś ekspresowych, ale u mnie trwała bodajże coś koło 25-30 min nie więcej.

Może ci napęd siada, albo antywir wykrył fłaszywy alarm [jak mój przy 1szej instalce] i zablokował odczyt jakiegoś pliku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 17:09, Kraju napisał:

> Czy to normalne, że instaluję Wieśka już 6 godzinę?

Nie jest to normalne. :D U mnie Wiedźmin 2 łącznie instalował się może z 20 min, ale
wydaje mi się że nie przekroczył 15, ale wolę zostawić sobie 5 minutową rezerwę.


Na to fajnie, teraz jestem na etapie wymaganych bibliotek. Jeśli wywali jakiś błąd to chyba się zastrzelę.
Żadnych komunikatów o blokowaniu nie widziałem, więc nie sądzę, że to antywir, ale kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trzeba sie w szkole uczyć języka nie ma lekko.

Nie stare gry nie rozciągają się raczej nigdy jako letterbox [czyli z pasami]
Większość [na oko dobre 80-90%] da się dopasować do pełnego ekranu z poprawnymi proporcjami.
WS wiki community to najlepsze miejsce ze zbiorem tweaków i modów do wszelakich gier nie obsługujących WS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biblioteki zawsze się najdłużej instalują, a co najgorsze nie widać rzeczywistych postępów w instalacji. Dopiero po jakimś czasie się ten pasek przesuwał. Dobrze by było jakbyś wyłączył antywira wraz z firewallem i powinno być ok. Jak nie to możliwe jednak że to wina napędu, już po prostu nie daje radę. A że się spytam, ile sama gra bez bibliotek Ci się instalowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 17:14, Kraju napisał:

Biblioteki zawsze się najdłużej instalują, a co najgorsze nie widać rzeczywistych postępów
w instalacji. Dopiero po jakimś czasie się ten pasek przesuwał. Dobrze by było jakbyś
wyłączył antywira wraz z firewallem i powinno być ok. Jak nie to możliwe jednak że to
wina napędu, już po prostu nie daje radę. A że się spytam, ile sama gra bez bibliotek
Ci się instalowała?


Jeśli nie dojdzie do końca spróbuję potem z wyłączonym antywirem. Sama gra to chyba 2 - 3 godziny, pozdro. Wiedziałem, żeby zabrać się za to wcześniej, bo 16 bym chyba umarł. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagane biblioteki to prawie koniec instalacji.

Instalacja mogła trwać tak długo, jeżeli Twój napęd DVD pracuje w trybie PIO4 zamiast w UDMA2.
Warto sprawdzić we właściwościach kontrolera dysków oraz w BIOS.
Problem może być również spowodowany (przy XP) brakiem lub nieprawidłowymi sterownikami płyty głównej.

W innym wypadku sprawa może dotyczyć samego napędu DVD - mniej prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na pewno są jakieś problemy u Ciebie z kompem. Tylko teraz pytanie czy to przez jakiś program blokujący lub spowalniający instalacje, czy napęd. Nie można wykluczyć jak na razie że coś może masz z płytą. Naprawdę gratuluję Ci wytrwałości, bo ja nie dałbym rady nawet godziny czekać tylko bym to wyłączył i spróbował od nowa. Chociaż ja mam o tyle dobrze że posiadam dwa napędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zainstaluję SP2 i odpale grę w proporcji 4:3 to jak będzie ona wyglądać?

Zmartwiłeś mnie z tym SP2 - mam podstawkę jak i dodatek jednak samej gry nie udało mi się ukończyć ( reinstalacja systemu,wymiana PC,padnięty dysk twardy i wymiana monitora z 19 cali na 24 FHD ) i chciałbym do niej wrócić ale widzę ze mogą być niezłe problemy a ja się zupełnie nie znam na zmianach w plikach,modyfikacjach,itp.
Podobną sytuację mam z pierwszym Stalkerem - podchodziłem trzy razy,za każdym razem jakaś awaria kompa ( ostatnio padł mi dysk twardy ),on też nie chodzi w 16:9?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki (i dziewczyny), czy któremuś z Was ta aplikacja do wykrywania zalecanych ustawień grafiki samoistnie wykryła Ultra? Ja mam cały czas PC_High, podobnie jak i kumpel z i7 i GTX''em 460. Czy w ogóle możliwe jest w nim wykrycie Ultra i jak serio należy go traktować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie należy go traktować serio, ponieważ nie pokazuje rzeczywistych ustawień graficznych na jakie będziesz mógł sobie pozwolić w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no stalker już chodzi w 16:9 [przynajmniej z tego co kojarzę] bo ma normalne wsparcie dla widescreena.

A SP2 będzie wyglądał na monitorze panoramicznym jak nieco "spłaszczony" i "rozciągnięty" w rozdzielczości 4:3.

P.S.
Wiesz, że robisz tymi pytaniami offtopa a ja go pogłębiam odpowiadając na nie =) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować