Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 15.05.2011 o 12:05, BartexooN napisał:

Witka. Zapewnie powinien pytać o to w temacie CD-ACTION,ale- Ja zazwyczaj czytam Plusy/Minusy
,Ocenę i sprzęt na jakim grali - jeśli coś takiego istnieje. Jakoś mam dużą ochotę przeczytać
tekst, ale boję się,że wszystko mi zepsuję tą grę. Warto?


Prolog gry oraz finał Sagi są zaspoilerowane - poza tym jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ja jeszcze chciałem spytać o uruchomienie gry. Rozumiem, że nie mogę wpisać tego kodu, poprawka zostanie pobrana. Ale ja mam EK, a chce grę uruchomić jutro! Jak gra rozpozna, że jest ona EK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 12:07, SerwusX napisał:

Ludzie, ja jeszcze chciałem spytać o uruchomienie gry. Rozumiem, że nie mogę wpisać tego
kodu, poprawka zostanie pobrana. Ale ja mam EK, a chce grę uruchomić jutro! Jak gra rozpozna,
że jest ona EK?


Po kluczu który wpisujesz w to okno do aktywacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak nie mogę go wpisać. :) Dobra, pozmieniam te DPI czy coś... W żadne bootowanie się bawić nie będę. Pamiętać Gothic 3: ZB? Tam gry bez tego w ogóle nie dało się uruchomić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 11:59, Buachu napisał:

Spoiler

Jednak po grafikach widać że Letho jest wiedźminem/miał z nimi bliższy kontakt, a
na jego szyi wisi ''medalion'' w kształcie splecionych węży(czyżby szkoła węża?).



Spoiler

http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Wiedźmin - szkoły wiedźmińskie, ale możliwe, że coś takiego jak szkoła węża istniało, może była położona daleko na południu, niczego nie można wykluczyć.
Na jednym z trailerów było widać, że Królobójca rzuca coś w stylu znaku. Nie wiem... czyżby jedna ze szkół przerzuciła się z produkcji wiedźminów na produkcję królobójców? Ot gdybanie... Przekonamy się niedługo.

Po za tym łączenie Dijkstry z Królobójcą jest dziwne, skąd nagle szpieg, człowiek przyzwyczajony do luksusów i sztyletu przerzuca się na jaskinie i miecz dwuręczny? Niby da się to wyjaśnić, wszystko się da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 11:43, Isildur napisał:

Degrad -1 za używanie słów wulgarnych i proszę nie krzyczeć na forum.

Tak samo jak promocja -30% - Czyli koleś otrzymał awans. ;)

@Dante
Te szkoły chyba przestały istnieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 12:12, Evertsen_Dante napisał:

>

Spoiler

Jednak po grafikach widać że Letho jest wiedźminem/miał z nimi bliższy kontakt,
a
> na jego szyi wisi ''medalion'' w kształcie splecionych węży(czyżby szkoła węża?).




Spoiler

http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Wiedźmin - szkoły wiedźmińskie, ale możliwe, że coś
takiego jak szkoła węża istniała, może była położona daleko na południu, niczego nie
można wykluczyć.
Na jednym z trailerów było widać, że Królobójca rzuca coś w stylu znaku. Nie wiem...
czyżby jedna ze szkół przerzuciła się z produkcji wiedźminów na produkcję królobójców?
Ot gdybanie... Przekonamy się niedługo.

Po za tym łączenie Dijkstry z Królobójcą jest dziwne, skąd nagle szpieg, człowiek przyzwyczajony
do luksusów i sztyletu przerzuca się na jaskinie i miecz dwuręczny? Niby da się to wyjaśnić,
wszystko się da :)



Spoiler

Dla mnie również łączenie go z Dijkstrą nie ma najmniejszego sensu. Tak jak mówisz pewne jest to, że jest wiedźminem (rzuca znak). Może najzwyczajniej w świecie jest zwykłym wiedźminem renegatem, który chce wykorzystać swoje zdolności do własnych celów/zemsty/czegokolwiek - niepotrzebne skreślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 12:15, SerwusX napisał:

Te szkoły chyba przestały istnieć...


Z jakiegoś konkretnego powodu? Wiedźmini byli, i owszem, ewenementem typowym dla Królestw Północy, a przynajmniej zapisywani byli jako takowi w encyklopediach. Nie należy zapominać jednak, że Cesarstwo jest bodaj trzy razy większe, zaś na wschodzie rozciągają się połacie ziem niezbadanych, chociażby Zerrikania - ojczyzna Javeda, czy Tei oraz Vei.

Nie ma żadnego sprawdzalnego źródła na ich nieistnienie, ba, są tak kanoniczne jak szkoła Kota czy Gryfa - istnieje w Wiedźminlandii ich znak cechowy.

Jak mawiał doktor Sagan, "Absence of evidence is not evidence of absence."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 12:16, Ambr0ktn napisał:

jest wiedźminem (rzuca znak)

Nie trzeba być wiedźminem, by ze znaków korzystać. Są to tak naprawdę bardzo proste zaklęcia, więc należy założyć, ze każdy czarodziej ma możliwość z nich korzystać i zapewne każdy obdarzony jakimś tam talentem magicznym mógłby tego dokonać. Ale to już jest niuans, w który twórcy zapewne się nie bawili, więc twoje podejrzenia mogą okazać się słuszne. A pomysł z

Spoiler

Dijkstrą

od początku wydawał mi się słaby.

No i zgadzam się z Ostrowiakiem w kwestii możliwych szkół zewnętrznych lub zaginionych wchodzących na podwórko Geralta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wg książki owszem nie trzeba być wiedźminem, aby z nich korzystać. Jednak

Spoiler

Łyżkobójca od samego początku pasował mi na wiedźmina. W ogóle nie wiem czemu ale na niektórych ujęciach ma podobne rysy twarzy do Geralta... no tyle, że ma o wiele większy sagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do tego, czy wspomniany pan jest czy nie jest wiedźminem, to zobaczcie sobie moment 01:02 zwiastuna Hope i spójrzcie na jego oczy. Dla mnie to wystarczający dowód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 11:40, Isildur napisał:

/.../> Czy trudno oznaczać posty jako spoiler jeśli takowy zawierają? - następnym razem nie
będzie upomnienia i edycji posta od razu przyznam nagrodę...

Spoiler

O rany, do głowy by mi nie przyszło, że przypomnienie książkowych losów Dijkstry sprzed dziesięciu lat wywoła taką burzę! Jeśli tak, to na wszelki wypadek wszystko ukrywam jako spoiler - kto nie chce, niech nie czyta ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 12:43, KrzysztofMarek napisał:

Spoiler

O rany, do głowy by mi nie przyszło, że przypomnienie książkowych losów Dijkstry
sprzed dziesięciu lat wywoła taką burzę! Jeśli tak, to na wszelki wypadek wszystko ukrywam
jako spoiler - kto nie chce, niech nie czyta ;-D



Bez przesady, ale nie wszyscy czytali książkę, więc wiesz :)

Ja muszę sobie odświeżyć bo ostatnim razem czytałem jak wyszedłem z wojska w 2008 roku i też wszystkiego nie pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2011 o 12:45, Isildur napisał:

Bez przesady, ale nie wszyscy czytali książkę, więc wiesz :)


Oczywiście zgadzam się z tym, że solidarnie z tymi, którzy książek nie przeczytali nie należy takich informacji eksponować, ale obawiam się, że wraz z premierą gry i tak sporo się dowiedzą, bo w "glosariuszu" będzie min. dość szczegółowy opis zakończenia Sagi. W sumie ciekawe, czy REDzi jakoś przed tym ostrzegą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre sobie, ostrzegać ludzi przed informacjami z poprzedniej części w kontynuacji fabularnej. Jeśli ktoś odkrywa historię nie po kolei, to jest jego problem, twórcy nie będą z każdej gry robić kompletnie niezależnej opowieści z nigdzie wcześniej niewystępującymi bohaterami, bo to by nie miało sensu.
Spoilerofobia niektórych ludzi osiąga naprawdę niebezpieczne poziomy. Zdaje się zaćmiewać zdrowy rozsądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 12:59, Khasim napisał:

Dobre sobie, ostrzegać ludzi przed informacjami z poprzedniej części w kontynuacji fabularnej.
Jeśli ktoś odkrywa historię nie po kolei, to jest jego problem, twórcy nie będą z każdej
gry robić kompletnie niezależnej opowieści z nigdzie wcześniej niewystępującymi bohaterami,
bo to by nie miało sensu.


Żeby było jasne, nie uważam, że ktokolwiek powinien rościć z tego powodu pretensje do developerów.

W sumie trudno znaleźć tu kompromis - jednym z wątków będzie odkrywanie, przypominanie sobie przez Geralta wydarzeń pomiędzy Sagą a pierwszą częścią gry, więc nie ma sposobu, by uniknąć detali na temat zakończenia Sagi. Z drugiej strony, REDzi kilkukrotnie podkreślali, że jest to jednak produkt bardzo samodzielny, niezależny od poprzedniego, mimo możliwości importu save''a. Po prostu nie chciałbym być na miejscu kogoś, kto książek nie zna, ale z drugiej strony muszę przyznać Ci rację - cóż począć.

A "spoilerofobii" się absolutnie nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bezpośrednią kontynuacją i Redowską interpretacją Sagi i opowiadań, pojęcie spoiler jest co najmniej śmieszne.

To tak, jakby w Baldurze 2 wcale nie mówić, kto to Saverok, bo to rani uczucia ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie sagi znają doskonale osoby nawet które nie grały w Wiedźmina, po prostu zbyt głośno było o tym i ciężko było nie usłyszeć. Ogólnie gry są kontynuacjami książek, zatem jeżeli ktoś sięga tylko do gier (jak ja, nie miałem okazji zapoznać się z sagą), musi liczyć na to że zaczyna swoją przygodę od środka powieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować