Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Hmm w RE5 pocinam na 1280/720 bo 1440/900 powoduje u mnie tzw przesunięty pasek pikseli [na wysokości 1/4 ekranu linia pikseli lekko przesunięta w bok, nomen omen RE5 to 3cia gra która tak ma ze wszystkich jakie mam w domu =)] i jest stosunkowo ok, ale RE5 chyba mimo rozdiałki dodatkowo dostosowuje i tak proporcje do natywnej ekranu.
Poczekamy zobaczymy, jak się będzie szpetnie skalować to wywalę na natywna i przeboleje panoramę [wmówię sobie, ze to dodatkowy efekt - "Witcher 2 : like a movie dude, like a cinema movie !"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 12:45, Isildur napisał:

>/.../ > Bez przesady, ale nie wszyscy czytali książkę, więc wiesz :)
/.../

Wiem! Wiem, ze jak nie czytali, to sami sobie są winni! Dobrze im tak! ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego wszystkiego co wymieniłeś dochodzą jeszcze opcje "jakości cieni, ilości rzucanych świateł i filmowy efekt głębi ostrości". Co do fizyki to zarówno na high jak i na ultra opcja "limit na elementy fizyczne" jest domyślnie wyłączona. Przy moim kompie na grę z ubersamplingiem nie mam szans ale może reszta na maxie pójdzie. Gram zawsze w FullHD i w sumie w tej rozdzielczości rzadko kiedy odpalam AA. Jakoś nie czuję takiej potrzeby a zawsze dodatkowy przyrost wydajności się przyda. Za ten bufor tekstur zapewne odpowiada właśnie ubersampling. Hmm wspomniałeś coś na temat GTA IV i crashów związanych z buforem. Powiem Ci, że obecnie pogrywam w GTA i nie uświadczyłem tego problemu. Co prawda nie mam suwaczków wszystkich na 100. Tylko coś typu 60/80/80/. No ale jak raczej wszyscy wiedzą, GTA IV to flagowy przykład spierniczonej optymalizacji. Miejmy nadzieję, że z W2 takich problemów nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem po kupnie nowego napedu, tym razem czyta on plyty Wieska. Problem pojawia sie przy ~90% instalacji, gdy nie moze skopiowac pliku pl0.w2speech z data3.cab.

Zrzucenie na dysk konczy sie mniej wiecej na tym samym etapie. Ktos ma jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 16:27, Shaggeh napisał:

Ok, jestem po kupnie nowego napedu, tym razem czyta on plyty Wieska. Problem pojawia
sie przy ~90% instalacji, gdy nie moze skopiowac pliku pl0.w2speech z data3.cab.


Zrzucenie na dysk konczy sie mniej wiecej na tym samym etapie. Ktos ma jakies pomysly?


A sprawdzałeś u kogoś czy da się przekopiować tą płytkę? Może po prostu nośnik jest wadliwy.

A mam pytanie z innej beczki. Czy ktoś z was próbował z ciekawości rejestrować grę za pomocą register.exe? Tak się zastanawiam bo o ile np wczoraj można było przez tą aplikację zalogować się na swoje konto na thewitcher.com i wpisać klucz. Wtedy co prawda wyskakiwał komunikat "że podany klucz jest nieprawidłowy". Teraz jednak nawet nie można się połączyć. Po podaniu loginu i hasła wyskakuje komunikat "nie można ustanowić połączenia z serwerem", macie może podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio co prawda odświeżyłem sobie parę tomów "Wiedźmina", ale innych jeszcze nie zdążyłem i być może przez to mam pewną wątpliwość co do video dotyczącego świata gry. O ile doskonale znam postaci Foltesta, Radowida i Henselta, to nie potrafię z nikim skojarzyć tego "króla nieudacznika". Wiadomo, że

Spoiler

Demawend

został odstrzelony przez Królobójcę przed wydarzeniami z tej części. Czy to jest jego sukcesor, autorska postać developerów? Czy w ogóle chodzi o królestwo
Spoiler

Aedirn

czy też jakieś inne? Jeśli ta postać była na stronicach książki, to wstyd przyznać, ale niezbyt ją zapamiętałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu miałem w GTA4 BSOD równo co 1-1.5h grania póki nie ustawiłem limitu dla tekstur high.
A suwaki u siebie miałem tylko w okolicy 30-35 [więcej z boską optymalizacją tego produktu mój GTX nie uciagał xD 295tka i quad brajdaka dawały rade do suwaków 50-60 w full hd wykrzesać]

Hmm bufor tekstur w wiesku odpowiada chyba za ilość pamięci przyznawanej do ładowania tekstur, im więcej, tym mniej doczytywania w locie, ale wystarczy przedobrzyć z lekka i crash lub zwis murowany [no chyba, że ta opcja jest mega dopracowana i odpowiednio zarządza pamięcią oraz zwalnianiem zasobów, peview build posiadał memmory leaka więc był bym tu ostrożny]
Ale wiadomo - jak masz dobrego pieca ładuj ile fabryka pozwoli =) [ja się nosze już pól roku ze zmianą sprzętu i odwlekam to z braku wyraźnej potrzeby wymiany złoma, ale może za 1-2 miesiące coś skleję (wstępny układ w temacie o upgradzie podawałem) i wtedy tez potakuję wieska ile fabryka pozwoli =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Wiedźmina 2 wersje standardową i zaznaczyłem obiór osobisty. W opisie zamówienia jest napisane, że towar zostanie wysłany jutro. To znaczy, że już jutro będę mógł grę odebrać w salonie czy raczej jutro wyślą z centrali i odbiorę we wtorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 16:39, Tandrax napisał:

Zamówiłem Wiedźmina 2 wersje standardową i zaznaczyłem obiór osobisty. W opisie zamówienia
jest napisane, że towar zostanie wysłany jutro. To znaczy, że już jutro będę mógł grę
odebrać w salonie czy raczej jutro wyślą z centrali i odbiorę we wtorek?

Jutro ci wysla do salonu czyli w wtorek odbiur masz a crackneli juz wieska czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2011 o 16:38, MorhenPL napisał:

No super to wygląda!
Ktoś wie albo przypuszcza w jaki sposób jest to zrobione?

Przecież na pierwszy rzut oka widać, że to jest pomalowane. Zresztą sam koleś o tym pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 16:41, Witcher1990 napisał:


> No super to wygląda!
> Ktoś wie albo przypuszcza w jaki sposób jest to zrobione?
Przecież na pierwszy rzut oka widać, że to jest pomalowane. Zresztą sam koleś o tym pisze

cbyba kilkanascie stron wcześniej ktos pisał ze pomalował jak podsunołem pomysł zeby wymalować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No koleś to raczej nie jest bo pisze o sobie per "pomalowałam" =)

A robota rewelacyjna, gdyby te popiersia tak wyglądały w oryginale.. oj było by za co słać pochwały dla CDP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko okaże się po północy ;) wtedy zrobię mały test wydajności ;) na szczęście nie mam syndromu, że muszę mieć zawsze wszystko wymaxowane. W tej chwili po prostu mnie to ciekawi. Wracając do GTA to na starym kompie musiałem bawić się w komendy.

@karvaialka ta figurka biję na głowę oryginalne wykonanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować