Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 15.05.2011 o 15:10, Kuprix napisał:

Od którego momentu Wiedźmina1 gra zrozumie, że się już skończyła i umożliwi import sejwów
do wiedźmina2?


Ostatni wybór pochodził z finałowej walki, więc podejrzewam, że wszelkie save''y z siedziby

Spoiler

Zakonu Płonącej Róży, gdzie znajdował się też Jaskier

będą pasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu książek to sam bardzo lubię je czytać. Ebooków i audiobooków nie lubię - o wiele lepiej mieć ładną kolekcję na półce. :) W tym roku przeczytałem już trzy - dwie Bernarda Werbera (Imperium Mrówek i Tanatonauci) oraz ME: Podniesienie Kapryshyna a aktualnie jestem w trakcie czytania Czarnych Oceanów naszego Jacka Dukaja. Swoją drogą świetna książka :)
Miałem kupić `Siedmioksiąg` Wiedźmina, lecz jakoś nie mogę się przełamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 15:15, Rondel_Spears napisał:

instalowałem Wiedźmina 2 bez żadnych problemów.
Mam jednak jeden mały problem. Po uruchomieniu launchera, pokazuje się okienko z miejscem
na klucz. Nie ważne co zrobię, nie mogę wpisać klucza. W polu nie pojawia się nic, gdy
wciskam klawisze na klawiaturze. Próbowałem też klawiatury ekranowej.


Ma inny tytuł, ale pomaga na 100%: http://www.cdprojekt.pl/support/article/3129/5647/konfigurator_dpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest normalne [ja mogę wpisać klucz u siebie na ten przykład]
Sprawdź w ustawieniach monitora rozmiar DPI [PPM na pulpicie -> właściwości -> ustawienia-> zaawansowane] po czym zmień je na 96 DPI jeśli jest jakaś inna niż ta wartość, powinno pomóc.

@edit

Dla win 7 :

Wejdź do menu Start -> następnie Panel Sterowania -> dalej Wygląd i Personalizacja -> kliknij Ekran
Jako rozmiar tekstu wybierz Mniejsze - 100% (domyślnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli doinstaluje się DLC później, to w grze od razu pojawi się ta zawartość, czy trzeba rozpoczynać nową grą?
Kodów jeszcze nie otrzymałem, a chciałem zacząć grę już w poniedziałek, więc w przypadku takiej kurtki - pojawia się ona na samym początku gry, czy w dowolnym momencie po instalacji jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 16:40, RobeN napisał:

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że w systemie XP gra działa również w proporcjach
16:9.
Sprawa związana jest z ograniczeniem systemu - D3D nie wspiera natywnie rozdzielczości
1280x720 pod XP.

Na naszym stanowisku z Windows XP (monitor 16:9 1920x1080) uruchomiliśmy grę zarówno
w 1280x720 jaki i 1920x1080.

Postaram się, aby ten punkt został uściślony, by rozwiać wszelkie wątpliwości.


Czyli przy 1980x1200 będę miał czarne paski? To chyba jakiś żart CDP, przecież grę tworzyli od początku na PC powinni to zoptymalizować. Możesz się dowiedzieć czy będzie jakiś patch i to poprawi? Mam czekać do ER?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, właśnie zainstalowałem W2, po wprowadzeniu kodu nic się nie dzieje pewnie dopiero 00:01 coś się pojawi. Chyba właśnie w momencie podania kodu do secuRoma będzie pobierał te 50Mb, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 15:15, Rondel_Spears napisał:

Witam.

Zainstalowałem Wiedźmina 2 bez żadnych problemów.
Mam jednak jeden mały problem. Po uruchomieniu launchera, pokazuje się okienko z miejscem
na klucz. Nie ważne co zrobię, nie mogę wpisać klucza. W polu nie pojawia się nic, gdy
wciskam klawisze na klawiaturze. Próbowałem też klawiatury ekranowej.

To normalne? Klucz będzie można wpisać dopiero po północy?

(Mam EK)

Nie, tu masz rozwiązanie problemu: http://www.cdprojekt.pl/support/article/3129/5647/konfigurator_dpi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, CDP zapowiedziało, że niedługo po premierze pojawi się patch korygujący kilka drobnych wad [problemy z rozdzielczościami itp pierdoły]
Być może doczekamy się nawet Day 0 Patcha [nie mylić z niesławnym Day 0 Pseudo-Crackiem o jakim rozmawialiśmy wcześniej] czyli łatki w dniu premiery.

@Kuprix

Tak. Dopiero o godzinie 00.01 będzie możliwe rozpoczęcie pobierania paczki aktywacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagań systemowych to nie ma za bardzo co sugerować się tą stronką http://www.yougamers.com/gameometer/10454/. Mi ona usilnie wmawia, że jestem poniżej wymagań minimalnych. Mam Athlona X2 5200+, a yougamers.com twierdzi, że jest on gorszy od wymaganego 5000+. Co ciekawe mój różni się od wcześniej wspomnianego większą ilością pamięci cache. Więc jak może być gorszy? Kartę mam taką na granicy - GF 9600GT (lepsza od 8800GTS, minimalnie gorsza od 8800GT). Ogólnie jestem dobrej myśli bo wymagania są pewnie zawyżone i dotyczą wysokich rozdzielczości. Ja mam CRTeka z rozdzielczością 1024x768 i liczę minimum na średnie ustawienia. Spróbuję też odpalić na telewizorze (1360x768) żeby zobaczyć jak to wygląda na 16:9.
No ale moje obawy rozwieją się dopiero we wtorek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co w tym okienku oceniającym jakość naszego sprzętu oznacza opcja "Mobile"? Bo mam przy niej 0 i nie wiem czy się tym martwić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 15:25, Laston napisał:

Co do wymagań systemowych to nie ma za bardzo co sugerować się tą stronką http://www.yougamers.com/gameometer/10454/.
Mi ona usilnie wmawia, że jestem poniżej wymagań minimalnych. Mam Athlona X2 5200+, a
yougamers.com twierdzi, że jest on gorszy od wymaganego 5000+. Co ciekawe mój różni się
od wcześniej wspomnianego większą ilością pamięci cache. Więc jak może być gorszy? Kartę
mam taką na granicy - GF 9600GT (lepsza od 8800GTS, minimalnie gorsza od 8800GT). Ogólnie
jestem dobrej myśli bo wymagania są pewnie zawyżone i dotyczą wysokich rozdzielczości.
Ja mam CRTeka z rozdzielczością 1024x768 i liczę minimum na średnie ustawienia. Spróbuję
też odpalić na telewizorze (1360x768) żeby zobaczyć jak to wygląda na 16:9.
No ale moje obawy rozwieją się dopiero we wtorek ;)

Na tej stronie na laptopie mojej siostry podobno nie ma szans jedynka odpalić, a grałem na średnich ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 15:21, mashallah napisał:

Czyli przy 1980x1200 będę miał czarne paski? To chyba jakiś żart CDP, przecież grę tworzyli
od początku na PC powinni to zoptymalizować. Możesz się dowiedzieć czy będzie jakiś patch
i to poprawi? Mam czekać do ER?


Na gramsajcie RobeNa masz opis jak sprawa wygląda dziś.

Tak, patch ma podobno wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 15:21, mashallah napisał:

Czyli przy 1980x1200 będę miał czarne paski? To chyba jakiś żart CDP, przecież grę tworzyli
od początku na PC powinni to zoptymalizować. Możesz się dowiedzieć czy będzie jakiś patch
i to poprawi? Mam czekać do ER?

Włącz sobie ostatni trailer z Wiedźmina 2. Jeśli filmy na youtubie poprawnie się skalują w takiej dużej rozdzielczości (rozciągniecie obrazu na maksa od lewej do prawej, najlepiej odpalić w 1080p) to zobaczysz jak wiedźmin będzie prezentował się na twoim monitorze. I dokładnie takiej samej wielkości będziesz miał paski w grze jak na tym filmiku.
Trochę wstyd dla CDP, że dla gry tworzonej wyłącznie na komputery osobiste nie dał wsparcie dla prawdziwie komputerowej proporcji ekranu jakim jest teraz 16:10, a kiedyś 4:3. W zamian dostajemy 16:9 rodem z telewizorów - czyli na 100% silnik opracowywany z myślą o konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy jak kurtki czy inne przedmioty powinny być od razu. Gorzej z zadaniami pobocznymi. Bo wtedy trzeba by było trafić w odpowiedni akt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, brak wsparcia dla 4:3 i 16:10 i jednoczesne mówienie "to jest gra robiona z myślą o pecetowcach" wzajemnie się wykluczają, ale na to już było tyle postów narzekań na wszelakich forach, że przestańcie już o tym mówić, bo Redzi są świadomi tego, i albo to naprawią, albo nie.
Na oficjalnym forum, wyobraźcie sobie, z dzień-dwa przed zamknięciem ktoś znowu rozpoczął dyskusję o twarzy Geralta z finalnej okładki... Ile można?! Kucyk, twarz, "konsolowy" ekwipunek, rozdzielczości, wymagania, aktywacja, aż się boję myśleć, co będzie po premierze.
A zresztą, na co komu internet po premierze, jak będzie w końcu gra hulała :> Chyba, że będą jakieś bugi uniemożliwiające dalszą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować